Vilniaus Antano Vienuolio mokyklos
vardui 60 metų
 
1957 m. – 2017 m.
 
Gerbiami Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos
bendruomenės nariai,
 
2015 m. rudenį minėjome 100 metų jubiliejų, kai buvo įsteigta pirmoji lietuviška gimnazija Rytų Lietuvoje. Dėl neramaus praėjusio amžiaus laikmečio mūsų mokykla ne kartą keitė vietą, pavadinimą, buvo reorganizuota.  
 

Šiais metais, t.y. 2017 m. gruodžio 13, 14 d., minėsime  Antano Vienuolio vardo suteikimo mokyklai 60-ties metų sukaktį.

Kviečiame visus pabūti  kartu, pasklaidyti prisiminimų knygą, atgaivinti visas mokyklines mūzas, kažkada sklandžiusias mokyklos koridoriais, – lai istorija tampa gyva…

 
                                           Laukiame  Jūsų   60-mečio
                                                       paminėjimo  renginiuose.
 
 
ANTANO VIENUOLIO MOKYKLOS VARDO SUTEIKIMO 60-MEČIO PAMINĖJIMO RENGINIŲ PROGRAMA (gruodžio 13 – 14 d.)
 
Informacija dėl pamokų laiko gruodžio 14 d.
Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kviečiame prisijungti prie „Knygų Kalėdų“ akcijos!

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo mokyklos bibliotekai.

Prieš septynerius metus prasidėjusios „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į sunkią tuo metu bibliotekų situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams.

Per šešerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas praėjusiais metais tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

Kviečiame prisidėti prie šios akcijos ir mūsų progimnazijos bendruomenę, dovanojant mokyklos bibliotekai naujų vaikų bei paauglių grožinės literatūros knygų, reikalingų moksleivių ugdymui, skaitymo skatinimui.

Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

Daugiau informacijos: knygukaledos.lt ir Facebook @knygukaledos

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLOS VARDO SUTEIKIMO 60-MEČIO LOGOTIPO KONKURSAS

Visą lapkričio mėnesį progimnazijoje vyko logotipo, skirto mokyklos vardo suteikimo 60-mečiui, konkursas. O kiek grožybių mokiniai – pradinukai ir vyresnieji – sukūrė: kas piešė, kas tapė, kas net klijavo, o kas ir maketavo… Mat į šį konkursą įsitraukė ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai bei progimnazijos mokytojai.

Ypač dėkojame kūrybingiems savo progimnazijos mokiniams. Vertinimo komisija, sakė, dar niekad tiek grožio vienoje vietoje nematė, kai iš didžiulio darbų pluošto jai teko atrinkti keletą darbų, labiausiai atitinkančių logotipo vaizdinį. Ačiū visiems kūrėjams už gražias mintis ir vizijas, kurios visos nugulė galutiniame Antano Vienuolio progimnazijos vardo suteikimo 60-mečiui skirtame logotipe:  Pasigrožėkime progimnazijos bendruomenės sukurtais įdomiausiais logotipais:

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DŽIUGŪS ŠOKĖJŲ REZULTATAI

Gruodžio 2 d. Vilniuje, Siemens arenoje vykusiose XVII International Dancesport Festival ,,Lithuanian open 2017“ varžybose, mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (8m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (7m), sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai II D LAT finale iškovojo II vietą ir surinko taškus į C klasę. Sveikiname juos!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“

Lapkričio  30d. progimnazijoje  vyko 3 -4 klasių lietuvių kalbos diktanto konkursas  „Diktanto meistras“. Konkurso  organizatorės – pradinių klasių vyr. mokytojos A.Bobelienė, A. Neverauskienė ir G.Liutkevičienė – džiaugėsi  puikiais mokinių rezultatais. Sveikiname pirmųjų vietų laimėtojus:

3c klasės mokinę Emą Zubovičiūtę (pradinių klasių vyr. mokytoja G.Liutkevičienė),

4a klasės mokinį Joną Jakštį (pradinių klasių mokytoja metodininkė  D.Navakienė).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENTINĖS RUGSĖJO 1-OSIOS AKIMIRKOS

Šiais metais mokykla pasitiko  jau 102-ąjį rugsėjį. Skambutis į mokyklą sukvietė mokinius, mokytojus, tėvelius, senelius bei garbingus svečius. Susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorius Kęstutis Subačius,  visiems kasdienės ištvermės ir susikaupimo linkėjo kunigas, gražius ir nuoširdžius sveikinimo žodžius, perduodama mokyklos raktą naujajam direktoriui, tarė Mokyklos tarybos pirmininkė Jurgita Račė.

Pasidžiaugę naujųjų mokslo metų pradžia, išgirdę daug gražių linkėjimų, po smagios šventinės programos, visi mokiniai sugužėjo į klases pirmajai pamokai.

Tikėkime, kad į dangų pakilę spalvoti pirmokėlių balionai padės išsipildyti visoms mūsų viltims ir lūkesčiams.

Puikios šventės akimirkos neliko neįamžintos…

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS 2017 – 2018 m.m.

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTĮ 2017 – 2018 m.m. rasite ČIA

Prašymo formą dėl būrelių lankymo rasite ČIA

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTIS SU DREVINE BITININKYSTE

Rugsėjo 14 d. 4a klasės mokiniai (mok. Deimantė Navakienė) keliavo į Bernardinų sodą. Čia buvo eksponuojama lenkų fotografo K.Hejke fotografijų paroda “Paskutiniai mano sutikti Europos dreviniai bitininkai”, kurią organizavo Lenkijos institutas kartu su Lenkijos drevinės bitininkystės brolija. Ketvirtokai išgirdo nepaprastai įdomų pasakojimą  apie seniausią bitininkystės rūšį – drevinę bitininkystę, kuomet bitės buvo laikomos išskaptuotose medžių drevėse, paragavo šių bičių medaus, susipažino su autentiškais bitininkavimo reikmenimis. Pats parodos autorius atsakė į visus ketvirtokų pateiktus klausimus apie drevinę bitininkystę, bičių gyvenimo ypatumus.

Ši  netradicinė pasaulio pažinimo pamoka buvo naudinga ir įdomi!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKŲ VASARA SU KNYGA

      Pradėję naujus mokslo metus, 2 b klasės mokinukai kartu su mokytoja Rita Duogyte nekantraudami sugužėjo į biblioteką pristatyti savo kūrybinius darbus  – Knygų medžius, kurių šakose puikavosi lapeliai su vasaros atostogų metu perskaitytų knygų pavadinimais. Vienų Knygų medžiai turėjo daugiau lapelių, kitų – mažiau, bet, aišku, kad visi vasarą skaitė knygeles ir tuo didžiavosi. Pristatę savo perskaitytas knygas, mažieji skaitytojai buvo iškilmingai priimti į bibliotekos skaitytojų gretas.

    Kviečiame visus pasidžiaugti jų kūrybiniais darbais, kurie eksponuojami mūsų mokyklos bibliotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽYGIS „PILIAKALNIŲ LIETUVA“

Rugsėjo 22 d. 4c klasės (mok. Lina Šarkienė) ir 3d klasės mokiniai (mok. Junita Cesiulienė) dalyvavo didžiausiame nacionaliniame moksleivių festivalyje – žygyje “Piliakalnių Lietuva”, kuris vyko Neries regioniniame parke. Žygio metu mokiniai susipažino su Neries regioniniu parku ir jame esančiais piliakalniais, įveikė 5 km numatytą maršrutą, sprendė įvairias užduotis bei išbandė savo jėgas edukaciniuose užsiėmimuose, taip pat susipažino su Lietuvos istoriniu paveldu. Žygio pabaigoje mokinių laukė staigmenos – Žygeivių diplomai ir medaliai.​​

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

III VIETA VIKTORINOJE “AR PAŽĮSTI DIDŽIĄJĄ BRITANIJĄ?”

Š. m. rugsėjo 26 d. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 8-tų klasių mokinių  viktorina ,,Ar pažįsti Didžiąją Britaniją?”. Mūsų progimnazijos komanda, kurią sudarė 8m klasės mokiniai M.Šmitas, M.Večkytė, P.Kalkauskas ir U.Endriukaitytė (anglų k. mokytoja V.Masoic),  užėmė garbingą 3-ąją vietą.

Didžiuojamės sumaniais aštuntokais bei džiaugiamės jų pergale!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VASAROS KNYGŲ KARALYSTĖ

Prasidėjus mokslo metams, 4a klasės mokinukų (mok. Deimantė Navakienė) vasarą skaitytos knygos apsigyveno vasaros knygų karalystės namukuose, pilyse ir pan. Būtent taip, atlikdami projektinį – kūrybinį integruotą lietuvių k. ir dailės darbą, ketvirtokai pristatė šią vasarą perskaitytas knygas. Netradicinės lietuvių kalbos pamokos, vykusios mokyklos bibliotekoje, metu ketvirtokai išsakė savo mintis, nuomonę apie perskaitytas knygas, jas pristatė. Ketvirtokai kalbėjosi, klausinėjo vieni kitų dominančių dalykų apie knygas. O kas gali būti geriau už draugų rekomendacijas?

Darbeliai eksponuojami bibliotekoje. Kviečiame pasižiūrėti!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

STEBUKLAI IR MISTIKA UŽ MOKYKLOS VARTŲ

Netikite? Apsilankykite muziejuje ir susipažinsite su Bazilisku, kuris naktį net suvalgo saldainius.

2a (mok. Audronė Neverauskienė), 2d (mok. Aušrelė Bobelienė) ir 3a (mok. Jolanta Montvidienė) klasių mokinukai, norėdami kuo geriau pažinti savo miesto istoriją, apsilankė Vilniaus miesto gynybinės sienos muziejuje Bastėjoje. Čia jie sužinojo, kad miesto gyventojai savo rankomis statė gynybinę sieną. Bastėja atlaikė ne vieną priešų antpuolį, nes ją saugojo ir iki šių dienų saugo Baziliskas – nepaprastas paukštis šikšnosparnio sparnais, gyvatės uodega. Antrokai ir trečiokai susidraugavo su Bazilisku ir atliko visas užduotis, kurias jiems skyrė Bazilisko padėjėja gidė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO DIENĄ

Rugsėjo pabaigoje progimnazijos bendruomenė minėjo vieną iš tragiškiausių istorijos momentų – Lietuvos žydų genocido dieną. Negalime ir neturime teisės pamiršti fakto, jog nacistų okupacijos laikotarpiu Lietuvoje žuvo beveik visa iki tol gausi žydų bendruomenė, šimtmečius taikiai gyvenusi mūsų krašte. Istorijos pamokose (mokytojas A.Meištas) tą savaitę šia tema vyko diskusijos, mokiniai pristatė savo darbus ir projektus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SVEČIUOJAMĖS JUNGTINĖS KARALYSTĖS AMBASADOJE

Spalio 6 d. 8m kl. mokiniai, Vilniaus miesto 8-tų klasių mokinių  viktorinoje ,,Ar pažįsti Didžiąją Britaniją?” laimėję garbingą III vietą ir ekskursiją į Jungtinių tautų ambasadą, joje ir lankėsi. Susitikimo metu aštuntokai galėjo ne tik susipažinti su ambasada, jos veikla, britų diplomatų Lietuvoje kasdienybe, bet ir apžiūrėti istorinį ambasados pastatą, kuriame kai kurios architektūrinės detalės mena net ir labai ankstyvą Antakalnio mikrorajono laikotarpį. Prie puodelio arbatos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su JK ambasadariumi Lietuvoje Andrew John Pearce.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į JAUNŲJŲ GAMTININKŲ CENTRĄ

1d klasės (mok. R.Žilakauskienė) mokinukai namuose turi augintinių,  jais aktyviai rūpinasi. Kviečiame į mūsų klasę – čia puikuojasi stendas su vaikų numylėtiniais. Bet tikrasis gyvūnų mylėtojas yra tas, kuris žino, kuo rūpinasi draugas, draugė ar kaimynas. Tad ilgai nelaukę pirmokėliai pasiėmė morkų, obuolių ir nuvyko pasidairyti į ne taip toli mokyklos įsikūrusią Jaunųjų Gamtininkų centrą Pavilnyje.

Emocijos liejosi per kraštus, kai išvydo ožiukus, asiliukus, ponius, triušiukus, pelytes, žuvis, povą, jūrų erelį ir kt. Galimybė paliesti žaltį irgi pasitaiko ne kasdien. Visus labai pralinksmino didelis vėžlys, kuris atkakliai keliavo artyn vaikų. Gal norėjo būti pirmoku?

Edukacinės pamokos ,,Naminiai gyvūnai“ metu vaikai gautas žinias pritaikė praktikoje žaisdami – suskirstė žaislinius gyvūnus pagal šeimas, paskirstė jiems pašarą.

Grįždami į mokyklą dar ilgai šurmuliavo – kodėl jūrinis erelis buvo be kojos, kodėl jam  nesuaugo tas kojos kaulas, kuo minta ežiukai, kiek metų gyvena stotyje minėti gyvūnai ir pan. Tad jei įdomu, skubėkite pas 1d klasės mokinukus – jie daug žino, papasakos!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJŲ RUDENINĖS PERGALĖS

Spalio 7 d. Kaune vykusiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose ,,Rudens taurė 2017“ mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (8m) ir Martyna Urmonaitė (7m), sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvavo tarptautinėse  sportinių šokių varžybose  “Rudens taurė 2017“  ir  grupėje „Jauniai II D LA“  iškovojo III vietą!!!

Sveikiname mūsų mokyklos šokėjus ir didžiuojamės jais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME PASAULINĘ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENĄ

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų paramos ir pagalbos.

Spalio 10-ąją, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, progimnazijos bendruomenės nariai augino “Jausmų medį”. Mintimis apie savo jausmus bei emocijas dalinosi ne tik progimnazijos moksleiviai ir mokytojai, bet ir tėveliai, padėdami “auginti” medį. Galime pasidžiaugti, kad medyje atsispindi mūsų teigiamų jausmų gausa. 

Klasės valandėlių metu 5-8 klasių moksleiviams taip pat buvo pasakojama apie psichikos sveikatos svarbą, rekomenduojama, kaip ja rūpintis ir stiprinti.
Taigi ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNIEJI PROGIMNAZIJOS ŠAULIAI RUDENINIAME ŽYGYJE

Spalio 7 d. Jaunieji mokyklos šauliai kartu su Prienų 206-osios ir Varėnos r. 105-osios kuopų šauliais dalyvavo šventiniame 21 km istorinio pažinimo žygyje nuo Darsūniškio iki Jiezno, skirtame Jiezno vardo 525-mečiui paminėti. Ištvermingiausi žygyje dalyvavę progimnazijos šauliai: Veronika Ignatovič (8m), Brigita Larinaitė (5m), Mantas Larinas (8b), Glorija Gotto (8b). Buvo ir saulės, ir lietaus, tačiau visiems patiko. Grįžome kupini nuostabių prisiminimų ir puikios nuotaikos. Buvo labai smagu! Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti žygyje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKAI PAMINĖJO KOŠĖS DIENĄ

Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, LR Sveikatos  ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena“, organizavo pasaulinę „Košės dieną“.

Spalio 10d. mūsų progimnazijos pirmokai taip pat prisijungė prie akcijos. Mokiniai buvo vaišinami košės pusryčiais, mokytojos su mokiniais kalbėjo apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.

Tikimės, kad sveikos mitybos principus mokiniai taikys kasdienybėje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKAI MOKOSI ATRASTI

2a (mok. A.Neverauskienė) ir 2d (mok. A.Bobelienė) klasių mokinukai, smagiai praleidę laiką kukurūzų labirinte, sako, kad jeigu nesiseka surasti išėjimo, nepamirškite, kad jis vis dėlto yra. Vaikai keliavo net trijų kilometrų ilgio labirintu, teko surasti devynias stoteles, jose pažymėti savo bilietą kodiniu ženklu. Prie labirinto išėjimo vaikai surado lobių skrynelę, atkodavo savo bilietą ir  atrakino ją. Skrynelėje antrokai rado siurprizą! Net lietus nesutrukdė pramogos. Nėra blogo oro, jeigu yra tinkama apranga ir avalynė.

Antrokai siūlo visiems puikią pramogą ir netradicinę matematikos pamoką praleisti kukurūzų lauke.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į ŠIAULIUS

Spalio 11d. 4b ir 4m klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Rasos Jagminės ir Jolitos Šimkienės, lankėsi Šiauliuose. Aplankėme vienintelį dviračių istorijai skirtą Dviračių muziejų, kurio ekspozicija pasakoja apie vienos iš seniausių, populiariausių susisiekimo, sporto, ekologiškos transporto priemonės – dviračio  atsiradimo istoriją ir raidą. Susipažinome su pirmais lietuviškais namų darbo dviračiais iš medžio ir geležies.

Ekskursijos metu aplankėme Saulės laikrodžio aikštę, Šv. Petro ir Povilo katedrą, pasivaikščiojome pėsčiųjų bulvaru, pabuvojome Chaimo Frenkelio viloje. Taip pat aplankėme vieną iš labiausiai piligrimų lankomų vietų – garsųjį Kryžių kalną. Kupini įspūdžių grįžome į Vilnių.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „ATVERK PAGUODOS SKRYNELĘ“

Spalio 9 – 13 d. ketvirtų  klasių mokiniai (mokytojos  D.Navakienė, R.Jagminė, L.Šarkienė, J.Šimkienė) dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuoto projekto “Atverk paguodos skrynelę” veikloje.

Šio projekto tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto ir rajono ketvirtų klasių mokiniams  žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata bei paminėti Pasaulinės psichikos sveikatos dieną. Užsiėmimų metu, kuriuos vedė sveikatos priežiūros specialistė D.Kiršinienė bei mokyklos psichologė R.Madzevičienė, ketvirtokai mokėsi atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savijautą, lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartoninę dėžutę „Paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti emociškai svarbius daiktus.

Tikimės, kad aplankius blogai nuotaikai, vaikams padės ši  „paguodos skrynelė“, o ten esantys daiktai primins su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas, o liūdnos mintys tiesiog išsisklaidys.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VIEŠNAGĖ LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖJE

Tęsiant bendradarbiavimo su tėvais projektą “Profesijos” 4a klasės mokiniai (mok. Deimantė Navakienė) spalio 13d. viešėjo LR Vyriausybės rūmuose. Šią išvyką organizavo Simono tėvelis. Čia ketvirtokai aplankė didžiąją posėdžių salę, netgi sėdėjo ministrų vietose. Po to visi aplankė salę, kur sutinkami užsienio svečiai, spaudos konferencijų erdvę, skirtą  ministrų bendravimui su žurnalistais, apdovanojimų bei kultūrinių renginių salę bei buvusią kino salę. Programos pabaigoje Simono tėvelis papasakojo apie vadovybės apsaugos pareigūno profesiją, parodė ginklus, susisiekimo priemones, papasakojo, kokius mokymus reikia baigti, kad taptum tokiu pareigūnu. Labai įdomu buvo pabuvoti ten, kur dirba svarbūs Lietuvai žmonės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS: KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

 

Spalio 3 ir 12 dienomis mūsų mokykloje vyko tęstinio projekto, Lietuvos Respublikos konstitucijos egzamino, pirmasis ir antrasis etapai. Šis renginys kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Vien mokyklų skaičius siekė virš 300, o bendras visų amžiaus grupių dalyvių skaičius maždaug 30 tūkstančių!

Pirmajame egzamino etape dalyviai privalėjo atsakyti į 30 klausimų. Suklysti leista tik penkis kartus. Mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojo metodininko A. Meišto, varžėsi 5-7 ir 8-10 klasių amžiaus grupėse. Pirmąjį etapą sėkmingai įveikė 7a klasės mokinė Gintarė Blažytė, kuri spalio 12 dieną dalyvavo II-ajame etape. Sveikiname Gintarę – geriausią Konstitucijos žinovę mūsų mokykloje!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PASAULIO KULTŪRIZMO, FITNESO ČEMPIONATE PIRMOSIOS VIETOS

Pasaulio  kultūrizmo bei fitneso čempionate Martynas Kaminskas 4b klasės mokinys (mok. Rasa Jagminė) ir Ieva Kaminskaitė 1a klasės mokinė (mok. Gitana Ulevičiūtė) dalyvavo pagal vaikų  fitneso – aerobikos pragramą ir užėmė pirmas vietas. Džiaugiamės brolio ir sesės pergalėmis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KETVIRTOKŲ KVADRATO VARŽYBOS

Spalio 18 d. vyko ketvirtų klasių mokinių tarpklasinės kvadrato varžybos. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojos J. Janeiko ir R. Mugevičienė.

Geriausiai sekėsi 4m klasės mokiniams. Jie užėmė garbingą I-ąją vietą (mok. J.Šimkienė). 2-ąją vietą iškovojo 4b klasės (mok. R.Jagminė) mokiniai, o 3-ioji vieta atiteko 4a klasei (mok. D.Navakienė).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PLAČIAU APIE STALO TENISĄ

Šių prasidėjusių mokslo metų pradinukų pertraukos ypač sportiškos, nes jų metu vaikai, ypač berniukai, žaidžia stalo tenisą. Todėl su nekantrumu praėjusį penktadienį 4a klasės ketvirtokai (mokytoja Deimantė Navakienė) laukė svečių – profesionalios stalo teniso žaidėjos Monikos. Susitikimą su šios sporto šakos atstove suorganizavo Žilvino mama. Monika jauniesiems žaidėjams plačiau papasakojo apie stalo tenisą, supažindino su pagrindinėmis stalo teniso taisyklėmis, su inventoriumi, parodė, kaip taisyklingai rankose laikyti raketę, davė naudingų patarimų.

Kadangi šiais metais ketvirtokai yra ypač susidomėję stalo tenisu, artimesnė pažintis su šio sporto atstove buvo įdomi ir naudinga.

Ačiū tėveliams, kurie rodo iniciatyvą ir prisideda prie įvairiapusio vaikų ugdymo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ PIEŠINIŲ PARODA “GYVŪNAI GYVENA IR KNYGOSE”

     Smagu, kad pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimo projektas “Skaitau ir augu” tęsiasi ir šiemet. Projekto tikslas - formuoti pozityvų požiūrį į skaitymą bei ugdyti vaikų skaitymo įprotį. Taigi, minėdami spalio 4 d. – pasaulinę gyvūnų dieną, pradinukai  laisvalaikiu ar pamokų metu skaitė lietuvių ar užsienio rašytojų kūrinius, knygas apie gyvūnus. Per dailės ir technologijų pamokas piešė labiausiai patikusius gyvūnus iš skaitytų kūrinių. Reikia pažymėti, kad vaikų ypač mėgstamos yra rašytojos Holly Webb knygelės, kuriose nuoširdūs pasakojimai apie gyvūnėlius, jų rūpesčius, išgyvenimus ir džiaugsmus. Vaikų piešiniai eksponuojami piešinių parodoje “Gyvūnai gyvena ir knygose”. Paroda vyksta II aukšto fojė. Parodą organizavo pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė bei pradinio ugdymo vyr.mokytoja Jūratė Skurkienė.

KVIEČIAME APLANKYTI PARODĄ!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MES UŽ TAI, KAD PASAULYJE NEBŪTŲ BADO

Spalio 16d. 2b klasės mokiniai (mok.R.Duogytė) ir 2d klasės mokiniai (mok.A.Bobelienė) dalyvavo renginyje, skirtame pasaulinei maisto dienai paminėti. Žmogui maistas labai reikalingas. Tik ar visi žmonės jo pakankamai turi? Ar nebadauja?

Antrokai sužinojo, kad labai daug pasaulio vaikų vakare eina miegoti nevalgę, kad daugelyje pasaulio šalių žmonės kenčia badą. Pasivaišinę lietuviško sodo obuoliais, vaikai nutarė, kad gali padėti pasauliui spręsti šią problemą. Keisdami keletą kasdienių įpročių, darančių įtaką mūsų klimatui (švaistydami mažiau maisto, taupydami vandenį ir rūšiuodami atliekas), galėsime tapti karta be bado – pirmąja karta, kuri panaikintų badą pasaulyje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

Spalio 25 d. mokykloje vyko 2-4 klasių dailaus rašto konkursas, skirtas A. Vienuolio vardo suteikimo 60-mečiui paminėti. Jį organizavo pradinių klasių vyr. mokytoja Vidmanta Rušėnienė  ir vyr. mokytoja Jolita Šimkienė.

Sveikiname nugalėtojus:

2 b klasės mokinė Anastasija  Rintautaitė (mok. metodininkė Rita Duogytė)

3 b klasės mokinė Gabija Jančytė (vyr. mok. Jūratė Skurkienė)

4 b klasės mokinė Gabrielė Mikaločiūtė (vyr. mok. Rasa Jagminė)

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMACIJA DĖL TĖVŲ DIENOS

Lapkričio 16 d. nuo 15.00 iki 19.00 val. progimnazijoje organizuojama Tėvų diena – susitikimai su dalykų mokytojais.

Progimnazijos mokinių tėvus kviečiame individualiai registruotis pas dalyko mokytojus asmenine žinute per TAMO dienyną. Preliminarus vizito laikas 15 min.

Tėvų dienos metu galima užsiregistruoti ir pokalbiui su mokyklos specialistais. Su jais taip pat susisiekite per TAMO dienyną ir suderinkite susitikimo laiką.

Kabinetų, kuriuose dalykų mokytojai priims tėvus, sąrašas

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOJE NUMATOMOS VYKDYTI PREVENCINĖS PROGRAMOS

Šiais mokslo metais progimnazijoje bus pradėtos vykdyti prevencinės programos ,,Antras žingsnis“ 1–4 klasių mokiniams ir ,,Paauglystės kryžkelės“ 5–8 klasių mokiniams.

Programa ,,Antras žingsnis“ – socialinius emocinius įgūdžius lavinanti bei smurto prevencijos programa. Socialiniai emociniai įgūdžiai leidžia vaikams būti sėkmingiems mokykloje, moko juos įsitraukti į saugios ir pagarbios mokyklinės aplinkos kūrimą. Socialinių emocinių įgūdžių turėjimas leidžia išvengti netinkamo elgesio, bendraamžių atstūmimo, impulsyvumo.

,,Paauglystės kryžkelės“ – įrodymais pagrįsta programa, kuri padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir ugdyti gyvenimo įgūdžius, padedančius mokiniams išgyventi paauglystės metus.  Ji ugdo penkias esmines mokinių emocines ir socialines kompetencijas: savimonės, socialinio sąmoningumo, savitvardos, tarpusavio santykių įgūdžių, atsakomybės jausmo.

,,Antrojo žingsnio“ programos vykdytojai – 1–4 klasių mokytojai – specialaus trijų dienų seminaro, vykusio  lapkričio 2-4 d.,  metu gilino žinias darbo su šia programa srityje.  Gruodžio mėnesį 5–8 klasių vadovai gilins žinias darbo su ,,Paauglystės kryžkelės“ programa srityje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INTEGRUOTA ISTORIJOS BEI LITERATŪROS PAMOKA

Kas sieja istoriją su grožine literatūra?  Į šį klausimą galėjo rasti atsakymą  5m klasės mokiniai spalio 25 d. dalyvaudami integruotoje istorijos – literatūros pamokoje „Vytauto laikai. Pasirinkimo galimybė (pagal J.Kaupo kūrinį „Stirniukas“)“. Ją vedė istorijos mokytojas metodininkas Antanas Meištas ir lietuvių kalbos vyr.mokytoja Loreta Paulauskienė. Pamokoje ieškota autentiško ryšio, kūrybingo santykio tarp šalies istorijos ir literatūros, stiprinta pilietinė ir kultūrinė savimonė. Derindami istorijos ir literatūros žinias, aktyviai diskutuodami, mokiniai įsitikino, kad ir vaikų apsisprendimas gali keisti pasaulį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „IR MAŽAS DRAUGAS GALI DIDŽIAI PADĖTI“

Ar mokykloje pradinių klasių mokiniai yra draugiški? Tikrai taip, sako visų trečių klasių mokiniai ir jų mokytojos J.Cesiulienė, J.Skurkienė ir J.Montvidienė.

Mokiniai dalyvavo  mokyklos projekto „Ir mažas draugas gali didžiai padėti“ I etape (spalio –lapkričio mėn.). Projekto koordinatorė pradinių klasių vyr. mokytoja G.Liutkevičienė. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti tarp mokinių geranoriškumą, supratingumą, pagalbą vienas kitam ir suprasti, kad gerą draugą surasi tada, jei pats būsi geras ir supratingas.

Mokiniai skaitė Ezopo pasakėčias apie draugystę, mokyklos bibliotekoje diskutavo, žiūrėjo pasakėčią „Lapė ir sūris“. Daug įdomios informacijos mokiniams pateikė bibliotekos vedėja E.Šilkūnienė. Linksmai nusiteikę mokiniai klasėse piešė Ezopo pasakėčias, kurių iliustracijos eksponuojamos mokyklos parodoje. Prašome apsilankyti ir pasigrožėti piešiniais.

Draugystės projektas tęsiasi, o jo dalyviai primena, kad tikras draugas tas, kuris laikys tave už rankos ir jaus tavo širdį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

M.K.ČIURLIONIO NAMUOSE

“…Reikia turėti šviesą su savimi. Iš savęs, kad šviestum tamsybėse. Visiems ant kelio stovintiems, kad išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu.” M.K.Čiurlionis

Tęsdami dar antroje klasėje pradėtą pažintį su žymiausiu Lietuvos dailininku ir kompozitoriumi M.K.Čiurlioniu, 4a klasės mokiniai (mok. D.Navakienė) lankėsi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose Vilniuje. Vaikus pasitiko skambanti šio kompozitoriaus simfoninė poema “Miške”. Čia  ketvirtokai plačiau susipažino su menininko vaikyste, kuri, kaip ir kiekvieno vaiko, buvo kupina nuotykių, apžiūrėjo išlikusias šeimos nuotraukas, pažino menininko šeimą bei jį supusią aplinką. Klausydamiesi pasakojimo, vaikščiodami po šios vietos kambarius bei stebėdami filmą, ketvirtokai susipažino su M.K.Čiurlionio kūryba – tiek paveikslais, tiek muzikiniais kūriniais.

Neįkainojama galimybė prisiliesti prie šios didžios asmenybės palikimo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO KVADRATO VARŽYBOS

Lapkričio 8-9 d. mūsų mokyklos 4 klasių  (mok. J.Šimkienė, R.Jagminė, J.Janeiko), 5-6 klasių berniukų (mok. R.Mugevičienė) ir 5-6 klasių mergaičių (mok. J.Janeiko) komandos dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų žaidynių zoninėse kvadrato varžybose. 5-6 klasių berniukų ir mergaičių komandos užėmė II-ąją vietą, 4 klasių komanda iškovojo I-ąją vietą. Dėkojame visiems mokiniams už dalyvavimą ir linkime sėkmės 4 klasių komandai Vilniaus miesto pusfinalio varžybose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PARODA PROGIMNAZIJOJE

Progimnazijos Baltajame koridoriuje veikia kilnojamoji paroda, pristatanti  Lietuvos partizanų Vytauto apygardos, Lokio rinktinės  veiklą.

Vytauto apygarda buvo stipriausia ir aktyviausia Šiaurės Rytų Lietuvos srityje. Būtent čia partizaninis judėjimas prasidėjo anksčiausiai, nes čia pirmiausia ir įžengė sovietų armija. Parodoje atskleidžiama Lokio rinktinės istorija, kovotojų asmenybės bei likimai, pristatomi  partizanų organizuotos veiklos dokumentai, fotografijos, parodoma, kaip sovietų represinės struktūros bandė įveikti partizaninį judėjimą.

Paroda veiks iki gruodžio vidurio. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parodos autoriai: Klaudijus Driskius, Andrius Dručkus, dr. Arūnas Streikus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Progimnazijos Tarybos susirinkimo, vykusio 2017-11-13, santrauka:

SVARSTYTI KLAUSIMAI:

  1. Dėl Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos Tarybos pirmininko rinkimų.
  2. Dėl Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos 2017 – 2018 m.m. veiklos programos tvirtinimo.
  3. Dėl Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos mokinių skatinimo – prevencijos tvarkos svarstymo.
  4. Einamieji klausimai:

4.1. Komunikacija su Mokyklos bendruomene. 
4.2. Kasmetinės Paramos socialiai remtiniems progimnazijos mokiniams               organizavimas.

NUTARTA:

1. a) Progimnazijos Tarybos pirmininke išrinkti Liną Vigraitę;

b) Progimnazijos Tarybos sekretore išrinkti Renatą Marcinkevič.

2. Pritarti Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos 2017 – 2018 m.m. veiklos programai.

3. Koreguoti mokinių skatinimo – prevencijos tvarką:

a) atlikti bendruomenės narių apklausą apie mokinių skatinimo – prevencijos tvarkos      tikslingumą;

b) per mokytojų tarybos posėdį aptarti tyrimo rezultatus bei priimti sprendimą dėl mokinių skatinimo – prevencijos tvarkos taikymo progimnazijoje.

4. Progimnazijos Taryba, norėdama aktyviau ir daugiau bendrauti su Mokyklos tėvais, – operatyviau ir aiškiau informuoti Tėvus apie Mokyklos Tarybos posėdžių temas, diskusijas, aktualius klausimus ir sprendimus:

a) kreipsis į TAMO dėl naujos Gavėjų grupės sudarymo, kurią sudarys visų klasių Tėvų komitetų nariai, viso 93 žmonės;

b) Tarybos posėdžių Protokolus su Darbotvarke bei priimtais nutarimais įkelti į progimnazijos interneto svetainę.

 

,,Norime, kad informacija ir žinios kuo plačiau pasklistų Mokyklos tėvų tarpe, jie žinotų Mokyklos aktualijas, labiau įsitrauktų į Mokyklos gyvenimą ir mūsų Mokyklos bendruomenė stiprėtų.  Progimnazijos Tarybos pirmininkė Lina Vigraitė

 

5. Organizuoti kasmetinę kalėdinę akciją „Dalinkimės“ socialiai remtiniems progimnazijos mokiniams dovanojant “Megztas Siūtas Šiltas Dovanas” (pirštines, šalikus, kepures bei saldumynus).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ

1995 m. UNESCO paskelbus lapkričio 16-tąją Tarptautine tolerancijos diena, o 1996 m. šią šventę minėti paskatinus ir Jungtinių tautų organizacijai, ją ima minėti daugelis demokratinių valstybių. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų rasių ir tautybių, sergančiųjų ir turinčių įvairių problemų (alkoholio, narkomanijos) žmonių toleranciją. Įvairiose šalyse šia proga organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Lapkričio 16 d. – tarptautinę tolerancijos dieną – kaip ir kasmet, minėjome ir mūsų progimnazijoje. Šiais metais jos simboliu pasirinktos rankos. Šio simbolio esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Šios pilietinės akcijos, skatinusios mokyklos bendruomenės tolerantiškumą,  organizatoriai – mokinių savivalda (kuratorė vyr. etikos mokytoja J.Žaliaduonienė)  ir Švietimo pagalbos specialistų grupė (soc.pedagogas  M.Velykis, spec.pedagogė V.Lipavičiūtė, psichologė A.Šimkutė). Galime pasidžiaugti, kad mūsų progimnazijos moksleiviai, mokytojai bei tėvai aktyviai dalyvavo akcijoje ir „kėlė rankas“ už tolerantišką pasaulį.

Taip pat mokinių savivaldos iniciatyva buvo renkamas tolerantiškiausias progimnazijos mokytojas. Juo tapo istorijos mokytojas Antanas Meištas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AKTYVŪS DALYVIAI AUŠROS VARTŲ ATLAIDUOSE

Lapkričio 16 d. mūsų progimnazijos 4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis J. Liubčenko ir R. Jagmine dalyvavo Aušros Vartų atlaidų ,,Taikos Karalienė” edukacinėje programoje, kurią dovanojo šv. Teresės parapijos klebonas monsinjoras K. Latoža. Programoje dalyvavo 23 mokiniai. Po edukacinės programos mokiniai dalyvavo šv. Mišiose ir meldėsi už vaikus ir mokytojus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KETVIRTOKŲ SPORTO PERGALĖ

Sveikiname mūsų progimnazijos 4-tų klasių komandą, Vilniaus miesto mokyklų žaidynių pusfinalio kvadrato varžybose laimėjusią II-ąją vietą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS PROGIMNAZIJOJE

Lapkričio 9 d. progimnazijoje vyko civilinės saugos pratybos. 11 val. imituojant gaisrą buvo numatyta mokyklos mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti mokykloje esančiu skambučiu ir garsiniu signalu. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pagal evakuacijos planą pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytose vietose.

Pratybų tikslas buvo praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKŲ IŠVYKA Į VILNIAUS NACIONALINĮ MUZIEJŲ

Jei kas galvojate, kad pirmokai per maži kur nors keliauti iš mokyklos, tai labai apsirinkate. 1d klasės mokinukai (mokytoja R.Žilakauskienė) net įsižeistų, tai išgirdę. Šiltai apsirengę, apsiavę tinkamą avalynę pėsčiomis nukulniavo į Vilniaus Nacionalinį muziejų. Vienu šūviu nušovė du zuikius: kūno kultūros pamokos metu eidami įvertino atstumą iki muziejaus ir susipažino su Senamiesčiu bei pasaulio pažinimo pamokos metu muziejuje sudalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Pirma pamoka muziejuje”. Gidė labai įdomiai pristatė gražaus elgesio muziejuje taisykles. Nors, rodos, mažieji jas jau žinojo, nes ir be aiškinimo atidžiai klausėsi, mandagiai elgėsi, pirštų antspaudų ant vitrinų stiklų palikti irgi nepanoro.

Pamokos metu mokiniai sužinojo apie muziejaus įkūrimą. Stebėjosi E.Tiškevičiaus, kuris minimas kaip senienų muziejaus Vilniuje steigėjas ir vedėjas, portretu. Net pritilo, išvydę Vilniaus miesto budelio naudotą kalaviją. Žavėjosi kolekcininko M.Valickio Vilniaus universitetui padovanotu mineralų rinkiniu, kuriam dabar jau daugiau nei 200 metų.  Apstulbę apžiūrinėjo sarkofagą, kuris buvo atvežtas net iš Egipto. O kam rūpi, kaip atpažinti, ar vaizduojamas senovės žmogus paveiksluose ar medžio raižiniuose buvo aukšto rango, dabar drąsiai galite paklausti 1d klasės mokinių.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PERGALĖS SPORTINĖS GIMNASTIKOS RUDENS ČEMPIONATE

Mūsų mokyklos gimnastai, brolis su sesute, vėl džiugina pergalėmis. Martynas Kaminskas (4 b kl., mokyt. R.Jagminė) dalyvavo Lietuvos vyrų sportinės gimnastikos jaunių rudens čempionate. Jis laisvųjų pratimų rungtyje užėmė I-ąją vietą, o lygiagrečių ir daugiakovės varžybose buvo II-as. Vilniaus miesto sporto centro berniukų sostinės gimnastikos jaunių čempionate Martynas užėmė I-ąją vietą.

Ieva Kaminskaitė (1 a kl., mokyt. G.Ulevičiūtė) dalyvavo Lietuvos moterų sportinės gimnastikos jaunučių rudens čempionate. Mergaitė lygiagrečių, buomo ir daugiakovės rungtyse laimėjo II-ąsias vietas.

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius ir didžiuojamės jais!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MUMS RŪPI MOKINIŲ SAUGUMAS

Informuojame, kad mokyklos kieme vyko tvoros tvėrimo darbai siekiant atsitverti nuo negyvenamo avarinio namo ir sandėlių, kurie kelia grėsmę mūsų mokiniams.

Taip pat ruošiantis žiemos sezonui išvalyti ant stogų įrengti lietaus latakai, kad žiemą nesiformuotų varvekliai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRUMPO RAŠINIO KONKURSAS

„Mano senelis – pats mieliausias, linksmiausias, išmintingiausias ir su juo visas gyvenimas kaip linksmas nuotykis“. Taip rašė  3c klasės mokinys Vakaris (mokyt. G.Liutkevičienė). Šios klasės mokiniai dalyvavo trumpo rašinio konkurse „Linksmos mano ir senelių istorijos“, kuris vyko Tomo Zano bibliotekoje spalio 5 – lapkričio 10 d.

Konkurse dalyvavo mokiniai (skaitytojai nuo 7 – 11 metų) iš įvairių miesto mokyklų. Kompetetingai komisijai sunkiausia buvo išrinkti pačius geriausius darbus, nes visi rašiniai buvo labai įdomūs. Visą klasę užliejo džiaugsmo banga, kai sužinojome, kad  mūsų klasės mokiniai  yra nugalėtojai.  Tai Kajus Jonas Sinica ir Asia Spadotto. Džiaugiamės, kad klasėje yra kūrybingų  mokinių, kurie labai myli savo senelius. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir vertingais prizais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Lapkričio 17 d. 3c klasės mokiniai (mokyt. G.Liutkevičienė) dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kuris vyko Tomo Zano bibliotekoje.  Mokiniai skaitė suomių rašytojo Mauer Kunno knygą „Lobių sala“, ją aptarė, piešė piešinius, bibliotekoje  vaidino trumpą etiudą apie senelį Beną Ganą ir lobį, paliktą saloje. Daug puikių emocijų mokiniai patyrė, kai žaidė viktoriną apie Suomiją, šios šalies tradicijas ir papročius, vaikų kūrinių rašytojus Tuve Janson, Timo Parvela ir kt.  Džiaugiamės, kad jau ne vienerius metus esame šio projekto dalyviai, mokiniai taip pat noriai ir aktyviai dalyvauja ir daug sužino apie Šiaurės šalis. Dėkojame  šios bibliotekos vedėjai Aušrai Gražulienei, kuri taip išradingai skatina mokinius skaityti knygas, domėtis kitomis šalimis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

4M KLASĖS MOKINIAI – KONFERENCIJOS DALYVIAI

Š. m. lapkričio 23 d. 4m klasės mokiniai, vadovaujami  mokytojų E.Bareikienės ir J.Šimkienės, Plungėje, akademiko A.Jucio pagrindinėje mokykloje, dalyvavo respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje ,,Ugdymo turinio integravimo galimybės ugdymo kokybės gerinimui‘‘. Joje pranešimus pristatė mokytojai iš Raseinių, Plungės, Šilalės, Telšių, Akmenės rajonų bei Vilniaus ir Klaipėdos miestų.

Mūsų progimnazijos ketvirtokai pristatė integruoto ugdymo turinio praktinę dalį ,,Pajūrio krašto etninę programą‘‘.

Po pasirodymo mokiniai buvo pakviesti aplankyti A.Jucio mokyklos istorijos muziejų –trečią pagal įvertinimą respublikoje.  Čia jiems buvo surengtos varžytuvės su minėtos mokyklos kraštotyros būrelio mokiniais.

Vilniaus A. Vienuolio progimnazija bei mokytojos J.Šimkienė ir E.Bareikienė apdovanoti Plungės rajono savivaldybės padėkos raštais už bendradarbiavimą. Kiekvienas mokinys gavo vardinę padėką už puikų integruoto turinio pristatymą.

4m klasės mokiniai grįžo į jau sutemų gaubiamą Vilnių kupini įspūdžių bei įveikę nemažą kelio atkarpą į Žemaitiją ir atgal.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI DŽIUGINA PERGALĖMIS

 Lapkričio 25 d. Molėtuose vyko Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybų II variantas „DOMINO TAURĖ 2017“. Mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (8m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (7m), sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A.Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai II C ST finale iškovojo II vietą, o Jauniai II D LA finale iškovojo IV vietą.

Didžiuojamės jais!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKAI SAUGUS EISMO PAMOKOSE

Lapkričio 21-22 dienomis 2a (mokyt. A.Neverauskienė) ir 2b (mokyt. R.Duogytė) klasių mokiniai su mokyklos soc. pedagogu M.Velykiu lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje esančioje saugaus eismo klasėje. Policijos pareigūnė Aistė Dijokaitė pakvietė visus, vaikus ir suaugusiuosius, susitikus kartu prisiminti ir aptarti pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles, išklausyti pareigūnų svarbių patarimų, kad kelyje neištiktų nelaimė ir kiekvienas iš mūsų laimingai pasiektume kelionės tikslą.

Saugaus eismo klasių paskirtis – vaikams, mokiniams, kitiems visuomenės nariams sudaryti sąlygas ugdyti ir plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo), saugaus eismo kompetenciją, mokytis ir gilinti teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdyti pagarbą žmogaus gyvybei ir jos išsaugojimui, pagarbą eismo dalyviams, atsakomybę už savo elgesį kelyje, suvokti eismo sistemą „Eismo dalyvis-transporto priemonė-kelias-eismo aplinka“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIAME INFORMATIKOS IR INFORMATINIO MĄSTYMO KONKURSE “BEBRAS 2017” PASIRODĖME PUIKIAI

2017 lapkričio 6-17 d. vyko nacionalinis IT konkursas „Bebras“. Sveikiname mūsų progimnazijos nugalėtojus, kurie pateko  į geriausiųjų 10- tuką šalyje:

Klasė Mokinio vardas pavardė

Vieta Lietuvoje

Vieta Vilniaus m. sav.

2d Paulius Pačkauskas

9

5

2e Dominikas Viduto

7

3

4b Adomas Rudys

10

3

„Nykštukų“ grupėje patekome tarp mokyklų, kurių mokiniai konkurse dalyvavo aktyviausiai, todėl turnyro organizatoriai mokiniams dovanojo „Bebro“ žaidimo korteles, skirtas 7-10 metų vaikams.

Sveikiname nugalėtojus !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AR LIETUVIŲ KALBA TIK TAISYKLĖS?

Lapkričio 28 d. būrelio “Vienuoliukų muziejininkų klubas” (vadovė lietuvių k. vyr. mokytoja Loreta Paulauskienė) nariai lankėsi kalbos muziejuje “Lituanistikos židinys”. Jame patrauklia ir šiuolaikiška forma sužinojo apie lietuvių kalbą, jos tyrinėtojus, žodynus, tarmiškai dainavo karaoke. Mokiniai įsitikino, kad kalba – ne tik gramatika ir skyryba, o gyvas, įdomus reiškinys, kuriuo galima žaisti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ DAILYRAŠČIO KONKURSAS

Lapkričio mėnesį vykusiame progimnazijos 5-8 klasių mokinių dailyraščio konkurse, skirtame Antano Vienuolio vardui paminėti, geriausiai pasirodė šeštokai ir septintokai. Džiaugiamės ir sveikiname šiuos dailiausiai progimnazijoje rašančius mokinius:

Aleksandrą Volfą (7m) – III vieta,

Martyną Urmonaitę (7m) – II vieta,

Gerdą Dovgialo (6a) – I vieta,

Žiedą Žilakauskaitę (7m) – I vieta.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TREČIOKAI MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOJE

Lapkričio 8 d. 3a klasės mokiniai (mokytoja Jolanta Montvidienė) lankėsi Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šios įdomios viešnagės tikslas – skatinti mokinius daugiau skaityti, gerinti skaitymo įgūdžius, taip pat kelti skaitymo prestižą. Didžiausioje Lietuvos bibliotekoje mokiniai susipažino su jos erdvėmis ir teikiamomis paslaugomis. Mokiniai dalyvavo literatūrinėje viktorinoje “Proto mūšis”, kur galėjo pademonstruoti savo žinias bei sužinoti daug naujo apie populiarias knygas, kurias galima pasirinkti laisvalaikio skaitymui. Čia išgirdo ir vieną tiesą – jei skaitys, yra pavojus tapti protingais ir kūrybingais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MAŽIEJI KŪRĖJAI

Lapkričio 28 d. 3a klasės mokiniai (mokytoja J.Montvidienė) lankėsi Radvilų rūmuose, kurių muziejuje veikianti nuolatinė ekspozicija „Vakarų Europos dailė XVI–XIX a.“ mokinius užbūrė angelais ir kitais jaukiais personažais. Radvilų rūmų muziejaus dailininkas pakvietė vaikus į kūrybines dirbtuves, kuriose mokiniai išbandė originalius spausdinimo būdus ir sukūrė 60 angelų ir mažųjų personažų. Jie bus skirti parodėlei klasėje. Šia parodėle bus paminėtas mūsų mokyklos 60-mečio vardo jubiliejus. Mokinukai plušėjo ir sukūrė labai dailius darbeliais. Parodėlė bus puiki.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off