Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TĖVŲ DIENA MOKYKLOJE

Informuojame, kad lapkričio 15-16 d. nuo 14.00 iki 19.00 val. organizuojama progimnazijoje Tėvų diena – susitikimai su dalykų mokytojais. Dėl pokalbių prašome registruotis pas dalykų mokytojus. Preliminarus vizito laikas 15 min..

Taip pat kviečiame registruotis ir pokalbiui su mokyklos specialistais.

Tikimės Jūsų  aktyvaus dalyvavimo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INTEGRUOTAS TARPMOKYKLINIS PROJEKTAS „METŲ RATU“

Spalio 20 dieną 3m ir4 mklasės  mokiniai, kartu su mokytojomis Jolita Šimkiene ir Edita Bareikiene, dalyvavo  integruoto  tarpmokyklinio projekto  „Metų ratu“ šventėje „Atkelkim, Vėlių vartelius“ Karmazinų pilkapiuose.

Šventėje taip pat dalyvavo Medeinos pradinės mokyklos, Jono Basanavičiaus progimnazijos, Senamiesčio mokyklų mokiniai bei pedagogai.

Mokiniai susipažino su pilkapių istorija, laidojimo papročiais senovės Lietuvoje, uždegė žvakeles ir laužą, kurio  ugnis simbolizuoja du pasaulius – gyvųjų ir mirusiųjų, jų amžinąjį ryšį. Pagerbdami mirusiuosius, mokiniai dainavo liaudies dainas, šoko apeiginius ratelius, žaidė žaidimus.

Apsilankėme ir Neries Regioninio parko centre, kur, virtualaus žemėlapio dėka, susipažinome su Neries upės pakrantės kultūra, augalija ir gyvūnija. Praleidę popietę gamtos prieglobstyje, kupini įspūdžių grįžome namo.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATŠVAITŲ DIENA PIRMOKAMS

Spalio 18-toji diena Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva paskelbta Atšvaitų diena. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą (pirmą kartą tokia diena minėta 2014 m. lapkričio 6 d.). Dienos tikslas – paraginti pėsčiuosius segėti taisyklingai atšvaitus, o neturinčius – skatinti įsigyti.

Šią dieną, progimnazijos mokinukų mamos iniciatyva, Antano Vienuolio progimnazijos visus pirmokus pradžiugino Raben Group įmonės staigmenos. Šios įmonės vienas pirmųjų CSR strateginių tikslų yra saugumas, todėl visiems pirmokams buvo akcentuotas saugus elgesys kelyje.

Rudenį bei žiemą, kai vėlai švinta ir anksti temsta, ypač svarbu būti matomiems gatvėje. Šia iniciatyva buvo siekta, jog vaikai būtų kuo labiau matomi kelyje, kad juos pastebėtų vairuotojai.

Mokslo metų pradžia – tai puikus metas vaikams priminti apie saugų eismą bei elgesį gatvėje, todėl prie šios gražios akcijos su dideliu noru prisijungė ir Vilniaus miesto 3 PK VPS PP vyresnioji specialistė Inga Lėlienė. Policijos komisariato atstovė moksleivius dar kartą supažindino kaip teisingai reikia segėti atšvaitus, kokia yra jų svarba kiekvienam iš mūsų, kaip ir kodėl reikia elgtis gatvėje. Pirmokai aktyviai dalyvavo diskusijoje, noriai atsakinėjo į inspektorės klausimus bei dalijosi savo žiniomis apie elgesį gatvėje.

Saugaus eismo pamokėlės metu buvo patikrinta, kiek vaikų turi atšvaitus. Deja, juos turėjo ne visi, todėl Raben Group įmonės atstovai dovanojo kiekvienam pirmokui po atšvaitą ir skyrė jiems namų užduotį – grįžus namo tinkamai pritvirtinti atšvaitą prie mokyklinės kuprinės.

Statistika skelbia, kad maždaug du trečdaliai nelaimių įvyksta tamsiuoju paros metu arba prieblandoje. Daugumą nelaimių pėstieji patiria pereidami kelią ar gatvę, todėl nuoširdžiai tikimės, kad mažieji eismo dalyviai nuo pirmųjų dienų gatvėse bus atidūs, saugos save, elgsis tinkamai ir visuomet segės atšvaitus, kurių pagalba neliks nepastebėti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VOKALINIO ANSAMBLIO „STRAZDELIS“ PASIRODYMAI

Š.m. spalio  15- 16 dienomis Kotrynos bažnyčioje vyko suaugusiųjų Respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“    III turas.

Mūsų mokyklos  4m klasės vokalinis ansamblis „Strazdelis“, vadovaujamas mokytojos  Editos   Bareikienės ,  praėjusiųjų metų „Šilagėlės“ konkurso laureatas, buvome pakviesti  kaip  svečiai padainuoti dvi dainas.

Vaikai turėjo galimybę padainuoti gražioje bažnyčios scenoje, pabendrauti su kitais „Šilagėlės“ konkurso laureatais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TREČIOKAI RUDENS TAKAIS

2016 m. spalio 12 d. 3b ir 3m klasės mokiniai (mok. R. Jagminė ir J. Šimkienė) dalyvavo ekskursijoje Panemunės pilių kelias.

Aplankėme Raudondvario, Raudonės bei Panemunė pilis, susipažinome su kompozitoriaus J.Naujalio biografija, edukacinės pamokos ,,Nepastebimi miško skirtumai‘‘ metu susipažinome su miško medžių įvairove ir retais žydinčiais ir valgomaisiais mažaisiais augalais. Kelionės metu kopėme į Seredžiaus piliakalnį, o važiuodami gėrėjomės rudenine gamta bei įspūdinga Nemuno krantine.

Kai jau Vilniaus miestas buvo apšviestas vakaro žiburių, laimingi grįžome namo.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DRAUGIŠKA PENKTOKŲ POPIETĖ TEATRE

Saulėtą spalio 2-osios sekmadienį 5m klasės mokiniai, tėveliai ir klasės vadovė Gitana Operos ir baleto teatre turiningai leido laiką žiūrėdami baletą ,,Snieguolė ir septyni nykštukai”. Draugiška klasės popietė teatre, karštas šokoladas ir puiki nuotaika visus labai suartino. Tai buvo pirmoji  5m klasės ,,cementovkė” ir, kaip sakė A.Mamontovas, ,,šiandien visko pradžia, nes tavo ranka – mano delne”. Tikimės tvirtos ir gražios matematikų ateities. ,,Bet ne vien matematika žmogus sotus”,- primena  auklėtoja. Reikia ir muzikos, ir šokio, ir  draugiško pokalbio.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vilniaus mokyklose pradės kurtis jaunųjų šaulių klasės

http://www.vilnius.lt/index.php?710991901

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICINĖ VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA ,,BORUŽĖLĖ”

Birželio 1 – 14d. progimnazijoje organizuota tradicinė kasmetinė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Boružėlė”. Joje 1-5 klasių mokiniai galėjo turiningai leisti laisvalaikį, lavinti saviraišką, sportinius gebėjimus, iškylauti ir pramogauti. Stovyklautojų grupės, lydimos mokytojų, vyko į ekskursijas, kurių metu vaikai įgijo ne tik naujų žinių, bet ir artimiau susipažino su Vilniaus miesto įdomiausiomis lankytinomis vietomis. Vaikai geriau pažino vienas kitą, mokėsi kultūringai elgtis, bendravo ir bendradarbiavo, patyrė daug teigiamų emocijų, susirado naujų draugų.  Daug gerų emocijų vaikams suteikė stovyklos uždarymo diena – išvyka į Trakus, kurios metu vaikai džiaugėsi galimybe vykti traukiniu ir paplaukioti laivu.

Vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Boružėlė” veikla  skatino  mokinius atostogauti aktyviai ir prasmingai. Į namus stovyklautojai išsiskirstė su viltimi kitą vasarą vėl susitikti stovykloje.

Atsisveikinant stovyklos vadovai Rita Duogytė  ir Mindaugas Velykis palinkėjo vaikams saulėtų ir saugių vasaros atostogų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Mūsų progimnazijos angelą Vilniaus miesto meras R. Šimašius papuošė Moldovos vėliavos šalikėliu

Birželio 29d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos ambasadoriais bei Užsienio reikalų ministerijos atstovais vėliavų šalikėliais apjuosė Vilniaus angeliukų skulptūrą Gedimino prospekte, angelą saugantį mūsų Antano Vienuolio progimnaziją ir angeliuką prie Užsienio reikalų ministerijos.

Taip vilniečiai palaiko draugiškas šalis partneres ir džiaugiasi liepos 1-ąją įsigaliosiančiais Europos Sąjungos Asociacijos susitarimais. Nuo šios dienos įsigalios šių šalių bendradarbiavimas su ES tokiose svarbiose srityse, kaip demokratija ir žmogaus teisės, kova su korupcija, teisinės sistemos ir viešojo administravimo reforma.

Už šią šaunią iniciatyvą, puikią akcijos idėją ir tikrą partnerystės šventę dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei bei Užsienio reikalų ministerijai.

Daugiau apie tai skaitykite:

http://www.vilnius.lt/index.php?175762217

https://www.facebook.com/remigijus.simasius?fref=ts

https://www.facebook.com/hashtag/geo_md_ua_goeurope?source=feed_text&story_id=1348699568480020

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPTAUTINIO PROJEKTO “KONKURENCINGAS JAUNIMAS – EUROPOS ATEITIS” VEIKLOS VASARĄ VYKO BARSELONOJE

Nuo 2016m. birželio mėnesio asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” įgyvendina tarptautinį projektą – “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” (angl. Competitive European Youth), kuris finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Šiame 18 mėnesių vykdomame  Europos Sąjungos šalyse narėse – Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre ir Lietuvoje – tarptautiniame projekte dalyvauja ir mūsų progimnazija.

Šių metų birželio 19-24 d. vyko tarptautinio projekto “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” jaunimo mokymai Barselonoje. Projekte dalyvaujantys jaunimo ambasadoriai ir jaunimo darbuotojai iš Ispanijos, Lietuvos, Kipro ir Vengrijos susirinko tam, kad susipažintų, išbandytų ir išmoktų dirbti su projekto metu sukurta programa “YOUth Create IT Project”. Iš Lietuvos dalyvavo keletas Lietuvos mokyklų: Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija bei Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Smagu, kad buvęs mokyklos mokinys, dabar jau gimnazistas Tomas Dzidzevičius yra mūsų progimnazijos mokinių grupės jaunimo ambasadorius ir Barselonoje šauniai atstovavo Lietuvos komandą.

„Programos tikslas – sudaryti kūrybiškas sąlygas jaunam, 14-18 m., žmogui labiau pažinti ir atskleisti savo asmenybę, mokytis prisiimti atsakomybę, generuoti idėjas, dirbti bendradarbiaujant, ugdyti lyderio savybes, skatinti atvirumą bei iniciatyvą. To siekiama per informacinių technologijų projekto įgyvendinimą, naudojant įvairius aktyvius neformaliojo švietimo mokymosi metodus“, – sako projekto vadovė Laura Grinevičiūtė iš Asociacijos Viešieji interneto prieigos taškai, kuri įgyvendina minėtąją programą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Akcija “Už SAUGIĄ Lietuvą”.” MES PRIEŠ PATYČIAS”

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DANSKE BANK VILNIAUS MARATONAS

Rugsėjo 11 d. jau tryliktąjį kartą Vilniaus miesto gatves užplūdo bėgimo entuziastai. Vyko „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai dalyvavo „LEMON GYM studentų ir moksleivių bėgime“ ir bėgo 3 kilometrų distanciją. Greičiausiai šį nuotolį įveikė Aelita Korvina Petrovskaja (8b klasė). Kiek pavargę, bet nestokojantys šypsenų, dalyviai džiaugėsi savo pasiekimais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Rugsėjo 26 dienos popietę garsus vaikų juokas, plazdančios vėliavėlės, skambi muzika ir gražiausi žodžiai savo mokyklai, buvo rašomi visomis užsienio kalbomis. Vokiškai, angliškai, rusų ir prancūzų kalbomis, mokiniai kvietė užsukti į Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos kiemą ir kartu pažymėti Europos kalbų dieną.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJŲ

Vos prasidėjus mokslo metams, 3a klasės mokiniai kartu su tėveliais (mokytoja D.Navakienė) aplankė Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Visus žavėjo mintis – pažvelgti iš arčiau į žvaigždes. Kad įvyktų ekskursija, būtina sąlyga – giedras dangus. Ir iš tiesų vakaras buvo nuostabus, jokio debesuotumo. Laukdami saulėlydžio, keliavome per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, vis kildami aukštyn. Penkiose salėse gidas pristatė  skirtingus žmogaus, žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu. Po to skaniai pavakarieniavę, laukėme, kol sutems, ir kilome į bokštelius prie teleskopų. Teleskopo pagalba stebėjome Saturną, dvinares žvaigždes, mirusią žvaigždę, Mėnulį, ūką. Neapsakomas jausmas būti arčiau žvaigždžių ir pajausti milžiniškus Visatos atstumus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 1 d. Kaune vyko  kvalifikacinės Tarptautinės sportinių šokių varžybos ,,Rudens taurė“.  Mūsų  progimnazijos mokiniai sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai Tautvydas Rimgaila (7m klasė) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m klasė) jaunių I D ST grupėje laimėjo finalą ir užėmė garbingą 7-tąją vietą iš 20-ties dalyvavusių porų. Martynas Pranckus (8m klasė) su partnere Elze Gusčiūte (7m klasė) jaunių I ST grupėje iš 22 porų iškovojo 7 vietą. Džiaugiamės progimnazijos šokėjų pirmuoju startu šį sezoną ir linkime jiems sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

STAIGMENOS IR MALONIOS AKIMIRKOS PROGIMNAZIJOS MOKYTOJAMS

Spalio 5 d.  buvo paminėta Tarptautinė Mokytojų diena. Šventę organizavo mokinių savivalda.

Jau rytą atėjusius mokytojus, mokinius ir tėvus progimnazijos aktyviausieji mokiniai pasitiko džiaugsmingai šurmuliuodami. Visus įeinančius džiugino skambi muzika, kuri kvietė aktyviai pradėti rytą mankšta.

Pasibaigus pamokoms, visi progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į trumpą sveikinimų pertrauką. Mokytojus mokiniai džiugino šypsenomis, gėlėmis, mažomis staigmenomis ir gražiomis dainomis. Tai skirta mokytojams už jų begalinę kantrybę, dėmesį ir meilę kiekvienam progimnazijos mokiniui.

  Dėkojame Jums, mūsų išradingieji mokiniai, už puikią nuotaiką, dėmesingumą, staigmenas ir malonias akimirkas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNIEJI ŠAULIAI PRATYBOSE „RUDENS GRIAUSMAS 2016“ DREBINO ŽEMĘ

Rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Vilniaus r. Marijampolio M. Lukšienės gimnazijoje bei jos apylinkėse  vyko pratybos ,,Rudens griausmas 2016‘‘, kurias įvykdė LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunieji šauliai. Dalyvavo 160 jaunųjų bei rikiuotės šaulių (didžioji dauguma – 120 – mūsų Šalčininkų 1011 kuopos). Pratybas rengė ir joms vadovavo daugiau nei 10 instruktorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Viešojo saugumo tarnybos, medicinos tarnybų  bei Jaunųjų šaulių būrelių vadovai. Pratybose dalyvavo šie mūsų progimnazijos jaunieji šauliai: j.š. Ieva Staniukaitytė, j.š. Milena Martinkevič, j.š. Laura Janušauskaitė, j.š. Vanesa Vysocka, j.š. Giedrius Saulius Žukauskas, j.š. Mantas Larinas, j.š. Daumantas Mockus. Mūsų progimnazijos Jaunųjų šaulių  būrio vadovas dim. srž. Bronius Bagdanavičius.

Vykusiose pratybose užduotys buvo labai įvairios: koviniai šauliai („diversantai“) parą gyveno miške, taip ugdė kario  taktikos, išlikimo bei karybos įgūdžius. Jaunesnieji šauliai („taikdariai“) darbavosi mokykloje ir domėjosi karių budėjimo, patruliavimo, karo topografijos, ryšių bei karybos ypatumais. Rytinė mankšta buvo naudingai papildyta kovinės savigynos užduotimis.

Sekmadienio rytą pratybų vyresnysis vadovas vrš. Eimantas Tamulynas pasveikino pasižymėjusius šaulius, įteikė jiems simbolinių dovanų bei pasveikino 13-ąjį gimtadienį šventusį mūsų progimnazijos mokinį jaunąjį šaulį Mantą Lariną.

„Džiugu matyti tiek daug teigiamo bei pilietiško jaunimo. Mes čia ir dabar kuriame mūsų šalies ateitį!“ . Taip iškilmingai prie Lietuvos vėliavos, šlamant rudenėjančioms liepoms, kalbėjo pratybų vadovas Šalčininkų 1011 šaulių kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Psichikos Sveikatos Savaitė

Spalio 10 – 13 dienomis 

Spalio 10 d. (pirmadienį)   

  • Rytmetis su muzika (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)
  • Jausmų termometras (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: visą diena)
  • Informacija bei kurti video filmai (pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)
  • Progimnazijos bendruomenė pasipuoš Psichikos sveikatos savaitės simboliu (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)

Spalio 11 d. (antradienį) – Paskaita „Ar internetas mus išgelbės: ką sako mokslas?“ (VU Klinikinės ir organizacinės  psichologijos katedros jaunesnysis mokslo darbuotojas, doktorantas Jonas Eimontas) (vieta: aktų salė, laikas: 4 pamokos metu, dalyviai: 5-8 klasių atstovai). 

Spalio 12-13 d. (trečiadienį, ketvirtadienį)  

  • Klasės valandėlės psichinės sveikatos stiprinimo temomis, kurias ves mokiniai (vieta: klasių kabinetuose, laikas: klasės valandėlių metu).
  • Visuotinis šokis (vieta: šokių salė, laikasetvirtadienį (13 d.), po 5 pamokų).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE PRADINUKŲ DARBELIŲ PARODA „SKIRTUKAS KNYGAI“

Prisidėdami prie pilietinės akcijos „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, skirtos bibliotekų metams, ugdant mokinių skaitymo kultūrą, formuojant deramą mokinių supratimą bei požiūrį į knygas, skatinant jų kūrybiškumą, mūsų progimnazijos mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė ir  vyr.mokytoja Jolanta Montvidienė kartu su bibliotekos vedėja Egle Šilkūniene organizavo kūrybines dirbtuves – 1-4 klasių mokiniai kūrė skirtukus knygoms. Naudodami įvairias menines priemones, pasitelkdami fantaziją, gimstančią skaitant knygas, jie sukūrė puikių skirtukų knygoms. Kiekviena klasė išrinko įdomiausius, kūrybiškiausius skirtukus, kurie eksponuojami mūsų mokyklos bibliotekoje.

Maloniai kviečiame visus pasigrožėti jais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖTA KOŠĖS DIENA

Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos Sveikatos  ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena“ organizavo pasaulinę „Košės dieną“.

Spalio 9 d. mūsų mokykla taip pat prisijungė prie akcijos. Pradinių klasių mokiniai buvo vaišinami košės pusryčiais, mokytojos su mokiniais kalbėjo apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.

Tikimės, kad sveikos mitybos principus mokiniai taikys kasdienybėje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DŽIUGIOS ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 15 d. Alytuje vyko Lietuvos reitingo sportinių šokių varžybos ,,Dzūkijos taurė – 2016″, kuriose varžėsi stipriausios Lietuvos poros iš įvairių klubų. Mūsų šokėjai Martynas Pranckus ir Elzė Gusčiūtė Junior I grupėje  ST ir LA šokių programose iškovojo finalus! Linkime sėkmės šokėjams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off