VIEŠNAGĖ LIETUVIŲ LITERATŪROS BEI TAUTOSAKOS INSTITUTE

   Lapkričio 19 d. 5a klasės mokiniai su klasės vadove Laura Jančiene (lietuvių k. mokytoja) lankėsi Lietuvių literatūros bei tautosakos institute. Mokiniai turėjo unikalią galimybę pabūvoti  Vileišių rūmuose, kuriuose gyvenusi garsaus lietuvių inžinieriaus Perto Vileišio šeima. Juose nufiluota ir daug meninių filmų, pvz., „Ana Karenina“.  Institute mokinius priėmė garsi lietuvių etnologė Gražina Kadžytė, kuri supažindino juos su tautosakos rinkimo svarba, rodė išlikusius rankraščius bei pirmąjį garso įrašymo bei atkūrimo aparatą – fonografą, kurių Lietuvoje iš viso tėra du. Iš viešnagės mokiniai išėjo kupini ryžto saugoti ir kaupti mūsų tautosakos palikimą.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

   Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla įsitraukė į kasmetinę respublikinę visą savaitę trunkančią akciją “Tolerancijos savaitė”. Visą savaitę mokyklos mokiniai pildė tolerancijos knygos puslapius, iš kurių buvo padaryta bendra mokyklos mokinių tolerancijos knyga. Ją apžiūrėti bus galima mokyklos bibliotekoje. 

   Šią savaitę buvo išrinktas tolerantiškiausias mūsų mokyklos mokytojas. Juo tapo istorijos mokytojas Antanas Meištas. Lapkričio 14 d. tolerancijos savaitės pabaigoje, 2-5 klasių mokiniai sušoko įspūdingą bendrą tolerancijos šokį.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME PROJEKTE „ŠIAURĖS ŠALIŲ SAVAITĖ“

     Lapkričio mėn. 13 d. 3d klasės mokiniai (mokyt. Genė Liutkevičienė) dalyvavo projekte „Šiaurės šalių savaitė“ Tomo Zano bibliotekoje. Mokiniai skaitė ištraukas iš Tuve Janson „Tėtis ir jūra“, taip pat vaidino etiudą  „Troliai mumiai ir stebuklų šalis“. Mokiniai šiam projektui ruošė patys dekoracijas: aplikavo iš dėžių sniego senį, piešė sniego pilį. Dekoracijas panaudojo etiuduose. Dainavo dainą „Sveika, balta žiemuže“, grojo dūdelėmis (muzikos mokytojas Juozas Kairys). Žiūrovai buvo „Gėlyno“ lopš-darž. vaikai, auklėtojos. Programėlė visiems žiūrovams labai patiko.  Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos  vedėjai Aušrai Gražulienei už kvietimą dalyvauti šiame projekte, kuriame  jau keletą metų mes dalyvaujame.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTINIŲ ŠOKIŲ VARŽYBOSE PIRMOJI VIETA

      4b klasės mokinė Martyna Urmonaitė  su partneriu Augustinu Guobiu  dalyvavo 2014-11-09 kvalifikacinėse Lietuvos sportinių šokių varžybose „Dzūkijos taurė 2014 m.“ ir grupėje „Jaunučiai II E4“ laimėjo pirmą vietą. Sveikiname nugalėtojus!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EDUKACINĖ IŠVYKA Į VOKIETIJĄ

    Spalio 23-26 dienomis mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai kartu su vokiečių kalbos mokytoja Henrika Sinkevičiene, geografijos mokytoja Vitalija Pilipavičiene bei istorike  Sigute Kazliene ir technologijų mokytoja Aušra Vaidžiūliene, vyko į edukacinę kelionę Varšuva – Berlynas – Heidepark.

   Mokiniai aplankė Varšuvos senamiestį, daug nuotykių patyrė Heideparke, kuriame daug atrakcijonų ir pramogų. Berlyne aplankėme Nacionalinį muziejų ir Reichstagą, plaukėme  laivu Spre upe.  Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS MOKYKLOJE

Spalio 20-22 d. mokykloje  organizuotos civilinės saugos pratybos. Teorinė dalis vyko klasėse civilinės saugos pamokų, klasės valandėlių metu.

   Spalio 22 d. 11 val. 30 min. imituojant gaisrą praktinėje civilinės saugos pratybų dalyje buvo numatyta mokyklos mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti mokykloje esančiu skambučiu. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pagal evakuacijos planą pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytose vietose.

   Pratybų tikslas buvo praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

   Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONSTITUCIJOS EGZAMINO FINALINIS ETAPAS

   Konstitucijos egzamino I-ojo etapo nugalėtojas 7a klasės mokinys Ugnius Švereika sėkmingai įveikė ir II-ajį  egzamino etapą, teisingai atsakydamas į 17 klausimų iš 20-ies galimų. Tokiu būdu mokinys iškopė į trečiąjį, finalinį etapą.  Nors prizinės vietos finale iškovoti nepavyko, tačiau patekimas į galutinį etapą, kurio siekė keliolika tūkstančių dalyvių šalies mastu yra išties didelis laimėjimas, su kuo Ugnių ir sveikiname bei linkime sėkmės ateityje!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATŠVAITŲ KLIJAVIMO AKCIJA „BŪK MATOMAS“

    Spalio 22 dieną mokykloje vyko atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“, kurios metu 1,3,4-tų klasių mokiniams, pasinaudojant nauja technologija, prie striukių buvo priklijuoti atšvaitai.

 Prie visuomeniškos atšvaitų klijavimo iniciatyvos geranoriškai prisidėjo Vilniaus 3-iojo PK specialistė Violeta Vitlickaja-Zubanova, kuri su kolega pasakojo vaikams apie saugų  kelią ir atšvaitų būtinybę.

Akcija „Būk matomas“ –  tai jau ketvirtus metus rengiama privati iniciatyva, kurios rengėjai siekia pasirūpinti, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų tamsiuoju paros metu būtų matomi keliuose. Kadangi įprasti apvyniojami arba prisegami atšvaitai greitai pasimeta arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta užsidėti, akcijos sumanytojams, kilo mintis atšvaitų ženklus tiesiog prilipdyti prie viršutinių drabužių.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

APLINKOSAUGINIS ŠVIETIMO PROJEKTAS „SAUGI APLINKA“

Spalio 23 d. penktų klasių moksleiviams pamokos vyko kitaip nei visada. Tą dieną į mokyklą vesti civilinės saugos pamokos atvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistė Danutė Pučkytė. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su gamtoje tykančiais pavojais, mokomi kaip jų išvengti ir kaip elgtis, kad patiems nedaryti žalos mus supančiai aplinkai. Be žaismingai pateiktos teorinės medžiagos, pamokos metu buvo rodomas civilinės saugos mokomasis filmas apie gamtinius pavojus.

Pamokos metu tiek vaikai, tiek mokytojai džiaugėsi, kad ši pamoka skyrėsi nuo įprastų tuo, jog vietoje žinių vertinimo pažymiais, pamokos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Mokytojams atiteko saugų elgesį gamtoje propaguojantys civilinės saugos plakatai, moksleiviams – gyventojų perspėjimo ir informavimo trumpųjų pranešimų pagalba sistemą propaguojantys lipdukai ir skirtukai knygoms.

Kaip mus informavo pamoką vedusi specialistė, į mūsų mokyklą ji atvyko neatsitiktinai. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykdo visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Saugi aplinka“, iš dalies finansuojamą Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2014 metų specialiajai programai skirtais asignavimais. Viena iš šio projekto veiktų ir yra civilinės saugos pamokų vedimas Vilniaus mieste veikiančiose švietimo įstaigose, į kurių tarpą pateko ir mūsų mokykla.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTINĖ DIENA BŪSIMIEMS PIRMOKAMS

   Vykdydami tradicinį pradinių klasių ir Senamiesčio lopšelių-darželių ilgalaikį projektą „Takelis“, spalio 21 dieną į mokyklą sugužėjo visas būrys būsimų pirmokėlių. Svečiavosi vaikučiai iš darželių „Du gaideliai“, „Krivūlė“, „Vėtrungė“ ir „Rasa“. Apžiūrėję mokyklą (sporto salę, klases, muziejų,  informatikos kabinetą, biblioteką, Direktorės kabinetą) mažieji svečiai buvo pakviesti susitikti su dabar esamais mokyklos pirmokais, kurie mielai koncertavo svečiams. Tikimės, jog mokykloje patirtų įspūdžių jie dar ilgai nepamirš ir rugsėjo 1-ąją visi sugužės į mūsų mokyklą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPKLASINĖS KVADRATO VARŽYBOS

            Tradiciškai mūsų mokykloje spalio pabaigoje vykdomos 4-tų, 5-tų ir 6-tų klasių tarpklasinės kvadrato varžybos. Po įtemptos ir atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai. Jais tapo 4a, 5b ir 6b klasių mokiniai. Sveikiname šias klases su pergale ir dėkojame už dalyvavimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

1-asis solidarumo bėgimas Lietuvoje ,,Junkis, bėk, padėk“

     Spalio 20 d., visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ organizuotame pirmajame Lietuvoje Solidarumo bėgime, skirtame paremti Lietuvos vaikų dienos centrus bei Zambijoje, Mikutos kaime gyvenančius ir didelį skurdą patiriančius vaikus, dalyvavo 5m, 6m, 7m ir 8m klasių mokiniai, auklėtojai bei kūno kultūros mokytojai.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BAIGĖSI TARPTAUTINIS KONKURSAS ,,KAMŠTELIŲ VAJUS 2014“

     Šiemet mūsų mokykla dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Kamštelių vajus 2014“. Šis konkursas – iniciatyvos EKODAIKTAI.LT dalis.  Jo tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Konkurso dalyviai  galėjo iš surinktų kamštelių kurti ir meninius darbus. Šiais metais konkurse dalyvavo 200 komandų, kurios surinko net 7900 kg plastikinių kamštelių.

    Mūsų mokykloje šį konkursą organizavo, kamštelius svėrė ir rūšiavo mokytojos Rita Duogytė, Gitana Ulevičiūtė ir Rasa Jagminė.  Plastikinių kamštelių rinkimo akcijoje dalyvavo ne tik mokiniai, jų tėveliai , mokytojai, bet ir kiti mokyklos bendruomenės nariai. Iš surinktų kamštelių klasėse buvo kuriami ir įvairūs meniniai darbai. Mūsų mokykla iš viso surinko 72 kg plastikinių kamštelių. Visi kamšteliai buvo pristatyti į AB ,,Plasta“ perdirbimui.

    1 b klasės mokiniai kartu su mokytoja R. Jagmine ir tėveliais sukūrė meninį darbą mandalą ,,Vaikystės sparnai“. Šis darbas pateko tarp geriausiai komisijos įvertintų ir eksponavimui atrinktų 56 darbų. Jį ir kitus geriausius meninius darbus galima pamatyti Vilniuje PLC ,,Panorama“ iki lapkričio 11 d.

    Džiaugiamės visa mokyklos bendruomene, kuri aktyviai prisidėjo prie šios ekologinės iniciatyvos.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ MOKINIŲ DARBŲ PARODA „Ruduo“

    Rudeninėmis kompozicijomis spalio 13-22 d. iš gėlių ir spalvotų lapų mokyklą papuošė 5-8 klasių mokiniai (technologijų mokytojos A.Vaidžiulienė, J.Vapsvienė ir J.Žaliaduonienė). Pristatyta paroda „Ruduo“ iš parodų darbų ciklo „Metų laikai“. Penktokės kūrė skirtukus, koliažus, septintokės pristatė tikruosius koliažus, aštuntokių galėjome žavėtis puikiomis kompozicijomis ir rankdarbiais.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA Į KAUNĄ

    Nors penktadienį, paskutinę dieną prieš atostogas, jau spaudė šaltukas ir gnaibė už noselių, tačiau tai penktokų neišgąsdino. Edukacinės dienos metu  5a klasės (vadovė Laura Jančienė) ir 5b (vadovė Eglė Ačienė) klasės mokiniai vyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją į Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Zoologijos sode mokiniai nuoširdžiai stebėjosi  gausia gyvūnų rūšių ekspozicija, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.  O Tado Ivanausko zoologijos muziejus stebino žingeidžius mokinius ir eksponatų gausa bei įvairumu, ir dar neregėtų gyvūnų iškamšomis. Draugų būryje ši nauja patirtis buvo ypač įdomi ir smagi.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS TAISYKLINGAI LIETUVIŠKAI KALBĖTI

   3d klasės mokiniai (mokyt. Genė Liutkevičienė) lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinio muziejuje. Mokėsi taisyklingai lietuviškai kalbėti. Sužinojo, kaip atsirado žodžiai, iš kokios kalbos atsirado lietuvių kalba, kiek vienas žodis gali turėti reikšmių, pvz: akis – tai žmogaus akis, žiedo akis ir t.t.  Sužinojo, kaip vadinamas vienas ar kitas daiktas pagal Lietuvos regionus: dzūkiškai, suvalkietiškai, žemaitiškai, aukštaitiškai. Mokiniai dainavo aukštaitiškai tarmių karaokėje, klausėsi dzūkiškai kalbančios močiutės kalbos įrašo. Įdomu buvo taisyklingai kirčiuoti lietuviškus žodžius, žaidžiant žaidimą „Kietas riešutėlis“. Domėjosi  V.Kudirkos  nacionalinio konkurso mokinių dailyraščiu, kuriame nugalėjo 2013 m ir mūsų mokyklos mokinė Justina Kvedaraitė, žiūrėjo, kaip dailiai yra rašančių mokinių.  Nuoširdžiai dėkojame Lituanistikos židinio gidei Dovilei už įdomų pasakojimą apie lietuvių kalbą. 

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠBANDĖ PIEŠIMĄ ANT VANDENS

Spalio 24d. 6b klasės mokiniai su klasės vadove Jurgita Lokutijevske ir tikybos mokytoja Aiste Skukauskaite apsilankė BEEPARTY kultūros centre, edukacinėje – pažintinėje išvykoje, kurioje  susipažino su VYTA menu (veidas yra tavo atspindys). Mokiniai sužinojo apie VYTA istoriją, kada atsirado Lietuvoje, bei jos pradininkę. Taip pat galėjo išbandyti piešimą ant vandens, taip atskleisdami savo emocijas, nuotaiką. 

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „KIEKVIENA PROFESIJA REIKALINGA“. EDUKACINĖ IŠVYKA Į ŠEŠTOKUS.

   Š. m. spalio 20 d. 6m klasės mokiniai (klasės vadovė Vitalija Pilipavičienė) organizavo edukacinę kelionę į Šeštokus pas geležinkeliečius. Renginio metu matėme, kaip remontuojamas geležinkelis, klojami bėgiai, kaip dirba moderni technika. Kelionė buvo įdomi ir naudinga, nes susipažinome su geležinkeliečių profesija, daug naujo sužinojome apie Lietuvos geležinkelių plėtrą bei sistemą

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off