Įm. k. 300134205 +370 5 231 40 84 rastine@vienuolio.vilnius.lm.lt atsiliepimai.vienuolio@gmail.com

TĖVŲ PAGALBA VAIKUI MOKANTIS NUOTOLINIU BŪDU

Pagrindiniai principai (ko iš mokinių tėvų tikisi mokykla):

  1. Mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) įgyvendina mokymosi sutartyse numatytus įsipareigojimus, t.y. atsako už vaiko saugumą.
  2. Įsigaliojus karantinui ir pasikeitus ugdymo formai (įdiegus nuotolinį ugdymą) mokinio tėvai užtikrina privalomųjų koronaviruso prevencijos priemonių vykdymą, laikosi rekomendacijų, rūpinasi savo vaiko sveikata.

SVARBU! Saugoti vaiką nuo neigiamos informacijos: atkreipkite dėmesį ir į tai, kokia informacija apie virusą vaikus pasiekia iš žiniasklaidos bei kritiškai įvertinkite, ar vaikams ši informacija iš tiesų yra reikalinga, padedanti išlaikyti ramybę ir emocinę pusiausvyrą. Jei vaikas savarankiškai naudojasi internetu, pasidomėkite, kokiuose interneto puslapiuose lankosi Jūsų vaikas, kokia informacija domisi ir kritiškai įvertinkite jos poveikį vaikui.

  1. Įsigaliojus karantinui ir pasikeitus ugdymo formai (įdiegus nuotolinį ugdymą) mokinio tėvai padeda vaikams mokantis:

3.1 Sudaro kartu su vaiku jo ugdomosios veiklos tvarkaraštį (pamokų ir pertraukų laikai, individualių konsultacijų, virtualių susitikimų laikai ir t.t.);

3.2 Padeda vaikams naudotis virtualiomis mokymosi aplinkomis, užtikrina saugų naudojimąsi jomis;

3.3 Nuolat seka mokyklos siunčiamą informaciją ir padeda mokiniui suprasti informacijos turinį. Reguliariai tikrina el. dienyną, kitas vaiko mokymuisi skirtas platformas, kad žinotų naujausią informaciją, perduotų ją vaikams, jeigu jie patys negali/nemoka pasijungti;

3.4 Kontroliuoja ir užtikrina savalaikį vaikų atliktų darbų atsiskaitymą;

3.5 Užtikrina reguliarią mokymuisi skirtos vietos higieną (švarą, tvarką, apšvietimą);

3.6 Esant galimybei, mokymuisi ir užduotims atlikti patariama skirti išmanųjį įrenginį kuo didesniu ekranu. Dirbant planšete ar telefonu, ypatingą dėmesį skirti laikysenai.

SVARBU! Tėvai neatlieka užduočių už savo vaiką, tačiau turi būti šalia, ypač mokymosi pradžioje, kol mokinys įpranta prie savo mokymosi plano, darbų tempo, kol padedami savarankiško darbo nuotoliniu būdu pamatai.

SVARBU! Tėvams patariama nesiūlyti vaikams papildomo mokymosi turinio, geriau padėti įtvirtinti žinias naudojant papildomus informacijos resursus, pvz. dokumentinę/vaikų laidą, filmą, patyriminį mokymąsi.

  1. Mokinio tėvai atsako už vaiko dienos režimą vadovaudamiesi higienos normomis:

4.1. Sudaro kartu su vaiku jo dienos veiklos dienotvarkę (kad vaikas aiškiai žinotų, kada jis keliasi, mankštinasi, valgo, ilsisi, mokosi) ir stebi, kaip sekasi jos laikytis.

4.2 Užtikrina, kad vaikas eitų miegoti tuo pačiu metu (pvz. 21:30), ir turėtų pakankamai poilsio prieš kitos dienos užsiėmimus ir veiklas.

  1. Mokinių tėvai aktyviai bendrauja ir bendradarbiauja su klasių vadovais, dalykų mokytojais, pagalbos specialistais, vadovais, teikia pasiūlymus:

5.1 Susirgus/pasveikus vaikui, tą pačią dieną informuoja klasės vadovą;

5.2 Vykdant patyčių prevenciją, sužinoję apie elektroninių patyčių atvejus, nedelsdami informuoja klasės vadovą/socialinį pedagogą/mokyklos vadovą ir atsako už tinkamą gautos mokymo medžiagos panaudojimą (draudžiama platinti vaizdo konferencijų įrašus).

SVARBU! Jei vaikas turi raidos, emocinių ir/ar elgesio sunkumų, pasikonsultuokite su švietimo pagalbos specialistais (specialiaisiais pedagogais, logopedais, psichologais, socialiniais pedagogais), kaip vaikui padėti priimti pokyčius ir mokytis.

 

PSICHOLOGINĖS REKOMENDACIJOS DARBUI NAMUOSE

Vienuolio progimnazija