PILIETIŠKUMO UGDYMAS NUO MAŽŲ DIENŲ

Peržengus mokyklos slenkstį, ugdomos ne tik dalykinės ir bendrosios kompetencijos, bet ir diegiami pilietiškumo pagrindai. Pradinėse klasėse pilietiškumo ugdymas integruojamas į mokomuosius dalykus bei neformalią veiklą. Švenčiamos Lietuvos valstybinės šventės, aiškinamos mūsų šalies simbolių – herbo, himno, vėliavos – reikšmės. Vaikai deklamuoja eiles, dainuoja dainas Lietuvai, atlieka įvairius projektinius darbus. Ypač svarbus ir prasmingas tėvų įsitraukimas, ugdant mokinių pilietiškumą.

Ką reiškia žodis „pilietis“? Nuo ko kilęs šis žodis? Tokiais klausimais Žygimanto tėvelis pradėjo klasės valandėlę 1a klasėje (mokytoja D. Navakienė). Vaikai drąsiai išsakė savo nuomonę, diskutavo. Jiems buvo paaiškinta, kad žodis „pilietis” kilo nuo pilies gyventojo, kuris gyveno pilies teritorijoje, ją gynė ir saugojo. Tada, toliau kalbantis, buvo prieita prie išvados, kad dabartinė valstybė yra tarsi ta senoji pilis, kurią jos gyventojai, piliečiai, ir šiandien turi puoselėti, stiprinti ir ginti.

Vėliau su pirmokais buvo kalbama apie pareigas ir teises. Vaikai pasakojo apie pareigas, kurias turi namuose. Buvo aptartos pareigos ir mokykloje. Kiekvienas šalies pilietis be pareigų turi ir teises.

Žygimanto tėvelis papasakojo vaikams, kad Lietuvoje kasmet vyksta nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė”, kuriuose yra apdovanojami paprasti Lietuvos žmonės, kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu priverčia kiekvieną iš mūsų susimąstyti.

Vaikams buvo labai įdomu, kokie tie darbai. Svečias papasakojo apie tuos žmones ir jų kilnius darbus, už kuriuos jie gavo „Lietuvos garbė 2018“ apdovanojimų statulėles.

Svarbu paminėti, kad Žygimanto tėvelis – vienas iš tokių žmonių, gavusių šį garbingą apdovanojimą  už itin svarbų Lietuvai darbą – partizanų generolo  Adolfo Ramanausko–Vanago palaikų suradimą. Didžiuojamės ir sveikiname!

Dėkojame, kad tėveliai aktyviai įsijungia į vaikų ugdymo procesą, bendradarbiauja ir dalinasi savo žiniomis, patirtimi!

1a klasės mokytoja Deimantė Navakienė