VYKO CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS

Praktinės civilinės saugos pratybos – puiki galimybė ugdyti mokinių saugos kultūros ir gebėjimo saugiai elgtis ekstremaliosiomis sąlygomis įgūdžius.

Tokios civilinės saugos funkcinės pratybos balandžio 25 d. buvo surengtos mūsų progimnazijoje. Civilinės saugos funkcinių pratybų tikslas – tobulinti Vilniaus Antano progimnazijos ekstremaliųjų situacijų valdymo grupės ir darbuotojų veiksmus ekstremalaus įvykio atveju, patikrinti darbuotojų sugebėjimus analizuoti ir vertinti susidariusią situaciją, apmokyti progimnazijos bendruomenę, kaip elgtis progimnazijoje ekstremalaus įvykio atveju, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

Pagal pratybų scenarijų, 10 val. prasidėjus pamokoms, progimnazijos darbuotojas pirmo aukšto koridoriuje pastebi neaiškios kilmės dėžę, iš kurios intensyviai sklinda neaiškios kilmės tiršti dūmai. Apie įtartiną radinį jis informavo progimnazijos direktorių, kuris priėmė sprendimą skelbti „CHEMINĖS TARŠOS PAVOJŲ“ ir evakuaciją iš pastato.

Suskambėjęs įspėjamasis pavojaus signalas pranešė visiems apie įvykį, buvo pradėta evakuacija. Visi progimnazijos mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per pagrindinį ir avarinius išėjimus ir susirinko mokyklos teritorijoje specialiuoju ženklu pažymėtoje vietoje. Klasės vadovai suskaičiavo savo klasės mokinius ir apie registracijos rezultatus informavo progimnazijos vadovą ir šių pratybų koordinatorių  MB „Saugi darbovietė“ atstovą.

Atlikus evakuaciją, įvyko pratybų bei atliktų veiksmų aptarimas, kaip progimnazijos mokytojai, mokiniai ir aptarnaujantis personalas yra pasiruošęs veikti ekstremalių situacijų atvejais.

Šios pratybos parodė, jog progimnazijos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai.