Įm. k. 300134205 +370 5 231 40 84 rastine@vienuolio.vilnius.lm.lt atsiliepimai.vienuolio@gmail.com

Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos atlaidai

Apie Aušros Vartų Marijos paveikslo kilmę reikšta įvairiausių nuomonių. Jis laikytas net labai senu – sakyta jį esant bizantinę, stačiatikišką ikoną, kurią į Lietuvą 1363 m. atgabenęs didysis Lietuvos kunigaikštis Algirdas. Ši legenda XIX a. davė dingstį rusų valdžiai kėsintis atimti iš katalikų paveikslą. Vis dėlto, bijodama neramumų, svetimųjų valdžia jo nelietė. Naujieji tyrimai rodo, jog paveikslas sukurtas apie 1620-1630 m. pagal XVI a. antrosios pusės Nyderlandų dailininko Martino de Voso pavyzdį, veikiausiai remiantis 1580 m. Thomo de Leu atlikta graviūra.

Paveikslas (200x162x2 cm) tapytas ant iš aštuonių lentų suklijuoto ąžuolinio skydo. Dažų sluoksnis klotas ant labai plono kreidinio grunto sluoksnio (tai būdinga Šiaurės Europos tapybos tradicijai). Tapybos pobūdis leidžia manyti, kad paveikslas sukurtas Vilniuje.

Lapkričio 16 dieną 3-6 klasių mokiniai dalyvavo Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaidų programose vaikams.

3-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje "Dovana Marijai“. Mokiniai dalyvavo ekskursijoje Bažnytinio paveldo muziejuje. Edukacinėje programoje sužinojo apie krikščioniškus simbolius ir jų reikšmes. Daugiau sužinojo apie stebuklais garsėjantį Aušros Vartų paveikslą, votus, aptaisus. Mokiniai patys pasigamino papuošalus „shrink plastic“ technika.

6K ir 6mB klasės mokiniai aplankė muziejų, kuris įsikūręs Vilniaus Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios požemiuose (Vilniaus kultūros ir dvasingumo centras, Pranciškonų g. 1), ir dalyvavo interaktyvioje edukacinėje programoje „Lietuvos krikštas ir šventieji“. Užsiėmimo metu mokiniai pamatė interaktyvią instaliaciją, kuri supažindino su Lietuvos krikšto ir šventųjų prisidėjusių prie tikėjimo sklaidos Lietuvoje istorija. Tai nuolatinė kompozicija, kurios plotas yra 12 m2 , o aukštis – 4 m, su 32 pusės metro judančiomis figūrėlėmis. Kompozicijos procesiją stebėję mokiniai, galėjo pamatyti praeinančius šventuosius ir palaimintuosius, taip pat dvasininkus ir valdovus, suvaidinusius svarbų vaidmenį Lenkijos ir Lietuvos istorijoje. Eiseną lydėjo istorinis komentaras. Ši procesija praėjo pro Pranciškonų bažnyčios varpinę, kuri neišliko iki šių dienų ir „pasislėpė“ Aušros vartuose. Instaliacijos fone yra Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia,  Šventojo Kryžius (vėliau Bonifratrai) ir Šv. Mikalojaus bažnyčios, Trijų kryžių kalnas ir Šv. Onos bažnyčia. Buvusio Vilniaus panorama palieka gilų įspūdį ir pagilina istorines žinias.

Po edukacinės programos visi dalyviai buvo vaišinami arbata ir kibinais. Vėliau visi 3-6 klasių mokiniai šventė šventąsias Mišias Šv. Teresės bažnyčioje, kurias aukojo kunigas A. Barelli SDB.

Visą edukacinę programą apmokėjo Šv. Teresės bažnyčios klebonas kunigas K. Latoža

 Tikybos mokytojos Jelena ir Renata

 

Vienuolio progimnazija