Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIS TAUTINIŲ ŠOKIŲ FESTIVALIS “NUPINSIM ŠOKIŲ PYNĘ”

Vasario 5 d. į Simono Daukanto progimnaziją rinkosi tautinių šokių kolektyvų šokėjai ne tik iš Vilniaus mokyklų, bet ir iš kitų Lietuvos miestų. Į šį festivalį skubėjo ir mūsų mokyklos 2a klasės mažieji šokėjai su savo mokytoja D.Navakiene. Visi rinkosi siekdami gražaus tikslo – nupinti ŠOKIŲ pynę.  Džiugi nuotaika, smagūs šokiai lydėjo viso renginio metu. Rankos pačios plojo, kojos trepsėjo! Festivalio pabaigoje visi kolektyvai šoko bendrą lietuvių liaudies šokį “Grandskveras”.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO „IR KNYGA MANE AUGINA“ II ETAPAS

Vasario 2 d. mūsų progimnazijos antrokė Elena Vigraitė ir ketvirtokė Amelija Saulė Rupkutė su savo mokytojomis keliavo į Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą, kur vyko Vilniaus  miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso II etapas.

Sveikiname Eleną! Ji tapo šio etapo laimėtoja 1-2 klasių grupėje.

Mergaitę konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė.

Vasario 4 d.Vilniaus Tuskulėnų progimnazijoje vyks III šio konkurso etapas. Linkime didžiausios sėkmės mūsų skaitovei!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANGLŲ KALBOS MOKYTOJOS TAPYBOS PARODA „SKIRTINGI GYVENIMAI“

Vasario 1d. Seimo parodų galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas atvėrė mūsų progimnazijos anglų kalbos mokytojos Ritos Krupavičiūtės tapybos parodą „Skirtingi gyvenimai“.

Pasak mokytojos, piešti ir tapyti ji mėgo nuo vaikystės, tačiau šeimoje nebuvo palaikymo rimtai studijuoti menus. Ji netapė beveik 20 metų, prie kūrybos grįžo 2014-aisiais, jau užaugus sūnui. Menininkė iki šiol mėgsta tapyti gamtos apsuptyje ir kaip pati sako – „didžioji tapybos mokytoja, ypač peizažų, buvo ir tebėra gamta“. Per praėjusius metus mokytoja surengė dešimt personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse parodose, darbai buvo eksponuojami Lenkijoje ir Belgijoje. 2015-aisias jai suteiktas meno kūrėjo statusas.

„Džiaugiuosi atradusi gyvenimo prasmę ir įminusi nuo vaikystės rūpimus egzistencijos klausimus. Savo kūryba stengiuosi įprasminti egzistencijos žemėje laiką, skatinti žiūrovą mąstyti pozityviai, džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Tapydama paveikslus tarsi įkraunu juos energetiškai, kad žiūrovas pajustų ne tik spalvos galią ir estetiką, bet perskaitytų juos savaip, atrastų savo gyvenimo etapą ar įvykį. Stengiuosi tapyti ir gyventi taip, kaip širdis veda, jei ji džiaugiasi – esu teisingame kelyje. Ir kasdienybėje, ir kūryboje laikausi nuostatos, kad gyvenimas yra nepaprastai gražus, ir noriu tai priminti skubančiam gyventi praeiviui, stabtelėjusiam prie paveikslų, kuriuose daug šviesos, erdvės, sodrių spalvų“, – kalbėjo mokytoja Rita.

Turime puikią progą Seime apžiūrėti mūsų mokytojos kūrybinius darbus. Paroda Seimo III rūmų parodų galerijoje bus eksponuojama iki vasario 15 dienos. Kviečiame visus apsilankyti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „IR KNYGA MANE AUGINA“

Sausio 27 d. mokyklos aktų salėje šurmuliavo mažieji skaitovai, nes čia vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ I etapas. Skaitovus, jų mokytojus, tėvelius bei garbingą komisiją svajingai nuteikė 2a klasės mokinių dūdelėmis atliekamas kūrinys. Skaitovams sėkmės linkėjo dainos ir šokių studijos „Šakar makar“ vaikai. Šaunieji renginio vedantieji antrokė Emilija ir pirmokas Martynas, linksmai šnekučiuodamiesi, kvietė skaitovus deklamuoti eilėraščius. Po konkurso komisijos laukė sunkus darbas ir visi nekantriai laukė rezultatų.

Laimėtojais tapo:

1-2 klasių grupėje:

I vieta – Elena Vigraitė, 2a klasė, mokytoja Deimantė Navakienė

II vieta – Ąžuolas Janušauskas, 1a klasė,  mokytoja Jolanta Montvidienė

3-4 klasių grupėje:

I vieta – Amelija Saulė Rupkutė, 4 a klasė, mokytoja Rita Duogytė

II vieta – Samanta Jefimova, 3b klasė, mokytoja Aušrelė Bobelienė

Elena ir Amelija Saulė dalyvaus Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ II etape, kuris vyks 2016 m. vasario 2 d. Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje. Linkime joms sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

Sveikiname mūsų progimnazijos 5-6 klasių komandą (mok. J.Janeiko, R. Mugevičienė) laimėjusią Vilniaus miesto sporto žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ I ir II etapo estafečių varžybas ir užsitikrinusią vietą finale.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPEKTAKLIS „ŽYDRASIS OBUOLYS”

Sausio 28 dieną mokyklos teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“(vadovė G.Liutkevičienė) pakvietė 1 – 4 klasių  mokinius pasižiūrėti spektaklį „Žydrasis obuolys“ (pagal J. Degutytę). Scenarijų spektakliui kūrė mokyt. G.Liutkevičienė. Sugužėjo į spektaklį klasės draugai, mokytojai, tėveliai. „Kai vieni kitiems dovanosime kuo daugiau gerumo,  tuomet ir gyventi bus smagiau“ – tokia šio spektaklio pagrindinė mintis. Smagu ir norisi vaidinti vis daugiau ir dažniau, kai mažuosius aktorius aplodismentais, gražiu žodžiu apdovanoja ne tik tėveliai, mokytojai, bet ir klasės draugai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽODŽIO ŠVENTĖ

Sausio 19 d. tradiciškai rinkomės į Žodžio šventę – Meninio skaitymo konkursą. Dalyvavo 5-8 klasių mokiniai, skambiai ir raiškiai liejosi eilės apie svarbiausius mūsų gyvenime dalykus: Tėvynę, gamtą, mokslą, gyvenimą, pareigą. Visų mokinių pasirodymai buvo įdomūs, originalūs, tačiau dvi pirmąsias vietas iškovojo išskirtinę tartį, dikciją turintys 6m klasės mokiniai Karina Kulbeckaitė ir Agnis Algirdas Meškauskas (mokyt.L.Paulauskienė).

Antrąsias vietas pasidalijo 8m klasės mokiniai Enrika Pancekauskaitė ir Martynas Pocius, o trečioji atiteko Martynui Paškelevičiui (5a), Austėjai Kriškanaitei (5m) ir Gabrielei Paškevičiūtei (6m).

Sveikiname dalyvius, nugalėtojus ir linkime sėkmės II etape, kuris vyks “Minties” gimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINĖ GYNYBOS DIENA MOKYKLOJE

Sausio 21 dieną Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos 6a, 6b, 6m ir 7m klasių mokiniams organizavo nacionalinę gynybos dieną. Mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su krašto apsaugos sistema, kariuomenės veikla ir tradicijomis. Atvykę kariūnai vedė karinės rikiuotės, fizinio lavinimo pamokas, supažindino su kario ekipuote, papasakojo apie Lietuvos kariuomenę.

Mokiniai džiaugėsi netradicinėmis pamokomis progimnazijoje. Jauniesiems mokyklos šauliams buvo suteikta galimybė plačiau pristatyti savo veiklą  kitiems mokyklos mokiniams.

Tikimės, jog šis bendradarbiavimas bei Jaunųjų mokyklos šaulių veikla taps tradicine mūsų progimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INFORMATIKOS IR INFORMATINIO MĄSTYMO KONKURSO ,,BEBRAS 2015″ LAUREATAI!

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos 4a klasės mokinys Gintaras Žukas (mokyt. R. Duogytė) ir 6 m klasės mokinė Ugnė Endriukaitytė (mokyt. V. Stankevičius) tapo informatikos ir informatinio mąstymo konkurso ,,Bebras 2015″ laureatais.

Gruodžio 19 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete įvyko konkurso „Bebras“ nacionalinė gerosios patirties konferencija. Joje dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokslininkai, švietimo sistemos darbuotojai, studentai, mokinių tėveliai – iš viso per 200 dalyvių. Konferencijos organizatoriai dalyviams buvo parengę intensyvią ir turiningą darbotvarkę: buvo paskelbti konkurso „Bebras“ rezultatai bei apdovanoti nugalėtojai, suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės mokiniams, mokytojai jiems skirtoje konferencijoje pakviesti klausyti pranešimų.

Renginio dalyviai žiūrėjo Lietuvos edukologijos universiteto studentų spektaklį „Grybų karas“, klausėsi Lino Būtėno paskaitos apie išmanius ateities miestus.

Kūrybinėse dirbtuvėse 3–4, 5–6, 7–8, 9–12 klasių mokiniai išbandė pačias įvairiausias su informatiniu mąstymu susijusias veiklas. Jauniausi „Bebro“ nugalėtojai galėjo išmėginti savo jėgas Robotikos Akademijos komandos organizuotame FLL Blitz turnyre, parengtame pagal pasaulinių FIRST LEGO League varžybų formatą. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ir programavimo principais, vėliau patys konstravo ir programavo LEGO Mindstorms robotukus, kurie turėjo atlikti misijas užduočių lauke.

Konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad jau tryliktą kartą įvykęs konkursas „Bebras“, kurio tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų metodus, nepraranda populiarumo tarp Lietuvos mokinių ir į „Bebro“ iniciatyvą kasmet jungiasi įvairios šalys iš viso pasaulio.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ PROGIMNAZIJOJE

Niekas negali nugalėti TAUTOS, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.
1990 –jų metų Kovo 11-oji paskelbė: LIETUVOS VALSTYBĖ YRA.
1991 –jų sausio 13-oji patvirtino: MES BŪSIME 

Sausio 13 d. pirmosios pamokos metu vyko iškilminga pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti, pagerbti ne tik Sausio 13-osios drąsuolius, ne tik tuos, kurių atminimui galvas lenkiame, bet visus, kurie pasakė: NELEISIM.

Mokykloje vyko pilietinė akcija „ Žvakutė lange“, giedamas Lietuvos himnas, skambėjo sausio 13-ąją tautą telkusios dainos. Mokytojai su mokiniais prisiminė Sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pradėta organizuoti nuo 2008 metų. Jau pirmaisiais metais į ją įsitraukė per 100 mokyklų, tarp kurių buvo ir mūsų progimnazija. Kasmet šią  iniciatyvą  palaikančių švietimo įstaigų  daugėja. Akciją aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir LR ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: LR Seimas, LR Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir daug kitų  įstaigų bei organizacijų. Renginio iniciatyvą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

100-MEČIO MOKYKLOS MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

Šiais metais mokykla pasitiko  jau 100-tąjį rugsėjį. Skambutis į mokyklą sukvietė mokinius, mokytojus, tėvelius, senelius bei garbingus svečius. Susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorė Donata Klimkevičienė,  tarti sveikinimo žodį atvyko Vilniaus m. meras Remigijus Šimašius bei jo patarėjai, visiems kasdienės ištvermės ir susikaupimo linkėjo kunigas, siurprizus ir gražius nuoširdžius sveikinimo žodžius dovanojo tėvų bei Mokyklos tarybos atstovai bei mokytojai. Visiems šventės dalyviams buvo pristatyta naujoji progimnazijos daina.

Pasidžiaugę naujųjų mokslo metų pradžia, išgirdę daug gražių linkėjimų, po smagios šventinės programos, visi mokiniai sugužėjo į klases pirmajai pamokai.

Tikėkime, kad į dangų pakilę spalvoti pirmokėlių balionai padės išsipildyti visoms mūsų viltims ir lūkesčiams.

Puikios šventės akimirkos neliko neįamžintos…

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vilniaus meras sveikino rusų, lenkų, žydų, lietuvių moksleivius Rugsėjo pirmosios proga

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Gyvybė yra Dievo dovana, kurią turime branginti ir saugoti.

Didžiausia gyvenimo vertybė

 yra gyvybė ir pats gyvenimas<…>.

Erichas Fromas -

 

SOCIALINIS PROJEKTAS” NEBŪK NAIVUS KELYJE”

 KVIETIMAS

Socialinio projekto”Nebūk naivus kelyje” savanoriai 

 kviečia Jus rugsėjo 24d. 17 val. Nuo Katedros aikštės dalyvauti eisenoje

“UŽ GYVYBĖS IŠSAUGOJIMĄ KELIAUJANT”

Eisenos tikslas  priminti jaunimui, kad  nesirinktų rizikingų keliavimo būdų, pagerbti aukas, žuvusias dėl netinkamai pasirinkto kelionės būdo.

    Nebūkite abeingi šiai jaunimui  itin aktualiai problemai.

 

Lauksime jūsų.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLOS MOKINIAI – JAUNIEJI SAVANORIAI

Rugsėjo 12 d. Vingio parke vyko Unicef bėgimas ,,Už kiekvieną vaiką”. Mūsų mokyklos savanorių grupė atliko visuomeninę naudingą veiklą – prižiūrėjo tvarką ir padėjo renginio organizatoriams.

Unicef bėgimas buvo skirtas padėti Nepalo skurstantiems vaikams. Renginyje dalyvavo dainininkas Edgaras Lubys ir kiti žinomi Lietuvos sporto ir pramogų pasaulio atstovai: Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, TV laidų vedėja ir receptų knygų autorė Beata Nicholson, aktorius Giedrius Savickas, treneris Jean Claude, meteorologas Naglis Šulija, „Miss Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, „Miss Lietuva 2014“ Agnė Kavaliauskaitė, Muay Thai čempionas Sergej Maslabojev, sportininkas ir muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas ir kiti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE “KONKURENCINGAS JAUNIMAS – EUROPOS ATEITIS”

Nuo šių metų birželio mėnesio asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” įgyvendina tarptautinį projektą – “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” (angl. Competitive European Youth), kuris finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Projektas tęsis 18 mėnesių ir bus vykdomas keturiose Europos Sąjungos šalyse narėse – Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre ir Lietuvoje.

Šiuo projektu yra siekiama diegti inovacijas neformalaus jaunimo švietimo srityje sudarant 14 – 18 metų jaunuoliams sąlygas ugdyti ateities karjeros įgūdžius ypač technologijų srityje išnaudojant IRT siūlomas galimybes bei šiuolaikinių mokymo metodų bei priemonių potencialą. Šiame projekte dalyvauja keletas Lietuvos mokyklų: Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija bei Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija.

Projekto metu bus sukurta mišri ugdymo programa, kuri apims metodinę medžiagą, nuotolinio mokymo kursą orientuotą į jaunuolių ateities karjerai reikalingų IRT bei projekto valdymo kompetencijų stiprinimą. Taip pat siekiant pasiekti geriausių projekto rezultatų į projekto veiklas bus įtraukiami iniciatyvūs bei aktyvūs jaunimo darbuotojai bei jaunuoliai, aktyviai viešinamos projekto veiklos, organizuojami mokymai partnerių šalyse bei stiprinama strateginė partnerystė tarp projekte dalyvaujančių institucijų.

Paversime mokymąsi įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu.

Rugsėjo 11 d. mūsų progimnazijoje vyko pirmasis projekto „Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” finansuojamo Erasmus+ programos nacionalinės komandos susitikimas. Susirinko šaunūs šio projekto veiklose dalyvaujantys iniciatyvūs jaunuoliai ir jų mokytojai iš Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Anykščių Jono Biliūno gimnazijų bei mūsų Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos. Smagu, kad buvęs mokyklos mokinys, Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Dzidzevičius sutiko tapti mūsų mokyklos mokinių grupės jaunimo ambasadoriumi, o mūsų mokyklos mokinių grupės šio tarptautinio projekto koordinatorė – direktorės pavaduotoja neformaliam ugdymui Asta Rinkevičienė.

Šiuolaikinių technologijų amžiuje laimi tas, kas moka jomis naudotis. Todėl projektą įgyvendinanti asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais iš Ispanijos, Kipro bei Vengrijos projekto metu ieško būdų kaip neformalų jaunimo ugdymo procesą informacinių technologijų srityje padaryti patrauklesnį ir įdomesnį. „Mūsų siekis, sukurti tokią programą, kuri padėtų jaunimui į technologijų taikymą žiūrėti kaip į kūrybinį procesą”, – sakė projekto vadovė Laura Grinevičiūtė. Pasak jos, programa suteiks ne tik teorinių žinių, bet ir taip šiandien reikalingų bendravimo bei komandinio darbo įgūdžių, o mokymasis bus paverstas įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu.

Pirmojo nacionalinės komandos susitikimo metu buvo ne tik pristatytas projektas ir supažindinti dalyviai vienas su kitu, bet praktiškai išbandyti interaktyvūs komandos formavimo metodai, aptartos šiai dienai jaunimui aktualios temos.

Šių metų spalio mėnesį tokie pat renginiai vyks ir projekto partnerių šalyse kur tikimasi suburti tokią pat motyvuotą, veiklią ir smalsią komandą kaip ir Lietuvoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SOLIDARUMO BĖGIMAS

Rugsėjo 30 d. kūno kultūros mokytojai J. Janeiko ir R. Gudauskas mūsų mokykloje organizavo jau tradiciniu tapusį Solidarumo bėgimą. Solidarumo bėgimas – tai visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus”, kovojančios už vaiko teises, projektas. Šiemet Solidarumo bėgime dalyvavo 3a klasės (mokyt. G. Ulevičiūtė) ir 4a klasės (mokyt. R. Duogytė) mokiniai. Vaikai noriai ir akyviai dalyvavę bėgime prisidėjo prie paramos Lietuvos vaikams, lankantiems vaikų dienos centrus bei vaikams Zambijoje. Tikime, kad mūsų indėlis skatins teigiamus pokyčius kovojant prieš smurtą bei vaikų išnaudojimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOSIOS LIETUVIŲ GIMNAZIJOS 100-MEČIO MINĖJIMO RENGINIŲ ATIDARYMAS ROTUŠĖS AIKŠTĖJE

2015 m. spalio 5d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyko vienas iš pirmosios lietuvių gimnazijos 100-mečiui paminėti skirtų koncertų „Pirmajai lietuvių gimnazijai -100“. Koncerte sveikinimo kalbas tarė Švietimo kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas, mero padėjėjas Albertas Lakštauskas ir visų šią šventę iniciavusių mokyklų direktoriai. Koncertą stebėjusius mokyklų mokinius, jų tėvus, mokytojus, svečius ir praeivius džiugino Vytauto Didžiojo ir Salomėjos Nėries gimnazijų, mūsų Vienuolio progimnazijos ir Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokinių vokalo, šokio, choro ir teatro pasirodymai, taip pat mokyklų partnerių – Gerosios Vilties progimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“, Rygos 1-osios gimnazijos choras.

Renginio organizatoriai dėkoja visiems prie renginio realizavimo prisidėjusiems mokiniams ir mokytojams bei linki sėkmingų bendradarbiavimo projektų ateityje.

Na, o mes dalinamės akimirkomis iš mūsų – Vienuolio progimnazijos – mokinių pasirodymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽINIA APIE MOKYKLOS 100-METĮ ČIKAGOS MAIRONIO LITUANISTINEI MOKYKLAI

Istorijos mokytoja Sigita Kazlienė rugsėjo 19 d. viešėdama Amerikoje apsilankė Čikagos Maironio lituanistinėje mokykloje ir perdavė žinią, kad mūsų progimnazija spalio 9 dieną švęs Pirmosios lietuvių gimnazijos 100-metį.

Džiugu, kad lietuviškas žodis už Atlanto, Maironio lituanistinėje mokykloje, gyvuoja jau 56-ajį rugsėjį. Šioje mokykloje mokytoja Sigita istorijos pamokoje su 7-8 klasių mokiniais  diskutavo apie lietuvybės išsaugojimo svarbą, pasidžiaugė mokinių giliomis Lietuvos istorijos žiniomis, jų dideliu noru pažinti gimtojo krašto praeitį, kultūrą. Palinkėjo ir Maironio lituanistinei mokyklai sulaukti 100-ojo rugsėjo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 10 d. Trakuose (Trasalyje) vykusiame sportinių šokių konkurse ,,Lifeway 2015“, Antano Vienuolio progimnazijos mokyklos mokinys Tautvydas Rimgaila (6 m) ir partnerė Arūnė Urbonavičiūtė sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai I E 6 grupėje finale iškovojo garbingą IV – tą vietą !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKYKLOS MUZIEJUJE – TAUTOSAKOS PAMOKOS

Mokyklos muziejus-puiki vieta tautosakos pamokų apibendrinimui. Čia gausu senų rakandų, kurie padeda atkurti autentišką sakmišką ar pasakišką aplinką. 6m klasės mokiniai (mok. L.Paulauskienė) čia inscenizavo sakmes apie mitines būtybes. 5m klasės mokiniai (mok. E.Valavičienė) surengė netradicinę pamoką “Seku seku pasaką”, kurioje mokiniai demonstravo pasakojimo įgūdžius.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2-4 KLASIŲ DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

Spalio 15 d. mokykloje vyko 2-4 klasių dailaus rašto konkursas. Jį organizavo pradinių klasių vyr. mokytojos Vidmanta Rušėnienė ir Jolita Šimkienė.

Konkurso pirmasis etapas vyko klasėse. Buvo atrinkta po tris atstovus į mokyklinį dailaus rašto konkursą.

Nugalėtojais tapo:

Jonas Jakštys  - 2a klasės mokinys ( mok. Deimantė Navakienė)

Brigita Larinaitė -3a klasės mokinė ( mok.Gitana Ulevičiūtė)

Rugilė Pauliukonytė – 4a klasės mokinė (mok. Rita Duogytė)

Linkime sėkmės nugalėtojams Vilniaus miesto dailaus rašto konkurse.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOS LIETUVIŠKOS MOKYKLOS 100-MEČIO JUBILIEJAUS PAMINĖJIMO RENGINIŲ AKIMIRKOS

SPALIO 5 d. (pirmadienis)

 „T I K   T A U  GRAŽIAUSI  ŽODŽIAI,    100-MEČIO   MOKYKLOS   M O K Y T O J A U“

Šventinio rytmečio, skirto mokyklos įkūrimo 100 metų jubiliejui bei Tarptautinei  mokytojo  dienai paminėti, akimirkos.

 

Iškilminga 4 mokyklų  eisena nuo Rotušės aikštės iki pirmojo pastato, kuriame veikė lietuvių gimnazija ( Mindaugo ir J.Basanavičiaus gatvių kampas16/16)

bei  memorialinės lentos atidengimas.

 

Koncertas Rotušės aikštėje – „PIRMAJAI  LIETUVIŲ  GIMNAZIJAI  – 100“

 

SPALIO 6 d. (antradienis)

 Antano Vienuolio biusto atidengimas.

Prisiminimų šventinė popietė IŠ ATMINTIES, IŠ SENO ATVIRUKO…” su mokytojais senjorais.

 

SPALIO 7 d. (trečiadienis)

 Knygos „100-mečio taku“ pristatymas. Šventinė popietė mokyklos bendruomenei.

 

SPALIO  8 d. (ketvirtadienis)

Projektinės  veiklos „ŠIANDIEN AŠ  RAŠAU  MOKYKLOS  ISTORIJĄ“ pristatymas mokyklos bendruomenei

 

SPALIO 9 d. (penktadienis)

Šventinis  koncertas  Siemens Arenoje  „PIRMAJAI  LIETUVIŲ  GIMNAZIJAI – 100“ .

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kamštelių vajus 2015

Mūsų mokykla jau antrą kartą dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Kamštelių vajus 2015“. Šio konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti, ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti ,,žaliai“, ugdyti kūrybiškumą ir komandinį darbą.

Šiemet plastikiniai butelių kamšteliai buvo renkami 12 Lietuvos miestų, konkurse užsiregistravo net 250 Lietuvos komandų. Per šių metų konkurso finalą buvo surinkta 10051 kilogramas plastikinių butelių kamštelių (pernai 7909 kg). Šis plastikas bus perdirbtas. Galima pasigrožėti ir 55 meniniais darbais iš kamštelių Vilniuje, PLC „Panorama“. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė kviečia lapkričio 6–8 d. į parodą „Vaikų šalis“ Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo”,  kur bus galima taškytis, „maudytis“ kamštelių baseine.

Mūsų mokykloje šį konkursą organizavo, kamštelius svėrė ir rūšiavo mokytojos R.Duogytė, G.Ulevičiūtė ir R.Jagminė. Jos taip pat padėjo rūšiuoti ir Vilniaus m. komandų pristatytus kamštelius.

Šiais metais mūsų mokykla surinko 152 kg plastikinių butelių kamštelių  (pernai  72 kg) ir užėmė 13 vietą!

Dėkojame ir džiaugiamės visa mokyklos bendruomene, kuri šiemet dar aktyviau prisidėjo prie šios ekologinės iniciatyvos. Kviečiame vėl pradėti rinkti kamštelius.

Konkursas tęsiasi!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Tradicijų puoselėjimas: Konstitucijos egzaminas

Rugsėjo 29 ir spalio 13 dienomis mūsų mokykloje vyko tęstinio projekto, Lietuvos Respublikos konstitucijos egzamino, pirmasis ir antrasis etapai. Šis renginys, kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Vien mokyklų skaičius siekė virš 300, o bendras visų amžiaus grupių dalyvių skaičius maždaug 30 tūkstančių!

Pirmajame egzamino etape dalyviai privalėjo atsakyti į 30 klausimų, susijusių su Lietuvos Respublikos konstitucija ir Lietuvos  valstybės istorija. Suklysti leista tik penkis kartus. Mūsų progimnazijos mokiniai varžėsi 8-10 klasių amžiaus grupėje, kurią ruošė istorijos mokytojas metodininkas A. Meištas. Pirmąjį ir  antrąjį etapus sėkmingai įveikė  pateko 8a klasės mokinys Ugnius Švereika bei pateko tarp egzamino finalistų. Beje, Ugnius finale dalyvauja jau antri metai iš eilės, tad jį drąsiai galime vadinti Konstitucijos žinovu!

Padėka mokykloms

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“

Lapkričio 5 d. mūsų mokykloje vyko  Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ I etapas.

Laimėtojais tapo:

3 b klasės mokinė  Ona Spranaitytė (mokytoja Vidmanta Rušėnienė)

4 a klasės mokinė Gabrielė Misenkaitė (mokytoja Rita Duogytė)

Šie mokiniai dalyvaus Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ II etape, kuris vyks 2015 m. lapkričio 12 d. Vilniaus Maironio progimnazijoje.

Linkime jiems sėkmės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į PINIGŲ MUZIEJŲ

Lapkričio 13 d. 2 a klasės mokiniai (mok. D.Navakienė) lankėsi Lietuvos banko pinigų muziejuje. Vaikai žinių sėmėsi pinigų istorijos salėje. Susipažino su pasaulio pinigų raida nuo seniausių jų formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro – iki elektroninių pinigų. Apžiūrėjo ekspoziciją, kurios centre – senieji monetų lobiai ir juvelyriniai gaminiai su monetomis. Vaikai savo rankomis išbandė monetų kalimo įrankį ir pasigamino skirtuką knygai su monetos įspaudu, taip pat  apžiūrėjo iš 1000000 monetų pastatytą piramidę. Smagią ir įdomią išvyką siūlome ir kitiems mokyklos mokiniams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Lapkričio 14 d. Kauno rajone Garliavoje vykusiame sportinių šokių konkurse ,,Jaunosios viltys-2015“, mūsų progimnazijos mokinys Tautvydas Rimgaila (6 m) ir partnerė Arūnė Urbonavičiūtė –  sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvavosoprtinių šokių varžybose ir  Jaunių I E 6 grupėje (22 poros) finale iškovojo garbingą V – tą vietą.

Lapkričio 15 d. Vilniuje vykusiame konkurse ,,Vilniaus ruduo 2015“ ši šokėjų pora finale iškovojo IV – tą vietą.

Didžiuojamės šokėjais ir linkime jiems sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SAVAITĖ SU ŠYPSENA :-)

Lapkričio 16-21 dienomis  Mokinių savivalda (vad. Judita Žaliaduonienė) organizavo  akciją „Savaitė su šypsena“.  Mokiniai visą savaitę nešiojo savo pačių pasigamintas šypsenėles ir tuo pačiu apdovanojo visus mokytojus šypsenėlėmis. Kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką mokinius pasitikdavo populiari jaunimo muzika. Pirmadienį „Savaitę su šypsena“ pradėjome „Slapto draugo“ žaidimu, kuris tęsėsi visą savaitę. Pertraukų metu kartu su progimnazijos psichologe Alma Želviene, kvietėme visus norinčius nusifotografuoti konkursui „Gražiausia progimnazijos šypsena“. Antradienį  buvo paskelbtas tolerantiškiausias mokytojas, kurį rinko mokiniai. Juo tapo istorijos vyr. mokytojas Antanas Meištas.

Linkime, kad Jus šypsena ir puiki nuotaika lydėtų kiekvieną dieną.  :-)

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME PROJEKTE „ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ“

Lapkričio 12d. 1c klasės mokiniai  (mok. G.Liutkevičienė) dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kuris vyko Tomo Zano bibliotekoje. Šių metų tema – „Draugystė“ pagal Šiaurės šalių autorių kūrinius. Mokiniai visą savaitę kalbėjo apie draugystę, skaitė švedų, suomių autorių kūrinius (L.Krohn  „Pelikanas“, M.Gripe „Hugas ir Jozefina“), aptarė šiuos kūrinius, piešė iliustracijas ir sudėjo į savo klasės mokinių kūrybos knygelę „Draugystė“. Besisvečiuodami bibliotekoje mokiniai vaidino spektakliuką „Trys paršiukai“ (pagal S.Michalkovą), skaitė ištraukas iš kūrinių, todėl buvo pavaišinti saldžiomis vaišėmis, apdovanoti  lankstinukais, atvirukais draugystės tema. Dėkojame už puikiai praleistą laiką bibliotekoje vedėjai Aušrai Gražulienei, kuri jau keletą metų vis kviečia mokinius dalyvauti šiame projekte.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Laureatės

Didžiuojamės 3a klasės mokine Brigita Larinaite ( mok. Gitana Ulevičiūtė) ir 4a klasės mokine Rugile Pauliukonyte (mok. Rita Duogytė), kurios tapo Vilniaus miesto II-IV klasių mokinių dailaus rašto konkurso nugalėtojomis.

Linkime visiems dailiai ir taisyklingai rašyti!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ PRATYBOS

Gruodžio 4 d. į Šalčininkų rajono Kalesninkų seniūnijoje esančią Mykolo Rudzio pagrindinę mokyklą net trims dienoms atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-oji kuopa, tarp kurių ir A. Vienuolio progimnazijos jaunieji šauliai.

Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų šaulių 11-osios kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas organizavo šaulių pratybas Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje jau ne pirmą kartą. Šiose pratybose iš viso dalyvavo daugiau kaip 100 dalyvių, tarp kurių ir mūsų progimnazijos jaunieji šauliai: Laura Janušauskatė, Vanesa Vysocka, Margiris Lukoševičius, kandidatai į jaunuosius šaulius Gustė Grigaitytė, Mantas Larinas, Daumantas Mockus, Ieva Staniukaitė, Saulius Žukauskas, Neda Kunsevičiūtė (būrelio vadovas dimisijos seržantas Bronius Bagdanavičius).

Tik atvykę dalyviai užsiregistravo ir kibo į darbus. Visi jaunieji šauliai ir šauliai buvo padalinti į keturis būrius. Labai pagirtina, kad pratybose buvo sulaukta ne tik visuomet dalyvaujančių šaulių, bet ir jaunuolių, kuriems tokio tipo pratybos buvo pirmosios. Dalyviams taip pat buvo vedama paskaita apie nebylaus valdymo signalus, tuomet laukė dar viena labai įdomi paskaita apie ateities karą „Karas 2020“. Nepamirštas ir dar vienas svarbus elementas – rikiuotės pradmenys. Ne tik mokymai padėjo įsilieti į kareivinių rėžimą, tuoj po paskaitų buvo sudarytas budėjimo grafikas ir paskelbta komanda „Kuopa miega“. Tokia buvo pirmoji pratybų diena.

Antrosios dienos mokymai buvo orientuoti į teorinių žinių pritaikymą praktikoje. Aplink mokyklos teritoriją buvo mokomasi naudotis nebylaus valdymo signalais ir paversti juos pačia efektyviausia komunikacijos priemone vykdant įvairias užduotis. Dalyviai susipažino ir įtvirtino žinias apie tikrą kario ekipuotę, kuprinės turinį ir daiktus, kuriuos kiekvienas karys visuomet nešiojasi su savimi, kad galėtų išgyventi bet kokiomis gyvenimo sąlygomis.

Pratybų uždaryme buvo įteiktos padėkos ir apdovanojimai pasižymėjusiems šauliams. Kuopos vadas viršila Eimantas Tamulynas ypač paminėjo Antano Vienuolio progimnazijos energingas bei perspektyvias jaunąsias šaules Laurą Janušauskaitę ir Vanesą Vysocką, kurioms taip pat buvo įteiktos padėkos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ DIKTANTO KONKURSAS „DIKTANTO MEISTRAS“ II ETAPAS

2015 m. lapkričio 12 d. Vilniaus Maironio progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras“ II etapas.

Mūsų progimnazijos  3b klasės mokinė  Ona Spranaitytė (mok. Vidmanta Rušėnienė) laimėjo garbingą III-čiąją vietą.

Sveikiname Oną !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PARODA „MANO KLASĖ PRIEŠ RŪKYMĄ“

Lapkričio 23-27 dienomis progimnazijos  Mokinių savivalda organizavo piešinių parodą „Mano klasė prieš rūkymą“. Parodos  tikslas – priminti mokiniams apie rūkymo žalą žmogaus organizmui. Parodoje  dalyvavo 5-8 klasių mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

POPIETĖ SU BUVUSIAIS AŠTUNTOKAIS

Gruodžio 4 d.  vyko popietė „Mes buvę aštuntokai“. Popietę organizavo Mokinių savivaldos aštuntų klasių mokiniai bei mokytojos (A.Ruzgienė, A.Galatiltienė, J.Žaliaduonienė). Mokykloje viešėjo buvę mokiniai, kurie pasidalino savo mintimis apie mokymosi skirtingose gimnazijose privalumus bei trūkumus, įstojimo galimybes, kasdienybę, mokytojų reikalavimus, pasakojo apie adaptacinį laikotarpį pirmaisiais mokslo metų mėnesiais. Aštuntokai kėlė rūpimus klausimus, susidomėję klausėsi pristatymų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ETNOKULTŪRINĖ VEIKLA

Gruodžio  10 dieną  mūsų mokyklos ansamblio „Sutartinė“ (vadovas. Juozas Kairys) 8a klasės dainininkės (Emilija Varnaitė, Ugnė Luščiauskaitė , Ūla Šidlauskaitė ir Reda Lazovskytė) dalyvavo Vilniaus miesto  tarpmokyklinėje  8-12 klasių konferencijoje „Lietuvos etnografiniai regionai“ ir pristatė aukštaitišką trejinę sutartinę „Čibi ribi ožys“, kuri senovėje buvo dainuojama rytų Aukštaitijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„ŽIEMĄ GERAI, ŽIEMĄ BŪNA KALĖDOS…“

Laukdami gražiausių metų švenčių – šv.  Kalėdų bei Naujųjų metų – progimnazijos jubiliejinius metus užbaigėme puošdami 100 angelų eglutę. Gruodžio 14-23 dienomis buvo organizuota daug įvairių kalėdinių renginių: 1-4 klasių mokiniai visus džiugino savo kalėdiniais muzikiniais sveikinimais, Mokinių savivalda ir teatro mokytoja G. Liutkevičienė socialiai remtinus progimnazijos mokinius pakvietė į koncertą-spektaklį “Kuo daugiau meilės, šilumos, džiaugsmo į kiekvieną širdelę”, kuriame buvo dalinamos dovanos iš paties Kalėdų senelio rankų, 5-8 klasių mokiniai surengė ekologinį konkursą „EKO kalėdinė mada“, kuriame pristatė kostiumus iš antrinių žaliavų, kūno kultūros mokytojai organizavo jau tradiciniu tapusį kalėdinį baudų mėtymo turnyrą.
Į mokyklą atvykusios viešnios tiesiog sveikino visą bendruomenę artėjančių švenčių proga.

Renginių, geros nuotaikos ir įspūdžių tikrai netrūko.Visus laimino ir sėkmės linkėjo ilgam virš mokyklos vartų nutūpęs Vilniaus angeliukas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAUREATAS ŠALIES MOKINIŲ DARBŲ PARODOJE – KONKURSE

Lapkričio 16 -24 d. Barboros Radvilaitės pagrindinėje mokykloje vyko  šalies pradinių klasių mokinių darbų paroda – konkursas „Linksmoji Pepė – iliustracijų knygai kūrimas”. Iš visos Lietuvos konkurse dalyvavo 894 mokinių darbai. Gruodžio mėn. buvo atrinkti geriausi darbai, kurie sudėti į knygą ir bus išsiųsti į Švediją, į Astridos Lindgren muziejų.

1c klasės mokinys Vakaris Kasperiūnas (mokyt. Genė Liutkevičienė) nupiešė piešinį pagal Astridos Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė”, dalyvavo konkurse ir tapo  laureatu. Jo piešinys “Pepė keliauja į vaistinę” bus nusiųstas į Švediją. Mūsų mokyklos mokinys  buvo apdovanotas diplomu už puikų darbą. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo mokiniu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KNYGŲ KALĖDOS

Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko gražus tradicinės akcijos „Knygų Kalėdos“ renginys, kurį mūsų mokykloje  organizavo bibliotekos vedėja Eglė Šilkūnienė ir lietuvių kalbos mokytoja Loreta Paulauskienė. Pasipuošę kalėdiniais akcentais skaitovai-savanoriai  Agnis Algirdas Meškauskas(6m), Deimantas Valavičius(7m), Dominyka Buiko(7m), Martynas Pranckus(7m), Pranciškus Gricius(7m), Augustina Padvelskytė(7m), Vanesa Vysocka(7m), Dovilė Peciulevičiūtė(7m) ir Elzė Maslauskaitė(7m) lankėsi pradinėse klasėse ir skaitė ištraukas iš mėgstamiausių mokyklos bibliotekoje esančių  knygų. Šis siurprizas buvo tikra vyresniųjų kalėdinė dovana mažiesiems draugams. Ne vienas iš jų  užsuko į biblioteką ieškoti  sudominusios knygelės. Gal ji ir atves vaiką į paslaptingąjį knygų pasaulį?…

Dėkojame šiems mokytojams ir mokiniams, kurie prisidėjo prie bibliotekos fondo turtinimo, dalyvavo akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir dovanojo mokyklos bibliotekai naujų, įdomių knygų:

  • lietuvių kalbos mokytojai Loretai Paulauskienei, anglų kalbos mokytojai Eglei Ačienei, pradinių klasių mokytojai Deimantei Navakienei;
  • 4a klasės mokiniams: Amelijai Jundulaitei, Livijai Švabovičiūtei, Eladai Eitavičiūtei;
  • 7m klasės mokiniams: Deimantui Valavičiui, Dominykai Buiko, Martynui Pranskui, Pranciškui Griciui, Augustinai Padvelskytei, Vanesai Vysockai, Dovilei Peciulevičiūtei, Elzei Maslauskaitei, Miglei Toločkaitei;
  • 6m klasės mokiniui Agniui Algirdui Meškauskui.

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off