Susipažįstame su orientaciniu sportu

Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija - vienas iš pagrindinių orientavimosi sporto lopšių Lietuvoje. Šios mokyklos mokytojo Antano Ivanausko entuziazmo dėka dar 1964 metais orientavimosi sportas buvo įtrauktas į Vilniaus miesto ir Respublikos moksleivių turistinių varžybų programas. Šioje mokykloje pirmuosius orientavimosi įgūdžius įgijo, o vėliau tapo Lietuvos čempionais ir Lietuvos rinktinės nariais daug šiuolaikinių OS sporto veteranų - Jūratė Šležaitė (Ulevičienė), Vidimatas Bumelis, Eglė Paulavičiūtė (Krasuckienė), Bernardas Eimaitis, Laimutė Keinienė, Andrius Jurginis, Algirdas Sysas, Juozas Keina ir kt. Ir po 50 metų nuo mokyklos baigimo daugelis jų tebedalyvauja OS varžybose.

Mūsų mokyklos mokiniai Mikalojus ir Petras Jakščiai su broliais ir tėčiu, padedami mokyklos absolvento, daugkartinio Lietuvos orientacinio sporto čempiono Vidimanto Bumelio, paruošė kvartalo, kuriame yra mokykla, žemėlapį.

Dabar mokyklos mokiniai pamokos metu gali susipažinti su orientaciniu sportu – susipažinti su orientacinio sporto žemėlapiu, sudalyvauti orientacinio sporto treniruotėje.

Projektas finansuojamas Lietuvos orientavimosi sporto federacijos.

Nuotraukose:
Orientacinio sporto užsiėmimus praveda mokyklos absolventas, daugkartinis Lietuvos orientacinio sporto čempionas Vidimantas Bumelis, buvę mokyklos mokiniai Jonas ir Jokūbas Jakščiai.