LITERATŪRINĖ POPIETĖ „EILĖRAŠČIŲ KŪRYBA, HAIKU POEZIJA“

Sausio 26 d. 3c klasės mokiniai buvo lyriškai nusiteikę, labai laukė literatūrinės popietės, kurioje dalyvavo svečias - Užupio respublikos konstitucijos autorius ir vertėjas Tomas Čepaitis.

Mokiniai svečią pasitiko su savo kūrybos eilėraščiais apie žiemą.

Jis pasakojo apie savo pomėgį kurti, jaunystės laikus, kur mokėsi, kaip susidomėjo eilėraščių kūryba, apie savo profesiją - vertėjavimą. Mokiniai su didžiausiu malonumu išvertė eilėraštį iš anglų kalbos. Tomas  mokė eilėraščius kurti pagal haiku (japonų) poeziją. Haiku yra puikus būdas sulėtinti pašėlusį gyvenimo tempą, atsipalaiduoti ir vertinti gyvenimą.

Trieilio posmo 1 eilutė 5 skiemenų, 2-a eilutė 7 skiemenų, 3-ia eilutė 5 skiemenų. Svečias skaitė pagal haiku poeziją S. Gedos eiles. Mokiniai susidomėję tuoj ėmė patys kurti, žinodami, jog haiku poezija turi atspindėti tavo pasaulį ir tavo širdį. Jie kūrė eiles apie žiemą, draugus, šeimą.

Štai keletas jų:

Varvekliai kabo,

Sniegas dengia žemę čia

Jauku prie laužo.

Mama, mamule,

Labai  gera tu,

Myliu tave aš.

Dėkojame svečiui Tomui už literatūrinę popietę, linkime sėkmės jo darbe, kūrybinių idėjų.

Pradinių klasių mokytoja Genė Liutkevičienė