Įm. k. 300134205 +370 647 59 635 +370 5 231 40 84 rastine@vienuolio.vilnius.lm.lt atsiliepimai.vienuolio@gmail.com

ISTORIJOS PAMOKOS MUZIEJUOSE: GYVOJI PRAEITIS

Vasario ir kovo mėnesiais 3a klasės mokiniams dauguma visuomeninio ugdymo pamokų vyko už mokyklos ribų - įvairiuose Vilniaus miesto muziejuose. Šios pamokos buvo skirtos Lietuvos istorijos temoms nagrinėti, o jų tikslas – suteikti mokiniams gilesnį supratimą apie mūsų šalies praeitį, pasitelkiant autentišką aplinką ir istorinius eksponatus.

Vilniaus gynybinės sienos bastėjos edukacijoje “Karingųjų baltų pėdsakais” mokiniai aiškinosi, kas buvo svarbiausia gyvenime žmogui akmens, bronzos ir geležies amžiais ir koks buvo žmonių gyvenimas Lietuvos teritorijoje prieš tūkstančius metų.

Lietuvos nacionalinio muziejaus edukacijoje  “Žalgiris“ mokiniai tyrinėjo Žalgirio mūšio maketą, aiškinosi taktines mūšio gudrybes, tyrinėjo ginklus, kiekvienas pasigamino savo vėliavą, nes ji – tai atpažinimo ženklas bei  informacijos perdavimo priemonė.

Edukacijoje “Pro vaikystės langą” vaikai sėmėsi žinių ne tik apie XIX a. buitį, bet ir apie tautos patriarcho Jono Basanavičiaus asmenybę, jo vaikystėje patirtus nuotykius bei santykius šeimoje.

Istorijų namų edukacijoje “Senieji lietuvių liaudies instrumentai” trečiokai aplankė Lietuvos nacionalinio muziejaus Etnografijos saugyklą, kurioje saugomi prieš šimtmetį ir seniau Lietuvos kaime gyvenusių žmonių sukurti ir naudoti daiktai. Susipažino su meistrų atkurtais senaisiais muzikos instrumentais (kanklėmis, birbyne, dūdmaišiu, būgnu, kleketu, dambreliu, terkšle bei daugeliu kitų) ir juos išbandė

Klasėje viešėjęs istorikas Dalius Žygelis savo įdomiu pasakojimu bei  puikiai parengta vaizdine medžiaga išsamiai apžvelgė Lietuvos istorijos faktus nuo 1918 m. vasario 16-osios iki 1990 kovo 11 –osios. Jo betarpiškas bendravimas su mokiniais sukūrė įtraukiančią mokymosi aplinką, skatinančią domėjimąsi istorija ir kritinį mąstymą.

Sapiegų rūmus edukacijoje „Mažieji rūmų detektyvai“  trečiokai susipažino su rūmų erdvėmis, aiškinosi, kokia garsios didikų giminės rūmų paskirtis, tyrinėjo, ką žmonės veikė Sapiegų rūmuose per paskutinius tris šimtus metų, ieškodami užuominų kurs vaizdines istorijas.

Muziejų erdvėse vykusios pamokos leido mokiniams prisiliesti prie realių istorinių artefaktų, susipažinti su įvairiais laikotarpiais ir įvykiais, kurie formavo Lietuvos valstybę. Mokymasis muziejuose suteikia naujų patirčių ir padeda geriau suprasti istoriją per asmeninį ryšį su praeitimi.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė

 

Vienuolio progimnazija