TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS PROGIMNAZIJOJE

Lapkričio 14-18 dienomis progimnazijoje minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną, kuri išsirutuliojo į įvairių renginių savaitę. Per dalykines  pamokas  mokiniai žiūrėjo filmukus tolerancijos tematika ir juos kartu su mokytojais aptarinėjo.  Buvo išsakyta daug gražių ir prasmingų minčių, pasiūlymų, kaip skatinti toleranciją.

Šių metų tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Jo idėja – aptarti artimiausią aplinką, kurioje gyvename. Kaip teigia simbolio sumanytojai, „žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį kviečiame diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos.“

Šio namo „statyba“ sulaukė didelio susidomėjimo progimnazijoje. Statė visi – nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Ypač aktyvūs buvo pradinių klasių mokiniai, kurie rentė namelius iš įvairiausių medžiagų. Štai 3b klasės mokiniai, kuriems vadovauja mokytoja Rita Duogytė, pasirinko lego kaladėles ir sukūrė tikrai įspūdingų darbų. Mokytojos Vikos Orlienės 4d klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Simona Meile vykdė projektą „Tolerancijos namas – dovanoju gerą žodį“  ir įspūdingu, švieselėmis žibančiu namu papuošė progimnazijos cokolinį aukštą.

Tolerancijos savaitę vainikavo savivaldos improvizuotas Tolerancijos namas progimnazijos kieme. Keliasdešimt mokinių susikibę rankomis sudarė tolerancijos namą, o jį papuošė užrašas „Toleruojame“. Dėkojame progimnazijos savivaldai ir jos kuratorėms -  anglų kalbos mokytojai Eglei Ačienei ir matematikos mokytojai Evelinai Milkintei už idėjos organizavimą ir įgyvendinimą. Tolerancijos savaitės akimirkomis galite pasigrožėti pridėtose nuotraukose.  Dar kartą ačiū  visiems  organizatoriams, dalyviams – ši savaitė įsimins ilgam.

Socialinės pedagogės Simonos Meilės atsiliepimus apie tolerancijos dienos minėjimą rasite čia.

Istorijos mokytojas Antanas Meištas