PANEMUNĖS PILIŲ KELIAS

2020 m. spalio 15 d. 3b ir 3d klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Jagminės ir J. Šimkienės, dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Panemunės pilių kelias.

Pirmiausia aplankėme Raudondvario dvarą. Čia laukė mūsų dvi puikios edukacijos: "Paslėpto lobio paieškos" ir "Vėjo varpelio gamyba".

Važiavome ir gėrėjomės rudens gamta, įspūdinga Nemuno pakrante. Šalia Nemuno ir Dubysos santakos įsikūrusio Seredžiaus miestelio  didingai iškilęs piliakalnis, vadinamas Palemono kalnu. Kopėme į Seredžiaus piliakalnį. Įgijome žinių apie Piešvės pilį (1293-1363), kurią puolė kryžiuočiai. Piešvės pilis buvo užimta ir sudeginta po derybų.

Aplankėme Raudonės pilį, kopėme į pilies bokštą. Iš pilies bokšto viršūnės atsiveria gražios Raudonės apylinkės. Iki XVI a. Raudonė buvo karališkas dvaras. Raudonės mokykla buvo įkurta 1865m.

Stačiuose Nemuno slėnio krantuose stūkso du Veliuonos piliakalniai. Čia ant piliakalnio stovėjo Junigedos pilis. Manoma, kad čia, kryžiuočiams pirmąsyk panaudojus šaunamąjį ginklą, žuvo ir buvo palaidotas kunigaikštis Gediminas.

Judėjome link Panemunės pilies. Tai renesanso stiliaus rezidencinė pilis su penkiais kaskadiniais tvenkiniais. Piliai statyti buvo parinkta pati aukščiausia Nemuno pakrantės vieta.

Lankėmės Panemunės regioniniame centre. Susipažinome su veikiančia ekspozicija "Nemunas ir gyvenimas prie jo". Susipažinome su Nemuno upės pakrančių augalija ir gyvūnija, žmonių gyvenimu. Po to dar sekė edukacinė pamoka "Senieji amatai prie Nemuno".

Kai jau Vilniaus miestas buvo apšviestas vakaro žiburių, laimingi grįžome namo.

3-ių klasių mokytojos Rasa ir Jolita