KVEPIANČIOS KALĖDOS

Ar žinote, kad Kalėdos gali kvepėti ne tik cinamonu ar vanile, bet ir žolelėmis. Taip kalbėjo 4d klasės mokiniai Miglė ir Jokūbas progimnazijos bibliotekoje, nes čia visą savaitę nuo gruodžio 16 d. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo Kalėdiniuose skaitymuose „Kvepiančios Kalėdos“. Čia tarp eglių šakų, papuoštų džiovintų žolelių puokštelėmis, mokiniai gurkšnojo žolelių arbatą ir plačiau sužinojo apie jų naudą sveikatai, prisiminė apie senolių tradicijas ir papročius, susijusius su žolelių gydomosiomis savybėmis, užminė  mįsles, gėrėjosi žolelių herbariumų paroda. Herbariumus parodai paruošė „Gėlininkų“ būrelis ir mokytojos J.Savickienė, R.Duogytė, mokinius skaitymams paruošė pradinių klasių mokytoja G.Liutkevičienė. 4b klasės mokinės Goda ir Evelina kalbėjo apie žolelių džiovinimą, skaitė eilėraštį apie herbariumą, 1c klasės mokinės Rugilė ir Ugnė deklamavo J.Degutytės eilėraščius „Čiobrelis“ ir „Kraujažolė“, 3d klasės mokiniai Tėja ir Dovydas skaitė ištraukas iš „Burtininkės vaistažolių receptų“ knygos, S. Sosnovska itės „Džiovinta vasara“.  3b klasės mokiniai klasėje švęsdami Kalėdas taip pat gėrė kvapnią žolelių arbatą.

Bibliotekoje kiekvieną dieną mokiniai  ragavo vis kitokios vaistažolių arbatos: liepžiedžių, čiobrelių, ramunėlių, mėtų.

Dėkojame už jaukią aplinką, vaistažolių arbatos paruošimą, malonų mokinių priėmimą progimnazijos bibliotekos vedėjai E.Šilkūnienei, nes čia visi pasijuto lyg Kalėdinėje pasakoje,  ir linkime visiems  kvepiančių, linksmų švenčių.

Pradinio ugdymo mokytoja Genė Liutkevičienė