NETRADICINĖ PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA „M.K. ČIURLIONIS IR SOFIJA VILNIUJE”

Balandžio 11 d. 3c klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo ir muzikos pamokoje „M. K. Čiurlionis ir Sofija Vilniuje”. Renginys vyko  M. K. Čiurlionio namuose, Savičiaus gatvėje.

Mokiniai susidomėję klausėsi gidės Mildos pasakojimo apie M. K. Čiurlionio vaikystę, jaunystę, susipažino su archyvine medžiaga, fotografijomis, paveikslų reprodukcijomis, galėjo pamatyti baldus, kuriais naudojosi kompozitorius. Įdomu tai, kad būtent Vilniuje M. K. Čiurlionis  sutiko savo pagrindinį sielos draugą ir kūrybos bendražygį –  rašytoją Sofiją Kymantaitę. Mokiniai susipažino su laiškais, rašytais Sofijai, juos skaitė garsiai. Didžiausias džiaugsmas ir pagarba buvo klasės mergaitėms – Indrei ir Enrikai pagroti fortepijonu, kuriuo grojo M.K. Čiurlionis. Dovanų mokiniai gavo knygą  M. Pleitaitės ir K. Momkaus ‘’Šiandien karaliai mums pasakas seka” su CD M.K.Čiurlionio kūriniais fortepijonui.

Grįžę į progimnaziją, mokiniai piešė piešinius pagal M.K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas: „Pilis”, „Karalių pasaka”, „Neganda”, „Pienės pūkas”  ir kitus, rašė referatus apie M.K. Čiurlionio vaikystę, jaunystę, kūrybos metus.

Džiaugiamės pabuvę M. K. Čiurlionio namuose, daug sužinoję apie garsiausią Lietuvos kompozitorių,  dailininką,  tobulėjame kultūros, muzikos ir dailės srityje.

Pradinio ugdymo mokytoja Genė Liutkevičienė