Kviečiame prisijungti prie advento gerumo iniciatyvos "Dosnumokrepšelis"

„Dosnumo krepšelis“ – ne pelno organizacijos Caritas labdaros iniciatyva, kuria siekiama, pasidalinti su stokojančiais.

Dosnumo krepšelių iniciatyva mūsų mokykloje vyks gruodžio 1-18 dienomis, todėl kviečiame galinčius ir norinčius padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms daryti gerus darbus kartu.

Pasiėmę maišelį esate kviečiami jį pripildyti būtiniausiais, negendančiais maisto produktais, kurie vėliau pasieks:

• Carito globojamus senelius – dešimties parapijų savanoriai lanko daugiau nei 100 vienišų senolių, kurie neturi arba turi mažai galimybių išeiti iš savo namų, dažnai yra vieniši, neįgalūs, patiriantys sveikatos sunkumų. Jiems labai svarbi savanorių bendrystė ir artumas, tačiau kartu su žmogiška šiluma daugelis jų džiaugtųsi ir „Dosnumo krepšeliu“.
  • vaikus ir jų šeimas parapijų dienos centruose – daugiau nei 350 vaikų lanko mūsų dienos centrus mažesniuose miesteliuose, dažno iš jų šeimos labai gausios, „Dosnumo krepšelis“ ne tik palengvintų šeimos kasdienybę tačiau vienas ar kitas saldumynas pradžiugintų mažuosius, o kavos puodelis sušildytų namų suaugusiuosius.
  • žmones, kurie stokoja maisto – Vilniuje „Betanijoje“, o mažesnėse parapijose savanoriai ruošia karštą maistą bei maisto paketus žmonėms, kuriems skirta maisto porcija ar išsinešimui supakuotas lauknešėlis yra vienintelis maistas per kelias dienas.
  • asmenims, kurie tiesiogiai kreipiasi į parapijų klebonus, darbuotojus, „Išklausymo tarnystės“ savanorius su konkrečiomis ir pačiomis įvairiosiomis situacijomis. Norint teikti ilgalaikę pagalbą pirmasis žingsnis suteikti būtinąją pagalba – maisto krepšelis vienas iš jų.

Gruodžio 1 dieną mokykloje viešės VA Caritas iniciatyvos koordinatorė Ieva Kuzmaitė ir atsakys į mokininių bei mokytojų klausimus. Pirmos pamokos metu į susitikimą kviečiami 3-5 klasių atstovai, o 2 pamokos metu 6-8 klasių atstovai.

Kokiu būdu galite prisidėti prie „Dosnumo krepšelio“ iniciatyvos?

1. PAIMTI krepšelį ar kelis klasei.
  2. PRIPILDYTI krepšelį maisto produktais: ryžiai, kruopos, miltai, makaronai, konservai, aliejus, saldumynai, cukrus, kava, arbata.
  3. GRĄŽINTI krepšelį užpildytą krepšelį grąžinti iniciatyvos koordinatorėms mokykloje į 203 kabinetą (tikybos kabinetą) iki gruodžio 18 d.

Daugiau apie iniciatyvą galite paskaityti čia: https://vilnius.caritas.lt/dosnumo-krepselis/

Iniciatyvos koordinatorės mokykloje tikybos mokytojos Jelena L. ir Renata M.