ISTORIJOS KONKURSŲ LAUREATAI

Mūsų progimnazijos mokiniai noriai dalyvauja nacionalinuose ir tarptutiniuose istorijos konkursuose. Ir ne tik dalyvauja, bet ir skina pergales!

Pirmasis konkursas – tai Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ir partnerių organizuojamas  „Lietuvos istorijos žinovas“, vykęs š. m. vasario-kovo mėn. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą, sujungti kartas, bendruomenes, lietuvių išeiviją pasaulyje ir taip prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienas. Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, o vykdomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kur tik gyvena lietuvių ar yra mūsų istorija besidominčių žmonių.

Šiais mokslo metais konkurse dalyvavo ir nemažas būrys istoriją mėgstančių mūsų progimnazijos mokinių. Pasiruošimą konkursui koordinavo istorijos mokytojas metodininkas Antanas Meištas. Dalyviams teko iš peties padirbėti, kadangi užduotys reikalavo gilesnio nei mokyklinis kursas Lietuvos istorijos išmanymo. O ir užduočių būta nemažai – per 45 min. reikėjo atsakyti į 40 klausimų. Aukščiausią rezultatą pasiekė 7m klasės mokinys Mykolas R. Džiugu pastebėti, jog tai antra Mykolo pergalė šiame konkurse po metų pertraukos.

Nuo jo keliais taškais atsiliko 8m klasės mokiniai: Aleksandras ir Rokas, 6b klasės mokinys Dovydas ir kiti.

Taip pat mūsų progimnazijos 8m klasės mokinės Martyna ir Neringa dalyvavo  tarptautiniame istorijos dalyko konkurse „Olympis“. Konkurso  dalyviams  reikėjo atlikti  įvairiais užduotis, susijusias su tam tikrų laikotarpių istorijos įvykiais. Kai kurios užduotys buvo tikrai sudėtingos ir reikalavo didesnio nei mokyklinis kursas istorijos išmanymo. Užduočių atlikimo trukmė – 40 min. Martyna ir Neringa puikiai pasirodė konkurse, tad buvo apdovanotos I-ojo laipsnio diplomu, kuris skiriamas daugiausiai taškų surinkusiems dalyviams. Beje, Martyna, taip pat šiame konkurse laimi jau antrus metus iš eilės.

Džiaugiamės dalyvių pasiekimais, organizatorių padėkomis ir nekantriai laukiame kitų metų konkursų!

Istorijos mokytojas Antanas Meištas