O. PROISLERIO KŪRYBOS DŽIAUGSMAS MŪSŲ MOKYKLOS BIBLIOTEKOJE

Minint Otfrydo Proislerio (1923 m. spalio 20 d. – 2013 m. vasario 18 d.)  – vieno žymiausių Vokietijos vaikų rašytojų 95 metų jubiliejų, mūsų progimnazijos bibliotekoje spalio 20 – lapkričio 16 dienomis vyko literatūrinės valandėlės, kurias 1a, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b, 4a, 4b, 6m klasės mokiniams vedė bibliotekos vedėja Eglė Šilkūnienė, kurių metu mokiniai sužinojo apie rašytojo, profesoriaus, pedagogo, gavusio daugelį įvairiausių vaikų ir jaunimo literatūros premijų ir prizų, gyvenimą ir kūrybą. Dėmesio sulaukė bibliotekoje eksponuojamų rašytojo knygų parodėlė, papildyta O. Proislerio knygas skaičiusių mokinių kūrybiniais darbais.

1a klasės mokinys Nikita L. (mokytoja D.Navakienė) nupiešė herojus iš knygos „Plėšikas Hocenplocas“, o jo draugas Eibartas G. panoro iš popieriaus pagaminti Vaiduokliuką iš O.Proislerio knygelės „Vaiduokliukas“. Savo įsivaizduojamus Vaiduokliukus nupiešė 2e klasės mokinės Meda Z. ir Luknė M. (mokytoja I. L. Lucienė), o 4a klasės mokinės Evelina U. ir Goda C. (mokytoja J.Montvidienė) kūrybiškai iliustravo ir aprašė šią knygelę. Išradingai Vaiduokliukus pagamino Ainė M., Milda Š. ir Kim S. (3b klasė, mokytoja R.Duogytė).

Plėšiką Hocenplocą nupiešė 3a klasės mokinė Armina T. (mokytoja A.Neverauskienė) bei  Augustė S. su Daniele Š. iš 4a klasės.

3b klasės mokinė Emilė Č. kartu su mama iš modelino nulipdė ir pasiuvo drabužius piktajai raganai iš knygelės „Raganiukė“, o linksmąją Raganiukę iliustravo ir aprašė 4a klasės mokinė Jonė L. ir  Goda K. iš 3b klasės.

O. Proislerio kūrybą vertina ir vaikai, ir vyresni skaitytojai, ir literatūros kritikai. Rašytojas buvo net du kartus apdovanotas aukščiausiu nacionaliniu Vokietijos vaikų literatūros apdovanojimu ir tituluojamas vienu linksmiausių vaikų knygų rašytojų, žadinančiu pačias geriausias žmogaus savybes – teisingumo jausmą, kilnumą, mokėjimą užjausti, gebėjimą išklausyti ir suprasti vienam kitą, norą skleisti gėrį, optimizmą, džiaugtis gyvenimu ir džiuginti kitus. Visa tai kartu su aukštais meniniais privalumais užtikrina nepaprastą jo knygų populiarumą, kurios iki šiol puikuojasi geriausių knygų vaikams sąraše.