1-asis solidarumo bėgimas Lietuvoje ,,Junkis, bėk, padėk“

     Spalio 20 d., visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ organizuotame pirmajame Lietuvoje Solidarumo bėgime, skirtame paremti Lietuvos vaikų dienos centrus bei Zambijoje, Mikutos kaime gyvenančius ir didelį skurdą patiriančius vaikus, dalyvavo 5m, 6m, 7m ir 8m klasių mokiniai, auklėtojai bei kūno kultūros mokytojai.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPKLASINĖS KVADRATO VARŽYBOS

            Tradiciškai mūsų mokykloje spalio pabaigoje vykdomos 4-tų, 5-tų ir 6-tų klasių tarpklasinės kvadrato varžybos. Po įtemptos ir atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai. Jais tapo 4a, 5b ir 6b klasių mokiniai. Sveikiname šias klases su pergale ir dėkojame už dalyvavimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

APLINKOSAUGINIS ŠVIETIMO PROJEKTAS „SAUGI APLINKA“

Spalio 23 d. penktų klasių moksleiviams pamokos vyko kitaip nei visada. Tą dieną į mokyklą vesti civilinės saugos pamokos atvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistė Danutė Pučkytė. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su gamtoje tykančiais pavojais, mokomi kaip jų išvengti ir kaip elgtis, kad patiems nedaryti žalos mus supančiai aplinkai. Be žaismingai pateiktos teorinės medžiagos, pamokos metu buvo rodomas civilinės saugos mokomasis filmas apie gamtinius pavojus.

Pamokos metu tiek vaikai, tiek mokytojai džiaugėsi, kad ši pamoka skyrėsi nuo įprastų tuo, jog vietoje žinių vertinimo pažymiais, pamokos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Mokytojams atiteko saugų elgesį gamtoje propaguojantys civilinės saugos plakatai, moksleiviams – gyventojų perspėjimo ir informavimo trumpųjų pranešimų pagalba sistemą propaguojantys lipdukai ir skirtukai knygoms.

Kaip mus informavo pamoką vedusi specialistė, į mūsų mokyklą ji atvyko neatsitiktinai. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykdo visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Saugi aplinka“, iš dalies finansuojamą Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2014 metų specialiajai programai skirtais asignavimais. Viena iš šio projekto veiktų ir yra civilinės saugos pamokų vedimas Vilniaus mieste veikiančiose švietimo įstaigose, į kurių tarpą pateko ir mūsų mokykla.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATŠVAITŲ KLIJAVIMO AKCIJA „BŪK MATOMAS“

    Spalio 22 dieną mokykloje vyko atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“, kurios metu 1,3,4-tų klasių mokiniams, pasinaudojant nauja technologija, prie striukių buvo priklijuoti atšvaitai.

 Prie visuomeniškos atšvaitų klijavimo iniciatyvos geranoriškai prisidėjo Vilniaus 3-iojo PK specialistė Violeta Vitlickaja-Zubanova, kuri su kolega pasakojo vaikams apie saugų  kelią ir atšvaitų būtinybę.

Akcija „Būk matomas“ –  tai jau ketvirtus metus rengiama privati iniciatyva, kurios rengėjai siekia pasirūpinti, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų tamsiuoju paros metu būtų matomi keliuose. Kadangi įprasti apvyniojami arba prisegami atšvaitai greitai pasimeta arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta užsidėti, akcijos sumanytojams, kilo mintis atšvaitų ženklus tiesiog prilipdyti prie viršutinių drabužių.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS MOKYKLOJE

Spalio 20-22 d. mokykloje  organizuotos civilinės saugos pratybos. Teorinė dalis vyko klasėse civilinės saugos pamokų, klasės valandėlių metu.

   Spalio 22 d. 11 val. 30 min. imituojant gaisrą praktinėje civilinės saugos pratybų dalyje buvo numatyta mokyklos mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti mokykloje esančiu skambučiu. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pagal evakuacijos planą pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytose vietose.

   Pratybų tikslas buvo praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

   Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EKSKURSIJA Į GELEŽINKELIŲ MUZIEJŲ

     Rugsėjo 12 dieną 3a klasės mokiniai (mok. Rita Duogytė) lankėsi Geležinkelių muziejuje. Muziejus įsikūręs istoriniuose 19 amžiuje pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Mokiniai lauko ekspozicijoje apžiūrėjo autentiškus eksponatus ir modelius. Edukaciniame užsiėmime sužinojo apie traukinių rūšis, jų greičius. Daug džiaugsmo suteikė maketų salėje žaismingai riedantys maži traukinukai, pokalbis su mašinistu, kryžiažodžių sprendimas. Tačiau kelionė traukiniu iki Vilniaus oro uosto paliko didžiausią įspūdį!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYTOJO DIENOS BELAUKIANT

       Rugsėjo 19 d. mokyklos kieme buvo filmuojama speciali mokytojo dienai skirta laida, kurią vedė mūsų mokyklos aštuntos klasės šaunusis mokinys Tomas Dzidzevičius. Apsilankė daug svečių, kurių tarpe buvo  švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Kviečiame visus pasižiūrėti laidos transliaciją spalio 5 d. 18 val. per TV3 televiziją.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IR VĖL Į TV ŽAIDIMĄ “TŪKSTANTMEČIO VAIKAI”

   Rugsėjo 16 d. 6m klasės mokinė Dominyka Buiko, išlaikiusi visus atrankos bandymus, pateko į TV žaidimą “Tūkstantmečio vaikai” ir rungėsi su aštuoniais gudriausiais Lietuvos vaikais. Ją audringais šūkiais stiprino palaikymo komanda.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

GENOCIDO AUKŲ MUZIEJUJE

   Rugsėjo 23 d. 7a klasės mokiniai kartu su  klasės vadove  J. Žaliaduoniene bei istorijos mokytoju A. Meištu aplankė  genocido aukų muziejų. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su istoriniais faktais, paaiškinti apie žydų bendruomenę, apie jos kultūros savitumą, ugdyti mokinių tolerancijos, pilietiškumo jausmus. Mokiniai genocido aukų muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime” Tamsos karalystėje ieškojom šviesos” bei diskutavo, atliko užduotis. Buvo įdomu ir prasminga.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

     Rugsėjo 27d. sportinių šokių varžybose „Kėdainių ruduo 2014“ Tautvydas Rimgaila (5m) – su partnere Patricija Mikolojūnaite pateko į finalą ir iš 29 porų Lietuvoje, pelnė 6 vietą Jaunučiai I-II kvalifikacinėje sportinėje grupėje.
Martynas Pranckus (6m) ir Emilija Čepauskaitė (6b) – Jauniai I kvalifikacinėje grupėje, pateko į pusfinalį ir varžėsi tarp stipriausiųjų Lietuvos šokėjų.
Džiaugiuosi vaikų laimėjimais ir ruošiamės tolimesniems startams, kurie vyks jau kiekvieną savaitgalį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTIS SU VILNIAUS KERAMIKA

      Rugsėjo 18 d. 6b klasės mokiniai su klasės vadove Jurgita Lokutijevske apsilankė Šnipiškėse, vaikų ir jaunimo klubo “Šatrijos ” kieme, vykusiame renginyje. Mokiniai sužinojo apie Vilniaus keramikos praeitį, dalyvavo edukacinėse pamokėlėse ir konkursuose, paragavo moliniuose puoduose pagaminto maisto, stebėjo kaip išdegama raugo keramika, ragavo lauko duonkepyje iškeptų sausainių, lipdė iš molio.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

  Rugsėjo 26 d. yra minima Europos kalbų diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų įvairovę ir paskatinti europiečius mokytis daugiau kalbų.
Penktadienį, rugsėjo 26 dieną, mokykloje taip pat paminėjome Europos kalbų dieną.

Visą savaitę mokiniai lankėsi parodoje, kur buvo eksponuojami daugelio Europos šalių suvenyrai. Organizuotoje dalykinėje-pažintinėje kalbų konferencijoje „Europa – kalbų lobynas“, svečiavosi norvegų kalbos lektorė Valentina Belokon bei Didžiosios Britanijos Essexo  universiteto absolventė buvusi mūsų mokykos mokinė Kristina  Galatiltytė. Viešnios pristatė norvegų bei ispanų kalbas.
Konferencijoje akcentuota, jog kalba – svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Lituanistai organizuotoje konferencijoje pabrėžė, jog kalbos mokymas – tai ne tik nosinės ir kableliai, ne tik taisyklės ir gramatinis nagrinėjimas. Kalba padeda pažinti gyvenimą, atveria vartus į nuostabųjį mokslo pasaulį.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Tradicijų puoselėjimas: Konstitucijos egzaminas

Rugsėjo 30 dieną mūsų mokykloje vyko  tęstinio projekto, Lietuvos Respublikos konstitucijos egzamino, pirmasis etapas. Šis renginys, kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Vien mokyklų skaičius siekė virš 300, o bendras visų amžiaus grupių dalyvių skaičius maždaug 30 tūkstančių!

Pirmajame egzamino etape dalyviai privalėjo atsakyti į 30 klausimų, susijusių su Lietuvos Respublikos konstitucija ir Lietuvos  valstybės istorija. Suklysti leista tik penkis kartus. Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi 5-7 klasių amžiaus grupėje, kurią ruošė istorijos mokytojas metodininkas A. Meištas. Į  antrąjį etapą pateko 7a klasės mokinys Ugnius Švereika, o dar  6 mokiniai buvo per plauką nuo pirmojo etapo įveikimo barjero.

Sveikiname nugalėtoją ir linkime sėkmės II-ajame etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Operacija „Ruduo“ – 1951 m. spalio trėmimus prisimenant

Vykdant trėmimo operaciją „Ruduo“  1951 m. spalio 2 dieną į  Krasnojarsko kraštą buvo ištremta 16 000 žmonių, iš kurių trečdalis buvo vaikai iki 16 metų.

LTSR Ministrų Tarybos nutarime rudens operacijos metu buvo numatyta į Sibirą nuolatiniam gyvenimui iškelti 4 000  kolektyvizacijai besipriešinančių šeimų. Uolūs sovietų pakalikai vykdytojai ištrėmė daugiau nei nurodyta.

Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą su Tarptautine Teisingumo Komisija, atsakinga už nacių ir komunistinių režimų nusikaltimų tyrimą, šį tragišką Lietuvai įvykį paminėjo ir  mūsų mokyklos bendruomenė. Istorijos mokytojas A. Meištas kalbėjo su mokiniais apie tremties siaubą, sudaužytus šeimų gyvenimus, tragiškus tremtinių likimus. Įspūdį sustiprino tremtinių liudijimai filme „Išsaugokime stalinizmo nusikaltimų atmintį“, demonstruotame per istorijos pamokas. Tokiu būdų įprasmintas nekaltų tremties aukų atminimas, prisiminti žiaurūs stalinistinio laikotarpio nusikaltimai prieš Lietuvos piliečius.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PARODOJE „MATAU PASAULĮ KITAIP“

   Rugsėjo 26 dieną 3a klasės mokiniai (mokyt. Rita Duogytė) lankėsi Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje parodoje ,,Matau pasaulį kitaip”. Tai vaikų, turinčių regos negalią bei globos namuose gyvenančių vaikų keramikos paroda. Šie vaikai, padedami Nomedos Marčėnaitės ir savanorių, lipdė skulptūrėles, kurios ir sudaro šią nepaprastą ekspoziciją. Visų vaikų, tiek matančių, tiek pasaulį ,,reginčių” kitais pojūčiais, darbeliai švyti vaikystės džiaugsmu ir išradingumu.

   Nuostabiausiai šioje parodoje tai, jog apžiūrėti kūrinius galima buvo taip, kaip jie ir buvo sukurti – nematant. Todėl šioje parodoje, atvirkščiai nei daugelyje kitų, buvo raginama kūrinius ,,pamatyti” liečiant. Darbeliai buvo eksponuojami specialiai parodai sukurtose dėžėse.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2-4 KLASIŲ DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

   Spalio 14 d. mokykloje vyko 2-4 klasių mokinių dailaus rašto konkursas. Jį organizavo pradinių klasių vyr. mokytojos Vidmanta Rušėnienė ir Jolita Šimkienė. Trys atrinkti kiekvienos klasės  atstovai dalyvavo dailaus rašto mokyklinio konkurso II-ame etape.

Nugalėtojais tapo:

2a klasės mokinė Brigita Larinaitė (vyr. mok. Gitana Ulevičiūtė);
3a klasės mokinė Gabriela Jovsa (mok. metodininkė Rita Duogytė);
4b klasės mokinė Martyna Urmonaitė (vyr. mok. Jūratė Skurkienė).

Nugalėtojai dalyvaus Vilniaus miesto dailaus rašto konkurse.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLAI PADOVANOTA UŽDARŲ PATALPŲ GOLFO ĮRANGA

 Spalio 15 d. mūsų  mokyklos  kūno kultūros  mokytojai dalyvavo renginyje, kuriame Lietuvos Golfo Federacijos atstovai ir treneriai plačiau supažindino su golfu bei mokė  naudotis uždarų patalpų golfo įranga. Mokyklai buvo padovanota uždarų patalpų golfo įranga, kurios pagalba, kūno kultūros mokytojai galės paįvairinti  kūno kultūros  pamokas arba sporto būrelių veiklą.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONSTITUCIJOS EGZAMINO FINALINIS ETAPAS

   Konstitucijos egzamino I-ojo etapo nugalėtojas 7a klasės mokinys Ugnius Švereika sėkmingai įveikė ir II-ajį  egzamino etapą, teisingai atsakydamas į 17 klausimų iš 20-ies galimų. Tokiu būdu mokinys iškopė į trečiąjį, finalinį etapą.  Nors prizinės vietos finale iškovoti nepavyko, tačiau patekimas į galutinį etapą, kurio siekė keliolika tūkstančių dalyvių šalies mastu yra išties didelis laimėjimas, su kuo Ugnių ir sveikiname bei linkime sėkmės ateityje!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5m KLASĖS MOKINIAI POLICIJOS ŽIRGYNE

    Spalio 16d. 5m klasės (auklėtoja Elena Nedzveckienė) mokiniai vyko į Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariato Patrulių rinktinės raitųjų būrio žirgyną.

Vyriausioji specialistė Rytė Stankevičienė vaikams papasakojo, kaip yra atrenkami, prižiūrimi ir paruošiami žirgai tarnybai policijoje. Taip pat papasakojo, kad raitoji policija užtikrina viešąją tvarką masinių renginių metu.

   Mokiniai apžiūrėjo arklides, vežimėlius, kuriuose vežami žirgai į darbo vietas kituose miestuose, taip pat susipažinome su antiriaušine amunicija, kuria „aprengiami“ žirgai ir policininkai raiteliai. Žirgus pavaišinę obuoliais, morkomis, ir duona, manieže vaikai stebėjo tarnybinio žirgo Liukso pasirodymą, o vėliau kiekvienas buvo jodinamas žirgu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTINĖ DIENA BŪSIMIEMS PIRMOKAMS

   Vykdydami tradicinį pradinių klasių ir Senamiesčio lopšelių-darželių ilgalaikį projektą „Takelis“, spalio 21 dieną į mokyklą sugužėjo visas būrys būsimų pirmokėlių. Svečiavosi vaikučiai iš darželių „Du gaideliai“, „Krivūlė“, „Vėtrungė“ ir „Rasa“. Apžiūrėję mokyklą (sporto salę, klases, muziejų,  informatikos kabinetą, biblioteką, Direktorės kabinetą) mažieji svečiai buvo pakviesti susitikti su dabar esamais mokyklos pirmokais, kurie mielai koncertavo svečiams. Tikimės, jog mokykloje patirtų įspūdžių jie dar ilgai nepamirš ir rugsėjo 1-ąją visi sugužės į mūsų mokyklą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off