PAŽINTIS SU VILNIAUS RAJONU – UŽUPIU

Lapkričio  22 d. 2d kl. (mokyt. A. Bobelienė),  3c kl. (mokyt. G. Liutkevičienė) ir 3d kl. (mokyt. V. Orlienė) mokiniai susipažino su vienu seniausių Vilniaus rajonu – Užupiu, kuris minimas jau XV a.

Daug įdomių faktų apie šį rajoną papasakojo Užupio respublikos konstitucijos autorius Tomas Čepaitis. Mokiniai nežinojo, jog šiame rajone yra net 9 tiltai, vieną iš jų ir perėjome –  Niekučių tiltą.

Užupyje gyvena daug menininkų, rašytojų, režisierių, matėme dailininkų darbus, buvome senų daiktų gatvelėje. Taip pat sužinojome, jog respublika turi savo himną, prezidentą. Užupio respublikos prezidentas – Romas Lileikis, kuris  kartu su Tomu Čepaičiu sukūrė respublikos konstituciją, kuri išversta į 80 pasaulio kalbų, ją galima cituoti kiekvieną dieną: „...Žmogus turi teisę į laimę, žmogus turi teisę į kasdienius dalykus, žmogus turi teisę švęsti arba nešvęsti gimtadienio, į supratingumą...“

Užupio gyventojus globoja Angelas. Ypatingos palaimos gavome, pabuvę prie angelo skulptūros, tikime, jog visus mus lydės sėkmė visus ateinančius metus.

Daug  sužinoję ir pamatę, linksmi grįžome į progimnaziją.

Nuoširdžiai dėkojame už puiką ekskursiją Užupio konstitucijos autoriui Tomui Čepaičiui.

2d, 3c ir 3d klasių mokytojos