Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2015 m.m. 1,5 klasių sąrašai

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO VAIKŲ IR JAUNIMO TEATRŲ ŠVENTĖ „ŠIMTAKOJIS – 2015“

    Vasario 11d. mūsų mokyklos teatrinė  grupė  „Mažieji svajokliai“ (vad. Genė Liutkevičienė) dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo  teatrų  šventėje „Šimtakojis – 2015“, kuri vyko Lenkų kultūros namuose. Mokiniai vaidino spektaklį „Šimto zuikių piemuo“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Dekoracijas spektakliui ruošė dailės mokytoja Jurgita Lokutijevskė. Mūsų mažieji aktoriukai šauniai atstovavo mokyklai ir buvo puikiai įvertinti Vilniaus savivaldybės administracijos padėka ir saldžiomis vaišėmis. 


Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠAUNUSIS AŠTUNTOKAS ŽVAIGŽDŽIŲ DIENOS VEDĖJO KĖDĖJE

   Valstybės atkūrimo dieną jau trečius metus iš eilės didžiausia krepšinio mokykla Lietuvoje surengė „Žvaigždžių dieną 2015“, kurioje smagiai, be jokių įsipareigojimų, dalyvauja ir susirungia įvairios amžiaus grupės – nuo paauglių iki Seimo narių.

   Labai džiugu, kad šios Žvaigždžių Dienos “vairas” buvo perduotas mūsų  mokyklos 8m klasės mokiniui Tomui Dzidzevičiui, kuris kartu su buvusiu SKM direktoriumi Andriumi vedė visą renginį.

Daugiausiai ovacijų sulaukė entuziastingas Tomo pasiruoštas pristatymas komandos “Kažkur matyti”, kurioje žaidžia ir daininkas Vaidas Baumila, ir Seimo narys Remigijus Šimašius, ir SKM dabartinis direktorius Andrius Čerškus, ir gerai visiems žinomas sporto komentatorius Tomas Langvinis.

    Mūsų mokyklos Mokinių Tarybos pirminikas Tomas metė iššūkį vienam geriausių Lietuvoje komandos  ”Lietuvos Rytas” snaiperiui Martynui Gecevičiui – Rubiko kubo ir tritaškių mėtymo rungtyje. Taip pat Tomas visiems paliko įspūdį bendraudamas su amerikiete Misha jos gimtąja – anglų kalba.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME RESPUBLIKINIUOSE KONKURSUOSE

Gražia tradicija tapo mūsų mokyklos mokinių dalyvavimas respublikiniuose Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamuose projektuose “Tavo žvilgsnis”ir “Kalbų kengūra”.
   Vertimų ir iliustracijų projekte “Tavo žvilgsnis” dalyvavo 4-10 klasių mokiniai. Jie vertė grožinės literatūros tekstus iš anglų, rusų, vokiečių kalbų. Šis konkursas teikia galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias – tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų.
 ”Kalbų kengūros” konkurse 4-8 klasių mokiniai tikrino savo praktinius anglų, rusų, vokiečių kalbų rašybos, gramatikos, gebėjimo suprasti tekstą įgūdžius. “

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2-4 KLASIŲ MOKINIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

Vasario 26 d. mokykloje vyko 2-4 klasių mokinių matematikos olimpiados I etapas.

Sveikiname nugalėtojus:

2m  klasės mokinę Mariją Zarembaitę  (vyr. mokytoja Nijolė Kisielienė);
3c klasės mokinį Gustą Audicką (vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė);
4b klasės mokinį Aleksandrą Volfą (vyr. mokytoja Jūratė Skurkienė).

Nugalėtojams linkime sėkmės, dalyvaujant miesto matematikos olimpiadoje II etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ MOKYKLOJE MOKOSI GABIAUSIAS MIESTO KETVIRTOKAS

Vasario 19 d. Vilniaus Spindulio pagrindinėje mokykloje vyko ketvirtasis miesto III – IV klasių gabių mokinių konkursas “Mano mažasis pasaulis”. Dalyviams reikėjo kūrybingai pristatyti savo talentą, atlikti įvairias užduotis, atsakyti į klausimus apie mus supantį pasaulį, atlikti tris bandymus ir juos aprašyti.
      Puikiai įveikęs visas užduotis ir surinkęs daugiausia taškų, konkurso nugalėtoju tapo 4 b klasės mokinys Aleksandras Volfa (vyr. mokytoja Jūratė Skurkienė).
      Sveikiname Aleksandrą su pergale ir didžiuojamės, kad mūsų mokykloje mokosi gabiausias miesto ketvirtokas! Linkime jam sėkmės ir kituose konkursuose bei olimpiadose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DIDŽIUOJAMĖS IR DŽIAUGIAMĖS KARTU SU ŠOKĖJAIS

    Kovo 1-ąją dieną Šiauliuose vyko Lietuvos sportinių šokių federacijos LA šokių čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos šokėjai. Finale tarp stipriausiųjų mūsų mokyklos  šeštokai Martynas Pranckus ir Emilija Čepauskaitė iškovojo trečiąją vietą ir tapo bronzos medalių laimėtojais. Varžybas transliavo per televiziją, o video įrašą dar kartą galima  pamatyti per sporto tv.lt.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICINIS KAZIUKO KERMOŠIUS MOKYKLOJE

Kovo 4 dieną mokykloje vyko tradicinė mugė „Kaziuko kermošius“.
Į mugę sugužėjo nemažai dalyvių su savo sukurtais darbais: suvenyrais, papuošalais, sveikinimais, medžio ir molio dirbiniais. Įvairiausių saldumynų prikepė patys vaikai su tėveliais. Maloniai buvo aptarnaujamas kiekvienas pirkėjas.
Susirinkusieji  į  mugę turėjo galimybę ne tik įsigyti patikusį rankdarbį, skanumyną, paveikslėlį, gėlių, žolelių arbatos, bet ir paklausyti linksmos liaudiškos muzikos. Taip pat šauniai kermošiuje visus linksmino 4b klasės saksofonistas Aleksandras Volfa.
Ilgokai dar nerimo šurmulys mokykloje. Visi mugės pardavėjai ir pirkėjai buvo pakviesti dalyvauti ir kitais metais Kaziuko kermošiuje. Kasmet nuoširdžiai rengiama mugė yra visų mokytojų, mokinių ir tėvelių labai laukiama.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATKŪRIMO 25-MEČIUI IR MOKYKLOS JUBILIEJINIŲ METŲ PRADŽIAI PAMINĖTI SKIRTAS IŠKILMINGAS MINĖJIMAS „LIETUVAI IR MAN“

   Kovo 10 dieną  mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui  paminėti. Iškilmingos šventės metu buvo paskelbta mokyklos 100-mečio – Jubiliejinių metų – pradžia.

   Gražūs žodžiai apie Lietuvą ir mokyklą, istoriniai pranešimai, lietuvių liaudies šokiai bei dainos sukūrė šventinę nuotaiką, pažadino patriotinius jausmus. Šia proga mūsų mokykloje viešėjo, mokyklos bendruomenę džiugino ir sveikino Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos Tautinių instrumentų ansamblis “Jurginėlis”.

  Tai buvo dar viena prasminga ir graži istorijos pamoka, atgaivinusi mūsų pasididžiavimą šalimi ir 100-mečio mokykla.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

    Kovo 12 d. mokykloje vyko 3-4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiados I etapas. 

Sveikiname nugalėtojas:
3a klasės mokinę Gabrielę Misenkaitę (mok. metodininkė Rita Duogytė) 
4b klasės mokinę Martyną Urmonaitę (vyr. mok. Jūratė Skurkienė)
   Didžiuojamės nugalėtojomis ir linkime sėkmės, dalyvaujant Vilniaus miesto lietuvių kalbos olimpiados II etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ETNOKULTŪRINIS PROJEKTAS

   3b klasės mokiniai (klasės mok. Aušrelė Bobelienė, muzikos mok. Edita Bareikienė)  kovo 13d. mokyklos bendruomenei  pristatė  Etnografinių regionų metams skirto projekto renginį “Upytėlė teka, žuvytėlė plaukia”. Tai meninė programa apie pamario krašto žmonių gyvenimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠEŠTADIENINĖ MOKYKLĖLĖ

   Kovo 14 ir  21 d. mūsų mokykloje apsilankė būsimieji  pirmokėliai su tėveliais. Tęsiant projekto „TAKELIS“ įgyvendinimą, buvo organizuota Šeštadieninė mokyklėlė. Būsimieji mokinukai susipažino su mokykla bei mokytojomis, o tėvai turėjo galimybę sužinoti apie mokykloje dirbančius specialistus bei aktyvią mokyklos veiklą. Būsimi pirmokėliai Šeštadieninės mokyklėlės uždarymo metu stebėjo mokyklos teatriuko „Mažieji svajokliai“ ir ansamblio „Mažieji dainorėliai“ bei muzikinių klasių pasirodymus, taip pat  patys parodė tėveliams, ko išmoko mokyklėlėje. Mažuosius išlydėjome su dovanomis, kelialapiais į pirmą klasę bei gera nuotaika. Lauksime jų šimtmečio mokykloje rugsėjo 1-ąją! 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS GINTI LIETUVĄ. JAUNŲJŲ ŠAULIŲ KOVINIO RENGIMO PRATYBOS

   Kovo 20-22d. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko Lietuvos Šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo Šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų XI kuopos Jaunųjų šaulių kovinio rengimo pratybos. Pratybų tikslas – stiprinti jaunųjų šaulių žinias ir įgūdžius, pagrįsti teorines žinias atliekant užduotis praktiškai, taip pat aktyvinti jaunųjų šaulių bendravimą ir draugystę iškeliant šauliškumo, tautiškumo, tarpusavio pagalbos, bendruomeniškumo vertybes.

   Pratybose dalyvavo ir mūsų mokyklos Jaunieji šauliai (būrio vadovas Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės atsargos seržantas Bronius Bagdanavičius):

 

Dovydas Markovskis (10a kl.)

Margiris Lukoševičius (6a kl.)

Vanesa Vysocka (6m kl.)

Laura Janušauskaitė (6a kl.)

Mantas Larinas (5a kl.).

   Vykstančiuose jaunųjų šaulių kovinio pasirengimo stovyklos užsiėmimuose vaikai papildė mokyklų būreliuose įgytas  žinias, mokėsi rikiuotės,  žygio bei maskuotės taisykių. Mokiniai sportavo, žaidė sportinius žaidimus,  dainavo karines patriotines dainas. Jiems buvo rodoma mokomoji filmuota medžiaga, tikri ginklai, vyko šaudymo pratybos, gavo žinių apie karybą, ginkluotę, valstybės istoriją. Ypač vaikus žavėjo skelbiamas naktinis renginys –  aliarmas. Kovinio rengimo užsiėmimų metu paaiškėjo, kurie moksleiviai yra atvykę ne tik smalsumo vedami, bet ir  linkę rimtai dalyvauti Tėvynės labui skirtoje patriotinėje  šaulių veikloje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DŽIUGU, KAD SAVANORIAUJA IR MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIAI

    Kovo 20-21 d. „Nordea“ savanoriai tradiciškai prisidėjo prie pavasario „Maisto banko“ akcijos, ragindami paaukoti maisto skurstantiems. Mūsų mokyklos 5m klasės  mokinė Vanesa Vilbrantaitė kartu su savo mama taip pat dalyvavo šioje „Maisto banko“ akcijoje.

 „Maisto banko“ akcijos daviniai aktualūs kas penktai Lietuvos šeimai – tiek gyventojų šalyje patiria skurdo riziką. Paaukotas maistas atiteks vienišoms bei daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, pensininkams ir neįgaliesiems.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KNYGNEŠIO DIENOS MINĖJIMAS

   Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip knygnešio diena. Kovo 17 d. mūsų mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai lietuvių k. vyr. mokytojos Lauros Jančienės buvo pakviesti  į popietę „Renkuosi knygą“, kurios metu prisimindami knygnešių nuopelnus jaunieji skaitytojai diskutavo, kodėl jie renkasi knygą – mėgsta skaityti, iš kur ateina tas meilės knygai jausmas. Mokiniai drąsiai vardijo skirtumus tarp skaitančio ir neskaitančio jaunimo, dalijosi perskaitytų knygų įspūdžiais, sklaidė atsineštų mėgstamiausių knygų puslapius, rekomendavo jas bendraminčiams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠAULIŲ SĄJUNGOS GRETAS PAPILDĖ MŪSŲ MOKYKLOS JAUNIEJI ŠAULIAI

Mūsų mokyklos mokiniams nesvetimas žodžiai: pilietiškumas, patriotizmas, didvyriškumas…

Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės dienos, rytą prie Krašto apsaugos ministerijos vyko Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos Lietuvos Respublikai ceremonija. Lietuvos Respublikai čia pasižadėjo ir prisiekė apie 200 Vilniaus apskrities Mindaugo 10-osios rinktinės jaunųjų šaulių ir rikiuotės šaulių. Šioje ceremonijoje dalyvavo ir iškilmingai prisiekė ir mūsų mokyklos Jaunieji šauliai (mokyklos būrio vad. B.Bagdanavičius).

Lietuvos šaulių sąjunga yra pilietinės visuomenės pagrindas, todėl džiugu, kad esame neabejingi savo kraštui.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO 3-4 KLASIŲ MOKINIŲ LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

 Kovo 26 d. Vilniaus M. Daukšos vidurinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Tarp visų Vilniaus miesto trečiokų mūsų mokyklos 3a klasės mokinė Gabrielė Misenkaitė (mok. metodininkė Rita Duogytė) užėmė 4-ą vietą. SVEIKINAME!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TEATRO GRUPĖ „MAŽIEJI SVAJOKLIAI“ AKTYVIAI DALYVAUJA FESTIVALIUOSE

    Kovo 26 d. teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“dalyvavo miesto vaikų teatrinių grupių festivalyje „Rasos lašelis“, kuris vyko  l/d. „Rasa“. Mokiniai vaidino spektaklį „Šimto zuikių piemuo“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Mažuosius aktorius žiūrovai apdovanojo garsiais aplodismentais, taip pat teatrinės grupės dalyviai už puikų pasirodymą buvo įvertinti padėkos raštu ir saldžiomis vaišėmis.

  Kovo 27 d. teatrinė grupė dalyvavo respublikiniame teatrų festivalyje „Žodžiai“, kuris buvo skirtas prevencijai prieš patyčias. Šiame festivalyje mokiniai vaidino etiudą pagal E. Mieželaičio „Zuikis Puikis“. Teatrinės grupės dalyviai buvo įvertinti ypatinga nominacija, diplomu už charakterių įvairovę. Taip pat mažieji aktoriukai gavo pakvietimus į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus organizuojamą edukacinį projektą  „Būti ar nebūti“ (pagal V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ pastatymus Lietuvoje).

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TĖVŲ DIENA MOKYKLOJE

   Informuojame, kad gegužės 6 dieną mokykloje organizuojama  Tėvų diena.

 Praneškite savo vaiko klasės vadovui, pas kokių dalykų mokytojus norėtumėte apsilankyti. Stengsimės efektyviai panaudoti skirtą laiką -  TAM-o dienyne arba raštu gausite informaciją, kokiu laiku esate laukiami dalykų mokytojų kabinete.

                                                                                        Mokyklos administracija

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Misija Sibiras – 1949 m. kovo trėmimus prisimenant

    1949 m. kovo 25 d. buvo pradėta vykdyti Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operacija, kodiniu pavadinimu „Priboj“ (liet. – „Bangų mūša“). Per vieną iš didžiausių sovietinės valdžios organizuotų trėmimų į tolimus, atšiauraus klimato Sovietų Sąjungos regionus − Krasnojarsko kraštą, Novosibirsko, Tomsko, Omsko, Irkutsko ir Amūro sritis buvo ištremta apie 95 tūkst. žmonių (apie 32 tūkst. iš Lietuvos, 42 tūkst. iš Latvijos, 21 tūkst. iš Estijos). Didelę tremtinių dalį sudarė moterys ir vaikai.

Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą su Tarptautine Teisingumo Komisija, atsakinga už nacių ir komunistinių režimų nusikaltimų tyrimą, šį tragišką Lietuvai įvykį paminėjo ir  mūsų mokyklos bendruomenė. Istorijos mokytojas A. Meištas kalbėjo su mokiniais apie tremties siaubą, sudaužytus šeimų gyvenimus, tragiškus tremtinių likimus. Įspūdį sustiprino Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“, pateiktas dokumentinis filmas „Misija
Sibiras’14. Krasnojarskas“, kuriame atsispindi ne tik misijos dalyvių įspūdžiai bei išgyvenimai, bet ir  tremtinių liudijimai. Misijos organizatorių ir dalyvių, liudininkų dėka ši tragedija niekuomet nebus pamiršta.


Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENTINIŲ NUOTAIKŲ ATSPINDŽIAI MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ DARBUOSE

    Kovo 2-10 d. mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti. Mūsų mokykla aktyviai įsijungė į apyrankių pynimo akciją „Lietuvai ir man“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Vieni pynė trispalves apyrankes individualiai, kiti klasių kolektyvuose kartu su technologijų mokytojomis ir klasių vadovais. Taip pat mokiniai papuošė trispalviais vėjo malūnėliais mokyklos kalnelį po gluosniu. Šventinius mokinių darbus vainikavo technologijų mokytojos  J.Gedienės iškarpytas mokyklos 100-mečiui paminėti skirtas reprezentacinis karpinys.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MATEMATIKOS OLIMPIADA

         Kovo 12  dieną mokykloje vyko 5- 8 klasių jaunųjų matematikų olimpiada. Šiame renginyje susitiko gabiausi matematinių ir kitų klasių mokiniai. Moksleiviai, užėmę prizines vietas, kovo 20  dieną dalyvavo Vilniaus miesto olimpiadoje.

        Taigi sveikiname mokyklinės olimpiados nugalėtojus:

                                                5 klasės

                           I vieta – Meda Viktorija Večkytė ( 5m)

                           II vieta – Arnas Bielinis ( 5m)

                                       Karolina Michaliovaitė ( 5m)

                           III vieta- Ugnė Endriukaitytė ( 5m)

                                              6 klasės

                           I vieta – Martynas Lašas ( 6m)

                           II vieta- Oksana Bursova ( 6m )

                           III vieta- Vilda Šveikauskaitė (6m)

                                             7 klasės

                          I vieta- Martynas Pocius (7m )

                          II vieta – Enrika Pancekauskaitė ( 7m )

                          III vieta- Gabija Šalkauskaitė  (7m )

                                            8 klasės

                          I vieta- Adamas Beresnev ( 8m )

                          II vieta – Evelina Monastyrska ( 8m)

                          III vieta- Tomas Dzidzevičius (8m )

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MATEMATIKOS VIKTORINA „SKAIČIUOK IR MĄSTYK“

     Kovo 26 dieną mūsų mokyklos matematikai pakvietė ketvirtų klasių mokinius į matematinę viktoriną “Skaičiuok ir mąstyk“. Šiame renginyje dalyvavo „Žiburio“, Filaretų pradinių mokyklų ketvirtokai bei mūsų mokyklos komanda. Mokiniai varžėsi kapitonų, mąstymo, skaičiavimo ir kūrybinėje rungtyse. Vertinimo komisija skyrė matematiškiausios, išmintingiausios, kūrybiškiausios komandų titulus.

   Renginio pabaigoje visi ketvirtokai džiaugėsi saldžiais prizais ir gautais diplomais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „PASAKA, MĮSLĖ, PATARLĖ, PRIEŽODIS – MOKO“

   Sėkmingai tęsiasi 2- 4 klasių mokiniams skirtas projektas ,,Pasaka, mįslė, patarlė, priežodis – moko”. Mokinių surinkta medžiaga, paruošti plakatai padėjo mokiniams plačiau susipažinti su Lietuvos etnografiniais regionais: Aukštaitija, Žemaitija, Dzūkija, Suvalkija. Taip pat mokiniai  sužinojo, kas būdinga tų regionų žmonėms, apie jų gyvenimo būdą, kokie įžymūs žmonės kilę iš vieno ar kito krašto. Mokiniai klausėsi tarmiškai sekamų pasakų, bandė pažinti, kokia tarme sekamos pasakos, patys sekė pasakas, piešė, vaidino. Savo piešinius mokiniai ruošia klasės kuriamai knygai, kurioje bus sudėtos pačių vaikų sukurtos pasakos, mįslės, patarlės apie darbštumą ir tingumą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

I VIETA VAIKŲ DAINOS KONKURSE „ŠILAGĖLĖ“

 Balandžio 18 d. Vilniaus miesto Rotušėje vyko Vaikų dainos konkursas „Šilagėlė”, kuris sukvietė dainuojančius vaikus iš Vilniaus miesto vaikų darželių, pradinių, vidurinių ir muzikos mokyklų. Konkurso dalyvių sąrašą sudarė  jaunieji dainininkai ir solistai iš 30 kolektyvų, kurių amžius nuo 3 iki 10 metų. Vienas pagrindinių konkurso tikslų – puoselėti natūralaus, „gyvo” dainavimo ir muzikavimo kultūrą bei skatinti gabių vaikų meninę saviraišką.

   Mūsų mokyklai atstovavo du muzikinių klasių kolektyvai: 1m klasės vokalinis ansamblis „Vieversėlis“ ir ir 2m klasės vokalinis ansamblis „Strazdelis“. Jaunuosius dainininkus vertino maestro prof. Virgilijus Noreika, Karoliniškių muz. m-los direktorė Aldona Skruibytė bei pati konkurso iniciatorė Gintarė Skerytė. Antrokų ansamblis „Strazdelis“ skambia daina pavergė visų širdis ir pelnė I-ąją vietą. Sveikiname nugalėtojus!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

GYVAS PRISIMINIMUOSE

Maloniai kviečiame į renginį „Gyvas prisiminimuose“, skirtą Antano Vienuolio 133-čiosioms gimimo metinėms paminėti, kuris vyks balandžio 23 dieną, 13.00 val. Aktų salėje.

  I dalis- konferencija.
II dalis – meninė kompozicija. 

                                                Organizatoriai

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LENGVOSIOS ATLETIKOS VARŽYBOS

  Balandžio 15 d. mokyklos 6, 7, 8 klasių berniukų ir mergaičių komandos dalyvavo Vilniaus miesto mokinių sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybose. Tarp visų Vilniaus miesto mokyklų mergaičių komanda užėmė 4-ąją vietą, berniukų – 7-tą vietą. Dėkojame mokiniams už dalyvavimą ir labai gerą pasirodymą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-10 klasių meninės saviraiškos konkursas „Rodyk, ką moki!”

    Balandžio 16 d. Mokinių savivalda tradiciškai mokykloje organizavo mokyklos moksleivių  meninės  saviraiškos  Talentų konkursą „Rodyk, ką moki !”, kurio tikslas – pažinti gabius mokyklos moksleivius, sudaryti sąlygas pasirodyti talentingiems kūrėjams ir atlikėjams. Dalyviai galėjo atskleisti savo talentą įvairiais būdais: šokdami, dainuodami, grodami, vaidindami, deklamuodami ir kt.

     Šaunūs ir įdomūs 5-10 klasių mokinių pasirodymai maloniai nustebino ne tik žiūrovus, bet ir pačią vertinimo komisiją. Po ilgų svarstymų buvo paskelbti nugalėtojai: I-ąją vietą užėmė dvi šokėjų poros – P.Mikolajūnaitė (M.Mažvydo gimnazijos mokinė) ir T.Rimgaila (5m kl.) bei E.Čepauskaitė (6b kl.) ir M.Pranckus (6m kl.); II-osios vietos nugalėtoju tapo A.Rudys (5m kl.), o III-oji vieta atiteko V.Jakuboniui (5b kl.) ir dviem 8b klasės mokinėms – M.Kniečiūnaitei bei K.Katkovskytei. Visus nugalėtojus nuoširdžiai sveikiname!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME LIETUVOS ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ METUS

   Balandžio 22 d. 3b klasės mokiniais (klasės vadovė Aušrelė Bobelienė, muzikos vyr. mokytoja Edita Bareikienė) Vilniaus Vytės Nemunėlio bei VšĮ „VIMS –International Meridian School“  mokyklų 3-4 klasių mokiniams pristatė projekto „Upytėlė teka, žuvytėlė plaukia“ programą, kuri skirta paminėti mūsų mokyklos 100-mečiui bei Lietuvos etnografinių regionų metus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VAIKŲ IR JAUNIMO ŠOKIŲ ŠVENTĖ – KONCERTAS „PAVASARIO ŽIEDAI – 2015“

     Balandžio 23 d. mūsų mokyklos dainos ir šokio studijos „Šakar makar“ nariai (vadovė Deimantė Navakienė) dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo šokių šventėje – koncerte „Pavasario žiedai 2015“. Mažieji šokėjai puikiai pasirodė, sulaukė audringų publikos plojimų ir patyrė daug gerų emocijų!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KNYGOS ISTORIJA“

   Balandžio 23 dieną 2b klasėje (mok. Vidmanta Rušėnienė) lankėsi dailininkė, knygų iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė. Mokiniai klausėsi dailininkės pasakojimo ir specialiu pagaliuku – stiliumi – rašė archainėje knygoje – vaško lentelėje. Susidomėję apžiūrėjo pergamentą ir atsargiai iš rankų į rankas perdavė 100 metų senumo knygą, pagamintą iš ryžių popieriaus. Antrokai žaidė su XIX a. sukurtomis judančių paveikslėlių knygomis, kurios vertė aikčioti iš nuostabos ir susižavėjimo. Kiekvienas mokinys sukūrė savo judančių paveikslėlių „Nuotaikų knygą“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖJOME SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENĄ

   Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena minima kasmet gegužės 7 d. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Šiai dienai paminėti šiemet buvo organizuota šventė „Lietuva skaito!“.
3 a klasės mokiniai su mokytoja Rita Duogytė lankėsi „Pegaso“  knygyne, kuriame stebėjosi knygų gausa, skaitė laisvai pasirinktas knygas bei  gavo dovanų.
Kviečiame visus skaityti ir patirti smagių akimirkų su knyga!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NUGALĖJOME ANGLŲ KALBOS KONKURSE

   Balandžio 29 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 5 klasių mokinių anglų kalbos konkursas „Spelling Bee“. Mūsų mokyklą atstovavo 5m klasės mokinės Ugnė Endriukaitytė ir Karina Kulbeckaitė (anglų k. mokytoja Eglė Ačienė). 

Sveikiname KARINĄ KULBECKAITĘ, tapusią šio konkurso I vietos laimėtoja.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SUSITIKIMAS SU KŪRYBOS DRAUGIJA (LSKD) „GUBOJA” – „SPALVŲ” ORKESTRU

Balandžio 28d. mokyklos 3d kl. mokiniai  vyko į Tomo Zano biblioteką, į susitikimą su LSKD „Guboja”. Bibliotekoje buvo organizuojama akcija „Informacijos prieinamumas visiems”. Mokiniai linksminosi klausydami smagios liaudies muzikos, dainų ir neliko abejingi muzikantams. Daug ir įdomiai pasakojo apie internetą,  jo žalą ir naudą. Prieš susitikimą rinko medžiagą apie internetą, jo saugumą, piešė plakatus, vėliau juos pristatė svečiams, pasidalijo mintimis, kaip reiktų saugiau naudotis kompiuteriu ir internetu.  Smagu buvo visiems, o labiausiai mokiniams, nes jie susipažino su naujais ir įdomiais žmonėmis.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINĖ GYNYBOS DIENA MOKYKLOJE

   Balandžio 29 dieną Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos 7-8 klasių mokiniams organizavo nacionalinę gynybos dieną. Mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su krašto apsaugos sistema, kariuomenės veikla ir tradicijomis. Atvykę kariūnai vedė karinės rikiuotės, fizinio lavinimo pamokas, supažindino su kario ekipuote, papasakojo apie Lietuvos kariuomenę.

   Mokiniai džiaugėsi netradicinėmis pamokomis mokykloje. Tikimės, jog šis bendradarbiavimas bus tęsiamas ir ateityje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO 4-5 KLASIŲ MOKINIŲ LENGVOSIOS ATLETIKOS TRIKOVĖS VARŽYBOS

   Balandžio 29 d. mūsų mokyklos 4-5 klasių berniukų ir mergaičių komandos (kūno kultūros mok. J.Janeiko, R. Mugevičienė) dalyvavo Vilniaus miesto mokinių sporto žaidynių lengvosios atletikos trikovės varžybose. Berniukų komanda užėmė 2-ąją vietą, mergaičių 6-tą vietą. Sveikiname prizininkus ir dėkojame už dalyvavimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ MOKYKLOS MAŽIEJI ŠOKĖJAI

   1 c klasės mokinys Lukaš Filipovič sportinių šokių klubą „Juventos“ lanko nuo 2013 m.  Per tą laikotarpį Lukaš yra pasiekęs aukštų rezultatų savo amžiaus grupėje, taip pat pelnęs nemažai įvairių apdovanojimų. Vieni svarbesnių, tai kvalifikacinėse varžybose „LIFE way’2014“ vaikų grupėje iškovota I vieta bei LSŠF reitingo varžybose „Ukmergė’2015“ vaikų grupėje užimta III vieta. 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ROKAS ČEPAUSKAS – PASAULIO VAIKŲ IMTYNIŲ TURNYRO NUGALĖTOJAS

 Mūsų mokyklos 4b klasės mokinys Rokas Čepauskas – jauniausias Lietuvos komandos narys,  prieš Velykas Estijoje vykusiame didžiausiame Europos vaikų graikų – romėnų imtynių turnyre „Tallinn Open“ triumfavo svorio kategorijoje iki 32 kg.

    Balandžio 6d. Olandijoje, Utrechte vyko velykinis vaikų graikų – romėnų imtynių turnyras „Easter tournament“, kuriame dalyvavo imtynių mėgėjai iš viso pasaulio. Rokas svorio kategorijoje iki 32 kg nugalėjo visus varžovus ir dar kartą pasipuošė aukso medaliu.

Sveikiname Roką ir džiaugiamės jo pergalėmis!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPKLASINĖS PIRMOKŲ ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

    Gegužės 12 d. mūsų mokyklos sporto salėje vyko tarpklasinės pirmokų estafečių varžybos. Mažieji pirmokėliai labai stengėsi ir smagiai rungtyniavo.  Tai pirmosios  jų rimtos varžybos. Laimėjo 1 a klasės komanda (mok. Deimantė Navakienė). Džiaugiamės kartu su ja!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SEPTINTASIS „VAIKŲ POEZIJOS PAVASARĖLIS – 2015”

   Gegužės 14 d. 3d kl. mokinės Amelija Jundulaitė ir Aušrinė Anoškaitė (mok. Genė Liutkevičienė) dalyvavo „Pelėdos” pradinėje mokykloje vykusiame septintame „Poezijos pavasarėlyje -2015”, kuris buvo skirtas lietuvių literatūros klasiko poeto Antano Baranausko 180-osioms gimimo metinėms paminėti.

   Amelija Jundulaitė pristatė savo kūrybos eilėraštį „Eglės rauda” apie gimtinės ilgesį, o Aušrinė Anoškaitė nupiešė piešinį pagal A. Baranausko kūrinį „Anykščių šilelis”. Mokinės buvo puikiai įvertintos bei gavo padėkas už dalyvavimą renginyje. Prozininkė ir publicistė poetė Birutė Jonuškaitė pastebėjo ir puikiai įvertino mūsų mokyklos mokinės Amelijos brandų poetišką filosofinį mąstymą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Tarptautinis konkursas Slovakijoje „GRAND PRIX TRNAVIA“

     Š. m. gegužės 2 d. Slovakijos mieste Trnavia vykusiame sportinių šokių konkurse ,,GRAND PRIX TRNAVIA“, Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos mokinys Tautvydas Rimgaila (5m) ir partnerė Patricija Mikolojūnaitė sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, pirmą kartą dalyvaudami aukštesnėje Jaunučiai I D grupėje (dalyvavo 26 poros) finale iškovojo garbingą VI – tą vietą !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BAIGIAMASIS PROJEKTO „PASAKA, MĮSLĖ, PATARLĖ, PRIEŽODIS – MOKO” RENGINYS

   Gegužės 19 d. į mokyklos aktų salę sugužėjo 2 -4 klasių mokiniai, mokytojai ir tėveliai į baigiamąjį projekto „Pasaka, mįslė, patarlė, priežodis – moko” renginį (koordinatorė pradinių klasių mok. G.Liutkevičienė). Tarmiškai pasakas sekė lietuvių kalbos mokytojos Laura Jančienė ir Loreta Paulauskienė, 2–4 klasių mokiniai šoko, dainavo, minė mįsles, patarles, priežodžius. Buvo pristatytos mokinių sukurtos pasakų, mįslių, patarlių knygelės.   Visiems mokytojams ir mokiniams dėkojame už malonų bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą projekte.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

      Informuojame, kad  Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu 2015-03-18 Nr.1-2289 „Dėl Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos (struktūros) pertvarkos“ nuo 2015m. rugsėjo 1 d. mokykla pertvarkoma į Vilniaus Antano Vienuolio progimnaziją.

     Komplektuojamos 1-8 klasės.

                                                                                      Administracija

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA „BORUŽĖLĖ“

Stovyklos data:  2015 06 01 – 2015 06 12

Amžius: 1-5 klasių mokiniai (7-11 m.)

Stovyklos tikslas:

 Organizuoti mokyklos socialiai remtiniems ir rizikos grupės moksleiviams vasaros poilsio stovyklą, kurioje būtų sudarytos palankios ir teikiančios teigiamas emocijas aktyvaus poilsio sąlygos, organizuojama kultūrinė – pažintinė veikla, skatinanti ugdytinius domėtis savo krašto istorija, amatais, papročiai ir gamta.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ PRATYBOS

  Balandžio 25-26 dienomis Tartoko miške (Šalčininkų r.) vyko Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos taktinės pratybos.

Stiprinant patriotizmą ir atsidavimą tėvynei, vis labiau stiprinamas jaunųjų šaulių karinis pasirengimas. Jau 15-a metų gyvuojanti Šalčininkų šaulių 11-oji kuopa (vadovaujama virš. Eimanto Tamulyno) pasižymi savo profesionalumu.

   Kuopos vado iniciatyva balandžio 25-26 dienomis buvo surengtos taktinės pratybos mažiau pažengusiems jauniesiems šauliams. Jauniesiems šauliams vadovavo didelę patirtį turintys būrių vadai, kurių darbą prižiūrėjo atsargos kariai ir mokytojai. Jaunieji šauliai mokėsi įsikurti miške, įkurti ugnį be degtukų, budėti, patruliuoti, atakuoti ir atsitraukti, rengti pasalas bei žaidė žaidimus. Paskaitą apie partizaninį karą jauniesiems šauliams skaitė ats. vyr. ltn. dr. Vidas Kuprevičius.

   Pratybose dalyvavo daugiau kaip 40 šaulių iš Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų. Jų tarpe ir mūsų mokyklos 6m klasės jaunosios šaulės Vanesa Vysocka ir Laura Janušauskaitė  (būrelio vadovas ats. serž. Juozas Bronius Bagdanavičius).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off