“GERIAUSIOS DIENOS” ISTORIJA

Ar turite blogiausių dienų gelbėjimo planą? Ko gero, klausimas keistai skamba, tačiau 1a klasės mokiniai tokį planą turi.

Viskas prasidėjo pasitinkant 2023-iuosius metus. Kalėdų senelis kiekvienam pirmokui klasėje atnešė dovanų – naujausią Kotrynos Zylės paveikslėlių knygą „Geriausia diena“. Praėjus šventėms, pirmokai keliavo į Adomo Mickevičiaus biblioteką, kur visi kartu perskaitė šią knygą ir suprato, kad blogiausių dienų gelbėjimo planas yra geriausių dienų kolekcija. Kūrybinių dirbtuvių metu, panaudojant tuščias degtukų dėžutes, kaip tai darė ir knygos veikėjai, kiekvienas  kūrė savo kolekciją. Maža, iš pirmo žvilgsnio nereikšminga detalė, gali virsti į geriausią dienos įvykį ir tilpti degtukų dėžutėje.

Džiugu, kad balandžio pabaigoje pirmokai klasėje sulaukė viešnios – pačios vaikų rašytojos Kotrynos Zylės. Ji papasakojo apie save, pristatė savo sukurtas knygas. Buvo įdomu išgirsti knygos „Geriausia diena“ kūrimo „užkulisius“ – kaip gimė knygos idėja, kaip knygos dailininkei Ingai Dagilei sekėsi piešti paveikslėlius. Po to pirmokai kūrybinių dirbtuvių metu kartu su rašytoja kūrė „daugiabutį“, kuriame visi ir apsigyveno. Žinoma, pirmokai nekantravo papasakoti ir pristatyti rašytojai savo geriausių dienų kolekcijas. Rašytoja su dideliu susidomėjimu išklausė mažuosius kūrėjus ir liko sužavėta jų idėjomis.

Reikia paminėti ir pasidžiaugti, kad šiais metais vaikų rašytojai Kotrynai Zylei buvo įteikta Vaikų literatūros premija už apsakymų knygą apie mitines būtybes „Siela sumuštinių dėžutėje“ bei paveikslėlių knygą „Geriausia diena“. Sveikiname ir linkime žengti kūrybiniu keliu tolyn!

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė