IŠVYKA Į UGNIAGESIŲ GELBĖTOJŲ MOKYKLĄ

Norėdami susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija balandžio 15 d. 2a klasės mokiniai vyko į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą.  Šioje mokykloje yra ruošiami ugniagesiai gelbėtojai, kurie ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka kitus gelbėjimo darbus  bei teikia pagalbą gyventojams. Susitikimo metu pareigūnė vaikams pasakojo, kaip saugotis gaisro ir kaip saugiai elgtis kilus gaisrui, paaiškino dažniausiai pasitaikančias žmonių klaidas, kaip nereikia elgtis. Po to antrokai apžiūrėjo pareigūnų mokymosi erdves – baseiną, sporto salę, stadioną, aukštalipių ruošimo erdvę. Didelį įspūdį padarė demonstruojama ugniagesių apranga, kurią kiekvienas galėjo pasimatuoti, taip pat gelbėtojų darbo įrankių gausa ir technika. Mokiniai galėjo pasėdėti ir pasivažinėti ugniagesių gelbėtojų automobilyje, išbandyti vandens laistymo žarną. Išvykos metu antrokai daug sužinojo apie gaisrininkų darbo specifiką, įsimintinus ekstremalius įvykius, apie reikalavimus ir galimybę įgyti gelbėtojo profesiją.

Dėkojame Jono J. tėveliui už pagalbą organizuojant šią edukacinę-pažintinę išvyką.

Susipažindami su ugniagesio profesija  antrokai prisijungė prie nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos “Šok į tėvų klumpes 2024“, kurios tikslas yra pasitelkus mokinių tėvus suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti jų karjeros kompetencijas, supažindinti su artimųjų profesijomis ir fizinėmis jų darbo vietomis.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė