PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA BASTĖJOJE

Lapkričio 14 d. 3a klasės mokiniams (mokytoja Gitana Ulevičiūtė) pasaulio pažinimo pamoka vyko Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai daug sužinojo apie bastėjos istoriją, daugelį metų slypėjusią po žemių ir šiukšlių sluoksniu, kurią miestiečiai buvo užmiršę, o jos buvimą liudijo tik reti žmonių pasakojimai. Apžiūrėdami eksponatus mokiniai aiškinosi, kokius ginklus naudojo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariai gindamiesi nuo priešų, kokios šių ginklų ypatybės. Mokiniai su malonumu pasimatavo kario šarvų fragmentus, palaikė ir įvertino kalavijo dydį bei svorį. Vilniaus istorijos neįsivaizduojame be legendų. Mokiniai išgirdo ir visame Vilniuje sklandančią didingojo drakono – bazilisko – legendą. Jis ir šiuo metu tūnąs pasislėpęs bastėjos rūsiuose ir kartais net pildantis vaikų norus!

Pradinio ugdymo mokytoja Gitana Ulevičiūtė