PAŽINTINĖ IŠVYKA Į TRAKUS

Pasitikdami artėjančius mokslo metus, 1a klasės mokiniai vyko į Trakus. Čia aplankė Trakuose esantį šokolado muziejų, kuriame yra apie 100 statinių iš šokolado, dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu sužinojo šokolado atsiradimo istoriją, iš ko jis gaminamas, pamatė, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai ir patys kūrė šokoladinius skanėstus. Po to išvyka tęsėsi Alpakų ūkyje. Čia sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai ir kodėl jie auginami, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja. Visi turėjo galimybę ir patys tiesiogiai pabendrauti su šiais gyvūnas, paliesti, paglostyti, pamaitinti. Neliko neaplankyta ir Angelų kalva, kur stovi daugiau nei 40 didelių ir mažesnių medinių angelų, iš ąžuolo drožtų koplytstulpių. Kiekvieno ant kalvos esančio angelo pavidalu įkurdintos gyvenimo vertybės – Gyvybė, Tiesa, Taika, Atjauta, Pasiaukojimas, Meilė, Sveikata, Džiaugsmas, Dėkingumas, Viltis. Angelų pavadinimai paskatino pirmokus diskutuoti, kuri vertybė svarbiausia kiekvienam. Džiaugiamės, kad mokomės ne tik pamokose, bet ir išvykų metu!

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė