Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ DĖMESIUI !

Primename, kad š.m. rugpjūčio 29 d. (pirmadienis) 18 val.  progimnazijos aktų salėje vyks būsimųjų pirmokų tėvų susirinkimas.

Darbotvarkė:

18.00val. – 18.30 val. bendra informacija apie naujų mokslo metų organizavimą bei tvarką

progimnazijoje.

18.00val. – 19.00 val.  susitikimas su klasės mokytoja.

Laukiame Jūsų ir kviečiame aktyviai  dalyvauti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACIJA APIE BŪSIMAS PIRMAS KLASES

Būsimų pirmokų, priimtų į Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos pirmas klases  nuo š.m., t.y. 2016 m. rugsėjo 1d., klasių  sąrašai. Rasite čia

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACIJA APIE BŪSIMAS PENKTAS KLASES

Būsimų penktokų, priimtų į Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos penktas klases  nuo š.m., t.y. 2016 m. rugsėjo 1d., klasių  sąrašai. Rasite čia

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACIJA APIE PRIIMTUS MOKINIUS Į 2-8 KLASES

Būsimų 2-8 klasių mokinių, naujai  priimtų į Vilniaus Antano Vienuolio progimnaziją  nuo š.m., t.y. 2016 m. rugsėjo 1d., sąrašas. Rasite čia

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACIJA APIE NEFORMALAUS UGDYMO BŪRELIUS 2016-2017 m.m. Rasite čia

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Mūsų progimnazijos angelą Vilniaus miesto meras R. Šimašius papuošė Moldovos vėliavos šalikėliu

Birželio 29d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos ambasadoriais bei Užsienio reikalų ministerijos atstovais vėliavų šalikėliais apjuosė Vilniaus angeliukų skulptūrą Gedimino prospekte, angelą saugantį mūsų Antano Vienuolio progimnaziją ir angeliuką prie Užsienio reikalų ministerijos.

Taip vilniečiai palaiko draugiškas šalis partneres ir džiaugiasi liepos 1-ąją įsigaliosiančiais Europos Sąjungos Asociacijos susitarimais. Nuo šios dienos įsigalios šių šalių bendradarbiavimas su ES tokiose svarbiose srityse, kaip demokratija ir žmogaus teisės, kova su korupcija, teisinės sistemos ir viešojo administravimo reforma.

Už šią šaunią iniciatyvą, puikią akcijos idėją ir tikrą partnerystės šventę dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei bei Užsienio reikalų ministerijai.

Daugiau apie tai skaitykite:

http://www.vilnius.lt/index.php?175762217

https://www.facebook.com/remigijus.simasius?fref=ts

https://www.facebook.com/hashtag/geo_md_ua_goeurope?source=feed_text&story_id=1348699568480020

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICINĖ VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA ,,BORUŽĖLĖ”

Birželio 1 – 14d. progimnazijoje organizuota tradicinė kasmetinė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Boružėlė”. Joje 1-5 klasių mokiniai galėjo turiningai leisti laisvalaikį, lavinti saviraišką, sportinius gebėjimus, iškylauti ir pramogauti. Stovyklautojų grupės, lydimos mokytojų, vyko į ekskursijas, kurių metu vaikai įgijo ne tik naujų žinių, bet ir artimiau susipažino su Vilniaus miesto įdomiausiomis lankytinomis vietomis. Vaikai geriau pažino vienas kitą, mokėsi kultūringai elgtis, bendravo ir bendradarbiavo, patyrė daug teigiamų emocijų, susirado naujų draugų.  Daug gerų emocijų vaikams suteikė stovyklos uždarymo diena – išvyka į Trakus, kurios metu vaikai džiaugėsi galimybe vykti traukiniu ir paplaukioti laivu.

Vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Boružėlė” veikla  skatino  mokinius atostogauti aktyviai ir prasmingai. Į namus stovyklautojai išsiskirstė su viltimi kitą vasarą vėl susitikti stovykloje.

Atsisveikinant stovyklos vadovai Rita Duogytė  ir Mindaugas Velykis palinkėjo vaikams saulėtų ir saugių vasaros atostogų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vilniaus mokyklose pradės kurtis jaunųjų šaulių klasės

http://www.vilnius.lt/index.php?710991901

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DIDŽIUOJAMĖS PASIEKIMAIS

8 m klasės mokinys Martynas Pocius Vilniaus miesto olimpiadoje užėmė III vietą. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų mokinio pasiekimais. Martyno fizikos mokytoja  –  Teresa Sansevičienė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

100-MEČIO MOKYKLOS MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

Šiais metais mokykla pasitiko  jau 100-tąjį rugsėjį. Skambutis į mokyklą sukvietė mokinius, mokytojus, tėvelius, senelius bei garbingus svečius. Susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorė Donata Klimkevičienė,  tarti sveikinimo žodį atvyko Vilniaus m. meras Remigijus Šimašius bei jo patarėjai, visiems kasdienės ištvermės ir susikaupimo linkėjo kunigas, siurprizus ir gražius nuoširdžius sveikinimo žodžius dovanojo tėvų bei Mokyklos tarybos atstovai bei mokytojai. Visiems šventės dalyviams buvo pristatyta naujoji progimnazijos daina.

Pasidžiaugę naujųjų mokslo metų pradžia, išgirdę daug gražių linkėjimų, po smagios šventinės programos, visi mokiniai sugužėjo į klases pirmajai pamokai.

Tikėkime, kad į dangų pakilę spalvoti pirmokėlių balionai padės išsipildyti visoms mūsų viltims ir lūkesčiams.

Puikios šventės akimirkos neliko neįamžintos…

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Gyvybė yra Dievo dovana, kurią turime branginti ir saugoti.

Didžiausia gyvenimo vertybė

 yra gyvybė ir pats gyvenimas<…>.

Erichas Fromas -

 

SOCIALINIS PROJEKTAS” NEBŪK NAIVUS KELYJE”

 KVIETIMAS

Socialinio projekto”Nebūk naivus kelyje” savanoriai 

 kviečia Jus rugsėjo 24d. 17 val. Nuo Katedros aikštės dalyvauti eisenoje

“UŽ GYVYBĖS IŠSAUGOJIMĄ KELIAUJANT”

Eisenos tikslas  priminti jaunimui, kad  nesirinktų rizikingų keliavimo būdų, pagerbti aukas, žuvusias dėl netinkamai pasirinkto kelionės būdo.

    Nebūkite abeingi šiai jaunimui  itin aktualiai problemai.

 

Lauksime jūsų.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLOS MOKINIAI – JAUNIEJI SAVANORIAI

Rugsėjo 12 d. Vingio parke vyko Unicef bėgimas ,,Už kiekvieną vaiką”. Mūsų mokyklos savanorių grupė atliko visuomeninę naudingą veiklą – prižiūrėjo tvarką ir padėjo renginio organizatoriams.

Unicef bėgimas buvo skirtas padėti Nepalo skurstantiems vaikams. Renginyje dalyvavo dainininkas Edgaras Lubys ir kiti žinomi Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio atstovai: Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, TV laidų vedėja ir receptų knygų autorė Beata Nicholson, aktorius Giedrius Savickas, treneris Jean Claude, meteorologas Naglis Šulija, „Miss Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, „Miss Lietuva 2014“ Agnė Kavaliauskaitė, Muay Thai čempionas Sergej Maslabojev, sportininkas ir muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas ir kiti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE “KONKURENCINGAS JAUNIMAS – EUROPOS ATEITIS”

Nuo šių metų birželio mėnesio asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” įgyvendina tarptautinį projektą – “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” (angl. Competitive European Youth), kuris finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Projektas tęsis 18 mėnesių ir bus vykdomas keturiose Europos Sąjungos šalyse narėse – Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre ir Lietuvoje.

Šiuo projektu yra siekiama diegti inovacijas neformalaus jaunimo švietimo srityje sudarant 14 – 18 metų jaunuoliams sąlygas ugdyti ateities karjeros įgūdžius ypač technologijų srityje išnaudojant IRT siūlomas galimybes bei šiuolaikinių mokymo metodų bei priemonių potencialą. Šiame projekte dalyvauja keletas Lietuvos mokyklų: Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija bei Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija.

Projekto metu bus sukurta mišri ugdymo programa, kuri apims metodinę medžiagą, nuotolinio mokymo kursą orientuotą į jaunuolių ateities karjerai reikalingų IRT bei projekto valdymo kompetencijų stiprinimą. Taip pat siekiant pasiekti geriausių projekto rezultatų į projekto veiklas bus įtraukiami iniciatyvūs bei aktyvūs jaunimo darbuotojai bei jaunuoliai, aktyviai viešinamos projekto veiklos, organizuojami mokymai partnerių šalyse bei stiprinama strateginė partnerystė tarp projekte dalyvaujančių institucijų.

Paversime mokymąsi įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu.

Rugsėjo 11 d. mūsų progimnazijoje vyko pirmasis projekto „Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” finansuojamo Erasmus+ programos nacionalinės komandos susitikimas. Susirinko šaunūs šio projekto veiklose dalyvaujantys iniciatyvūs jaunuoliai ir jų mokytojai iš Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Anykščių Jono Biliūno gimnazijų bei mūsų Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos. Smagu, kad buvęs mokyklos mokinys, Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Dzidzevičius sutiko tapti mūsų mokyklos mokinių grupės jaunimo ambasadoriumi, o mūsų mokyklos mokinių grupės šio tarptautinio projekto koordinatorė – direktorės pavaduotoja neformaliam ugdymui Asta Rinkevičienė.

Šiuolaikinių technologijų amžiuje laimi tas, kas moka jomis naudotis. Todėl projektą įgyvendinanti asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais iš Ispanijos, Kipro bei Vengrijos projekto metu ieško būdų kaip neformalų jaunimo ugdymo procesą informacinių technologijų srityje padaryti patrauklesnį ir įdomesnį. „Mūsų siekis, sukurti tokią programą, kuri padėtų jaunimui į technologijų taikymą žiūrėti kaip į kūrybinį procesą”, – sakė projekto vadovė Laura Grinevičiūtė. Pasak jos, programa suteiks ne tik teorinių žinių, bet ir taip šiandien reikalingų bendravimo bei komandinio darbo įgūdžių, o mokymasis bus paverstas įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu.

Pirmojo nacionalinės komandos susitikimo metu buvo ne tik pristatytas projektas ir supažindinti dalyviai vienas su kitu, bet praktiškai išbandyti interaktyvūs komandos formavimo metodai, aptartos šiai dienai jaunimui aktualios temos.

Šių metų spalio mėnesį tokie pat renginiai vyks ir projekto partnerių šalyse kur tikimasi suburti tokią pat motyvuotą, veiklią ir smalsią komandą kaip ir Lietuvoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SOLIDARUMO BĖGIMAS

Rugsėjo 30 d. kūno kultūros mokytojai J. Janeiko ir R. Gudauskas mūsų mokykloje organizavo jau tradiciniu tapusį Solidarumo bėgimą. Solidarumo bėgimas – tai visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus”, kovojančios už vaiko teises, projektas. Šiemet Solidarumo bėgime dalyvavo 3a klasės (mokyt. G. Ulevičiūtė) ir 4a klasės (mokyt. R. Duogytė) mokiniai. Vaikai noriai ir akyviai dalyvavę bėgime prisidėjo prie paramos Lietuvos vaikams, lankantiems vaikų dienos centrus bei vaikams Zambijoje. Tikime, kad mūsų indėlis skatins teigiamus pokyčius kovojant prieš smurtą bei vaikų išnaudojimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOSIOS LIETUVIŲ GIMNAZIJOS 100-MEČIO MINĖJIMO RENGINIŲ ATIDARYMAS ROTUŠĖS AIKŠTĖJE

2015 m. spalio 5d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyko vienas iš pirmosios lietuvių gimnazijos 100-mečiui paminėti skirtų koncertų „Pirmajai lietuvių gimnazijai -100“. Koncerte sveikinimo kalbas tarė Švietimo kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas, mero padėjėjas Albertas Lakštauskas ir visų šią šventę iniciavusių mokyklų direktoriai. Koncertą stebėjusius mokyklų mokinius, jų tėvus, mokytojus, svečius ir praeivius džiugino Vytauto Didžiojo ir Salomėjos Nėries gimnazijų, mūsų Vienuolio progimnazijos ir Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokinių vokalo, šokio, choro ir teatro pasirodymai, taip pat mokyklų partnerių – Gerosios Vilties progimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“, Rygos 1-osios gimnazijos choras.

Renginio organizatoriai dėkoja visiems prie renginio realizavimo prisidėjusiems mokiniams ir mokytojams bei linki sėkmingų bendradarbiavimo projektų ateityje.

Na, o mes dalinamės akimirkomis iš mūsų – Vienuolio progimnazijos – mokinių pasirodymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽINIA APIE MOKYKLOS 100-METĮ ČIKAGOS MAIRONIO LITUANISTINEI MOKYKLAI

Istorijos mokytoja Sigita Kazlienė rugsėjo 19 d. viešėdama Amerikoje apsilankė Čikagos Maironio lituanistinėje mokykloje ir perdavė žinią, kad mūsų progimnazija spalio 9 dieną švęs Pirmosios lietuvių gimnazijos 100-metį.

Džiugu, kad lietuviškas žodis už Atlanto, Maironio lituanistinėje mokykloje, gyvuoja jau 56-ajį rugsėjį. Šioje mokykloje mokytoja Sigita istorijos pamokoje su 7-8 klasių mokiniais  diskutavo apie lietuvybės išsaugojimo svarbą, pasidžiaugė mokinių giliomis Lietuvos istorijos žiniomis, jų dideliu noru pažinti gimtojo krašto praeitį, kultūrą. Palinkėjo ir Maironio lituanistinei mokyklai sulaukti 100-ojo rugsėjo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 10 d. Trakuose (Trasalyje) vykusiame sportinių šokių konkurse ,,Lifeway 2015“, Antano Vienuolio progimnazijos mokyklos mokinys Tautvydas Rimgaila (6 m) ir partnerė Arūnė Urbonavičiūtė sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai I E 6 grupėje finale iškovojo garbingą IV – tą vietą !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLOS MUZIEJUJE – TAUTOSAKOS PAMOKOS

Mokyklos muziejus-puiki vieta tautosakos pamokų apibendrinimui. Čia gausu senų rakandų, kurie padeda atkurti autentišką sakmišką ar pasakišką aplinką. 6m klasės mokiniai (mok. L.Paulauskienė) čia inscenizavo sakmes apie mitines būtybes. 5m klasės mokiniai (mok. E.Valavičienė) surengė netradicinę pamoką “Seku seku pasaką”, kurioje mokiniai demonstravo pasakojimo įgūdžius.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2-4 KLASIŲ DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

Spalio 15 d. mokykloje vyko 2-4 klasių dailaus rašto konkursas. Jį organizavo pradinių klasių vyr. mokytojos Vidmanta Rušėnienė ir Jolita Šimkienė.

Konkurso pirmasis etapas vyko klasėse. Buvo atrinkta po tris atstovus į mokyklinį dailaus rašto konkursą.

Nugalėtojais tapo:

Jonas Jakštys  - 2a klasės mokinys ( mok. Deimantė Navakienė)

Brigita Larinaitė -3a klasės mokinė ( mok.Gitana Ulevičiūtė)

Rugilė Pauliukonytė – 4a klasės mokinė (mok. Rita Duogytė)

Linkime sėkmės nugalėtojams Vilniaus miesto dailaus rašto konkurse.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOS LIETUVIŠKOS MOKYKLOS 100-MEČIO JUBILIEJAUS PAMINĖJIMO RENGINIŲ AKIMIRKOS

SPALIO 5 d. (pirmadienis)

 „T I K   T A U  GRAŽIAUSI  ŽODŽIAI,    100-MEČIO   MOKYKLOS   M O K Y T O J A U“

Šventinio rytmečio, skirto mokyklos įkūrimo 100 metų jubiliejui bei Tarptautinei  mokytojo  dienai paminėti, akimirkos.

 

Iškilminga 4 mokyklų  eisena nuo Rotušės aikštės iki pirmojo pastato, kuriame veikė lietuvių gimnazija ( Mindaugo ir J.Basanavičiaus gatvių kampas16/16)

bei  memorialinės lentos atidengimas.

 

Koncertas Rotušės aikštėje – „PIRMAJAI  LIETUVIŲ  GIMNAZIJAI  – 100“

 

SPALIO 6 d. (antradienis)

 Antano Vienuolio biusto atidengimas.

Prisiminimų šventinė popietė IŠ ATMINTIES, IŠ SENO ATVIRUKO…” su mokytojais senjorais.

 

SPALIO 7 d. (trečiadienis)

 Knygos „100-mečio taku“ pristatymas. Šventinė popietė mokyklos bendruomenei.

 

SPALIO  8 d. (ketvirtadienis)

Projektinės  veiklos „ŠIANDIEN AŠ  RAŠAU  MOKYKLOS  ISTORIJĄ“ pristatymas mokyklos bendruomenei

 

SPALIO 9 d. (penktadienis)

Šventinis  koncertas  Siemens Arenoje  „PIRMAJAI  LIETUVIŲ  GIMNAZIJAI – 100“ .

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kamštelių vajus 2015

Mūsų mokykla jau antrą kartą dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Kamštelių vajus 2015“. Šio konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti, ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti ,,žaliai“, ugdyti kūrybiškumą ir komandinį darbą.

Šiemet plastikiniai butelių kamšteliai buvo renkami 12 Lietuvos miestų, konkurse užsiregistravo net 250 Lietuvos komandų. Per šių metų konkurso finalą buvo surinkta 10051 kilogramas plastikinių butelių kamštelių (pernai 7909 kg). Šis plastikas bus perdirbtas. Galima pasigrožėti ir 55 meniniais darbais iš kamštelių Vilniuje, PLC „Panorama“. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė kviečia lapkričio 6–8 d. į parodą „Vaikų šalis“ Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo”,  kur bus galima taškytis, „maudytis“ kamštelių baseine.

Mūsų mokykloje šį konkursą organizavo, kamštelius svėrė ir rūšiavo mokytojos R.Duogytė, G.Ulevičiūtė ir R.Jagminė. Jos taip pat padėjo rūšiuoti ir Vilniaus m. komandų pristatytus kamštelius.

Šiais metais mūsų mokykla surinko 152 kg plastikinių butelių kamštelių  (pernai  72 kg) ir užėmė 13 vietą!

Dėkojame ir džiaugiamės visa mokyklos bendruomene, kuri šiemet dar aktyviau prisidėjo prie šios ekologinės iniciatyvos. Kviečiame vėl pradėti rinkti kamštelius.

Konkursas tęsiasi!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Tradicijų puoselėjimas: Konstitucijos egzaminas

Rugsėjo 29 ir spalio 13 dienomis mūsų mokykloje vyko tęstinio projekto, Lietuvos Respublikos konstitucijos egzamino, pirmasis ir antrasis etapai. Šis renginys, kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Vien mokyklų skaičius siekė virš 300, o bendras visų amžiaus grupių dalyvių skaičius maždaug 30 tūkstančių!

Pirmajame egzamino etape dalyviai privalėjo atsakyti į 30 klausimų, susijusių su Lietuvos Respublikos konstitucija ir Lietuvos  valstybės istorija. Suklysti leista tik penkis kartus. Mūsų progimnazijos mokiniai varžėsi 8-10 klasių amžiaus grupėje, kurią ruošė istorijos mokytojas metodininkas A. Meištas. Pirmąjį ir  antrąjį etapus sėkmingai įveikė  pateko 8a klasės mokinys Ugnius Švereika bei pateko tarp egzamino finalistų. Beje, Ugnius finale dalyvauja jau antri metai iš eilės, tad jį drąsiai galime vadinti Konstitucijos žinovu!

Padėka mokykloms

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“

Lapkričio 5 d. mūsų mokykloje vyko  Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ I etapas.

Laimėtojais tapo:

3 b klasės mokinė  Ona Spranaitytė (mokytoja Vidmanta Rušėnienė)

4 a klasės mokinė Gabrielė Misenkaitė (mokytoja Rita Duogytė)

Šie mokiniai dalyvaus Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ II etape, kuris vyks 2015 m. lapkričio 12 d. Vilniaus Maironio progimnazijoje.

Linkime jiems sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į PINIGŲ MUZIEJŲ

Lapkričio 13 d. 2 a klasės mokiniai (mok. D.Navakienė) lankėsi Lietuvos banko pinigų muziejuje. Vaikai žinių sėmėsi pinigų istorijos salėje. Susipažino su pasaulio pinigų raida nuo seniausių jų formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro – iki elektroninių pinigų. Apžiūrėjo ekspoziciją, kurios centre – senieji monetų lobiai ir juvelyriniai gaminiai su monetomis. Vaikai savo rankomis išbandė monetų kalimo įrankį ir pasigamino skirtuką knygai su monetos įspaudu, taip pat  apžiūrėjo iš 1000000 monetų pastatytą piramidę. Smagią ir įdomią išvyką siūlome ir kitiems mokyklos mokiniams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Lapkričio 14 d. Kauno rajone Garliavoje vykusiame sportinių šokių konkurse ,,Jaunosios viltys-2015“, mūsų progimnazijos mokinys Tautvydas Rimgaila (6 m) ir partnerė Arūnė Urbonavičiūtė –  sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvavosoprtinių šokių varžybose ir  Jaunių I E 6 grupėje (22 poros) finale iškovojo garbingą V – tą vietą.

Lapkričio 15 d. Vilniuje vykusiame konkurse ,,Vilniaus ruduo 2015“ ši šokėjų pora finale iškovojo IV – tą vietą.

Didžiuojamės šokėjais ir linkime jiems sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SAVAITĖ SU ŠYPSENA :-)

Lapkričio 16-21 dienomis  Mokinių savivalda (vad. Judita Žaliaduonienė) organizavo  akciją „Savaitė su šypsena“.  Mokiniai visą savaitę nešiojo savo pačių pasigamintas šypsenėles ir tuo pačiu apdovanojo visus mokytojus šypsenėlėmis. Kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką mokinius pasitikdavo populiari jaunimo muzika. Pirmadienį „Savaitę su šypsena“ pradėjome „Slapto draugo“ žaidimu, kuris tęsėsi visą savaitę. Pertraukų metu kartu su progimnazijos psichologe Alma Želviene, kvietėme visus norinčius nusifotografuoti konkursui „Gražiausia progimnazijos šypsena“. Antradienį  buvo paskelbtas tolerantiškiausias mokytojas, kurį rinko mokiniai. Juo tapo istorijos vyr. mokytojas Antanas Meištas.

Linkime, kad Jus šypsena ir puiki nuotaika lydėtų kiekvieną dieną.  :-)

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME PROJEKTE „ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ“

Lapkričio 12d. 1c klasės mokiniai  (mok. G.Liutkevičienė) dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kuris vyko Tomo Zano bibliotekoje. Šių metų tema – „Draugystė“ pagal Šiaurės šalių autorių kūrinius. Mokiniai visą savaitę kalbėjo apie draugystę, skaitė švedų, suomių autorių kūrinius (L.Krohn  „Pelikanas“, M.Gripe „Hugas ir Jozefina“), aptarė šiuos kūrinius, piešė iliustracijas ir sudėjo į savo klasės mokinių kūrybos knygelę „Draugystė“. Besisvečiuodami bibliotekoje mokiniai vaidino spektakliuką „Trys paršiukai“ (pagal S.Michalkovą), skaitė ištraukas iš kūrinių, todėl buvo pavaišinti saldžiomis vaišėmis, apdovanoti  lankstinukais, atvirukais draugystės tema. Dėkojame už puikiai praleistą laiką bibliotekoje vedėjai Aušrai Gražulienei, kuri jau keletą metų vis kviečia mokinius dalyvauti šiame projekte.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Laureatės

Didžiuojamės 3a klasės mokine Brigita Larinaite ( mok. Gitana Ulevičiūtė) ir 4a klasės mokine Rugile Pauliukonyte (mok. Rita Duogytė), kurios tapo Vilniaus miesto II-IV klasių mokinių dailaus rašto konkurso nugalėtojomis.

Linkime visiems dailiai ir taisyklingai rašyti!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ PRATYBOS

Gruodžio 4 d. į Šalčininkų rajono Kalesninkų seniūnijoje esančią Mykolo Rudzio pagrindinę mokyklą net trims dienoms atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-oji kuopa, tarp kurių ir A. Vienuolio progimnazijos jaunieji šauliai.

Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas organizavo šaulių pratybas Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje jau ne pirmą kartą. Šiose pratybose iš viso dalyvavo daugiau kaip 100 dalyvių, tarp kurių ir mūsų progimnazijos jaunieji šauliai: Laura Janušauskatė, Vanesa Vysocka, Margiris Lukoševičius, kandidatai į jaunuosius šaulius Gustė Grigaitytė, Mantas Larinas, Daumantas Mockus, Ieva Staniukaitė, Saulius Žukauskas, Neda Kunsevičiūtė (būrelio vadovas dimisijos seržantas Bronius Bagdanavičius).

Tik atvykę dalyviai užsiregistravo ir kibo į darbus. Visi jaunieji šauliai ir šauliai buvo padalinti į keturis būrius. Labai pagirtina, kad pratybose buvo sulaukta ne tik visuomet dalyvaujančių šaulių, bet ir jaunuolių, kuriems tokio tipo pratybos buvo pirmosios. Dalyviams taip pat buvo vedama paskaita apie nebylaus valdymo signalus, tuomet laukė dar viena labai įdomi paskaita apie ateities karą „Karas 2020“. Nepamirštas ir dar vienas svarbus elementas – rikiuotės pradmenys. Ne tik mokymai padėjo įsilieti į kareivinių rėžimą, tuoj po paskaitų buvo sudarytas budėjimo grafikas ir paskelbta komanda „Kuopa miega“. Tokia buvo pirmoji pratybų diena.

Antrosios dienos mokymai buvo orientuoti į teorinių žinių pritaikymą praktikoje. Aplink mokyklos teritoriją buvo mokomasi naudotis nebylaus valdymo signalais ir paversti juos pačia efektyviausia komunikacijos priemone vykdant įvairias užduotis. Dalyviai susipažino ir įtvirtino žinias apie tikrą kario ekipuotę, kuprinės turinį ir daiktus, kuriuos kiekvienas karys visuomet nešiojasi su savimi, kad galėtų išgyventi bet kokiomis gyvenimo sąlygomis.

Pratybų uždaryme buvo įteiktos padėkos ir apdovanojimai pasižymėjusiems šauliams. Kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas ypač paminėjo Antano Vienuolio progimnazijos energingas bei perspektyvias jaunąsias šaules Laurą Janušauskaitę ir Vanesą Vysocką, kurioms taip pat buvo įteiktos padėkos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“ II ETAPAS

2015 m. lapkričio 12 d. Vilniaus Maironio progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ II etapas.

Mūsų progimnazijos  3b klasės mokinė  Ona Spranaitytė (mok. Vidmanta Rušėnienė) laimėjo garbingą III-čiąją vietą.

Sveikiname Oną !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PARODA „MANO KLASĖ PRIEŠ RŪKYMĄ“

Lapkričio 23-27 dienomis progimnazijos  Mokinių savivalda organizavo piešinių parodą „Mano klasė prieš rūkymą“. Parodos  tikslas – priminti mokiniams apie rūkymo žalą žmogaus organizmui. Parodoje  dalyvavo 5-8 klasių mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

POPIETĖ SU BUVUSIAIS AŠTUNTOKAIS

Gruodžio 4 d.  vyko popietė „Mes buvę aštuntokai“. Popietę organizavo Mokinių savivaldos aštuntų klasių mokiniai bei mokytojos (A.Ruzgienė, A.Galatiltienė, J.Žaliaduonienė). Mokykloje viešėjo buvę mokiniai, kurie pasidalino savo mintimis apie mokymosi skirtingose gimnazijose privalumus bei trūkumus, įstojimo galimybes, kasdienybę, mokytojų reikalavimus, pasakojo apie adaptacinį laikotarpį pirmaisiais mokslo metų mėnesiais. Aštuntokai kėlė rūpimus klausimus, susidomėję klausėsi pristatymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ETNOKULTŪRINĖ VEIKLA

Gruodžio  10 dieną  mūsų mokyklos ansamblio „Sutartinė“ (vadovas. Juozas Kairys) 8a klasės dainininkės (Emilija Varnaitė, Ugnė Luščiauskaitė , Ūla Šidlauskaitė ir Reda Lazovskytė) dalyvavo Vilniaus miesto  tarpmokyklinėje  8-12 klasių konferencijoje „Lietuvos etnografiniai regionai“ ir pristatė aukštaitišką trejinę sutartinę „Čibi ribi ožys“, kuri senovėje buvo dainuojama rytų Aukštaitijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„ŽIEMĄ GERAI, ŽIEMĄ BŪNA KALĖDOS…“

Laukdami gražiausių metų švenčių – šv.  Kalėdų bei Naujųjų metų – progimnazijos jubiliejinius metus užbaigėme puošdami 100 angelų eglutę. Gruodžio 14-23 dienomis buvo organizuota daug įvairių kalėdinių renginių: 1-4 klasių mokiniai visus džiugino savo kalėdiniais muzikiniais sveikinimais, Mokinių savivalda ir teatro mokytoja G. Liutkevičienė socialiai remtinus progimnazijos mokinius pakvietė į koncertą-spektaklį “Kuo daugiau meilės, šilumos, džiaugsmo į kiekvieną širdelę”, kuriame buvo dalinamos dovanos iš paties Kalėdų senelio rankų, 5-8 klasių mokiniai surengė ekologinį konkursą „EKO kalėdinė mada“, kuriame pristatė kostiumus iš antrinių žaliavų, kūno kultūros mokytojai organizavo jau tradiciniu tapusį kalėdinį baudų mėtymo turnyrą.
Į mokyklą atvykusios viešnios tiesiog sveikino visą bendruomenę artėjančių švenčių proga.

Renginių, geros nuotaikos ir įspūdžių tikrai netrūko.Visus laimino ir sėkmės linkėjo ilgam virš mokyklos vartų nutūpęs Vilniaus angeliukas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAUREATAS ŠALIES MOKINIŲ DARBŲ PARODOJE – KONKURSE

Lapkričio 16 -24 d. Barboros Radvilaitės pagrindinėje mokykloje vyko  šalies pradinių klasių mokinių darbų paroda – konkursas „Linksmoji Pepė – iliustracijų knygai kūrimas”. Iš visos Lietuvos konkurse dalyvavo 894 mokinių darbai. Gruodžio mėn. buvo atrinkti geriausi darbai, kurie sudėti į knygą ir bus išsiųsti į Švediją, į Astridos Lindgren muziejų.

1c klasės mokinys Vakaris Kasperiūnas (mokyt. Genė Liutkevičienė) nupiešė piešinį pagal Astridos Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė”, dalyvavo konkurse ir tapo  laureatu. Jo piešinys “Pepė keliauja į vaistinę” bus nusiųstas į Švediją. Mūsų mokyklos mokinys  buvo apdovanotas diplomu už puikų darbą. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo mokiniu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KNYGŲ KALĖDOS

Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko gražus tradicinės akcijos „Knygų Kalėdos“ renginys, kurį mūsų mokykloje  organizavo bibliotekos vedėja Eglė Šilkūnienė ir lietuvių kalbos mokytoja Loreta Paulauskienė. Pasipuošę kalėdiniais akcentais skaitovai-savanoriai  Agnis Algirdas Meškauskas(6m), Deimantas Valavičius(7m), Dominyka Buiko(7m), Martynas Pranckus(7m), Pranciškus Gricius(7m), Augustina Padvelskytė(7m), Vanesa Vysocka(7m), Dovilė Peciulevičiūtė(7m) ir Elzė Maslauskaitė(7m) lankėsi pradinėse klasėse ir skaitė ištraukas iš mėgstamiausių mokyklos bibliotekoje esančių  knygų. Šis siurprizas buvo tikra vyresniųjų kalėdinė dovana mažiesiems draugams. Ne vienas iš jų  užsuko į biblioteką ieškoti  sudominusios knygelės. Gal ji ir atves vaiką į paslaptingąjį knygų pasaulį?…

Dėkojame šiems mokytojams ir mokiniams, kurie prisidėjo prie bibliotekos fondo turtinimo, dalyvavo akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir dovanojo mokyklos bibliotekai naujų, įdomių knygų:

 • lietuvių kalbos mokytojai Loretai Paulauskienei, anglų kalbos mokytojai Eglei Ačienei, pradinių klasių mokytojai Deimantei Navakienei;
 • 4a klasės mokiniams: Amelijai Jundulaitei, Livijai Švabovičiūtei, Eladai Eitavičiūtei;
 • 7m klasės mokiniams: Deimantui Valavičiui, Dominykai Buiko, Martynui Pranskui, Pranciškui Griciui, Augustinai Padvelskytei, Vanesai Vysockai, Dovilei Peciulevičiūtei, Elzei Maslauskaitei, Miglei Toločkaitei;
 • 6m klasės mokiniui Agniui Algirdui Meškauskui.

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ PROGIMNAZIJOJE

Niekas negali nugalėti TAUTOS, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.
1990 –jų metų Kovo 11-oji paskelbė: LIETUVOS VALSTYBĖ YRA.
1991 –jų sausio 13-oji patvirtino: MES BŪSIME 

Sausio 13 d. pirmosios pamokos metu vyko iškilminga pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti, pagerbti ne tik Sausio 13-osios drąsuolius, ne tik tuos, kurių atminimui galvas lenkiame, bet visus, kurie pasakė: NELEISIM.

Mokykloje vyko pilietinė akcija „ Žvakutė lange“, giedamas Lietuvos himnas, skambėjo sausio 13-ąją tautą telkusios dainos. Mokytojai su mokiniais prisiminė Sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pradėta organizuoti nuo 2008 metų. Jau pirmaisiais metais į ją įsitraukė per 100 mokyklų, tarp kurių buvo ir mūsų progimnazija. Kasmet šią  iniciatyvą  palaikančių švietimo įstaigų  daugėja. Akciją aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir LR ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: LR Seimas, LR Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir daug kitų  įstaigų bei organizacijų. Renginio iniciatyvą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMATIKOS IR INFORMATINIO MĄSTYMO KONKURSO ,,BEBRAS 2015″ LAUREATAI!

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos 4a klasės mokinys Gintaras Žukas (mokyt. R. Duogytė) ir 6 m klasės mokinė Ugnė Endriukaitytė (mokyt. V. Stankevičius) tapo informatikos ir informatinio mąstymo konkurso ,,Bebras 2015″ laureatais.

Gruodžio 19 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete įvyko konkurso „Bebras“ nacionalinė gerosios patirties konferencija. Joje dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokslininkai, švietimo sistemos darbuotojai, studentai, mokinių tėveliai – iš viso per 200 dalyvių. Konferencijos organizatoriai dalyviams buvo parengę intensyvią ir turiningą darbotvarkę: buvo paskelbti konkurso „Bebras“ rezultatai bei apdovanoti nugalėtojai, suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės mokiniams, mokytojai jiems skirtoje konferencijoje pakviesti klausyti pranešimų.

Renginio dalyviai žiūrėjo Lietuvos edukologijos universiteto studentų spektaklį „Grybų karas“, klausėsi Lino Būtėno paskaitos apie išmanius ateities miestus.

Kūrybinėse dirbtuvėse 3–4, 5–6, 7–8, 9–12 klasių mokiniai išbandė pačias įvairiausias su informatiniu mąstymu susijusias veiklas. Jauniausi „Bebro“ nugalėtojai galėjo išmėginti savo jėgas Robotikos Akademijos komandos organizuotame FLL Blitz turnyre, parengtame pagal pasaulinių FIRST LEGO League varžybų formatą. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ir programavimo principais, vėliau patys konstravo ir programavo LEGO Mindstorms robotukus, kurie turėjo atlikti misijas užduočių lauke.

Konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad jau tryliktą kartą įvykęs konkursas „Bebras“, kurio tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų metodus, nepraranda populiarumo tarp Lietuvos mokinių ir į „Bebro“ iniciatyvą kasmet jungiasi įvairios šalys iš viso pasaulio.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINĖ GYNYBOS DIENA MOKYKLOJE

Sausio 21 dieną Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos 6a, 6b, 6m ir 7m klasių mokiniams organizavo nacionalinę gynybos dieną. Mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su krašto apsaugos sistema, kariuomenės veikla ir tradicijomis. Atvykę kariūnai vedė karinės rikiuotės, fizinio lavinimo pamokas, supažindino su kario ekipuote, papasakojo apie Lietuvos kariuomenę.

Mokiniai džiaugėsi netradicinėmis pamokomis progimnazijoje. Jauniesiems mokyklos šauliams buvo suteikta galimybė plačiau pristatyti savo veiklą  kitiems mokyklos mokiniams.

Tikimės, jog šis bendradarbiavimas bei Jaunųjų mokyklos šaulių veikla taps tradicine mūsų progimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽODŽIO ŠVENTĖ

Sausio 19 d. tradiciškai rinkomės į Žodžio šventę – Meninio skaitymo konkursą. Dalyvavo 5-8 klasių mokiniai, skambiai ir raiškiai liejosi eilės apie svarbiausius mūsų gyvenime dalykus: Tėvynę, gamtą, mokslą, gyvenimą, pareigą. Visų mokinių pasirodymai buvo įdomūs, originalūs, tačiau dvi pirmąsias vietas iškovojo išskirtinę tartį, dikciją turintys 6m klasės mokiniai Karina Kulbeckaitė ir Agnis Algirdas Meškauskas (mokyt.L.Paulauskienė).

Antrąsias vietas pasidalijo 8m klasės mokiniai Enrika Pancekauskaitė ir Martynas Pocius, o trečioji atiteko Martynui Paškelevičiui (5a), Austėjai Kriškanaitei (5m) ir Gabrielei Paškevičiūtei (6m).

Sveikiname dalyvius, nugalėtojus ir linkime sėkmės II etape, kuris vyks “Minties” gimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO „IR KNYGA MANE AUGINA“ II ETAPAS

Vasario 2 d. mūsų progimnazijos antrokė Elena Vigraitė ir ketvirtokė Amelija Saulė Rupkutė su savo mokytojomis keliavo į Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą, kur vyko Vilniaus  miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso II etapas.

Sveikiname Eleną! Ji tapo šio etapo laimėtoja 1-2 klasių grupėje.

Mergaitę konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė.

Vasario 4 d.Vilniaus Tuskulėnų progimnazijoje vyks III šio konkurso etapas. Linkime didžiausios sėkmės mūsų skaitovei!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPEKTAKLIS „ŽYDRASIS OBUOLYS”

Sausio 28 dieną mokyklos teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“(vadovė G.Liutkevičienė) pakvietė 1 – 4 klasių  mokinius pasižiūrėti spektaklį „Žydrasis obuolys“ (pagal J. Degutytę). Scenarijų spektakliui kūrė mokyt. G.Liutkevičienė. Sugužėjo į spektaklį klasės draugai, mokytojai, tėveliai. „Kai vieni kitiems dovanosime kuo daugiau gerumo,  tuomet ir gyventi bus smagiau“ – tokia šio spektaklio pagrindinė mintis. Smagu ir norisi vaidinti vis daugiau ir dažniau, kai mažuosius aktorius aplodismentais, gražiu žodžiu apdovanoja ne tik tėveliai, mokytojai, bet ir klasės draugai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

Sveikiname mūsų progimnazijos 5-6 klasių komandą (mok. J.Janeiko, R. Mugevičienė) laimėjusią Vilniaus miesto sporto žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ I ir II etapo estafečių varžybas ir užsitikrinusią vietą finale.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „IR KNYGA MANE AUGINA“

Sausio 27 d. mokyklos aktų salėje šurmuliavo mažieji skaitovai, nes čia vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ I etapas. Skaitovus, jų mokytojus, tėvelius bei garbingą komisiją svajingai nuteikė 2a klasės mokinių dūdelėmis atliekamas kūrinys. Skaitovams sėkmės linkėjo dainos ir šokių studijos „Šakar makar“ vaikai. Šaunieji renginio vedantieji antrokė Emilija ir pirmokas Martynas, linksmai šnekučiuodamiesi, kvietė skaitovus deklamuoti eilėraščius. Po konkurso komisijos laukė sunkus darbas ir visi nekantriai laukė rezultatų.

Laimėtojais tapo:

1-2 klasių grupėje:

I vieta – Elena Vigraitė, 2a klasė, mokytoja Deimantė Navakienė

II vieta – Ąžuolas Janušauskas, 1a klasė,  mokytoja Jolanta Montvidienė

3-4 klasių grupėje:

I vieta – Amelija Saulė Rupkutė, 4 a klasė, mokytoja Rita Duogytė

II vieta – Samanta Jefimova, 3b klasė, mokytoja Aušrelė Bobelienė

Elena ir Amelija Saulė dalyvaus Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ II etape, kuris vyks 2016 m. vasario 2 d. Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje. Linkime joms sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANGLŲ KALBOS MOKYTOJOS TAPYBOS PARODA „SKIRTINGI GYVENIMAI“

Vasario 1d. Seimo parodų galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas atvėrė mūsų progimnazijos anglų kalbos mokytojos Ritos Krupavičiūtės tapybos parodą „Skirtingi gyvenimai“.

Pasak mokytojos, piešti ir tapyti ji mėgo nuo vaikystės, tačiau šeimoje nebuvo palaikymo rimtai studijuoti menus. Ji netapė beveik 20 metų, prie kūrybos grįžo 2014-aisiais, jau užaugus sūnui. Menininkė iki šiol mėgsta tapyti gamtos apsuptyje ir kaip pati sako – „didžioji tapybos mokytoja, ypač peizažų, buvo ir tebėra gamta“. Per praėjusius metus mokytoja surengė dešimt personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse parodose, darbai buvo eksponuojami Lenkijoje ir Belgijoje. 2015-aisias jai suteiktas meno kūrėjo statusas.

„Džiaugiuosi atradusi gyvenimo prasmę ir įminusi nuo vaikystės rūpimus egzistencijos klausimus. Savo kūryba stengiuosi įprasminti egzistencijos žemėje laiką, skatinti žiūrovą mąstyti pozityviai, džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Tapydama paveikslus tarsi įkraunu juos energetiškai, kad žiūrovas pajustų ne tik spalvos galią ir estetiką, bet perskaitytų juos savaip, atrastų savo gyvenimo etapą ar įvykį. Stengiuosi tapyti ir gyventi taip, kaip širdis veda, jei ji džiaugiasi – esu teisingame kelyje. Ir kasdienybėje, ir kūryboje laikausi nuostatos, kad gyvenimas yra nepaprastai gražus, ir noriu tai priminti skubančiam gyventi praeiviui, stabtelėjusiam prie paveikslų, kuriuose daug šviesos, erdvės, sodrių spalvų“, – kalbėjo mokytoja Rita.

Turime puikią progą Seime apžiūrėti mūsų mokytojos kūrybinius darbus. Paroda Seimo III rūmų parodų galerijoje bus eksponuojama iki vasario 15 dienos. Kviečiame visus apsilankyti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIS TAUTINIŲ ŠOKIŲ FESTIVALIS “NUPINSIM ŠOKIŲ PYNĘ”

Vasario 5 d. į Simono Daukanto progimnaziją rinkosi tautinių šokių kolektyvų šokėjai ne tik iš Vilniaus mokyklų, bet ir iš kitų Lietuvos miestų. Į šį festivalį skubėjo ir mūsų mokyklos 2a klasės mažieji šokėjai su savo mokytoja D.Navakiene. Visi rinkosi siekdami gražaus tikslo – nupinti ŠOKIŲ pynę.  Džiugi nuotaika, smagūs šokiai lydėjo viso renginio metu. Rankos pačios plojo, kojos trepsėjo! Festivalio pabaigoje visi kolektyvai šoko bendrą lietuvių liaudies šokį “Grandskveras”.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ VIRUSAS IR JO ĮTAKA JAUNAM ŽMOGUI

Nuolat sparčiai besikeičiantis pasaulis įtakoja kiekvieną jauną asmenybę. Ypač tai juntama informacinių technologijų srityje, kuri vystosi milžiniškais tempais, kurios pagalba sukuriama nepaprastai daug informacijos ir šiuo pasauliu „užsikrečia” kone kievienas jaunas žmogus.

Statistiniai duomenys rodo, kad per vieną valandą pasaulyje yra sukuriama apie 2000 naujų interneto puslapių. Vien į Youtube per vieną minutę įkeliama 48 valandų trukmės vaizdo medžiaga, o per dieną peržiūrima apie 2 milijardus vaizdo įrašų. Per tą pačią minutę į Facebook įdedama virš 600 000 skirtingo turinio vienetų informacijos, o vidutiniškai kiekvienas jaunuolis turi apie vieną tūkstantį Facebook draugų iš viso pasaulio.

Taigi, suspėti su nuolat besikeičiančiomis technologijomis, apdoroti milžiniškus informacijos kiekius tikrai nelengva. Vis dažniau sau ir kitiems užduodame klausimą, o kokia laukia jauno žmogaus ateitis po 5 ir daugiau metų? Galime tik įsivaizduoti, kad ateities kartos vis labiau bus priklausomos nuo virtualaus gyvenimo ir informacinių technologijų. Pasaulyje didėjant žmonių skaičiui ir senkant ištekliams, didės konkurencija, darbo rinka taps mobili, labiau kvalifikuota bei atsiras naujų iki šiol nežinomų pozicijų. Norint išlikti konkurencingam darbo rinkoje, pasiekti užsibrėtų tikslų, vieną kartą įgytų žinių ir diplomo nepakas. Jaunimas privalės turėti vis daugiau ir vis įvairesnių įgūdžių bei gebėjimų.

Nuo šių metų birželio mėnesio asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” įgyvendina tarptautinį projektą – “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” (angl. Competitive European Youth), kuris finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Projektas tęsis 18 mėnesių ir bus vykdomas keturiose Europos Sąjungos šalyse narėse – Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre ir Lietuvoje. Susirinko šaunūs šio projekto veiklose dalyvaujantys iniciatyvūs jaunuoliai ir jų mokytojai iš Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Anykščių Jono Biliūno gimnazijų bei mūsų Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos. Smagu, kad buvęs mokyklos mokinys, Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Dzidzevičius sutiko tapti mūsų mokyklos mokinių grupės jaunimo ambasadoriumi, o mūsų mokyklos mokinių grupės šio tarptautinio projekto koordinatorė – direktorės pavaduotoja neformaliam ugdymui Asta Rinkevičienė.

Projekto „Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis“ neformaliojo ugdymo programa skirta prisidėti prie šiandienos bei ateities iššūkių sprendimo.  Ši programa yra orientuota į jaunuolių ateities karjerai reikalingų informacinių technologijų, projekto valdymo bei socialinių gebėjimų stiprinimą. Programa susideda iš trijų, viena su kita persipinančių dalių: grupės formavimo, projektų valdymo ir IT. Dalyvaudami užsiėmimuose jaunuoliai įgyvendins informacinių technologijų projektą t.y. kurs internetinę svetainę globalaus švietimo tema. Jie sieks suprasti pasaulį bei jo realijas, žmonių bei kultūrų tarpusavio sąsajas, analizuos aktualias ekonomines, socialines, aplinkosaugines problemas, jų atsiradimo priežastis bei pasekmes. Savo matymą, nuomonę perteiks kurdami internetinę svetainę.

Programą sudaro 20 tiesioginių užsiėmimų, kurių kiekvieną sudaro teorinė, praktinė bei į(si)vertinimo dalys. Kartu su ugdymo programa parengta metodinė medžiaga bei ruošiamas nuotolinio mokymosi kursas. Metodinė medžiaga padės jaunimo darbuotojams ir jaunimo ambasadoriams įgyvendinti programą t.y. planuoti, organizuoti, vertinti ugdymo procesą, pasirengti konkrečiam užsiėmimui, pasirinkti tinkamus mokymo, vertinimo metodus. Nuotolinio mokymo kursas bus papildoma  ugdymo priemonė jaunimui, dalyvaujančiam programoje.

Antrasis projekto nacionalinės komandos susitikimas Lietuvoje ir Kipre

Šių metų sausio mėnesį įvyko antrasis projekto nacionalinės komandos susitikimas Kipre ir Lietuvoje. Susitikimų metu dalyvaujant jaunimo ambasadoriams bei jaunimo darbuotojams buvo testuojami bei išbandomi užsiėmimai. “Puiku, kad mes, jaunimo darbuotojai kartu su jaunimu, tiesiogiai prisidedame prie programos kūrimo. Bendradarbiaudami su programos kūrėjais, dalindamiesi savo patirtimi, nuomone, neabejojame programos sėkme”, – sakė jaunimo darbuotoja Vilma iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko mokyklos. “Buvo smagu ir vėl susitikti savo bendraamžius dalyvaujančius projekte, kartu atlikti įvairias užduotis, labiau pažinti save, kolegas, įgyti naujų gebėjimų”, – savo įspūdžiais dalinosi Anykščių Antano Vienuolio gimnazistas Kasparas.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Projektas tęsis iki šių metų lapkričio 30 d. ir yra vykdomas Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre bei Lietuvoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA: TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO DIENA

Antrajam pasauliniam karui einant į pabaigą, 1945 m. sausio 27 dieną, buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla. Šioje stovykloje naciai sunaikino daugiau kaip milijoną įvairių tautybių žmonių, daugiausia žydų. Ši data Jungtinių Tautų Organizacijos buvo paskelbta Tarptautine  Holokausto aukų atminimo diena.

Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą su  Tarptautine Teisingumo Komisija, šį tragišką žydų tautos istorijos puslapį paminėjo ir Vilniaus A. Vienuolio progimnazijos bendruomenė. Visą paskutinę sausio savaitę vyko istorijos pamokos, skirtos šiai datai atminti. Aštuntųjų klasių mokiniai žiūrėjo ištraukas iš dokumentinio filmo „Mirties sotvykla Treblinka. Išlikusiųjų istorijos“. Po peržiūros  vyko filmo aptarimas. Taip  prisiminėme ir pagerbėme Holokausto aukas, sutarėme, kad tokia tragedija neturi daugiau pasikartoti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DISKOTEKA MOKYKLOJE

Šaunus Mokinių savivaldos (kuratorė J.Žaliaduonienė) narių būrys, visus pavargusius nuo minčių apie pamokas, namų darbus ir kontrolinius,  pradžiugino vasario 5 d. mokykline diskoteka.

Visi 5-8 klasių mokiniai turėjo progą atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką draugų apsuptyje bei  linksmai ir aktyviai praleisti vakarą mokyklos diskotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AKCIJA ” DIENA BE MOBILIOJO TELEFONO”

Sausio 29d. Mokinių savivalda surengė akciją „ Diena be mobiliojo telefono“. Šia akcija buvo norima atkreipti dėmesį, kad telefonas mokinių rankose nėra pagrindinė laisvalaikio priemonė mokykloje. Patys aktyviausi ir sąmoningiausi buvo mūsų mažieji 1-4 klasių mokinukai. Nuo jų neatsiliko 5m, 6m, 7m ir 8a klasės mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ PRATYBOS „ŽIEMA 2016“

  Sausio 29-31 d. Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje tris dienas svečiavosi   Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-oji kuopa, tarp kurių ir mūsų progimnazijos jaunieji šauliai (vad. Bronius Bagdanavičius).

Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas, organizuoja šaulių pratybas Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje jau ne pirmą kartą. Šiose pratybose iš viso dalyvavo daugiau kaip 160 šaulių.  Pratybų organizatorius  džiaugėsi ne tik dalyvių gausa, bet ir daug žadančiomis pratybomis.

Pirmąją pratybų dieną šauliams buvo vedama paskaita apie LŠS istoriją bei dabartį (instruktorius Tomas Bagdanavičius), suteikta medicinos žinių (gyd. Anželika Veder), vyko karinės ekipuotės pratybos ir pristatyta jų komplektavimo tvarka.  Ne tik mokymai padėjo įsilieti į kareivinių režimą. Po paskaitų buvo sudarytas budėjimo grafikas ir paskelbta komanda „Kuopa miegas“.

Antrosios dienos mokymai buvo orientuoti į teorinių žinių pritaikymą praktikoje. Vykdant įvairias užduotis mokyklos teritorijoje buvo mokomasi naudotis nebylaus valdymo signalais ir paversti juos pačia efektyviausia komunikacijos priemone. Dalyviai susipažino ir įtvirtino žinias apie taktiką – „Šaulys žiemos sąlygomis“, o patys jauniausi ir pirmą kartą dalyvaujantys pratybose busimi jaunieji šauliai sužinojo apie maskavimąsi žiemos metu. Vėliau vyko žygis lauke. Visi turėjo galimybę į savo nusipieštus taikinius pašaudyti iš šratinių G36C ginklų.

Atvykęs Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Mjr. Mindaugas Milius stebėjo šaulių pasirengimą bei mokymus.

Pabaigoje buvo surengtas pratybų uždarytas, kuriame  jaunieji šauliai buvo apdovanoti už pratybų nuopelnus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„LAIŠKAS LIETUVAI” – PAMINĖTA VASARIO 16-TOJI – VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Visą savaitę, t.y. vasario 8-12 d., įvairių renginių bei aktyvių veiklų metu, buvo minima Vasario 16-toji – Valstybės atkūrimo diena. Savaitės iniciatyvos buvo pavadintos „Laiškas Lietuvai”.

Teminės savaitės įvairių pamokų  metu buvo ieškoma Vasario 16-osios sąsajų su mūsų progimnazija, renginių bei kitų veiklų metu prisiminti žymūs Lietuvių tautos visuomenės veikėjai bei svarbios tautai istorinės asmenybės.

Istorijos pamokų bei teminių valandėlių metu  mokiniai turėjo galimybę prisiminti žymius Lietuvių tautos visuomenės veikėjus bei svarbias tautai istorines asmenybes, pamąstyti ir padiskutuoti apie laisvę, kaip mes ją kiekvienas šiandien suprantame.

Lietuvą su gimtadieniu suspėjome pasveikinti ir Signatarų namuose. Prisiminėme apie Vasario 16-osios akto signatarų sąsajas su progimnazija. Prieš 100 metų vieni iš mokyklos steigėjų, kuri tada buvo pavadinta “Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Povilo Gaidelionio Vilniaus lietuvių gimnazijos kurso pamokos”, buvo Jonas Basanavičius ir Mykolas Biržiška. Mokykloje pamokas vedė LR prezidentai Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis. Laikui bėgant dirbo ir kitos, jaunai Lietuvos valstybei nusipelniusios asmenybės: Jonas Vileišis, Kazys Bizauskas, Jurgis Krikščiūnas, Jokūbas Šernas, Mečislovas Bizauskas. 2015 m. spalio 9 dieną mokykla paminėjo garbingą 100-ečio jubiliejų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2 – 4 KLASIŲ MOKINIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

Vasario 10 d. mokykloje vyko 2 – 4 klasių mokinių matematikos olimpiados I – asis etapas. Jame rungėsi net 29 stipriausi pradinių klasių matematikai, kurie susikaupę sprendė įvairiausius uždavinius bei galvosūkius.

Nugalėtojais tapo:

Jonas Jakštys -    2 a  klasės mokinys    (mokytoja Deimantė Navakienė)

Brigita Larinaitė -  3 a klasės mokinė       (mokytoja Gitana Ulevičiūtė)

Gintaras Žukas -   4 a klasės mokinys     (mokytoja Rita Duogytė)

Didžiuojamės jais ir linkime sėkmės Vilniaus miesto 2 – 4 klasių mokinių matematikos olimpiados II – ame etape, kuris vyks kovo 9 d. Emilijos Pliaterytės progimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ESTAFEČIŲ „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ FINALAS

Vasario 9 d. trys stipriausios Vilniaus miesto 5-6 klasių komandos (Antano Vienuolio progimnazijos, Balsių progimnazijos, Taikos progimnazijos) susitiko Taikos progimnazijos sporto salėje, finalinėse estafečių varžybose. Po įtemptos kovos, mūsų mokyklos komanda iškovojo garbingą III-ąją vietą. Moksleiviai apdovanoti diplomais, medaliais, taure.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

UŽDEGTA PRISIMINIMŲ UGNELĖ

“Vienuoliukų ” būrelis (vadovė lietuvių kalbos mokytoja Loreta Paulauskienė) tęsia savo tradicijas ir jau ketvirtus metus iš eilės žiūrovus suburia į salę. Šįkart buvo kviečiama pamąstyti apie gyvenimo prasmę, vertybes, atiduoti duoklę tų vertybių formuotojams – iškiliausiems visų laikų lietuvių rašytojams. Jų literatūra pakylėja, stiprina, įkvepia. Mokiniai įrodė, kad nors rašytojų jau nebėra gyvųjų tarpe, tačiau tiltas, jungiantis mus, nėra subyrėjęs. Savo pasirodymą “Uždekime prisiminimų ugnelę” “vienuoliukai” demonstravo ne tik mokyklos mokytojams bei mokiniams, bet ir džiugino savo tėvelius, atvykusius į Tėvų susirinkimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINIO VINCO KUDIRKOS DAILYRAŠČIO KONKURSO ,,RAŠOM 2016″ FINALAS

Vasario 24 dieną šeštą kartą vyko nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalas. Šį konkursą organizavo Lietuvių kalbos institutas bei raštinės ir verslo reikmenimis prekiaujanti UAB „BIURO PASAULIS“. Šiemet finale dalyvavo ir mūsų mokyklos 3a klasės mokinė Brigita Larinaitė (mok. Gitana Ulevičiūtė). Konkurso finale kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių ir 7−12 klasių moksleivių ir suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Pirmajam konkurso turui savo darbus atsiuntė daugiau kaip 4339 dalyviai, o švietimo įstaigose dailyraščio užduotis rašė daugiau kaip 15 532 mokinių. Visi patekę į finalą buvo apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“  ir knygomis, kurias padovanojo Lietuvių kalbos institutas, knygynas „Vaga“ ir Gintaro Steponavičiaus paramos fondas.

Nacionalinio konkurso „Rašom! 2016“  komisijos pirmininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti dailiai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PILIGRIMINĖ KELIONĖ VILNIAUS MIESTO GAILESTINGUMO KELIU

Vasario 24 dieną 3-4 klasių mokiniai kartu su tikybos mokytoja Jelena Liubčenko dalyvavo piligriminėje kelionėje Vilniaus miesto Gailestingumo keliu. Vaikai  aplankė Aušros Vartų koplyčią, Šv. Mykolo bei  Šv. Dvasios bažnyčias, Gailestingumo šventovę, mesdamiesi už savo artimuosius, skurstančius, ligonius, draugus. Mokiniai susipažino su Gailestingojo Jėzaus paveikslo atsiradimo istorija, šv. Faustinos ir pal. kunigo M. Sopočkos gyvenimo įvykiais, kurie susiję su Vilniumi. Aplankytas vietas mokiniai žymėjo Piligrimų pase.

Kartu su jaunaisiais piligrimais keliavo žurnalo ,,Magnificat vaikams“ redaktorė Inesa Vaitkūnaitė, kuri apdovanojo vaikus žurnaliukais ir pakvietė 4 aktyviausius mokinius dalyvauti Marijos radijo laidoje ,,Magnificat valandėlė“. Vasario 29 dieną Marijos radijo įrašų studijoje 4 klasių mokiniai Adomas, Deividas ir Nojus dalinosi įspūdžiais apie piligriminę kelionę. Laida bus transliuojama kovo 7 d. 9.45 val.. Kviečiame visus pasiklausyti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„LADYGOLAS 2016“

„Ladygolas“- tai tarpmokyklinės merginų salės futbolo žaidynės. Tai galimybė kiekvienai, net ir nežaidusiai futbolo, įgyvendinti svajonę tapti čempione ne tik aikštelėje, bet ir gyvenime, įgyti drąsos bei pasitikėjimo savimi, išmėginti jėgas visai kitame futbole – salės futbole.

Vasario mėn. į šį naujausią projektą aktyviai įsijungė ir mūsų mokyklos 5-6 kl. ir 7-8 kl. mergaičių komandos, kurios už dalyvavimą varžybose buvo apdovanotos dviem „Select“ salės futbolo kamuoliais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS

Mokyklos Aktų salėje iškilmingai paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 26-osios metinės. Šiai šventei liko neabejingi tiek mokyklos Jaunieji šauliai, tiek visi mokyklos meno kolektyvai, savo skambiausias dainas, įspūdingiausius šokius, raiškiausią žodį dovanoja Lietuvai.

Mokyklos Jaunieji šauliai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiuose.

http://www.15min.lt/galerija/prisieke-naujas-burys-sauliu-82411#.VuQQdCwZlYo.gmail

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNIEJI ŠAULIAI PRISIEKĖ PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS

Kovo 11 d. 10 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos Lietuvos šaulių sąjunga pasipildė gausiu būriu naujų narių. Jaunojo šaulio pasižadėjimą davė daugiau nei 100 vaikinų ir merginų iki 18 metų. Kartu prisiekė ir 23 suaugusieji šauliai.

Naujai prisiekusius šaulius pasveikino ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas majoras Mindaugas Milius.

Po priesaikos šauliai ir susirinkusieji žygiavo Nepriklausomybės aikštės link Gedimino prospektu, kur prisijungė prie Lietuvos kariuomenės ir dalyvavo trijų Baltijos valstybių Vėliavų pakėlimo ceremonijoje.

Sveikiname Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos Jaunuosius šaulius, tapus naujaisiais Šaulių sąjungos nariais ir prisijus prie Karaliaus Mindaugo šaulių 10-tosios rinktinės, kuri vienija Vilniaus apskrities šaulius.

 1. J.š. Balčiūnaitė Milda 6m
 2. J.š. Bučinskas Tadas 8c
 3. J.š. Grigaitytė Gustė 5b
 4. J.š. Kostiuškevičiūtė Rima 6b
 5. J.š. Kuncevičiūtė Neda 5b
 6. J.š. Martišius Lukas Algimantas 6m
 7. J.š. Michaliovaitė Karolina 6m
 8. J.š. Mockus Daumantas 6a
 9. J.š. Paškovskis Rapolas 6b
 10. J.š. Pirštelytė Dominyka 6b
 11. J.š. Staniukaitytė Ieva 7a
 12. J.š. Staniukaitytė Ignė 6b
 13. J.š. Staniulionis Domas 6b
 14. J.š. Žukauskas Giedrius Saulius 5b
 15. J.š. Žukauskaitė Neringa 8b

Būrelio vadovas  dim. srž. J. B. Bagdanavičius

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LIETUVOS SPORTINIŲ ŠOKIŲ ČEMPIONATAS 2016

Kovo 12d.  Panevėžyje vyko Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas, kuriame varžėsi stipriausios poros iš įvairių Lietuvos klubų. Mūsų mokyklos sportinių šokių studijos ,,Pinavija” šokėjai Martynas Pranckus 7m ir Elzė Gusčiūtė 6m puikiai buvo įvertinti užsienio teisėjų ir pateko į finalą. Džiaugiamės sėkme ir pergalėmis, kurios suteikė galimybę papulti į geriausiųjų Lietuvoje Jauniai I kvalifikacinės grupės šokėjų rinktinę.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3 – 4 KLASIŲ MOKINIŲ LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

Kovo 3 d. mūsų mokykloje vyko 3 – 4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiados I – asis etapas.

Nugalėtojais tapo:

Brigita Larinaitė -  3 a klasės mokinė  (mokytoja Gitana Ulevičiūtė)

Elzė Večkytė -   4 c klasės mokinė  (mokytoja Audronė Neverauskienė)

Sveikiname nugalėtojas ir linkime joms sėkmės Vilniaus miesto 3 – 4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiados II – ame etape, kuris vyks kovo 16 d. Vilniaus inžinerijos licėjuje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPTAUTINIS KONKURSAS „KENGŪRA 2016“

Kovo 17 dieną  1-8 klasių progimnazijos mokiniai dalyvavo matematikos tarptautiniame  „ Kengūros“  konkurse. Per pirmąsias dvi pamokas visa mokykla rimtai dirbo. Konkurso užduotis stengėsi įveikti net  107   1-4 klasių mokiniai ir tiek pat 5- 8 klasių jaunųjų matematikų.

Džiaugiamės, jog mokiniai domisi matematika ir dalyvauja įvairiuose šio dalyko konkursuose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KŪRYBINIAI LIETUVIŲ LITERATŪROS SKAITYMAI

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ (MTC), įgyvendindamas savo misiją kurti laisvą, atsakingą, kūrybingą ir profesionalią švietimo bendruomenę,  inicijavo kultūrinį-edukacinį projektą „Vaikų žemė“, kurio tikslas – kurti tekstu paremtus kultūrinius ir švietimo produktus. Šio projekto rėmuose 2015 m. gruodžio mėnesį pradėti organizuoti  kūrybiniai lietuvių literatūros skaitymai, kurių metu 1-4 klasių mokiniams skaitomi įvairių laikotarpių lietuvių rašytojų sukurti grožiniai tekstai, o vėliau vyksta šiuos tekstus aktualizuojantys užsiėmimai.

Skaitymai rengiami bendradarbiaujant su teatro-studijos „Theaomai“ aktoriais, emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ psichologais ir profesionaliais iliustratoriais, tokiu būdu apjungiant tekstą, jo analizę ir vaizdinę išraišką.

Kovo 18 d. 2 a klasės mokiniai (mokytoja Deimantė Navakienė) dalyvavo viename iš šių skaitymų  – užsiėmime „Žodžiai gali daugiau nei tu manai“. Vaikai klausėsi lietuvių literatūros klasiko J.Biliūno novelės „Kliudžiau“, kurią skaitė profesionalus aktorius. Novelės skaitymo metu dailininkas iliustravo šį kūrinį. Po  to vaikai su psichologe kalbėjosi apie žodžius, kurie žeidžia, skaudina, ir apie žodžius, kurie padeda bei nuramina.

Tikimės dar ne kartą dalyvauti šio projekto organizuojamuose kūrybiniuose lietuvių literatūros skaitymuose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ LIETUVĖLĖJ SUKAS MALŪNĖLIAI

2 m klasės mokiniai kartu su mokytoja Jolita Šimkiene ir muzikos mokytoja Edita Bareikiene parengė programą ,,Mūsų Lietuvėlėj sukas malūnėliai‘‘.

Tęsdami projektą ,,Takelis‘‘ 2 m klasės mokiniai programą pristatė l/d. ,,Vėtrungė‘‘ ir ,,Krivulė‘‘ parengiamųjų grupių vaikučiams. Kartu su šių darželių vaikučiais ir auklėtojomis šventė Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę.

Kovo 17 d. šią programą pristatė mūsų progimnazijos 1b, 1c, 2b, 3a, 3b klasių mokiniams.

Šventę vainikavo šventinis koncertas tėvams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MARGUČIŲ PARODA PRAMOGŲ IR PREKYBOS CENTRE “OZAS”

Pramogų ir prekybos centre (PPC) “Ozas” kovo 18d.- balandžio 3d. vyksta “Zuikių margučių” paroda. Mūsų mokyklos 1-8 kl. moksleiviai nuspalvino 500 popierinių kiaušinių (1-4kl. – 334 vnt., 5-6kl. – 166 vnt.).

Visi “Zuikių margučiai” (3000vnt.) panaudoti puošiant PPC “Ozas”.

Kviečiame jais pasigrožėti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PASIEKIMAI MATEMATIKOS OLIMPIADOJE

Mūsų mokyklos pradinukai šiemet skynė laurus Vilniaus miesto 2-4 klasių matematikos olimpiadoje!

Sveikiname 2a klasės mokinį Joną Jakštį (mokytoja Deimantė Navakienė), laimėjusį  šios olimpiados I vietą.

Sveikiname 4a klasės mokinį Gintarą Žuką (mokytoja Rita Duogytė), laimėjusį  šios olimpiados II vietą.

Sėkmės mažiesiems matematikams!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINIS TEATRŲ FESTIVALIS „ŽODŽIAI” 2016

Jau antri metai teatrinė grupė „Mažieji svajokliai”(būr.vadovė G.Liutkevičienė) sėkmingai dalyvauja nacionaliniame teatrų festivalyje „Žodžiai” 2016. Festivalis vyko balandžio mėn.1d. Vaikų ir jaunimo centre. Festivalyje dalyvavo teatrinės grupės iš 23 Lietuvos miestų ir miestelių. Šiais metais buvo vaidinami etiudai su žodžiais: TEISĖ, PAREIGA, LAISVĖ, ATSAKOMYBĖ. Mažieji aktoriai vaidino etiudą „Pepės Ilgakojinės norai” pagal A. Lindgren. Drauge su mokytoja kūrė etiudui scenarijų  ir buvo apdovanoti diplomu nominacija už etiudo charakteringumą ir linksmumą. Taip pat kiekvienas dalyvis gavo dovanų po knygelę Ignės Zarambaitės „Emilio laiškas”. Džiugino ne tik dovanotos knygelės, mokiniai galėjo pasidaryti nemokamai laikinas tatuiruotes su festivalio simbolika ir dalyvauti fotosesijoje. Džiaugiamės, kad galėjome pamatyti daug kolektyvų iš visos Lietuvos, dalintis kūrybinėmis idėjomis ir sprendimais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SVEČIUOSE FOTOGRAFAS

Balandžio 7 dieną progimnazijoje apsilankė garsus ornitologas, gamtos mylėtojas ir fotografas, įvairių fotografijos konkursų dalyvis ir nugalėtojas, įdomus pasakotojas Marius Čepulis. 2c ir 4c klasės mokiniai išgirdo įdomių faktų ir istorijų apie gyvūnus, paukščius, augalus bei jų fotografiją, galėjo iš arti apžiūrėti didžiulį fotoaparatą ir pasimatuoti maskuojančius rūbus. Vaikai sužinojo, kad norint nufotografuoti gražią nuotrauką, reikia daug žinoti apie gamtą, gyvūnus, būti atkakliam, ištvermingam, nes kartais tinkamo kadro tenka laukti ilgai, net keletą valandų ar net dienų, o svarbiausia –  kantriai siekti savo tikslo.

Vaikai susižavėję išklausė p. Mariaus pasakojimo ir turėjo galimybę paklausti. Kilo rankų miškas! Fotografas liko sužavėtas vaikų smalsumu ir žingeidumu, bei kantriai atsakinėjo į klausimus.

 

Fotografo M. Čepulio atsiliepimai apie susitikimą:

“Esu jau aplankęs daugiau nei 8000 vaikų visoje Lietuvoje, tiek ikimokyklinukų, tiek jau trinančių mokyklų suolus. Mačiau „superinių“ ir paprastų darželių ir mokyklų, esu sutikęs nuostabiausių mokytojų ir dar nuostabesnių mokinių, kurių dėka kažkaip grįžta tikėjimas, kad mūsų šalis turės nerealią ateitį. 

  Šiandien buvau susitikime su A. Vienuolio progimnazijos antrokais ir ketvirtokais. Valandą laiko aš jiems pasakojau apie paukščius, žvėris, roplius bei jų fotografiją. Sulaukiau krūvos klausimų, vaikai buvo baisiai susidomėję ir jau pasibaigus paskaitai standartiškai paklausiau, ar dar norėtų, ką nors sužinoti. Ir, ką jūs manot – prisiprašiau – pakilo rankų miškas ir dar 1,5 valandos ( !!! ) atsakinėjau į įvairiausius klausimus.

Seniai nebuvo taip smagu ir malonu. Ačiū mokytojoms ir tų vaikučių tėvams, kad ugdo vieną iš svarbiausių žmogaus savybių – norą žinoti!”

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKINIAI SVEČIUOJASI SEIME

2 m klasės mokiniai vadovaujami mokytojų J.Šimkienės ir E.Bareikienės lankėsi Lietuvos Respublikos Seime.

Mokiniai sužinojo, kad Lietuvos Respublikos Seimas-Lietuvos parlamentas, nacionalinė įstatymų leidžiamosios valdžios institucija. Seimą sudaro tiesiogiai ir slaptu balsavimu ketveriems metams išrinktas 141 seimo narys. Mokiniai susipažino su seimo funkcijomis, seimo nario įgaliojimais, seimo kadencijų tvarka.

Ekskursijos  metu kiekvienas turėjo galimybę tapti seimo nario pirmininku ar seimo nariu ir pasėdėti jo darbo vietoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO ANTRŲ KLASIŲ MOKINIŲ VIKTORINA “SVEIKATOS ABC”

Balandžio 12 d. 2a kl. mokinių komanda (mokytoja Deimantė Navakienė) dalyvavo Vilniaus “Aušros” pradinės mokyklos-darželio organizuotoje Vilniaus antrų klasių mokinių viktorinoje “Sveikatos ABC”. Viktorinoje varžėsi aštuonios Vilniaus miesto mokyklos. Po 6 etapų įvairių užduočių mūsų mokyklos antrokai užėmė II vietą.

Sveikiname ir linkime būti sveikiems bei laimingiems!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

XVII – ASIS VAIKŲ TEATRŲ FESTIVALIS „RASOS LAŠELIS“

Smagu dalyvauti vaikų teatrų festivalyje „Rasos lašelis“, kuris jau 17 metų kviečia vaikus iš įvairių ikimokyklinių įstaigų į lopšelį – darželį „Rasa“. Antano Vienuolio progimnazijos teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“(vadovė G.Liutkevičienė) dalyvauja festivalyje „Rasos lašelis“ jau keletą metų. Mažieji žiūrovai  įvertina aktoriukus garsiais aplodismentais. Šiais metais mokiniai vaidino spektaklį „Žydrasis obuolys“ pagal J.Degutytę. Darželio auklėtojų žodžiais: „Kai pasirodo jūsų grupė, visi suklusta ir padūkę vaikai susidomėję žiūri, savaip supranta vyksmą scenoje, mažieji žiūrovai jaučiasi, kaip Lėlės teatre.“

Mokiniai buvo apdovanoti padėka už dalyvavimą festivalyje, taip pat padėka iš Lietuvos Respublikos Seimo už nuoširdų darbą, ugdant mažuosius Lietuvos piliečius.

„Dėkoju Jums už gražias akimirkas festivalio metu, už sukurtus spektaklius, nuveiktus darbus, už atsidavimą vaikams, už ankstyvą vaikų pažintį su menu, už tai, kad paėmę už rankos vedate juos kūrybingumo, pasaulio pažinimo ir išminties keliu“. Tokiais žodžiais dėkojo Lietuvos Respublikos Seimo narys Eduardas Šablinskas. Be padėkų mokiniai buvo apdovanoti atšvaitais, skirtukais, saldžiomis vaišėmis. Dėkojame šio festivalio organizatoriams ir lopšelio –  darželio „Rasa“ direktorei Alvydai Nirkovai už maloniai praleistą laiką festivalyje „Rasos lašelis“, už gėrio ir grožio sklaidą tarp vaikų bei kūrybiškumo ugdymą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MAŽIEJI DAINORĖLIAI KONKURSE „ŠILAGĖLĖ 2016“

Balandžio  16d.  2m klasės vokalinis ansamblis „Vieversiukas“ (mokytoja Edita Bareikienė) dalyvavo vaikų dainos  konkurse  „Šilagėlė 2016“. Moksleiviai atliko dvi dainas:     lietuvių  liaudies dainą „Naujienos“  ir „Šimtakojis“. Dalyvavo 24  solistai ir ansambliai iš Vilniaus, Vilniaus rajono,  Ukmergės, Švenčionėlių, Trakų  pradinių, muzikos ir meno mokyklų. Visi dalyviai  gavo dovanų puikią P.Juodišiaus knygelę „Puškutis ir žaliojo rutulio paslaptis“.

Džiaugiamės, kad dalyvaudami konkursuose bei  festvivaliuose turime galimybę augti ir tobulėti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIAME DAINŲ IR ŠOKIŲ FESTIVALYJE “VAIKYSTĖS SPALVOS 2016″

Balandžio 15 d. 3m  klasės vokalinis  ansamblis “Strazdelis” (mokytojos E.Bareikienė ir N.Kisielienė)​​​​​​ dalyvavo Kalvarijoje organizuotame respublikiniame dainų ir šokių festivalyje “Vaikystės spalvos 2016″.  Dalyvavo 18 kolektyvų iš įvairių Lietuvos mokyklų bei kultūros centrų. Smagiai praleidome laiką, susiradome draugų, turėjome galimybę pamatyti daug įvairių šokių ir išgirsti linksmų dainų.

Grįžtant aplankėme netoli  Kalvarijų esantį puikų zoologijos sodą. Festivalio ir kelionės įspūdžius prisiminsime ilgai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SENŲJŲ AMATŲ DIRBTUVĖS. PAŽINTIS SU KNYGRIŠYSTĖS AMATU.

Tęsdami skaitymo skatinimo projekto “Skaitau ir augu” įgyvendinimą, balandžio 21 d. 2a klasės mokiniai (mok. Deimantė Navakienė) lankėsi Senųjų amatų dirbtuvėse, kur susipažino su knygrišystės amatu. Šio amato meistrai vaikams papasakojo apie šio amato raidą, supažindino su įrankiais, medžiagomis, jų ypatybėmis. Vaikai stebėjo  įvairius knygos siuvimo, rišimo procesus.  Užsiėmimo metu kiekvienas savo rankomis, talkinant meistrams, pasigamino “paslapčių” knygelę odiniu viršeliu. Išvyka paliko daug gerų įspūdžių. Dar ne kartą čia sugrįšime!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAIMĖJIMAI KONKURSE „KYLANTI ŽVAIGŽDĖ“

Balandžio 23d.  3m klasės vokalinis ansamblis „Strazdelis“ (mokytoja Edita Bareikienė)  dalyvavo I-ame tarptautiniame festivalio-konkurso „Kylanti žvaigždė“ atrankiniame ture  Elektrėnuose. Trijose amžiaus grupėse varžėsi solistai, duetai, trio, ansambliai iš Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Telšių ir Molėtų. Mūsų dainorėliai užėmė II-ą vietą.

Sveikiname nugalėtojus !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ETNOKULTŪRINIAI PROGIMNAZIJOS MOKINIŲ PROJEKTAI

Balandžio 8d. 4b klasės mokiniai svečiavosi Vilniaus Prano Mašioto pradinėje mokykloje ir mokiniams pristatė etnokultūrinio projekto “Apdainuočiau, apsakyčiau Anykščių šilelį” programą. Mokinius paruošė 4b klasės mokytoja A. Bobelienė ir  muzikos mokytoja E. Bareikienė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJA

Balandžio 5 dieną Vilniaus “Spindulio” pagrindinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 6 klasių lietuvių kalbos olimpiada, kurios nugalėtoja tapo mūsų mokyklos 6 m klasės mokinė Meda Viktorija Večkytė (mokytoja Loreta Paulauskienė).

Sveikiname ir didžiuojamės I vietos laimėtoja.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LENGVOSIOS ATLETIKOS TRIKOVĖS VARŽYBOS

Sveikiname mūsų mokyklos 3-4 klasių mergaites Laurą Katkauskaitę (4b), Dovilę Liubertaitę (4b), Rugilę Pauliukonytę (4a), Medeinę Nedzinskaitę (4a), Augustę Grimovič (4a), Gretą Kazlauskaitę(3a). Vilniaus miesto lengvosios atletikos trikovės varžybose (30m. bėgimas, kimštinio kamuolio metimas, šuolis į tolį) iškovojusias III-ąją vietą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LENGVOSIOS ATLETIKOS KETURKOVĖS VARŽYBOS

Balandžio 13 d. mūsų  progimnazijos 5-7 klasių mergaičių ir berniukų komandos (mok. J.Janeiko, R.Mugevičienė) dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų žaidynių lengvosios atletikos keturkovės varžybose, kurios vyko lengvosios atletikos manieže. Mokiniai varžėsi šiose rungtyse: šuolio į tolį, kamuolio stūmimo, 60m., 400 m., 600 m. bėgimuose. Susumavus rezultatus mūsų mokyklos mergaitės užėmė II-ąją vietą. Sveikiname mokyklos prizininkes ir nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LIETUVOS PRADINUKŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA 2016

2016 m. balandžio 30 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyko Lietuvos pradinukų matematikos olimpiada. Ją organizavo ,,Gabių vaikų akademija” bei nevalstybinė progimnazija ,,Magis”. Olimpiadoje dalyvavo net 115 pradinių klasių mokinių iš 38 Lietuvos miestų ir rajonų.

Mūsų mokyklos 4 a klasės mokinys Gintaras Žukas (mokyt. Rita Duogytė) užėmė garbingą III-ąją vietą tarp Lietuvos geriausių 4-ų klasių matematikų. Didžiuojamės ir sveikiname!

Nesiliaukime siekti daugiau!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MENINĖS SAVIRAIŠKOS KONKURSAS ,,IEŠKOMI TALENTAI“

Gegužės 5d. progimnazijoje vyko 5-8 klasių moksleivių  meninės  saviraiškos  konkursas ,,Rodyk, ką moki!“. Šio progimnazijos talentų konkurso tikslas – pažinti gabius mokyklos moksleivius, sudaryti sąlygas pasirodyti talentingiems kūrėjams ir atlikėjams. Dalyviai galėjo atskleisti savo talentą įvairiais būdais: šokdami, dainuodami, grodami, vaidindami, deklamuodami ir kt.

Šiais metais konkursas išsiskyrė netikėtais pasirodymais. 5m klasės berniukai Augustas ir Aleksandras surengė kubiko rubiko dėliojimo varžybas, 8m klasės mokinė Mikolė nustebino puikia daina ir žaviu balsu, o 8b mokiniai visiems parodė, kad jų klasė draugiška ir visada pasiruošusi parodyti bendrą klasės darbą –  „Šokis džiazo ritmu“.

Pasiklausėme įvairiais instrumentais grojančių bei dainuojančių talentingų solistų. Taip pat  mus džiugino savo šokiu  6-tos ir 7-os  klasės mokiniai Elzė ir Martynas, Tautvydas ir Martyna (5 m.), kurie jau yra  žinomi Lietuvos ir tarptautinių sportinių šokių varžybų nugalėtojai ir prizininkai, sportinių šokių studijos „Pinavija“ sportininkai.

Džiaugiamės, kad talentų konkursas mūsų mokykloje tapo tradiciniu ir vykta  kasmet.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Švenčiame Europos dieną KARTU

2016 gegužės 6d. 12.00 val. progimnazijos bendruomenė dalyvavo oficialioje Europos dienos šventėje ir instaliacijos, skirtos Europos dienai, atidaryme.

Kartu su Vilniaus miesto vicemeru Linu Kvedaravičiumi ir kitais garbingais svečiais, progimnazijos pradinukai šventei dovanojo nuoširdų šurmulį, šventės europietišką nuotaiką ir spalvas.

Mūsų bendruomenė, patys mažiausieji – pradinukai, mokytojai, tėveliai, administracija prisijungė prie šios gražios Europos dienos šventės Antano Vienuolio progimnazijos tarybos atstovės, edukologės – psichologės mokytojos Jurgos iniciatyva, kuriai energingai talkino 1d. klasės pradinukai ir jų mokytoja Junita, vaikus nuo karštos saulės spindulių globojo, parūpinusi kepurėles ir gerą nuotaiką, mokyklos direktorė Donata, o pavaduotoja Asta – užfiksavo nuoširdžius vaikų veidus ir emocijas kartu su garbingais atidarymo svečiais.

Didžiuokimės ir mokėkime pasidžiaugti ir mažais, nematomais darbais.

Šiandiena – saulėta Europos diena. Spinduliai siekia ir Vilnių, ir jo žmones ir sostinės svečius. Draugaukime kartu!

Dėkojame EP Informacinio biuro komandai už europietišką inciatyvą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2016 -ieji – BIBLIOTEKŲ METAI. NETRADICINĖS LIETUVIŲ KALBOS PAMOKOS “VIENOS RAIDELĖS PASAKĖLĖS”

LR Seimas 2014 m. gruodžio 16 d. nutarimu Nr. XIII-461  2016 metus paskelbė bibliotekų metais, Tikslas – siekti atgaivinti bibliotekas, papildyti jų fondus, organizuoti įvairius renginius, kurie leistų visuomenei tobulėti, ugdant pilietiškumą bei kultūrą.

Atsižvelgiant į šį faktą, šiais metais LR švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja, o  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja pilietinę akciją “Mano nuveikti darbai bibliotekoje”, kurios tikslas – patraukliomis, aktyviomis renginių formomis populiarinti bibliotekų veiklą, ugdyti vaikų ir jaunimo dvasingumą bei kultūrą.

Siekdami šio gražaus ir prasmingo tikslo, 2a klasės mokiniai su savo mokytoja Deimante Navakiene, pasitikdami 2016 metus, išleido klasės mokinių  kūrybos knygą “Vienos raidelės pasakėlės”, kurią dovanojo mūsų mokyklos bibliotekai akcijos “Knygų Kalėdos ” metu. Ši veikla yra viena iš 2 a klasės  skaitymo skatinimo projekto “Skaitau ir augu” veiklų.

Atėjus pavasariui, paskatinti bibliotekos vedėjos Eglės Šilkūnienės bei savo mokytojos, antrokai kvietė mokyklos pradinukus į netradicinę lietuvių kalbos pamokas, kurių metu kūrybingai ir įdomiai pristatė knygelę “Vienos raidelės pasakėlės”, patys pateikė klausytojams klausimus, o klausytojai  turėjo progą pakalbinti mažuosius rašytojus. Šios pamokos vyko mokyklos bibliotekoje kovo – balandžio mėnesiais. Į jas panoro ateiti net penktokai. Smagu, kad antrokų kūryba nepaliko abejingų ir sulaukė puikių atsiliepimų. Tikimės, kad ši veikla paskatins  bendraamžius kurti bei dažniau lankytis bibliotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA

Gegužės 5dieną 1c klasės mokiniai (mokyt. G.Liutkevičienė) dalyvavo susitikime su rašytoja, animacinių filmų kūrėja Eligija Volodkevičiūte. Mokiniai mokėsi kurti animacinius filmukus, skaitė savo sukurtas  istorijas „Melo trumpos kojos“, „Meilutei skauda dantį“, „Draugą nelaimėje pažinsi“, „Obuolio dalybos“ bei  rodė piešinius pagal sukurtas istorijas. Vėliau mokiniai atliko užduotis pagal animacinių filmų kūrimo sistemą. Rašytojai patiko atliktos užduotys ir ji mus pakvietė dalyvauti respublikiniame animacinių filmų festivalyje, kuris vyks rugpjūčio mėn..

Dėkojame už organizuotą susitikimą su rašytoja Eligija Volodkevičiūte Tomo Zano bibliotekos vedėjai Aušrai Gražulienei.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

2016 m. kovo 18d. vyko Vilniaus miesto 5-8 klasių matematikos olimpiados 2-asis etapas.

Mūsų progimnazijos 7m klasės mokinys Martynas Lašas užėmė garbingą 1-ąją vietą ir buvo apdovanotas padėkos raštu. Taip pat puikiai atskleidė savo matematinius pasiekimus ir 6m klasės mokinė Meda Viktorija Večkytė. Jai už geras žinias įteiktas pagyrimo raštas. Šiuos mokinius olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytoja Elena Nedzveckienė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EUROPOS EGZAMINAS

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jau keletą  metų iš eilės dalyvauja ir mūsų  progimnazija. Vidutiniškai egzaminas sutelkia apie 20 tūkst. įvairaus amžiaus dalyvių visoje šalyje. Egzaminas visų pirma skirtas paminėti Europos dieną (gegužės 9 d.), kartu prisimename, jog Lietuva ES nare taip pat tapo gegužės mėnesio pradžioje. Kaip ir kiekvienais metais dalyviai turėjo galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas.

Mūsų mokykloje varžėsi aštuntųjų klasių mokiniai, iš kurių geriausiai sekėsi 8 A klasės komandai. Vienas iš komandos narių – Lukas Žaliauskas pateko į egzamino antrąjį etapą, tarp 400 šimtų kitų laimingųjų visoje Lietuvoje. Džiaugiamės nugalėtojai  bei linkime jiems sėkmės ateityje!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAVOME TARPTAUTINIAME PROJEKTINIAME TYRIME

Balandžio ir gegužės mėnesiais mūsų progimnazijos septintų klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame  projektiniame tyrime, rengiamame Kembridžo universiteto (Didžioji Britanija) INSTRUCT švietimo tyrimų grupės. Šis universitetas įkurtas dar XIII a. Net 89 jo absolventai yra Nobelio premijos laureatai. Čia studijavo ir tokios asmenybės Izaokas Niutonas, Francis Bakonas, Čarlzas Darvinas ir kiti. 2016 m.  geriausių Europos universitetų reitinguose Kembridžas užėmė antrą vietą.

Projektą kuravo buvusi mūsų mokyklos mokinė, Kembridžo universiteto studentė ir populiari jaunosios kartos rašytoja Unė Kaunaitė. Jai talkino istorijos mokytojas metodininkas Antanas Meištas. Anot kuratorės „Šio projekto tikslas yra ištirti vaikų mokymosi būdus ir suprasti, kaip skirtingos rašto darbų užduotys gali skatinti geresnį mokymosi procesą. Šis tyrimas sieks pritaikyti esamas teorijas istorijos pamokose. Tai unikalus, anksčiau netirtas projektas. tyrimas yra sukurtas siekiant pagerinti mokymosi procesą, todėl galėtų padėti Jūsų vaikui geriau mokytis istorijos. Be to, tyrimo rezultatai galės prisidėti prie ateityje naudojamų metodologijų kūrimo, kurios patobulintų vaikų mokymąsi mokykloje.“

Džiugu, kad mūsų mokykla ir mokiniai turi galimybę prisidėti prie naujų mokymo metodų kūrimo, kurie skatins efektyvesnį mokymąsi. Viliamės, jog mūsų mokinių projekto dalyvių patirtis galbūt taps vienu iš naujų istorijos mokymo ir mokymosi modelių visame pasaulyje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPTAUTINIS MATEMATIKOS KONKURSAS „ KENGŪRA“

2016 metų kovo 17 d. vyko tarptautinis matematikos konkursas „  Kengūra“, kuriame dalyvavo gausus būrys ir mūsų mokyklos jaunųjų matematikų.  Džiaugiamės, jog mokiniai aktyviai dalyvauja šiame konkurse, stengiasi, siekia gerų rezultatų.

Į Lietuvos geriausių mokinių penkiasdešimtuką pateko šie mokiniai:

 1. Gustas Audickas (4c klasė; „ Mažylių“ grupė, 1 vieta);
 2. Gintaras Žukas (4a klasė, „ Mažylių“ grupė,  38 vieta);
 3. Meda Viktorija Večkytė (6m klasė, „ Bičiulių“ grupė, 11 vieta);
 4. Martynas Šmitas (6m klasė, „ Bičiulių“ grupė,  48 vieta);
 5. Martynas Pocius (8m klasė, „ Kadetų “ grupė, 45 vieta).

Sveikiname ir didžiuojamės šiais mokiniais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AŠTUNTOKŲ PASKUTINIS SKAMBUTIS PROGIMNAZIJOJE

Birželio 3 d. progimnazijos kieme paskutinį kartą šioje mokykloje skambėjo skambutis aštuntokams. Vyko aštuntokų šventė, kurios metu buvo įteikti aštuonių klasių baigimo pažymėjimai 101 mūsų mokyklą baigusiam mokiniui. Mokytojai džiaugėsi mokinių pasiekimais, o tėveliai didžiavosi savo vaikais. Gera buvo išgirsti nuoširdžių padėkos žodžių, sveikinimų, linkėjimų, pasidžiaugti puikiais progimnaziją baigusiais mokiniais, kurie jau pakankamai subrendę, rimtai pasiruošę tolimesniems gyvenimo išbandymams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VIKTORINA “AŠ MOKU AUGTI”

Artėjant mokslo metų pabaigai “Vienuoliukų muziejininkų klubas”, vadovaujamas lietuvių kalbos mokytojos Loretos Paulauskienės, mokyklos muziejuje surengė viktoriną penktokams “Aš moku augti”. Renginio tikslas – vienyti penktų klasių mokinius. Komandos buvo mišrios, kad mokiniai artimiau pažintų vienas kitą ir susidraugautų.  Be to, varžytasi, kas geriau išmano etnografinius rakandus, moka liaudies dainų, mįslių, patarlių. Linksma buvo stebėti modernias reklamas šiandien buityje nenaudojamiems įrankiams. Neapseita ir klausimų apie Antaną Vienuolį.

Vienuoliukai pasiryžo tokią viktoriną organizuoti kasmet.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off