ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪRINĖ SAVAITĖ

Lapkričio 15-19 d. 3c klasės mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių literatūrinėje savaitėje drauge su Tomo Zano bibliotekos darbuotojomis. Vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, prisidėti prie skaitymo skatinimo, populiarinti Šiaurės šalių literatūrą.

Visą savaitę mokiniai domėjosi Šiaurės šalimis, rašė referatus, piešė, aplikavo šalių vėliavas ir mokėsi teisingai įvardyti šalis. Plačiau susipažino su samių ir inuitų tautų gyvenimu, jų papročiais.

Olivija, Arnas, Rugilė skaitė ištrauką iš Karin Erlandsson knygos „Auštant“. Skaitymo tema – svajonės ir ilgesys. Mokiniai džiaugėsi jau skaitę rašytojų H. K. Anderseno, Tove Jansson, Astridos Lindgren knygas.

Svečiuose per nuotolį dalyvavo ir Tomo Zano bibliotekos vedėja Aušra Gražulienė, ji papasakojo daug įdomių faktų apie Šiaurės šalis. Susitikimą baigėme viktorina.

Dėkojame Tomo Zano bibliotekos vedėjai Aušrai Gražulienei už puikią iniciatyvą ir gražų bendradarbiavimą.

Pradinio ugdymo mokytoja Genė Liutkevičienė