Lietuvos Valstybės Konstitucijai – 100

2022 metais Lietuvos Respublika švenčia dvi svarbias valstybingumo sukaktis – pirmosios demokratinės Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir šiuo metu veikiančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį. Minėdamas šias sukaktis, Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais.

Šia proga 3b klasės mokiniai su mokytoja Rita D. dalyvavo netradicinio ugdymo pasaulio pažinimo pamokoje "Ką gali pilietis?", kuri vyko Valstybės pažinimo centre. Remdamiesi savo patirtimi ir ekspozicijoje pateikiama medžiaga, mokiniai ieškojo atsakymų į aktualius klausimus: kaip skirtingose pasaulio valstybėse tampama piliečiu, ką reiškia būti pilietišku, kokios mūsų įstatymiškai apibrėžtos teisės ir pareigos, kaip kiekvienas mūsų gali aktyviai įsitraukti į valstybės kūrimą. Dirbdami grupėse ir bendradarbiaudami, edukacinio užsiėmimo metu mokiniai kėlė klausimus, diskutavo, ugdė kritinį mąstymą bei siekė rasti sprendimus šiandien kylantiems iššūkiams. Taip pat atliko testą apie konstitucijas ir gavo diplomus!

Kviečiame ir Jus išbandyti savo jėgas https://k100.pazinkvalstybe.lt/

Pradinio ugdymo mokytoja Rita Duogytė