MINIME PSICHIKOS SVEIKATOS DIENĄ

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena apie psichikos sveikatos priežiūros ir stiprinimo svarbą.

Psichikos sveikata – tai:

• gebėjimas būti savimi tarp kitų,
  • emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį,
  • gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam sau ir aplinkiniams,
  • gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Progimnazijoje minime psichikos sveikatos dieną pildydami Emometrą – emocijų termometrą. Visą dieną, kiekvienos pertraukos metu, progimnazijos bendruomenės nariai fiksavo savo emocijas. Jų pasitaikė įvairių – nuo nemaloniausių iki maloniausių, nuo silpniausių iki stipriausių. Visi žmonės skirtingi, skirtingos ir jų nuotaikos. Kas įpykęs, kas įsiutęs, kas išsiilgęs, o kas pavargęs. Tačiau džiaugiamės, kad progimnazijoje vyrauja malonios emocijos, tokios kaip džiugus, laimingas, smagus, patenkintas ar energingas. Taip pat šiai dienai paminėti 3b klasės mokinys (mokytoja R. Duogytė) klasės draugams paruošė ir perskaitė pranešimą apie tai, kas yra psichikos sveikata ir kaip turėtume tinkamai ja rūpintis.

Ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylime, pasitikime, poilsis bei rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichikos sveikatą.