3D KLASĖS POPIETĖ SU RAŠYTOJU VYTAUTU RAČICKU

2022 m. sausio 18 d. 3d klasės mokiniai dalyvavo sukaktuvinėje vaikų rašytojo Vytauto Račicko kūrybos popietėje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir išgirsti svarbius literatūrai žmones: literatūros vertintoją prof. dr. Džiulijetą Maskuliūnienę, žurnalistą ir gerą vaikų draugą Kostą Pivorių, poetą Juozą Žitkauską. Popietėje „Nuo zuikos iki Juzulio“ 3d klasės keli didvyriai inscenizavo V. Račicko apsakymą „Tikras vyras“. Mokiniai ilgą laiką ruošėsi, mokėsi sudėtingus žodžius, stengėsi įkūnyti personažą ir perteikti jo charakterį. Vaikams tai buvo didelis iššūkis, nes žinojo, kad laukia ne tik klasės, mokyklos bendruomenės akys, bet ir svetimų, pirmą kartą sutiktų žmonių žvilgsniai.

Kai tik klasės mokiniai pradėjo vaidinti ir repetuoti, buvo daug pykčio, nusivylimų, tačiau pasiekus džiuginančių rezultatų, vaikai įvardino, kad yra laimingi dalyvaudami ir stengdamiesi. Šiame vaidinime pasakojama, kaip pagrindiniai veikėjai Juzulis ir Steponėlis Pužų kaime ieško tikro vyro, apie kurį turės parašyti rašinėlį. Šie veikėjai sutinka įvairius kaimo gyventojus ir vis tik geriausias variantas pasirodo yra pats Steponėlis. O štai Juzulio ištarti žodžiai: „Pagalvokit, pamąstykit, mūsų mokytojai viskas paprasta“, prajuokina visus žiūrovus.

Taigi su didžiuliu nerimu ir jauduliu išvykę į Martyno Mažvydo biblioteką į mokyklą grįžome palydėti plojimais bei šūksniais: „Valio, bravo, pakartot“.

Mokytoja Vika Orlienė