MOKYKLOS JAUNIEJI ŠAULIAI DALYVAUJA MINĖJIMUOSE

Per mažiau nei savaitę mūsų progimnazijos jaunieji šauliai du kartus dalyvavo šventiniuose minėjimuose.

Lapkričio 18 d. S. Daukanto aikštėje stebėjome Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos (GSK) 30-ųjų įkūrimo metinių minėjimą. Jo metu išgirdome Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą, pasižiūrėjome naują GSK parodomąją programą (su 3-imis salvėmis), pasiklausėme Lietuvos kariuomenės orkestro (LKO) atliekamų muzikinių kūrinių ir, svarbiausia, stebėjome, kaip GSK kariai atliko rekordinę – 103-jų šūvių salvę (skirtą atkurtos Lietuvos kariuomenės 103-osioms metinėms).

Lapkričio 23 d. šventėme Lietuvos kariuomenės dieną. Katedros aikštėje vyko iškilminga Lietuvos ir sąjungininkų karių rikiuotė, sveikinimo kalbas sakė Prezidentas G. Nausėda, Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas bei Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys. Minėjimo metu GSK kariai atliko šventines salves. Vėliau vyko iškilmingas paradas per visą Katedros aikštę ir Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Mūsų mokyklos jaunieji šauliai (uniformuoti) stebėjo šį šventinį minėjimą, o narsiausi mūsų jaunieji šauliai Albertas (8a) ir Dilanas (8m) netgi dalyvavo mūsų rinktinės jaunųjų šaulių rikiuotėje.

Būrelio vadovas T. Bagdanavičius

Nuotr. T. Bagdanavičiaus, V. Okulič-Kazarino, D. Zacharovo