TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS PROGIMNAZIJOJE

Lapkričio 13-17 dienomis progimnazijoje minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną, kuri išsirutuliojo į įvairių renginių savaitę. Per dalykines pamokas mokiniai, nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų, kūrė piešinius ir plakatus tolerancijos tema. Žodžiais ir vaizdais išsakyta daug gražių ir prasmingų minčių, pasiūlymų, kaip skatinti toleranciją. Dėl laiko ir vietos stokos čia matysite tik dalį  mokinių atliktų darbų, tačiau širdingai dėkojome visiems, kas prisidėjo prie minėjimo.

Šių metų tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Idėją pasiūlė Panevėžio „Šaltinių” progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras kartu su Tarptautine Teisingumo komisija.

1c klasės mokytoja Asta Kanavinienė koridoriuje surengė savo auklėtinių kūrybinių darbų parodą. Visi žavėjosi įspūdingais pirmokėlių darbais. 2c klasės mokiniai su savo mokytoja Rita Juškūniene įspūdingai  pasipuošė klasę Tolerancijos dienai pažymėti. Kitos klasės taip pat prisidėjo prie Tolerancijos dienos minėjimo  dirbdami su charizmatiškąja savivaldos vadove E. Ačiene. Buvo sukurtas nuotaikingas video su mokyklos bendruomenės mintimis apie toleranciją bei improvizuotas Tolerancijos žibintas progimnazijos kieme. Keliasdešimt mokinių suformavo žibinto simbolį kieme, papildydami jį šviesos girliandomis. Dėkojame savivaldos vadovei ir šauniam savivaldos kolektyvui!

Šiais metais sukanka 20 metų nuo Tolerancijos ugdymo centrų kūrimosi pradžios Lietuvoje, kurių idėjos viena iš iniciatorių yra Tarptautinė Teisingumo komisija.  Progimnazijos istorijos mokytojas Antanas Meištas su šia institucija pradėjo bendradarbiauti 2004 m.  Po daugiau nei dešimties metų produktyvios veiklos progimnazijoje įsteigtas Tolerancijos ugdymo centras. Šiuo metu tokių centrų Lietuvoje yra 173. Džiaugiamės, jog esame prasmingos veiklos įgyvendinimo dalimi.

Jubiliejaus proga centro koordinatorius Antanas Meištas ir progimnazijos vadovas Kęstutis Subačius buvo pakviesti į iškilmingą minėjimą Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Džiaugiamės, jog mūsų veikla šioje srityje neliko nepastebėta.

Dar kartą ačiū  visiems  organizatoriams, dalyviams – ši savaitė įsimins ilgam.

Istorijos mokytojas Antanas Meištas