MATEMATINĖS SAVAITĖS ATGARSIAI

Kovo 13-ąją progimnazijoje startavo tradicine tapusi Matematinė savaitė. Vyko įvairios kūrybinės ir praktinės veiklos.

Kaip ir kasmet, 5–8 klasių mokiniai varžėsi jaunųjų matematikų olimpiadoje. Vyko įvairios dalykų pamokos, integruotos su matematikos dalyku. Mokiniai kūrė uždavinius eiliuotai ir proza, tautosakos motyvais, po to juos iliustravo. Mokėsi skaičiuoti angliškai ir prancūziškai. Sprendė muzikines lygtis ir skaičiavo pulso natas. Piešė ornamentus ir lankstė origami darbus. Prisiminė Pitagorą, Niutoną, Koperniką ir Romualdą Balaišį. Vyko tiriamasis darbas „Žingsniuojam“, „Step by step‘‘ su mikrobitu...

Kovo 14-ąją mokiniai paminėjo PI dieną. Kepė ir valgė pyragus, nes angliškai šis žodis asocijuojasi su žodžiu „pie“- pyragas, o pyragas gali būti apskritimo formos. Būtent skaičius PI leidžia apskritimo ilgį susieti su jo skersmeniu.

Tą dieną vyko Vilniaus miesto 6-ųjų klasių mokinių matematikos konkursas „Skaičiuok ir mąstyk“, skirtas matematikos mokytojui R.Balaišiui atminti. Džiugu, kad dalyvavo 46 dalyviai iš 24 mokyklų. Vyko Rubiko Kubo čempionatas, kuris labai sudomino tiek mažesnius, tiek didesnius.

Kovo 16-ąją mokiniai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra 2023“.

Kovo 17-ąją savaitę užbaigė Monopolio varžytuvės. Svarbiausia, kad mokiniai suprato, jog matematika yra ne tik rimtas mokslas, ji gali būti linksma ir žaisminga.

Visą kovo mėnesį mokiniai rungėsi edukaciniame konkurse „Olympis 2023 – Pavasario sesija“, demonstravo savo žinias  matematikos olimpiadoje „Kings 2023“.

Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už kūrybiškumą ir linkime kantriai kopti į matematine aukštumas!

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė