VILNIAUS MIESTO 8-TŲ KLASIŲ RAŠINIŲ KONKURSAS ,,(NE)LAIMINGA PIRMOJI MEILĖ“

Balandžio 19 d. į progimnaziją sugužėjo aštuntokai ir jų mokytojai iš viso Vilniaus miesto į baigiamąjį konkurso renginį „(Ne)laiminga pirmoji meilė“. Mokiniai pagal A.Vienuolio ir jo mylimosios meilės laiškų ištraukas  rašė įvairaus žanro kūrinius. Konkursą laimėjo Vilniaus Žemynos progimnazijos aštuntokė Greta L., atsiuntusi originalų darbą meilės tema „Atgimimas“.

Mūsų progimnazijos mokiniai paruošė literatūrinę kompoziciją iš dalyvių rašinių ištraukų, demonstruotas filmukas apie meilę, sukurtas 7m klasės mokinių Mykolo R. ir Gusto A.. Renginyje skambėjo mokytojų J.Kairio ir V.Daubarienės vadovaujamų mokinių dainos. Sulaukėme ir garbaus svečio – rašytojo, režisieriaus, bardo – Vytauto V. Landsbergio. Jis pasidalijo patirtimi, kaip gimsta originali literatūra, padrąsino jaunuosius kūrėjus, dovanojo dainą ir prizų konkurso laureatams. Renginio rėmėjai leidykla „Naujoji Romuva“ ir jaunimo žurnalas ,,Pašvaistė“ įsteigė daug vertingų prizų.

Konkurso idėjos iniciatorius progimnazijos direktorius, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas Kęstutis Subačius vylėsi, jog šis konkursas taps dar viena graži Antano Vienuolio progimnazijos tradicija.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Loreta Paulauskienė