PAŽINTINĖ EDUKACIJA LR PREZIDENTŪROS RŪMUOSE

Pasaulio pažinimo pamokose ketvirtokai susipažino su svarbiausiomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis – LR Seimu, Konstituciniu teismu, Vyriausybe, Prezidentūra. Norėdami daugiau sužinoti apie Prezidento instituciją,  lapkričio 13 d. 4a klasės vaikai ir jų tėveliai bei mokytoja Deimantė  rinkosi Simono Daukanto aikštėje ir keliavo į  LR Prezidentūros rūmus. Klausydami gido sužinojo šių rūmų istoriją, pasikalbėjo apie visus Lietuvos prezidentus, kartu vaikščiodami apsilankė visose rūmų salėse, kur vyksta kitų šalių Prezidentų priėmimai, valstybės apdovanojimų įteikimai, svarbūs pasitarimai. Apžiūrėjo stendus, kur eksponuojamos kitų šalių svarbių asmenų vizito Lietuvoje dovanos mūsų šalies prezidentams. Dėkojame mokinio Bernardo mamai už bendradarbiavimą ir išvykos organizavimą. Smagu, kad ir tėveliai įsijungia į vaikų ugdymo procesą.

Po išvykos lietuvių kalbos pamokoje ketvirtokai, pasiremdami savo vaizduote, rašė kūrybinius darbus „Jeigu būčiau prezidentas...“ Keletas minčių perliukų iš rašinėlių:

Žmonėms, kuriems trūksta namų pastatyčiau svajonių namus. (Austėja)

Aš sukurčiau oro transportą, kuris lėktų kelis tūkstančius kilometrų per valandą, neteršdamas gamtos, greitai ir patogiai nugabentų žmones į Palangą ir į kitas šalis. Ir kad niekada nebūtų karo...(Žygimantas)

Pasirašyčiau dekretą, kad visiems vaikams ledai būtų nemokami. Galbūt būtų neblogai, kad ir saldainiai būtų su nuolaida visada. (Bernardas)

Paprašyčiau mokslininkų, kad sukurtų laiko mašiną ir atvežtų ją į Katedros aikštę, kad žmonės galėtų atsukti laiką ir ištaisyti klaidas. (Adonis)

Aš sugriaučiau visus vaikų namus, nes norėčiau, kad visi vaikai turėtų tėvus ir būtų laimingi. Padaryčiau mokyklose valgyklas, kuriose virėjos pardavinėtų saldainius ir ledinukus. (Rusnė)

Padaryčiau, kad Lietuvoje nebūtų zoologijos sodų, nes uždaryti žvėris, kaip ir uždaryti žmogų. (Nikita)

Kad vaikams būtų smagiau, nuspręsčiau, kad savaitgaliais jie apsikeitų vietomis su savo tėvais. Taip vaikai galėtų ne tik auklėti savo tėvus, bet ir patys pamatytų, ką reiškia būti suaugusiais. (Aidė)

Pasiūlyčiau piliečiams apsodinti Gedimino kalną medžiais, kad jie su šaknimis sutvirtintų žemę ir tada kalnas negriūtų. (Barbora)

Pastatyčiau gyvūnų miestą, kad gyvūnams nebūtų šalta, kad nebūtų alkani. Sukurčiau vakciną, kuri išgydytų visas ligas ir būtų nemoka. (Rokas B.)

Kad būtų mažesnė tarša, skatinčiau į mokyklą eiti pėstute arba važiuoti dviračiu ar paspirtuku. Padaryčiau taisyklę, kad jeigu pėsčiomis eini į mokyklą, gauni saldainį. (Upė)

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė