PRIE BALTO KŪČIŲ STALO SU RAŠYTOJU A.VIENUOLIU

Šiemet 2a klasės mokiniai artėjančias šventes pasitiko vykdami į Anykščius. Anykščių kraštas yra itin turtingas lankomais objektais, o juos lankyti žiemos metu yra neįprasta, įdomu ir labai gražu. Antrokai grožėjosi žiemojančiu Anykščių šileliu, aplankė Puntuko akmenį, Medžių lajų taką ir jo apžvalgos bokštą. Būnant Anykščiuose simboliška aplankyti mūsų mokyklai suteikto rašytojo vardo –  Antano Vienuolio buvusius namus – muziejų. Čia antrokai artimiau susipažino su rašytojo gyvenimu, kūryba, smalsiai klausinėjo įvairiausių dalykų apie rašytoją, apžiūrėjo memorialinius kambarius, daiktus, aplankė Antano Vienuolio išsaugotą poeto ir vyskupo A.Baranausko klėtelę.

Aktuali ir prasminga edukacija „Prie balto Kūčių stalo“ antrokų laukė Arklių muziejuje. Po linksmo susitikimo su Kalėdų seneliu, susėdę jaukioje, krosnies prišildytoje gryčioje, vaikai klausėsi sodybos šeimininkės pasakojimo apie Kūčių ir šv. Kalėdų papročius bei tradicijas, adventinį laikotarpį, apie tai, kaip mūsų senoliai puošdavo eglutę, ko laukdavo ir kuo džiaugdavosi vaikai. Po to visi gamino ir kepė kūčiukus, klausėsi pasakojimo apie Kūčių vakaro papročius, burtus ir būrimus, tradicinio stalo paruošimą bei 12 valgių simboliką. Kiekvienas galėjo šių patiekalų ir paragauti.

Ši edukacinė – pažintinė išvyka praturtino antrokus žiniomis, suteikė naujos patirties, sužadino jų smalsumą ir svarbiausia, kad pavyko jaunajai kartai perduoti mūsų senolių tradicijas, išmintį  bei skatinti suprasti artėjančių švenčių reikšmę ir prasmę.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė