PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ PROGIMNAZIJOJE

1991 metų sausį tuometinė SSRS valdžia pradėjo ginkluotą terorą prieš Nepriklausomą Lietuvą. Žmonės žinojo, kad prie Parlamento, televizijos bokšto, kitų svarbių objektų jie gina savo ir savo vaikų laisvę bei ateitį. Manyta, kad minios beginklių žmonių, apsupusios minėtus objektus, galbūt privers kariuomenę atsisakyti pulti. Deja, įniršio apakintas priešas nepaisė jokių moralinių vertybių. Sausio 13-osios kruvinas išpuolis pareikalavo 14 Laisvės gynėjų aukų, dar apie 800 buvo sužeista.

Tęsiant ilgalaikę tradiciją progimnazija dalyvavo Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos surengtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcija skiriama prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti aukas, sudėtas kovoje už laisvę. Progimnazijoje uždegtos simbolinės žvakelės, vyko istorijos mokytojo metodininko A. Meišto parengtos istorijos pamokos sausio įvykių tema, mokiniai diskutavo, dalijosi artimųjų prisiminimais apie tragiškus tų dienų įvykius.

Simboline žvakele, Tautiška giesme ir pirmąja istorijos pamoka kasmet pagerbiame Lietuvos Laisvės gynėjus.