Spalis – DISLEKSIJOS supratimo mėnuo

Spalio mėn. 10 d. visa Antano Vienuolio progimnazijos bendruomenė “paraudonavo”, prisijungdama prie iniciatyvos #GoRedForDysleksija, taip parodydama solidarumą ir supratimą visiems, turintiems disleksijos sutrikimą. Daugelis klasių fotografavosi prie informacinio DYSLEXIA stendo, kuriame buvo pateikti pagrindiniai faktai bei įžvalgos apie žmones, turinčius disleksiją.

Pedagogams buvo organizuoti mokymai “Disleksija – pažinti ir suprasti”, kuriuos vedė įstaigos logopedė Jurgita Pocienė. Mokymuose buvo aptara disleksijos sutrikimo kilmė bei priežastys. Taip pat analizuota emocinė tokių vaikų būsena bei mokymosi ypatumai. Didelis dėmesys buvo atkreiptas į atpažinimo ir įvertinimo reikšmingumą.

Klasių vadovai savo pamokų metu aktyviai įsijungė į pažintines edukacijas, apie sutrikimą pasakojo remdamiesi M. Jones knyga “Apie disleksiją paprastai”, motyvavo vaikus diskutuoti ir kalbėtis apie skirtingus mokymosi būdus. Taip pat buvo parodyti animaciniai filmukai, kuriuose  labai aiškiai ir paprastai buvo pateikta disleksiško vaiko kasdienybė, sunkumai ir gebėjimai.

Dailės pamokose mokytojai vaikams pristatė temą “Mano super galia”, kurios tikslas, kad kiekvienas vaikas įžvelgtų savo didžiausius gebėjimus, nepaisant patiriamų sunkumų. Piešinių paroda džiugina kiekvieną praeinantį per pirmojo aukšto koridorių.

Ši iniciatyva – tai dar vienas žingsnelis disleksijai draugiškos mokyklos link.

Projektą koordinavo logopedė Jurgita Pocienė, o į veiklas įsijungė didžioji dalis progimnazijos pedagogų.