SVEČIUOSE RAŠYTOJAS VYTAUTAS RAČICKAS

Lapkričio 30 d. 3b, 3c, 3d klasės turėjo netradicinio ugdymo integruotą literatūrinę pamoką „Tekstas, kontekstas, potekstė” su mylimiausiu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pažinti autorių, užduoti rūpimus klausimus.

V. Račickas pasakojo apie savo rašytojo kelią ir kada pirmą kartą buvo pastebėtas kaip labai talentingas ir nuostabius rašinius rašantis vaikas. Kaip pats autorius sako: „Gal ir nemokėjau dailiai rašyti, bet asmeninę patirtį naudoti ir sudėti ją į kūrybingumo šydus mokėjau“. Mokytoja jam jau tada sakė, kad bus rašytojas, o štai paklaustas, kodėl rašo vaikams, sakė, kad pastūmėjo tuometis darbas, kuriame ir gimė garsiosios kelių dalių istorijos „Šlepetės“.

Nepaprasto humoro jausmo autorius sugebėjo sužavėti vaikus savo pasakojimais, literatūros skaitymu bei įkvėpti siekti savo tikslų ir svajonių.

Tie vaikai, kurie nenorėjo ar tingėjo skaityti, dabar net ir eidami į mokyklos valgyklą nešasi knygą ir nepaleidžia jos iš rankų.

V. Račickui uždavus klausimą apie svajones, didelė dalis vaikų sakė, kad bus rašytojai.

Taigi, įkvėpti ir motyvuoti einame svajonių link...

Mokytojos: Vika Orlienė, Genutė Liutkevičienė, Jūratė Skurkienė