Tarptautinis tyrimas IEA PIRLS 2021

Nacionalinė švietimo agentūra vykdo Tarptautinės švietimo vertinimo asociacijos IEA (angl. International Association for the Evaluation of Educational Achievement) organizuojamą tarptautinį skaitymo pasiekimų tyrimą PIRLS 2021 (angl. Progress in International Reading Literacy Study), kuriame dalyvauja 60 šalių. Tyrimo tikslas – analizuoti 4 klasių mokinių skaitymo pasiekimų tendencijas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu. Dėl Covid-19 pandemijos testavimas buvo perkeltas į rudenį ir vyks ne 4, o 5 klasėse.

Informuojame, kad 5P ir 5N klasės yra atrinktos dalyvauti tarptautiniame tyrime IEA PIRLS 2021, kuris vyks 2021 m. spalio mėn. (konkreti datos bus patikslinta vėliau). Mokiniai, naudodamiesi kompiuteriais (testavimas vyks mokykloje, pamokų metu), atliks skaitymo užduotis, taip pat atsakys į „Mokinio klausimyno“ klausimus. Tyrime dalyvaus ir atrinktų penktokų mokytojai, mokyklos vadovas, tėvai (globėjai) – jie turės atsakyti į jiems parengtų elektroninių klausimynų klausimus.

Tyrimo duomenys konfidencialūs, atskirų mokinių rezultatai netiriami ir neteikiami, nagrinėjami tik apibendrinti rezultatai.

Daugiau informacijos apie šį tyrimą (ataskaitas, pristatymus, atvirų užduočių leidinius ir kt.) rasite adresu https://www.nec.lt/27/ .