PILIETIŠKUMO PAMOKA SIGNATARŲ NAMUOSE

Belaukiant vasario 16–osios 4a klasės mokiniams pasaulio pažinimo - pilietiškumo pamoka, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti, vyko Signatarų namuose. Tai reikšminga ir ypatinga vieta Vilniuje, kur prieš 104 metus buvo pasirašytas Nepriklausomybės faktas. Klausydami pasakojimo bei atlikdami užduotis, ketvirtokai aiškinosi, kada ir kaip prasidėjo lietuvių tautos laisvės kelias, kas buvo tie žmonės, kurie atkūrė Lietuvos valstybę, kokiomis aplinkybėmis buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas. Vaikščiodami po signatarams atminti skirtus kambarius, vaikai plačiau susipažino su signatarų asmenybėmis. Kai kurie iš jų – ypač glaudžiai susiję su mūsų progimnazijos istorija.

Pamokos metu daug dėmesio buvo skirta Lietuvos patriarchui – Jonui Basanavičiui, jo biografijai, buvo apžiūrėti jo išsaugoti daiktai. Grįždami atgal į mokyklą ketvirtokai stabtelėjo akimirkai prie Jono Basanavičiaus paminklo, skaitė ant paminklo postamento iškaltus žodžius „Kaip aušrai auštant nyksta ant žemės nakties tamsybė, o kad taip jau prašvistų Lietuvos dvasė! Toks mūsų troškavimas ir noras.“ Tegul šie išsipildę norai ir troškimai įkvepia mus visus branginti ir puoselėti savo gimtąjį kraštą.

Su Vasario 16–ąja  - Lietuvos Valstybės Atkūrimo diena!

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė