BALANDŽIO 15 - GEGUŽĖS 10 D. PROGIMNAZIJOJE VYKS NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS

Š. m.  balandžio 15 – gegužės 10 dienomis progimnazijos 2, 4, 6 ir 8 klasių mokiniai dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime (NMPP).

NMPP paskirtis – suteikti švietimo dalyviams grįžtamojo ryšio informacijos apie mokinių mokymosi rezultatus. Ši informacija reikalinga priimti sprendimus, kaip toliau galėtų būti tobulinamas mokymas ir mokymasis mokinio, mokytojo, klasės, mokyklos, savivaldybės ir nacionaliniu lygmenimis.

NMPP uždaviniai:

• suteikti objektyvios informacijos mokiniams ir mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) apie jų vaikų mokymosi pasiekimus;
  • suteikti objektyvios informacijos mokytojams, mokykloms ir švietimo valdymo subjektams apie ugdymo proceso rezultatus ir daromą pažangą;
  • nustatyti, kurioms mokykloms ar kuriems mokiniams reikia pagalbos;
  • atkreipti mokyklų, mokytojų ir visuomenės dėmesį į nacionalinius ugdymo turinio prioritetus ir įvertinti šių prioritetų įgyvendinimo rezultatus.

2018–2019 m. m. 8 klasės matematinio ir gamtamokslio ugdymo pasiekimai bus vertinimami elektroninėje erdvėje (gegužės 7-10 d.). Daugiau informacijos dėl 8 klasės mokinių pasiekimų vertinimo bus paskelbta vėliau.

NMPP įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus) rengia Nacionalinis egzaminų centras (NEC). Mokinių atlikti testai bus vertinami pagal NEC pateiktas instrukcijas.

Daugiau informacijos adresu www.nec.lt

Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo grafikas: