ATRADIMŲ DIENA SAULĖS KRAŠTE

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai 8m ir 8m1 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Gitana K., Renata M. ir Vaiva L. aplankė Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose. Anglų kalba išklausė danų pilotų paskaitą apie NATO oro policijos misijas ir pačią organizaciją. Pabendravo su lakūnais, iš arti apžiūrėjo naikintuvą F-16. Pilotai patraukliai pristatė savo profesiją ir paragino rinktis kariūno darbą, kuris reikalauja ne tik gilių žinių, bet ir atsidavimo savo šaliai, nes kiekvienas jų, gindamas Baltijos šalių oro erdvę, rizikuoja gyvybe.

Išvykos metu mokiniai aplankė Šiaulių miestą, apžiūrėjo originalias miesto skulptūras, Kurtuvėnų dvaro parką su tvenkiniais, oficiną, unikalų barokinį svirną. Išgirdo vieno seniausių Lietuvos dvarų istoriją. Dvare įsikūrusiame Gyvojo žirgo muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu sužinojo, kaip saugiai elgtis šalia žirgų, jodinėti ir juos balnoti. Išgirdo, kokie yra žirgų charakteriai bei dresavimo ypatumai. Taip pat Saulės krašte aplankė Kryžių kalną – tautos tikėjimo ir vilties simbolį.

Organizatorės