Šiaurės šalių literatūros savaitė

Jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Astridos Lindgren sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Galbūt todėl, kad ir suaugusieji, ir vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save?

4 b klasės mokiniai prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių. Vaikai noriai domėjosi apie Šiaurės šalis, nupiešė jų vėliavėles, dalyvavo viktorinoje, gamino ir ragavo šių šalių tradicinius Kalėdinius patiekalus. Mokiniai daugiau sužinojo apie A. Lindgren knygą "Emilis iš Lionebergos“, pasiskirstė vaidmenimis, kūrė personažų charakterius, su malonumu vaidino knygos ištraukas. Visi puikiai praleido laiką ir tuo pačiu įgijo vertingų žinių apie Šiaurės šalis.

Šių metų literatūros savaitės tema - "Kalėdos Šiaurėje". Dauguma žmonių, išgirdę žodį "Kalėdos", prisimena laukimo jausmą, šilumą ir bendrystę, vienatvę, liūdesį ir atskirtį, Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas.  Pagrindinė projekto idėja išliko iki šių dienų - tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

4b klasės mokytoja Rita Duogytė