PASKAITA PENKTOKŲ TĖVAMS

„Kaip gyventi su paaugliu: laisvės ir atsakomybės ribos“

2018 m.  gruodžio 10 d.

progimnazijos Konferencijų salėje (III a.)

17.30 – 19.00 val.

Baigęs pradinę mokyklą, vaikas ateina mokytis į penktą klasę. Tą laiką galime vadinti perversmu vaiko gyvenime. Penktokai... Mokykla didelė, vaikų daug, mokytojai nepažįstami. Ko jie pareikalaus? Penktokai yra pasiekę vaikystės ir paauglystės ribą. Tai metas, kai vaikas pradeda įsisąmoninti save, nori būti išklausytas ir išgirstas. Augančio vaiko norų sąraše atsiranda: „ noriu daugiau laisvės“,“  noriu daugiau laiko praleisti su draugais“, noriu turėti savo erdvę“, „ noriu jaustis svarbus ir reikalingas“. Visa tai iš paauglio lūpų skamba šiek tiek kitaip: „ jūs manęs nesuprantat“, „mokytoja manęs nemėgsta“, „vis tiek jums viskas blogai“. Tėvų užduotis šiame etape viena sunkesnių.

Vaikų ir šeimos psichologė – psichoterapeutė Jolanta Karvelienė kviečia visus tėvelius, mokytojus į susitikimą, kurio metu aptarsime:

• Ką reiškia būti penktoku?
  • Vertinimas pažymiais. Kaip padėti paaugliui siekti akademinės sėkmės.
  • Ankstyvoji paauglystė – ko tikėtis ir laukti?
  • Kaip išmokyti vaiką planuoti, atlikti namų darbus, didinti vaiko atsakomybės ribas.
  • Kaip kalbėti su paaugliu neįsiveliant į konfliktus, atrasti abi puses tenkinantį sprendimą.
  • Kaip padėti paaugliui siekti akademinės sėkmės.

Registruokitės paspaudę nuorodą: https://docs.google.com/forms/d/10rOnqZ9M8ToZPN90FqjZHsNbiR3N6edvXEKCJnEqFYU  arba 103 kabinete.