NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS RENGINIAI PROGIMNAZIJOJE

Pasitinkant gražią ir reikšmingą Lietuvai šventę – Kovo 11-ąją, mūsų progimnazijoje tiek maži, tiek dideli šią dieną minėjo įvairiais būdais ir aktyviomis veiklomis.

Mažieji progimnazijos antrokai kartu su mokytoja Jūrate Skurkiene nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios šventė Lietuvos gimtadienį, prisimindami jos kūrėjus. Lietuvą, kurioje gyvename šiandien, sukūrė jie – šalies vadovai ir karvedžiai, partizanai ir menininkai, knygnešiai ir mokytojai – Lietuvos herojai, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje. Per integruotą lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoką virtualiai keliaudami po Vilnių ir aplankydami istorinių asmenybių paminklus, mokiniai ieškojo asmeninio ryšio  su visai Lietuvai svarbiu herojumi ar įkvepiančia asmenybe. Su džiaugsmu sutiko dalyvauti LR Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje akcijoje „Laiškas istorijai“. Daugiausia laiškų buvo skirta pirmajam ir vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui, Vilniaus įkūrėjui kunigaikščiui Gediminui, Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarui, tautos patriarchui  Jonui Basanavičiui, tautinio atgimimo veikėjui, Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai, gydytojui Cemachui Šabadui „Daktarui Aiskaudai“. Mokiniai laiškuose dėkojo istoriniam herojui už jo nuveiktus darbus, pasakojo, kokia Lietuva yra šiandien, pasidalijo mintimis ir svajonėmis. Gimtosios šalies grožį, meilę jai mokiniai aprašė eilėmis savo kūrybos eilėraščiuose.

Šiek tiek ūgtelėję trečiokai, paskatinti mokytojos Deimantės Navakienės, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo atlikdami kūrybinius darbus, skirtus Lietuvai. Lietuvių kalbos pamokose kūrė eilėraščius apie Lietuvos gamtos grožį, upes, ežerus, pilis, miškus, apie atėjusį pavasarį, apie mūsų šalies krantus skalaujančią Baltijos jūrą. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai pasirinktomis priemonėmis iliustravo savo kūrybos eilėraščius. Pirmieji bandymai eiliuoti, rimuoti eilėraščio eilutes tikrai vykę. Trečiokų eilėraščiai kupini šilumos, nuoširdumo ir meilės gimtajam kraštui. Vaikų žodžiais tariant, mūsų šalis pati gražiausia, mylimiausia, nuostabiausia. Gražios šventės išvakarėse nuotoliniu būdu vaikai dalyvavo šventinėje klasės valandėlėje „Mano Lietuva“, kurioje, sugiedoję himną, skaitė draugams savo kūrybos eilėraščius ir turėjo galimybę pasidžiaugti vieni kitų kūryba. Trečiokų kurti eilėraščiai: https://www.youtube.com/watch?v=FC6Tnn0tB_g&list=RDFC6Tnn0tB_g&start_radio=1

Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoju Antanu Meištu diskutavo apie Lietuvos kelią į nperiklausomybę, dalinosi tėvelių prisiminimais apie Baltijos kelią, pirmuosius nepriklausomybės dešimtmečius. Galime didžiuotis, kad visiškai įvykdėme savo istorinį siekį – grįžti į Europos demokratinių šalių šeimą. Drąsiai žvelgiame į ateitį, nes sukūrėme tvirtus pamatus visapusiškai gerovei. Juk nuo mūsų visų priklauso, kokia yra ir kokia bus ateities Lietuva.

Be pamokų, diskusijų vyko ir kitos veiklos. Bendradarbiaujant su Tarptautine Teisingumo Komisija, progimnazijos savivalda (kuratorė – anglų kalbos mokytoja metodininkė E. Ačienė), surengė jau tradicine tampančią pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“. Savivaldos nariai, o taip pat kiti progimnazijos mokiniai kūrė įvairias kompozicijas, sietinas su mūsų vėliavos spalvomis. Pateikti darbeliai stebino originalumu ir kūrybiškumu, panaudotų medžiagų spektru. Pasirodo, karantinas gali atverti vartus kūrybinėms idėjoms! Beje, panašias kompozicijas, tik kiek laisvesne tema, kūrė ir dailės mokytojos J. Baltuškaitės ugdytiniai. Su įvairiausių kūrybinių idėjų pavyzdžiais galite susipažinti čia:  http://www.vienuolio.vilnius.lm.lt/index.php?qw=new&newid=3613

Nepriklausomybės dienos minėjimo akcentu tapo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuotas nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą, sujungti kartas, bendruomenes, lietuvių išeiviją pasaulyje ir taip prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, susipažinti su mažai žinomais, tačiau įdomiais Lietuvos istorijos faktais. Istorijos žinias pasitikrinti gali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje gyvenantys lietuviai ar mūsų istorija besidomintys bet kurios šalies piliečiai. Šiais mokslo metais konkursas pirmą kartą rengtas nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo ir nemažas būrys istorija besidominčių mūsų progimnazijos mokinių. Dalyviams reikėjo atsakyti į 30 klausimų, susijusių su Lietuvos  istorija, o tam buvo skirtos vos 45 minutės. Geriausiai sekėsi 8b klasės mokiniui Benediktui D., kuris  teisingai atsakė net į 27 klausimus!

Kovo 11-ają mintimis apie nepriklausomybę pasidalino ir progimnazijos direktorius Kęstutis Subačius. Interviu skaitykite čia: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/asmenybe/disidentas-kestutis-subacius-pasirinkima-zmogus-turi-visuomet-285-1466834

Mūsų progimnazijoje vykstančios įvairios veiklos ugdo jaunąją kartą, skiepija pilietiškumo ir tautiškumo pagrindus. Ir teužtenka mums visiems ryžto ir drąsos saugoti, branginti, didžiuotis ir kurti mūsų valstybę!

Pradinių klasių mokytojos Jūratė Skurkienė, Deimantė Navakienė, istorijos mokytojas Antanas Meištas