UGDYMAS KITAIP. EDUKACINIS PROJEKTAS „MAGIŠKI KIAUŠINIAI“

Gamtamokslinis ugdymas mokykloje tampa vis svarbesnis. Šiuolaikiniai vaikai yra atitolę nuo gamtos. Jų laisvalaikį vis labiau pasiglemžia išmaniosios technologijos. Šiuo metu didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį, gyvūnus, augalus  pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan. Tokiu būdu vaikas nebeturi galimybės pajausti gamtos skleidžiamų kvapų, garsų, spalvų įvairovės. Retas kuris vaikas atpažįsta pamatytą augalą pievoje, įvardija gamtos reiškinį, žino, kaip ant mūsų stalų atsiranda duona, pažįsta naminius paukščius ar gyvūnus.

Siekiant supažindinti ir parodyti, kaip iš  kiaušinio išsirita nauja gyvybė – viščiukas, 1a klasėje (mokytoja D.Navakienė) vyko edukacinis projektas „Magiški kiaušiniai“, kurio metu pirmokai stebėjo skylančius kiaušinius, viščiukų ritimąsi, jų spartų stiprėjimą ir augimą. Dvi savaites klasėje augo ir cypsėjo 5 viščiukai, kuriems pirmokai sugalvojo vardus – Stipruolis, Greituolis, Plikakaklis, Meilutis, Pūkutis. Vaikai turėjo progą rūpintis, kad viščiukams netruktų vandens ir lesalo.

Projekto metu vyko integruotos pamokos. Lietuvių kalbos pamokose vaikai skaitė ir analizavo lietuvių liaudies pasakas, lietuvių rašytojų kūrinius apie vištytę, gaidelį, viščiukus. Stebėjo ir aprašė viščiukų išvaizdą, taip pat, ką jie veikia, ką valgo. Žiūrėjo ir analizavo gerosios animacijos filmą „Geltonėlis“. Pasaulio pažinimo pamokose susipažino su viščiuko kūno sandara, analizavo vištos gyvavimo ciklą, sužinojo, kokie gyvūnai taip pat deda kiaušinius. Buvo kalbėta augintinio priežiūros, atsakingumo už jį temomis. Dailės ir technologijų pamokose iš popieriaus buvo gaminami darbeliai „Viščiukas kiaušinyje“, taip pat aliejinėmis kreidelėmis ir akvarele piešiami viščiukai. Šokio pamokose pirmokai smagiai šoko „Ančiukų šokį“.

Pirmokai sulaukė savo klasėje daug svečių. Viščiukų aplankyti atėjo pradinukai, jų mokytojos ir kiti mokyklos darbuotojai.

Projektas davė vaikams labai daug teigiamų emocijų, supratimo ir žinių.

Labai ačiū tėveliams už idėjų palaikymą ir pagalbą jas įgyvendinant.

1a klasė mokytoja Deimantė Navakienė