IŠVYKA Į MIKNIŠKES

Lietingą spalio 11 d. rytą 3a klasės mokiniai su tėveliais ir mokytoja rinkosi prie nepaprasto grožio Turgelių kaimo bažnyčios ir važiavo į visai netoliese esantį Mikniškių kaimą.  Čia įsikūrusi stačiatikių bendruomenė, kurios įkūrėjas buvo tėvas Pontijus. Uždara, griežta sau ir labai tvirta bendruomenė išgyveno sunkius laikus, tačiau išliko. Čia gyvenantys žmonės  praktikuoja gyvenimą “arti gamtos”, rūpinasi dvasiniais reikalais. Aplankę žaliuojančią medinę cerkvę bei pasiklausę čia gyvenančios ponios Ninos pasakojimo, visi važiavo į Merkinės kaimą, Šalčininkų rajone. Čia tebestovi įspūdingi kadaise buvusio dvaro griuvėsiai, apaugę žolėmis, krūmais, matosi ne vieno pastato liekanos, išlikę kai kurios dviaukštės sienos. Vaikams tai buvo puikiausia žaidimų ir slėpynių vieta. Tokioje gražioje vietoje buvo smagu surengti pikniką, pabendrauti, pajuokauti ir gerai nusiteikti ateinančiai darbo savaitei.

Ačiū Upės mamai už iniciatyvą ir išvykos organizavimą. Ačiū už galimybę, būnant visiems kartu, pažinti įdomius, išskirtinius Lietuvos kampelius!

3a klasė mokytoja Deimantė Navakienė