TARPTAUTINĖS HOLOKAUSTO DIENOS MINĖJIMAS PROGIMNAZIJOJE

Antrajam pasauliniam karui einant į pabaigą, 1945 m. sausio 27 dieną, buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla. Šioje stovykloje naciai sunaikino daugiau kaip milijoną įvairių tautybių žmonių, daugiausia žydų. Ši data Jungtinių Tautų Organizacijos buvo paskelbta Tarptautine  Holokausto aukų atminimo diena. Aušvico mirtys – tai tik dalis holokausto siaubo. Iš viso  karo metais nužudyta apie 6 mln. žydų.

Pasaulinis žydų kongresas antrus metus organizuoja akciją #WeRemember (liet. – Mes prisimename), kuria kviečia nusifotografuoti su šiuo užrašu ir platinti jį socialiniuose tinkluose. Taip siekiama ne tik pagerbti ir prisiminti holokausto aukas, bet ir užkirsti kelią dabarties bei ateities genocido proveržiams.

Istorijos mokytojo metodininko A. Meišto vadovaujami progimnazijos mokiniai rengė pristatymus holokausto tema, vyko diskusijos, dalinimasis nuotraukomis su užrašu „Mes prisimename“. 8b klasės mokiniai pristatė vaidinimą „Nusileidžia smuikas“ pagal Juditos Vaičiūnaitės ir Marko Zingerio eiles, kurį režisavo progimanzijos direktorius, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas Kęstutis Subačius. Jautrios eilės užgavo kiekvieno širdį.

Tvirtai žinome, kad mūsų progimnazijos jaunimas nelieka abejingas praeities tragedijoms, įprasmina jų atminimą, prisideda prie taikos išsaugojimo pasaulyje.