SPALIS – LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS MĖNUO PROGIMNAZIJOJE

Kiekvienam piliečiui garbės reikalas susipažinti, o dar geriau – išmanyti pagrindinį valstybės įstatymą. Todėl visą spalio mėnesį progimnazijoje vyko įvairūs renginiai, skirti pažinčiai su Lietuvos Respublikos konstituciją. Jau rugsėjo pabaigoje dalis progimnazijos mokinių ėmė ruoštis artėjančiam progimnazijos egzaminui. Istorijos pamokų metu mokytojas ekspertas A. Meištas aiškino šio įstatymo svarbą, supažindino su pagrindinėmis  piliečio teisėmis ir pareigomis, išdėstytomis šiame dokumente. Sėkmingai įveikę atrankos etapą progimnazijos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti respublikiniame konstitucijos egzamine. Šis renginys kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Vien mokyklų skaičius siekė virš 300, o bendras visų amžiaus grupių dalyvių skaičius maždaug 30 tūkstančių!

Pirmajame egzamino etape dalyviai privalėjo atsakyti į 30 klausimų. Suklysti leista tik penkis kartus. Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi 5-7 ir 8-10 klasių amžiaus grupėse. Geriausiai iš visų dalyvių sekėsi 7m klasės mokinei Vestai J., kuri teisingai atsakė  į 23 klausimus ir pateko į finalinį egzamino etapą. Sveikiname bei linkime sėkmės kitais mokslo metais!

Mokinių savivalda, kuruojama anglų kalbos vyr. mokytojos Eglės Ačienės, pateikė progimnazijos klasių atstovams užduotį: žaismingai ir linksmai pristatyti pagrindines konstitucijos tezes ir su jomis supažindinti progimnazijos bendruomenę. Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną, pristatyta atliktų darbų paroda. Džiugu, kad pasirengimas projektui ir jo įgyvendinimas suteikė daugybę malonių ir neišdildomų įspūdžių, o žinių bagažas taip pat praturtėjo. Už pagalbą dėkojame Saulei, Mijai, Joriui, Dovydui, Nikitai, Edvinui, Beatričei, Marijai, Aleksandrui, Milai ir kitiems savivaldos nariams, padėjusiems parengti pristatymą.

Iki susitikimo kitais mokslo metais!