SUSITIKIMAS SU BUVUSIAIS AŠTUNTOKAIS

   Sausio 21 d. popietę mokykloje viešėjo buvę mokiniai, kurie supažindino esamus aštuntokus su mokymosi skirtingose gimnazijose privalumais, įstojimo galimybėmis, kasdienybe, mokytojų reikalavimais, pasakojo apie adaptacinį laikotarpį pirmaisiais mokslo metų mėnesiais. Aštuntokai kėlė rūpimus klausimus, susidomėję klausėsi pristatymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS UŽSIENIO KALBŲ NE TIK PAMOKOSE

   Gruodžio mėnesį mūsų mokyklos 6 m klasės mokinė Vanesa Vysocka dalyvavo Vilniaus miesto užsienio (rusų) kalbos olimpiadoje (rusų kalbos mokytoja Danutė Berelašvili). Taip pat Vanesa laimėjo I-ją vietą mokyklos meninio skaitymo konkurse lapkričio mėnesį.

    Ilgai nedelsdami pradėjome ruoštis Vilniaus miesto olimpiadai. Labai svarbu buvo išmokti ne tik raiškiai pasakyti eilėraštį, bet perteikti jo turinį, savo veido išraiška ir emocijomis padėti žiūrovams atsidurti eilėraščio kontekste. Vanesai pavyko pakerėti vertintojų komisiją, kuri iš 34 dalyvių pripažino  III-sios vietos laimėtoja  mūsų mokyklos mokinę. Pasiruošti olimpiadai Vanesai padėjo rusų kalbos vyresnioji mokytoja Danutė Berelašvili. Ir mokinei ir mokytojai buvo įteikti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus padėkos raštai.  Artimiausi planai – pasiruošti ir dalyvauti Kalbų Kengūros olimpiadoje. 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

     Lietuvos sportinių šokių federacijoje buvo įteikti apdovanojimai geriausioms Lietuvos sportinių šokių poroms. Tarp jų spinėjo ir mūsų mokyklos perliukai, t.y.  Tautvydas Rimgaila (5m) – su partnere Patricija Mikolojūnaite bei Martynas Pranckus (6m) ir Emilija Čepauskaitė (6b).
    Sportinių šokių ,,Pinavija“ vadovė A. Stanienė džiaugiasi vaikų laimėjimais ir ruošiasi tolimesniems startams, kurie vyksta  kiekvieną savaitgalį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONKURSAS “DIKTANTO MEISTRAS”

   Didžiuojamės 3c klasės mokine Elze Večkyte (pradinių klasių vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė) tapusia Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių “Diktanto meistras” nugalėtoja.

Sveikiname ir linkime sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „SU KNYGA PER PASAULĮ“

   2015 m. sausio 21 d. mūsų mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso  „Su knyga per pasaulį“ I etapas, kurį organizavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė ir pradinių klasių vyr.mokytoja Jolanta Montvidienė. Renginyje dalyvavo išrinkti geriausi kiekvienos klasės skaitovai. Vaikai puikiai deklamavo, sekė pasakas, parodė savo įdėtas pastangas.  Linksmai savo meninę programą pristatė 1a klasės mokinukai bei dainos ir šokio studijos „Šakar makar“ nariai. Po trumpo pasitarimo rimtoji komisija priėmė sprendimą.

   1-2 klasių grupėje geriausiu skaitovu išrinktas 2m klasės mokinys Augustas Žilys (mokytoja Nijolė Kisielienė).

   3-4 klasių grupėje geriausia skaitove išrinkta 3b klasės mokinė Samanta Jefimova (mokytoja Aušra Bobelienė).

  Šiems mokiniams linkime didžiausios sėkmės Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Su knyga per pasaulį“ II etape!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS MOKYKLOJE

Spalio 20-22 d. mokykloje  organizuotos civilinės saugos pratybos. Teorinė dalis vyko klasėse civilinės saugos pamokų, klasės valandėlių metu.

   Spalio 22 d. 11 val. 30 min. imituojant gaisrą praktinėje civilinės saugos pratybų dalyje buvo numatyta mokyklos mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti mokykloje esančiu skambučiu. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pagal evakuacijos planą pro atsarginius evakuacinius išėjimus ir susirinko nurodytose vietose.

   Pratybų tikslas buvo praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą.

   Šios pratybos susilaukė didelio mokyklos bendruomenės susidomėjimo. Tikimasi, kad jos atnešė naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos personalui, dar kartą primindamos visiems civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONSTITUCIJOS EGZAMINO FINALINIS ETAPAS

   Konstitucijos egzamino I-ojo etapo nugalėtojas 7a klasės mokinys Ugnius Švereika sėkmingai įveikė ir II-ajį  egzamino etapą, teisingai atsakydamas į 17 klausimų iš 20-ies galimų. Tokiu būdu mokinys iškopė į trečiąjį, finalinį etapą.  Nors prizinės vietos finale iškovoti nepavyko, tačiau patekimas į galutinį etapą, kurio siekė keliolika tūkstančių dalyvių šalies mastu yra išties didelis laimėjimas, su kuo Ugnių ir sveikiname bei linkime sėkmės ateityje!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATŠVAITŲ KLIJAVIMO AKCIJA „BŪK MATOMAS“

    Spalio 22 dieną mokykloje vyko atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“, kurios metu 1,3,4-tų klasių mokiniams, pasinaudojant nauja technologija, prie striukių buvo priklijuoti atšvaitai.

 Prie visuomeniškos atšvaitų klijavimo iniciatyvos geranoriškai prisidėjo Vilniaus 3-iojo PK specialistė Violeta Vitlickaja-Zubanova, kuri su kolega pasakojo vaikams apie saugų  kelią ir atšvaitų būtinybę.

Akcija „Būk matomas“ –  tai jau ketvirtus metus rengiama privati iniciatyva, kurios rengėjai siekia pasirūpinti, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų tamsiuoju paros metu būtų matomi keliuose. Kadangi įprasti apvyniojami arba prisegami atšvaitai greitai pasimeta arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta užsidėti, akcijos sumanytojams, kilo mintis atšvaitų ženklus tiesiog prilipdyti prie viršutinių drabužių.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

APLINKOSAUGINIS ŠVIETIMO PROJEKTAS „SAUGI APLINKA“

Spalio 23 d. penktų klasių moksleiviams pamokos vyko kitaip nei visada. Tą dieną į mokyklą vesti civilinės saugos pamokos atvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistė Danutė Pučkytė. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su gamtoje tykančiais pavojais, mokomi kaip jų išvengti ir kaip elgtis, kad patiems nedaryti žalos mus supančiai aplinkai. Be žaismingai pateiktos teorinės medžiagos, pamokos metu buvo rodomas civilinės saugos mokomasis filmas apie gamtinius pavojus.

Pamokos metu tiek vaikai, tiek mokytojai džiaugėsi, kad ši pamoka skyrėsi nuo įprastų tuo, jog vietoje žinių vertinimo pažymiais, pamokos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Mokytojams atiteko saugų elgesį gamtoje propaguojantys civilinės saugos plakatai, moksleiviams – gyventojų perspėjimo ir informavimo trumpųjų pranešimų pagalba sistemą propaguojantys lipdukai ir skirtukai knygoms.

Kaip mus informavo pamoką vedusi specialistė, į mūsų mokyklą ji atvyko neatsitiktinai. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykdo visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Saugi aplinka“, iš dalies finansuojamą Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2014 metų specialiajai programai skirtais asignavimais. Viena iš šio projekto veiktų ir yra civilinės saugos pamokų vedimas Vilniaus mieste veikiančiose švietimo įstaigose, į kurių tarpą pateko ir mūsų mokykla.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTINĖ DIENA BŪSIMIEMS PIRMOKAMS

   Vykdydami tradicinį pradinių klasių ir Senamiesčio lopšelių-darželių ilgalaikį projektą „Takelis“, spalio 21 dieną į mokyklą sugužėjo visas būrys būsimų pirmokėlių. Svečiavosi vaikučiai iš darželių „Du gaideliai“, „Krivūlė“, „Vėtrungė“ ir „Rasa“. Apžiūrėję mokyklą (sporto salę, klases, muziejų,  informatikos kabinetą, biblioteką, Direktorės kabinetą) mažieji svečiai buvo pakviesti susitikti su dabar esamais mokyklos pirmokais, kurie mielai koncertavo svečiams. Tikimės, jog mokykloje patirtų įspūdžių jie dar ilgai nepamirš ir rugsėjo 1-ąją visi sugužės į mūsų mokyklą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPKLASINĖS KVADRATO VARŽYBOS

            Tradiciškai mūsų mokykloje spalio pabaigoje vykdomos 4-tų, 5-tų ir 6-tų klasių tarpklasinės kvadrato varžybos. Po įtemptos ir atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai. Jais tapo 4a, 5b ir 6b klasių mokiniai. Sveikiname šias klases su pergale ir dėkojame už dalyvavimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

1-asis solidarumo bėgimas Lietuvoje ,,Junkis, bėk, padėk“

     Spalio 20 d., visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ organizuotame pirmajame Lietuvoje Solidarumo bėgime, skirtame paremti Lietuvos vaikų dienos centrus bei Zambijoje, Mikutos kaime gyvenančius ir didelį skurdą patiriančius vaikus, dalyvavo 5m, 6m, 7m ir 8m klasių mokiniai, auklėtojai bei kūno kultūros mokytojai.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BAIGĖSI TARPTAUTINIS KONKURSAS ,,KAMŠTELIŲ VAJUS 2014“

     Šiemet mūsų mokykla dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Kamštelių vajus 2014“. Šis konkursas – iniciatyvos EKODAIKTAI.LT dalis.  Jo tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Konkurso dalyviai  galėjo iš surinktų kamštelių kurti ir meninius darbus. Šiais metais konkurse dalyvavo 200 komandų, kurios surinko net 7900 kg plastikinių kamštelių.

    Mūsų mokykloje šį konkursą organizavo, kamštelius svėrė ir rūšiavo mokytojos Rita Duogytė, Gitana Ulevičiūtė ir Rasa Jagminė.  Plastikinių kamštelių rinkimo akcijoje dalyvavo ne tik mokiniai, jų tėveliai , mokytojai, bet ir kiti mokyklos bendruomenės nariai. Iš surinktų kamštelių klasėse buvo kuriami ir įvairūs meniniai darbai. Mūsų mokykla iš viso surinko 72 kg plastikinių kamštelių. Visi kamšteliai buvo pristatyti į AB ,,Plasta“ perdirbimui.

    1 b klasės mokiniai kartu su mokytoja R. Jagmine ir tėveliais sukūrė meninį darbą mandalą ,,Vaikystės sparnai“. Šis darbas pateko tarp geriausiai komisijos įvertintų ir eksponavimui atrinktų 56 darbų. Jį ir kitus geriausius meninius darbus galima pamatyti Vilniuje PLC ,,Panorama“ iki lapkričio 11 d.

    Džiaugiamės visa mokyklos bendruomene, kuri aktyviai prisidėjo prie šios ekologinės iniciatyvos.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ MOKINIŲ DARBŲ PARODA „Ruduo“

    Rudeninėmis kompozicijomis spalio 13-22 d. iš gėlių ir spalvotų lapų mokyklą papuošė 5-8 klasių mokiniai (technologijų mokytojos A.Vaidžiulienė, J.Vapsvienė ir J.Žaliaduonienė). Pristatyta paroda „Ruduo“ iš parodų darbų ciklo „Metų laikai“. Penktokės kūrė skirtukus, koliažus, septintokės pristatė tikruosius koliažus, aštuntokių galėjome žavėtis puikiomis kompozicijomis ir rankdarbiais.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA Į KAUNĄ

    Nors penktadienį, paskutinę dieną prieš atostogas, jau spaudė šaltukas ir gnaibė už noselių, tačiau tai penktokų neišgąsdino. Edukacinės dienos metu  5a klasės (vadovė Laura Jančienė) ir 5b (vadovė Eglė Ačienė) klasės mokiniai vyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją į Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Zoologijos sode mokiniai nuoširdžiai stebėjosi  gausia gyvūnų rūšių ekspozicija, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.  O Tado Ivanausko zoologijos muziejus stebino žingeidžius mokinius ir eksponatų gausa bei įvairumu, ir dar neregėtų gyvūnų iškamšomis. Draugų būryje ši nauja patirtis buvo ypač įdomi ir smagi.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS TAISYKLINGAI LIETUVIŠKAI KALBĖTI

   3d klasės mokiniai (mokyt. Genė Liutkevičienė) lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinio muziejuje. Mokėsi taisyklingai lietuviškai kalbėti. Sužinojo, kaip atsirado žodžiai, iš kokios kalbos atsirado lietuvių kalba, kiek vienas žodis gali turėti reikšmių, pvz: akis – tai žmogaus akis, žiedo akis ir t.t.  Sužinojo, kaip vadinamas vienas ar kitas daiktas pagal Lietuvos regionus: dzūkiškai, suvalkietiškai, žemaitiškai, aukštaitiškai. Mokiniai dainavo aukštaitiškai tarmių karaokėje, klausėsi dzūkiškai kalbančios močiutės kalbos įrašo. Įdomu buvo taisyklingai kirčiuoti lietuviškus žodžius, žaidžiant žaidimą „Kietas riešutėlis“. Domėjosi  V.Kudirkos  nacionalinio konkurso mokinių dailyraščiu, kuriame nugalėjo 2013 m ir mūsų mokyklos mokinė Justina Kvedaraitė, žiūrėjo, kaip dailiai yra rašančių mokinių.  Nuoširdžiai dėkojame Lituanistikos židinio gidei Dovilei už įdomų pasakojimą apie lietuvių kalbą. 

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EDUKACINĖ IŠVYKA Į VOKIETIJĄ

    Spalio 23-26 dienomis mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai kartu su vokiečių kalbos mokytoja Henrika Sinkevičiene, geografijos mokytoja Vitalija Pilipavičiene bei istorike  Sigute Kazliene ir technologijų mokytoja Aušra Vaidžiūliene, vyko į edukacinę kelionę Varšuva – Berlynas – Heidepark.

   Mokiniai aplankė Varšuvos senamiestį, daug nuotykių patyrė Heideparke, kuriame daug atrakcijonų ir pramogų. Berlyne aplankėme Nacionalinį muziejų ir Reichstagą, plaukėme  laivu Spre upe.  Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠBANDĖ PIEŠIMĄ ANT VANDENS

Spalio 24d. 6b klasės mokiniai su klasės vadove Jurgita Lokutijevske ir tikybos mokytoja Aiste Skukauskaite apsilankė BEEPARTY kultūros centre, edukacinėje – pažintinėje išvykoje, kurioje  susipažino su VYTA menu (veidas yra tavo atspindys). Mokiniai sužinojo apie VYTA istoriją, kada atsirado Lietuvoje, bei jos pradininkę. Taip pat galėjo išbandyti piešimą ant vandens, taip atskleisdami savo emocijas, nuotaiką. 

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTINIŲ ŠOKIŲ VARŽYBOSE PIRMOJI VIETA

      4b klasės mokinė Martyna Urmonaitė  su partneriu Augustinu Guobiu  dalyvavo 2014-11-09 kvalifikacinėse Lietuvos sportinių šokių varžybose „Dzūkijos taurė 2014 m.“ ir grupėje „Jaunučiai II E4“ laimėjo pirmą vietą. Sveikiname nugalėtojus!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME PROJEKTE „ŠIAURĖS ŠALIŲ SAVAITĖ“

     Lapkričio mėn. 13 d. 3d klasės mokiniai (mokyt. Genė Liutkevičienė) dalyvavo projekte „Šiaurės šalių savaitė“ Tomo Zano bibliotekoje. Mokiniai skaitė ištraukas iš Tuve Janson „Tėtis ir jūra“, taip pat vaidino etiudą  „Troliai mumiai ir stebuklų šalis“. Mokiniai šiam projektui ruošė patys dekoracijas: aplikavo iš dėžių sniego senį, piešė sniego pilį. Dekoracijas panaudojo etiuduose. Dainavo dainą „Sveika, balta žiemuže“, grojo dūdelėmis (muzikos mokytojas Juozas Kairys). Žiūrovai buvo „Gėlyno“ lopš-darž. vaikai, auklėtojos. Programėlė visiems žiūrovams labai patiko.  Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos  vedėjai Aušrai Gražulienei už kvietimą dalyvauti šiame projekte, kuriame  jau keletą metų mes dalyvaujame.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VIEŠNAGĖ LIETUVIŲ LITERATŪROS BEI TAUTOSAKOS INSTITUTE

   Lapkričio 19 d. 5a klasės mokiniai su klasės vadove Laura Jančiene (lietuvių k. mokytoja) lankėsi Lietuvių literatūros bei tautosakos institute. Mokiniai turėjo unikalią galimybę pabūvoti  Vileišių rūmuose, kuriuose gyvenusi garsaus lietuvių inžinieriaus Perto Vileišio šeima. Juose nufiluota ir daug meninių filmų, pvz., „Ana Karenina“.  Institute mokinius priėmė garsi lietuvių etnologė Gražina Kadžytė, kuri supažindino juos su tautosakos rinkimo svarba, rodė išlikusius rankraščius bei pirmąjį garso įrašymo bei atkūrimo aparatą – fonografą, kurių Lietuvoje iš viso tėra du. Iš viešnagės mokiniai išėjo kupini ryžto saugoti ir kaupti mūsų tautosakos palikimą.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

   Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla įsitraukė į kasmetinę respublikinę visą savaitę trunkančią akciją “Tolerancijos savaitė”. Visą savaitę mokyklos mokiniai pildė tolerancijos knygos puslapius, iš kurių buvo padaryta bendra mokyklos mokinių tolerancijos knyga. Ją apžiūrėti bus galima mokyklos bibliotekoje. 

   Šią savaitę buvo išrinktas tolerantiškiausias mūsų mokyklos mokytojas. Juo tapo istorijos mokytojas Antanas Meištas. Lapkričio 14 d. tolerancijos savaitės pabaigoje, 2-5 klasių mokiniai sušoko įspūdingą bendrą tolerancijos šokį.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „KIEKVIENA PROFESIJA REIKALINGA“. EDUKACINĖ IŠVYKA Į ŠEŠTOKUS.

   Š. m. spalio 20 d. 6m klasės mokiniai (klasės vadovė Vitalija Pilipavičienė) organizavo edukacinę kelionę į Šeštokus pas geležinkeliečius. Renginio metu matėme, kaip remontuojamas geležinkelis, klojami bėgiai, kaip dirba moderni technika. Kelionė buvo įdomi ir naudinga, nes susipažinome su geležinkeliečių profesija, daug naujo sužinojome apie Lietuvos geležinkelių plėtrą bei sistemą

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos 2014“

    Kalėdos – tai metas kai mes tampame geresni, artimesni ir dosnesni, kai stengiamės pradžiuginti vienas kitą.
Mokyklų bibliotekoms labai trūksta naujų lietuvių autorių vaikų ir paauglių grožinės ir pažintinės literatūros kūrinių.
Kviečiame prisidėti  prie Lietuvoje skelbiamos akcijos „Knygų Kalėdos 2014“ ir mūsų mokyklos bendruomenę, dovanojant ir papildant mokyklos bibliotekos fondus naujomis  lietuvių autorių knygomis, skirtomis vaikams ir paaugliams.

Detalesnės informacijos rasite www.knygukaledos.lt

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite čia.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RENGINYS LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENAI PAMINĖTI

      2014 m. lapkričio 20 d.Generolo Jono Žemičio Lietuvos karo akademijos lazeriniame tire vyko šaudymo turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto gimnazijų ir mokyklų moksleiviai.
Šaudymo turnyre dalyvavo  mūsų mokyklos jaunieji šauliai (vadovas ats.srž. J.B.Bagdanavičius) bei dešimtokai. Komandinėje rungtyje dešimtokų komanda užėmė prizinę 1–ąją vietą. Šaudydami iš pistoletų GLOCK akademijos lazeriniame tire tapo turnyro nugalėtojais.
Vėliau visi klausėsi Oro pajėgų štabo karininkų kursų paskaitos „Oro pajėgumai ir jų panaudojimas“. Taip pat moksleiviai buvo supažindinti su studijomis akademijoje.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTINIŲ ŠOKIŲ VARŽYBOSE I VIETA

  2014 m. lapkričio 22 d. Vilniuje vyko sportinių šokių kvalifikacinės varžybos ,,Juventos taurė 2014“. Mūsų mokyklos 4b klasės mokinė Martyna Urmonaitė ir jos partneris Augustinas Guobis, atstovaujantys šokių studijai ,,Alemanda“, grupėje Jaunučiai II E4 (dalyvavo 21 pora) laimėjo I vietą.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

1-4 KLASIŲ MOKINIŲ DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“

   Lapkričio 25 d. mokykloje vyko  Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ I etapas.

Laimėtojais tapo:

2 a kl.   – Brigita Larinaitė (mokytoja G.Ulevičiūtė)
3 c kl. – Elzė Večkytė (mokytoja A.Neverauskienė)
4 b kl.  – Deimantė Raulynaitytė (mokytoja J.Skurkienė)

     Šie mokiniai dalyvaus Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ II etape, kuris vyks 2014 m. gruodžio 09 d. Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje. Linkime jiems sėkmės!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANGLŲ KALBOS OLIMPIADA „AŠ GALIU“

  Lapkričio 17 ir 26 dienomis, mūsų mokykloje vyko ketvirtų, septintų ir aštuntų klasių anglų kalbos olimpiada “Aš galiu”. Džiaugiamės mokinių puikiais rezultatais.

Sveikiname pirmųjų vietų laimėtojus:
4 b kl. Tomą Zimnicką ( anglų k. mokytoja E. Ačienė)
7 m kl. Kristijoną Meidų ( anglų k. mokytoja V. Masoic)
8 b kl. Karoliną Katkovskytę ( anglų k. mokytoja V. Masoic)

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPEKTAKLYJE “FRANKENSTEIN. THE MONSTER AND THE MYTH”

  Lapkričio 11d. 8m ir 7b klasių mokiniai  kartu su anglų kalbos mokytoja Rimanta Jokimaitiene lankėsi American Drama Group Europe ir TNT Theatre Britain pristatytame spektaklyje “Frankenstein. The Monster and the Myth”. Spektaklis vyko anglų kalba, tad  buvo ugdomos mokinių užsienio kalbos komunikacinė bei tarpkultūrinės kompetencijos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PENKTOKAI SVEČIAVOSI AMERIKOS AMBASADOJE

  Lapkričio 18 d. 5m klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja E.Nedzveckiene, anglų kalbos mokytoja R.Jokimaitiene vyko į Amerikos ambasados informacinio centro organizuojamą užsiėmimą “Pažinkime Ameriką”. Šios įdomios ir informatyvios išvykos organizatorė – 5m klasės mokinės mama Matilda Bučinskaitė.
Penktokams buvo pristatyta JAV ambasados Lietuvoje veikla, suteikta galimybė pabendrauti anglų kalba su ambasados darbuotoja, kuriai mokiniai padovanojo savo pačių atliktą darbelį “Rudeninė kompozicija”(jiems talkino mokytoja Aušra Vaidžiulienė). Mokiniai anglų kalba pristatė savo mokyklą.
Taip pat penktokams buvo pademonstruotas nuotaikingas filmas apie Amerikos valstijas, po kurio  mokiniai turėjo atlikti žaismingą testą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „KIEKVIENA PROFESIJA REIKALINGA“

      Lapkričio 28 d. 3a klasės mokiniai (mokyt. R. Duogytė) lankėsi stiklų ir veidrodžių apdirbimo bei dekoravimo įmonėje ,,Novalda”. Mokiniai sužinojo, iš ko yra gaminamas stiklas. Pamatė, kad stiklo raižymui ir gręžimui yra naudojama sudėtinga kompiuterinė įranga. Mokiniams buvo labai įdomu aiškintis, kaip stiklas yra išlenkiamas, suteikiama įvairi forma, kaip jis tampa atsparus dūžiams.

Stiklo gaminių įvairovė nepaliko nė vieno abejingo!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DAILYRAŠČIO KONKURSAS

    Lapkričio 8 d. Vilniaus Tuskulėnų vidurinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas. Džiaugiamės mūsų mokyklos dailiausiai rašančių mokinių laimėjimais: 2a klasės mokinė Brigita Larinaitė (vyr. mokytoja Gitana Ulevičiūtė) ir 4b klasės mokinė Martyna Urmonaitė (vyr. mokytoja Jūratė Skurkienė) tapo dailyraščio konkurso nugalėtojomis.
    Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LABAI PAPRASTAS KONKURSAS

   Vilniaus visuomenės sveikatos biuras jau trečius metus iš eilės organizavo eilėraščių apie draugystę – konkursą „Labai paprastas konkursas“, kuriame kvietė dalyvauti Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo, specialiojo, profesinio ugdymo mokyklų, vaikų globos įstaigų 1-12 klasių moksleivius ir dienos centruose besilankančius vaikus.
  „Labai paprastas konkursas“ yra vienas iš vaikų saviraiškos, draugystės ir pagarbos kitam žmogui puoselėjimo būdų. Jo tikslas yra formuoti teisingą vaikų požiūrį į draugystę ir suteikti galimybę kurti.
Puikiai šiame konkurse pasirodė ir tapo laimėtoja mūsų mokyklos 2 a klasės mokinė Greta Kazlauskaitė (mokyt. G. Ulevičiūtė). Sveikiname!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS “KALĖDŲ BELAUKIANT“

     Smagu mokykloje, nes visur sklando Kalėdinė dvasia. Kviečiame tėvelius užsukti į mokyklą ir užsikrėsti šv. Kalėdų šventės  laukimo karštine.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kvadrato varžybos

   Gruodžio 2 d. mūsų mokyklos 5-6-ų klasių berniukų  komanda dalyvavo Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato organizuojamose draugiškose kvadrato varžybose, skirtose pasaulinei AIDS dienai paminėti. Po įtemptos ir atkaklios kovos berniukai iškovojo III vietą.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

   Gruodžio 7 d.Vilniuje Siemens arenoje vykusiame tarptautiniame sportinių šokių konkurse ,,Lithuanian open 2014“, 5m klasės mokinys Tautvydas Rimgaila (5 m ) ir partnerė Patricija Mikolojūnaitė, sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, Jaunučiai I+II E4 grupėje (dalyvavo 53 poros) iškovojo garbingą IX – tą vietą !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SVEČIUOSE RAŠYTOJA

        Gruodžio 11 dieną 1-4 klasių mokiniams mokyklos bibliotekoje vyko rašytojos Nijolės Kepenienės naujų knygelių „Verpėjėlė“ ir „Dorotėja ir Girgždulis“  pristatymas. Rašytoja pasakojo apie tai, kaip buvo kuriamos pasakos,  skaitė ištraukas, atsakinėjo į klausimus. Patys mokiniai buvo kviečiami kartu padainuoti bei kurti savo istorijas apie nematomą draugą.

         Kalėdinę nuotaiką renginiui suteikė  Nijolės Kepenienės dovanos -susitikime dalyvaujančioms klasėms ir bibliotekai autorė dovanojo savo naująsias knygas, jas dedikuodama ir pasirašydama. Tai puiki pradžia  mokykloje paskelbtai  „Knygų Kalėdų“ akcijai.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KREPŠINIO TURNYRAS „KREPŠINĮ ŽAIDŽIU – SVEIKAS ESU!“

    Gruodžio 11 d. 7-tokų krepšinio rinktinė dalyvavo Vilniaus miesto 3-čiojo policijos komisariato organizuotame krepšinio turnyre „Krepšinį žaidžiu – sveikas esu!“

    Didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų mokyklos garbę gynusiais 7-tokais (Deividas Požerinis 7a, Lukas Žaliauskas 7a, Ugnius Švereika 7a, Virgilijus Prušinskas 7b, Donatas Petronis 7c, Ringaudas Levčenkovas 7m, Donatas Krukauskas 7m, mokyklos arbitras – Dmitrij Kapitanov 10a).

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENTINĖ SAVAITĖ “ GRAŽIAUSIŲ ŽIEMOS ŠVENČIŲ BELAUKIANT”

Laukdami gražiausių metų švenčių – šv.  Kalėdų bei Naujųjų metų – mokykloje vykdėme projektą „Gražiausių žiemos švenčių belaukiant“. Gruodžio 8-19 dienomis buvo organizuota daug įvairių kalėdinių renginių: 5-8,10 klasių mokiniai visus džiugino kalėdų senelio Kalėda pasveikinimais, vyko Kalėdinių lietuviškų eglučių kompozicijų paroda- konkursas „Kalėdų žaliaskarė lietuviškais karoliais“ bei 1-4 klasių mokinių lietuviško eglutės žaisliuko paroda konkursas, mok.G.Liutkevičienė socialiai remtinus mokyklos mokinius pakvietė į koncertą-spektaklį, 19 diena buvo skirta netradicinio ugdymo veiklai, kuri taip pat buvo susijusi su artėjančiomis šventėmis.

  Renginių tikrai netrūko, geros nuotaikos ir įspūdžių taip pat.

Mokykloje vykę įvairūs kalėdiniai renginiai visiems leido pajausti artėjančių švenčių džiaugsmą…

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „PASAKA, MĮSLĖ, PATARLĖ, PRIEŽODIS – MOKO“

   Nuo spalio mėn. 2 – 4 klasių mokiniai dalyvavo  projekte „Pasaka, mįslė, patarlė, priežodis – moko“. Projekto tikslas – puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius per tautosaką, ugdyti kūrybiškumą, pasakas, mįsles, patarles, senolių išmintį panaudoti šiuolaikiniame gyvenime.  Projekto koordinatorė pradinių klasių vyr. mokytoja Genė Liutkevičienė. Lapkričio mėnesį mokiniai lankėsi mokyklos bibliotekoje, bendravo bei dirbo  darbo grupėse su mokyklos bibliotekininke Egle Šilkūniene. Mokiniai patys lentynose ieškojo ir skaitė pasakas, mįsles, patarles, priežodžius apie darbštumą ir tingumą, iliustravo ir kūrė pasakas, mįsles apie darbą.  Gruodžio mėnesį buvo surengta darbų paroda bibliotekoje. Projektas sėkmingai tęsiasi.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ MOKYKLOJE

  Tęsiant ilgalaikę tradiciją mokykloje surengta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcija  skiriama prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti aukas, sudėtas kovoje už laisvę. 1991 m. sausio 13-oji, tai masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos bandymui įvykdyti karinį perversmą šalyje. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Nors ir aplaistyta krauju, tačiau Tėvynės Lietuvos laisvė buvo apginta. Nuo šiol ši diena mūsų valstybėje minima kaip Laisvės gynėjų diena.

  Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pradėta organizuoti nuo 2008 metų. Jau pirmaisiais metais į ją įsitraukė per 100 mokyklų, tarp kurių buvo ir Vilniaus A. Vienuolio pagrindinė mokykla. Kasmet šią  iniciatyvą  palaikančių švietimo įstaigų  daugėja Akciją aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir daug kitų  įstaigų bei organizacijų. Renginio iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Simboline žvakele, Tautiška giesme ir pirmąja istorijos pamoka kasmet pagerbiame Lietuvos Laisvės gynėjus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KREPŠINIO TURNYRAS, SKIRTAS LAISVĖS GYNĖJAMS PAGERBTI

   Jau tradicija tampa kasmetinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjų dienai atminti. Turnyras organizuojamas bendradarbiaujant mūsų mokyklos istorijos ir kūno kultūros mokytojams. Šiemetiniame turnyre aktyviausia kova vyko tarp 8-10 klasių, tačiau  stengėsi nenusileisti ir septintokai.

Septintokų grupės rezultatai:

I vieta – 7a
II vietas – 7b
III vieta – 7m

8-10 klasių pogrupis:

I vieta – 8 kl. rinktinė „Grizliai“
II vieta – 10a klasės komanda
III vieta  – 8 kl. rinktinė „Petrai“

Linkime sėkmės dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMATIKOS IR INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KONKURSAS „BEBRAS“

    Respublikiniame informatikos ir informacinių technologijų konkurse “Bebras“ dalyvavo 2496 Lietuvos trečiokai. Mūsų mokyklos 3b klasės mokinys Mykolas Radziukynas (pradinių klasių vyr. mokytoja Aušrelė Bobelienė) ir 3c klasės mokinys Gustas Audickas (pradinių klasių vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė) užėmė IV vietą.

Sveikiname nugalėtojus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off