Gerbiami Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos

bendruomenės  nariai,

       Jau rudenį minėsime 100 metų  jubiliejų, kai buvo įsteigta pirmoji lietuviška gimnazija. Dažnai neramioje praėjusio amžiaus laikmečio tėkmėje ji ne kartą keitė vietą, pavadinimą, buvo reorganizuota. Tad nenuostabu, jog šiandien savo istorijos pradžią su šia gimnazija sieja bent kelios švietimo įstaigos, tarp kurių ir mūsų – Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla, kuri 2015 m. rugsėjo 1-ąją dieną taps Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija.

     Galime pagrįstai didžiuotis būdami šios istorijos dalimi. Minėdami šiuos istorinius faktus prisiminsime mokyklos raidą, patirtus sunkumus ir pasiekimus, iškilius jos žmones ir dabarties akimirkas. Tai būtina įamžinti jubiliejiniu leidiniu, filmu, metraščiuose,  lankstinukuose, stenduose bei kita tik mūsų mokyklai skirta atributika.

     Maloniai prašome visus, galinčius padėti ir bent nedideliu indėliu prisidėti realizuoti šiuos sumanymus. Tik kartu susitelkę galime pasiekti užsibrėžtų tikslų ir džiaugtis maloniomis akimirkomis. Lauksime Jūsų pasiūlymų ir paramos.

    Dėkojame už  supratingumą ir gerą valią.

Paramos gavėjo pavadinimas:              ANTANO  VIENUOLIO  PAGRINDINĖ  MOKYKLA
Buveinės adresas:                                  Aušros Vartų g.  23, Vilnius LT-02100

 

PARAMOS IR LABDAROS FONDAS
SEB Bankas, kodas 70440, Sąskaitos Nr. LT69 7044 0600 0535 4323

                                                                                                                Mokyklos Taryba

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠAUNUSIS AŠTUNTOKAS ŽVAIGŽDŽIŲ DIENOS VEDĖJO KĖDĖJE

   Valstybės atkūrimo dieną jau trečius metus iš eilės didžiausia krepšinio mokykla Lietuvoje surengė „Žvaigždžių dieną 2015“, kurioje smagiai, be jokių įsipareigojimų, dalyvauja ir susirungia įvairios amžiaus grupės – nuo paauglių iki Seimo narių.

   Labai džiugu, kad šios Žvaigždžių Dienos “vairas” buvo perduotas mūsų  mokyklos 8m klasės mokiniui Tomui Dzidzevičiui, kuris kartu su buvusiu SKM direktoriumi Andriumi vedė visą renginį.

Daugiausiai ovacijų sulaukė entuziastingas Tomo pasiruoštas pristatymas komandos “Kažkur matyti”, kurioje žaidžia ir daininkas Vaidas Baumila, ir Seimo narys Remigijus Šimašius, ir SKM dabartinis direktorius Andrius Čerškus, ir gerai visiems žinomas sporto komentatorius Tomas Langvinis.

    Mūsų mokyklos Mokinių Tarybos pirminikas Tomas metė iššūkį vienam geriausių Lietuvoje komandos  ”Lietuvos Rytas” snaiperiui Martynui Gecevičiui – Rubiko kubo ir tritaškių mėtymo rungtyje. Taip pat Tomas visiems paliko įspūdį bendraudamas su amerikiete Misha jos gimtąja – anglų kalba.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO VAIKŲ IR JAUNIMO TEATRŲ ŠVENTĖ „ŠIMTAKOJIS – 2015“

    Vasario 11d. mūsų mokyklos teatrinė  grupė  „Mažieji svajokliai“ (vad. Genė Liutkevičienė) dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo  teatrų  šventėje „Šimtakojis – 2015“, kuri vyko Lenkų kultūros namuose. Mokiniai vaidino spektaklį „Šimto zuikių piemuo“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Dekoracijas spektakliui ruošė dailės mokytoja Jurgita Lokutijevskė. Mūsų mažieji aktoriukai šauniai atstovavo mokyklą ir buvo puikiai įvertinti Vilniaus savivaldybės administracijos padėka ir saldžiomis vaišėmis. 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMĄ KARTĄ „LITEXPO“ PARODOJE DALYVAUJA IR „PIRMA LIETUVIŲ GIMNAZIJA“, MININTI SAVO GARBINGĄ 100 METŲ JUBILIEJŲ, KURIOS OFICIALUS PAVADINIMAS – „LIETUVIŲ GIMNAZIJOS KURSO PAMOKOS“

    2015 m. vasario mėn. 5–7 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko XIII tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2015“. Pirmą kartą  „Litexpo“ parodoje dalyvauja ir „Pirma lietuvių gimnazija“, mininti savo garbingą 100 metų jubiliejų. Šios gimnazijos oficialus pavadinimas – „Lietuvių gimnazijos kurso pamokos“, kurias įsteigė dr. J. Basanavičius,  M. Biržiška,  P. Gaidelionis.  Iš Pirmosios lietuvių  gimnazijos ištakų išsirutuliojo net keturios Vilniaus mieste šiuo metu veikiančios ugdymo įstaigos: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla ir Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla.

    Parodos stende galima buvo susipažinti su mokyklų istorija, pažiūrėti pristatomus filmus. Minėtų ugdymo įstaigų atstovai moksleiviams, jų tėveliams, mokytojams ir visiems besidomintiems ugdymo įstaigų istorija pasakojo apie „Pirmosios lietuvių gimnazijos“ istorinį kelią,  kas svarbu joms  šiandien, supažindino su tradicijomis, siekiais ir tikslais.                                                                                      

   Mūsų stendo tikslas – plačiajai visuomenei skleisti žinią, kad „Pirmajai lietuvių gimnazijai 100“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„LIETUVOS IR MOKYKLOS ISTORIJĄ RAŠOME ŠIANDIEN ”. PAMINĖTA VASARIO 16-TOJI – VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

    Visą savaitę, t.y. vasario9-13d., įvairių renginių bei aktyvių veiklų metu, buvo minima Vasario 16-toji – Valstybės atkūrimo diena. Savaitės iniciatyvos buvo pavadintos „Lietuvos ir mokyklos istoriją rašome šiandien”. 

   Teminės savaitės įvairių pamokų  metu buvo ieškoma Vasario 16-osios sąsajų su Vilniaus Antano Vienuolio pagrindine mokykla, renginių bei kitų veiklų metu prisiminti žymūs Lietuvių tautos visuomenės veikėjai bei svarbios tautai istorinės asmenybės.

    1915 m. spalio 9 d. Vilniuje įkurta pirmoji lietuviška gimnazija rytų  Lietuvoje, kuri tada buvo pavadinta “Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Povilo Gaidelionio Vilniaus lietuvių gimnazijos kurso pamokos”, tapo Mūsų mokyklos pirmtake. Prieš 100 metų vieni iš mokyklos steigėjų buvo nepriklausomybės akto signatarai Jonas Basanavičius ir Mykolas Biržiška. Pagaliau šio krašto vaikai turėjo galimybę mokytis įvairių dalykų lietuvių kalba.  Neilgai trukus, gimnazijos mokytojų gretas papildė dar du  garbūs asmenys, vėliau prisidėję prie Lietuvos valstybės atkūrimo ir tolesnio jos gyvavimo. Tai buvo būsimieji tarpukario Lietuvos prezidentai – Antanas Smetona ir Aleksandras Stulginskis. Taigi, mūsų mokyklos vieni iš  kūrėjų ir darbuotojų vėliau tapo atgimstančios Lietuvos valstybės architektais ir puoselėtojais. 

 Vasario 13d. pilietiškumo pamokos „Lietuvos ir mokyklos istoriją rašome šiandien ”metu  mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę prisiminti šimtametę mūsų mokyklos praeitį, pamąstyti ir padiskutuoti apie laisvę, kaip mes ją kiekvienas šiandien suprantame, taip pat apie šios didžiosios vertybės svarbą ir ar mokame tinkamai ja šiandien pasinaudoti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „PASAKA, MĮSLĖ, PATARLĖ, PRIEŽODIS – MOKO“

   Nuo spalio mėn. 2 – 4 klasių mokiniai dalyvavo  projekte „Pasaka, mįslė, patarlė, priežodis – moko“. Projekto tikslas – puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius per tautosaką, ugdyti kūrybiškumą, pasakas, mįsles, patarles, senolių išmintį panaudoti šiuolaikiniame gyvenime.  Projekto koordinatorė pradinių klasių vyr. mokytoja Genė Liutkevičienė. Lapkričio mėnesį mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje, bendravo bei dirbo  darbo grupėse su mokyklos bibliotekininke Egle Šilkūniene. Mokiniai patys lentynose ieškojo ir skaitė pasakas, mįsles, patarles, priežodžius apie darbštumą ir tingumą, iliustravo ir kūrė pasakas, mįsles apie darbą.  Gruodžio mėnesį buvo surengta darbų paroda bibliotekoje. Projektas sėkmingai tęsiasi.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ MOKYKLOJE

  Tęsiant ilgalaikę tradiciją mokykloje surengta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcija  skiriama prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti aukas, sudėtas kovoje už laisvę. 1991 m. sausio 13-oji, tai masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos bandymui įvykdyti karinį perversmą šalyje. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Nors ir aplaistyta krauju, tačiau Tėvynės Lietuvos laisvė buvo apginta. Nuo šiol ši diena mūsų valstybėje minima kaip Laisvės gynėjų diena.

  Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pradėta organizuoti nuo 2008 metų. Jau pirmaisiais metais į ją įsitraukė per 100 mokyklų, tarp kurių buvo ir Vilniaus A. Vienuolio pagrindinė mokykla. Kasmet šią  iniciatyvą  palaikančių švietimo įstaigų  daugėja Akciją aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir daug kitų  įstaigų bei organizacijų. Renginio iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Simboline žvakele, Tautiška giesme ir pirmąja istorijos pamoka kasmet pagerbiame Lietuvos Laisvės gynėjus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KREPŠINIO TURNYRAS, SKIRTAS LAISVĖS GYNĖJAMS PAGERBTI

   Jau tradicija tampa kasmetinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjų dienai atminti. Turnyras organizuojamas bendradarbiaujant mūsų mokyklos istorijos ir kūno kultūros mokytojams. Šiemetiniame turnyre aktyviausia kova vyko tarp 8-10 klasių, tačiau  stengėsi nenusileisti ir septintokai.

Septintokų grupės rezultatai:

I vieta – 7a
II vietas – 7b
III vieta – 7m

8-10 klasių pogrupis:

I vieta – 8 kl. rinktinė „Grizliai“
II vieta – 10a klasės komanda
III vieta  – 8 kl. rinktinė „Petrai“

Linkime sėkmės dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „SU KNYGA PER PASAULĮ“

   2015 m. sausio 21 d. mūsų mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso  „Su knyga per pasaulį“ I etapas, kurį organizavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė ir pradinių klasių vyr.mokytoja Jolanta Montvidienė. Renginyje dalyvavo išrinkti geriausi kiekvienos klasės skaitovai. Vaikai puikiai deklamavo, sekė pasakas, parodė savo įdėtas pastangas.  Linksmai savo meninę programą pristatė 1a klasės mokinukai bei dainos ir šokio studijos „Šakar makar“ nariai. Po trumpo pasitarimo rimtoji komisija priėmė sprendimą.

   1-2 klasių grupėje geriausiu skaitovu išrinktas 2m klasės mokinys Augustas Žilys (mokytoja Nijolė Kisielienė).

   3-4 klasių grupėje geriausia skaitove išrinkta 3b klasės mokinė Samanta Jefimova (mokytoja Aušra Bobelienė).

  Šiems mokiniams linkime didžiausios sėkmės Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Su knyga per pasaulį“ II etape!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONKURSAS “DIKTANTO MEISTRAS”

   Didžiuojamės 3c klasės mokine Elze Večkyte (pradinių klasių vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė) tapusia Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių “Diktanto meistras” nugalėtoja.

Sveikiname ir linkime sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMATIKOS IR INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KONKURSAS „BEBRAS“

    Respublikiniame informatikos ir informacinių technologijų konkurse “Bebras“ dalyvavo 2496 Lietuvos trečiokai. Mūsų mokyklos 3b klasės mokinys Mykolas Radziukynas (pradinių klasių vyr. mokytoja Aušrelė Bobelienė) ir 3c klasės mokinys Gustas Audickas (pradinių klasių vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė) užėmė IV vietą.

Sveikiname nugalėtojus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

     Lietuvos sportinių šokių federacijoje buvo įteikti apdovanojimai geriausioms Lietuvos sportinių šokių poroms. Tarp jų spinėjo ir mūsų mokyklos perliukai, t.y.  Tautvydas Rimgaila (5m) – su partnere Patricija Mikolojūnaite bei Martynas Pranckus (6m) ir Emilija Čepauskaitė (6b).
    Sportinių šokių ,,Pinavija“ vadovė A. Stanienė džiaugiasi vaikų laimėjimais ir ruošiasi tolimesniems startams, kurie vyksta  kiekvieną savaitgalį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS UŽSIENIO KALBŲ NE TIK PAMOKOSE

   Gruodžio mėnesį mūsų mokyklos 6 m klasės mokinė Vanesa Vysocka dalyvavo Vilniaus miesto užsienio (rusų) kalbos olimpiadoje (rusų kalbos mokytoja Danutė Berelašvili). Taip pat Vanesa laimėjo I-ją vietą mokyklos meninio skaitymo konkurse lapkričio mėnesį.

    Ilgai nedelsdami pradėjome ruoštis Vilniaus miesto olimpiadai. Labai svarbu buvo išmokti ne tik raiškiai pasakyti eilėraštį, bet perteikti jo turinį, savo veido išraiška ir emocijomis padėti žiūrovams atsidurti eilėraščio kontekste. Vanesai pavyko pakerėti vertintojų komisiją, kuri iš 34 dalyvių pripažino  III-sios vietos laimėtoja  mūsų mokyklos mokinę. Pasiruošti olimpiadai Vanesai padėjo rusų kalbos vyresnioji mokytoja Danutė Berelašvili. Ir mokinei ir mokytojai buvo įteikti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus padėkos raštai.  Artimiausi planai – pasiruošti ir dalyvauti Kalbų Kengūros olimpiadoje. 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SUSITIKIMAS SU BUVUSIAIS AŠTUNTOKAIS

   Sausio 21 d. popietę mokykloje viešėjo buvę mokiniai, kurie supažindino esamus aštuntokus su mokymosi skirtingose gimnazijose privalumais, įstojimo galimybėmis, kasdienybe, mokytojų reikalavimais, pasakojo apie adaptacinį laikotarpį pirmaisiais mokslo metų mėnesiais. Aštuntokai kėlė rūpimus klausimus, susidomėję klausėsi pristatymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

 2015  metų sausio 17 dieną minėjome garsaus lietuvių rašytojo Antano Baranausko 180-ąsias gimimo metines.Ta proga buvo surengtas Meninio skaitymo konkursas.Šaunieji renginio vedėjai Elzė (6m), Marius (6m) ir Tomas (8m) supažindino su rašytojo asmenybe. Buvo deklamuojamos ištraukos iš garsiosios poemos “Anykščių šilelis”, grožėjomis ir kitų rašytojų kūriniais.

  Pirmąsias vietas laimėjo ir miestui atstovaus 5m klasės mokinė Morta Jankauskaitė ir 8 m klasės mokinys Tomas Dzidzevičius.

  Sveikiname, džiaugiamės ir linkime sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANGLŲ KALBOS KONKURSAS “KARTU SU ANGLŲ KALBA”

  Sausio 21d. mūsų mokykloje vyko 3-čių klasių mokinių anglų kalbos konkursas “Kartu su anglų kalba”, kuriame dalyvavo patys gabiausieji 3a, 3b, 3c, 3d klasių mokiniai (anglų kalbos moko mokytoja E. Ačienė). Iš viso konkurse dalyvavo 18 mokinių.

     Skubame pasveikinti nugalėtojus:

I vieta:  3a klasės mokinys Paulius Zavistanavičius
3d  klasės mokinys Ignas Mozūras

II vieta: 3c klasės mokinys Gustas Audickas

III vieta: 3c klasės mokinė Goda Kučinskaitė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JUBILIEJINIŲ METŲ RENGINIAI JAU PRASIDĖJO

    Sausio 22 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko iškilmingas jubiliejinis 100-mečio atidarymo minėjimas. Mokyklos bendruomenei bei atvykusiems svečiams buvo perskaitytas istorinis pranešimas (istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė). Gimnazistai  vaidino spektaklį, apjungiantį mokyklos gyvavimo laikotarpius. Sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai.

    Minėjime dalyvavo Salomėjos Neries gimnazijos, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos bei mūsų mokyklos kolektyvai su paruoštomis meninėmis programomis.

  Visus pradžiugino nuotaikingas mūsų mokyklos mažųjų dainorėlių pasirodymas (muzikos vyr. mokytoja E.Bareikienė).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽINGEIDŽIŲ MOKINIŲ OLIMPIADOS I ETAPAS

2015m. vasario 3d. mūsų mokykloje vyko  4 klasių žingeidžių mokinių olimpiados I etapas. Puikiai pasirodė ir I vietą laimėjo 4 b klasės mokinys Aleksandras Volfa (mokytoja  J. Skurkienė).

Sveikiname nugalėtoją ir linkime jam sėkmės atstovaujant mokyklą  II olimpiados etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vasario 21 d.,10.30 val .į 209 kabinetą kviečiami raštingiausi mokyklos mokiniai ir jų tėveliai rašyti Nacionalinį diktantą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PENKTOKAI SPORTUOJA

Vasario 9 d. vyko penktokų tarpklasinės estafečių varžybos (kūno kultūros mok. R.Mugevičienė, R.Gudauskas). Pirmą vietą iškovojo 5m klasė, antrą – 5b, o  trečią – 5a klasės mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KARPINIŲ PARODA „100- MEČIO MEDIS“

Visus mokyklos bendruomenės narius bei svečius kviečiame aplankyti technologijų mokytojos  Jūratės Gedienės karpinių parodą „100-mečio medis“. Parodą galite apžiūrėti mokyklos koridoriuje (I a.) prie freskos „Žinia“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENČIAME KARTU SU BŪSIMAIS PIRMOKAIS

    1m klasės mokiniai vadovaujami klasės mokytojos Jolitos Šimkienės ir muzikos mokytojos Editos Bareikienės kartu su l/d ,,Vėtrungė” vaikučiais šventė Vasario 16-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Parengtą programą ,,Lietuvos šalelėj” turėjo galimybę pamatyti ne tik būsimieji pirmokai (vykdomas mokyklos ir darželio bendradarbiavimo projektas ,,Takelis”), bet ir mūsų mokyklos pradinukai bei jaunųjų atlikėjų tėvai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off