PRASIDEDA NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS

Šiandien ketvirtokų skaitymo gebėjimų tikrinimu prasideda Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) organizuojamas Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas (NMPP). Iki gegužės 5 d. elektroniniu būdu vyksiančiame nacionaliniame patikrinime dalyvaus 83 254 mokiniai iš 748 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų.

Pirmieji žinias pradėjo tikrintis ketvirtokai: balandžio 1-4 d. jie atliks skaitymo, balandžio 5-6 d. – matematikos, o balandžio 7-8 d. – pasaulio pažinimo testą. Šeštokai balandžio 11-12 d. laikys skaitymo, o balandžio 13-14 d. – matematikos testą. Aštuntokai balandžio 25-26 d. atliks skaitymo, balandžio 27-28 d. – matematikos, balandžio 29 – gegužės 2 d. – socialinių mokslų, o gegužės 3-4 d. – gamtos mokslų testą.

NMPP bus vertinami el. būdu. Tačiau pats NMPP vykdymas trikdo ugdymo procesą, todėl minėtu laikotarpiu dėl NMPP vykdymo bus koreguojami pamokų tvarkraščiai ir nevyks dalis pamokų. Ypač šiuo laikotarpiu sklandžiai nevyks informacinių technologijų pamokos, kadangi kompiuterių klasės yra užimtos testavimo vykdymui.

Netrukus po mokinių pasiekimų patikrinimo Nacionalinė švietimo agentūra pradės rengti NMPP rezultatų ataskaitas kiekvienam mokiniui ir jo tėvams, mokytojams ir mokykloms. Ataskaitos leis visos šalies mastu įvertinti kiekvieno moksleivio pasiekimus: atskleis, kuriose srityse jie yra stiprūs, o kur reikia pasitempti. Patikrinimo rezultatai padės ir mokytojams, ir tėvams objektyviai įvertinti mokinių žinias ir atitinkamai nukreipti jų pastangas siekiant dar geresnių rezultatų.

Daugiau informacijos rasite NŠA tinklapyje.

Priedai:
NMPP tvarkraštis