IŠVYKA Į ŠIAULIUS

Spalio 11d. 4b ir 4m klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Rasos Jagminės ir Jolitos Šimkienės, lankėsi Šiauliuose. Aplankėme vienintelį dviračių istorijai skirtą Dviračių muziejų, kurio ekspozicija pasakoja apie vienos iš seniausių, populiariausių susisiekimo, sporto, ekologiškos transporto priemonės – dviračio  atsiradimo istoriją ir raidą. Susipažinome su pirmais lietuviškais namų darbo dviračiais iš medžio ir geležies.

Ekskursijos metu aplankėme Saulės laikrodžio aikštę, Šv. Petro ir Povilo katedrą, pasivaikščiojome pėsčiųjų bulvaru, pabuvojome Chaimo Frenkelio viloje. Taip pat aplankėme vieną iš labiausiai piligrimų lankomų vietų – garsųjį Kryžių kalną. Kupini įspūdžių grįžome į Vilnių.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKAI MOKOSI ATRASTI

2a (mok. A.Neverauskienė) ir 2d (mok. A.Bobelienė) klasių mokinukai, smagiai praleidę laiką kukurūzų labirinte, sako, kad jeigu nesiseka surasti išėjimo, nepamirškite, kad jis vis dėlto yra. Vaikai keliavo net trijų kilometrų ilgio labirintu, teko surasti devynias stoteles, jose pažymėti savo bilietą kodiniu ženklu. Prie labirinto išėjimo vaikai surado lobių skrynelę, atkodavo savo bilietą ir  atrakino ją. Skrynelėje antrokai rado siurprizą! Net lietus nesutrukdė pramogos. Nėra blogo oro, jeigu yra tinkama apranga ir avalynė.

Antrokai siūlo visiems puikią pramogą ir netradicinę matematikos pamoką praleisti kukurūzų lauke.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKAI PAMINĖJO KOŠĖS DIENĄ

Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, LR Sveikatos  ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena“, organizavo pasaulinę „Košės dieną“.

Spalio 10d. mūsų progimnazijos pirmokai taip pat prisijungė prie akcijos. Mokiniai buvo vaišinami košės pusryčiais, mokytojos su mokiniais kalbėjo apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.

Tikimės, kad sveikos mitybos principus mokiniai taikys kasdienybėje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME PASAULINĘ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENĄ

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų paramos ir pagalbos.

Spalio 10-ąją, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, progimnazijos bendruomenės nariai augino “Jausmų medį”. Mintimis apie savo jausmus bei emocijas dalinosi ne tik progimnazijos moksleiviai ir mokytojai, bet ir tėveliai, padėdami “auginti” medį. Galime pasidžiaugti, kad medyje atsispindi mūsų teigiamų jausmų gausa. 

Klasės valandėlių metu 5-8 klasių moksleiviams taip pat buvo pasakojama apie psichikos sveikatos svarbą, rekomenduojama, kaip ja rūpintis ir stiprinti.
Taigi ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJŲ RUDENINĖS PERGALĖS

Spalio 7 d. Kaune vykusiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose ,,Rudens taurė 2017“ mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (8m) ir Martyna Urmonaitė (7m), sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvavo tarptautinėse  sportinių šokių varžybose  “Rudens taurė 2017“  ir  grupėje „Jauniai II D LA“  iškovojo III vietą!!!

Sveikiname mūsų mokyklos šokėjus ir didžiuojamės jais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į JAUNŲJŲ GAMTININKŲ CENTRĄ

1d klasės (mok. R.Žilakauskienė) mokinukai namuose turi augintinių,  jais aktyviai rūpinasi. Kviečiame į mūsų klasę – čia puikuojasi stendas su vaikų numylėtiniais. Bet tikrasis gyvūnų mylėtojas yra tas, kuris žino, kuo rūpinasi draugas, draugė ar kaimynas. Tad ilgai nelaukę pirmokėliai pasiėmė morkų, obuolių ir nuvyko pasidairyti į ne taip toli mokyklos įsikūrusią Jaunųjų Gamtininkų centrą Pavilnyje.

Emocijos liejosi per kraštus, kai išvydo ožiukus, asiliukus, ponius, triušiukus, pelytes, žuvis, povą, jūrų erelį ir kt. Galimybė paliesti žaltį irgi pasitaiko ne kasdien. Visus labai pralinksmino didelis vėžlys, kuris atkakliai keliavo artyn vaikų. Gal norėjo būti pirmoku?

Edukacinės pamokos ,,Naminiai gyvūnai“ metu vaikai gautas žinias pritaikė praktikoje žaisdami – suskirstė žaislinius gyvūnus pagal šeimas, paskirstė jiems pašarą.

Grįždami į mokyklą dar ilgai šurmuliavo – kodėl jūrinis erelis buvo be kojos, kodėl jam  nesuaugo tas kojos kaulas, kuo minta ežiukai, kiek metų gyvena stotyje minėti gyvūnai ir pan. Tad jei įdomu, skubėkite pas 1d klasės mokinukus – jie daug žino, papasakos!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNIEJI PROGIMNAZIJOS ŠAULIAI RUDENINIAME ŽYGYJE

Spalio 7 d. Jaunieji mokyklos šauliai kartu su Prienų 206-osios ir Varėnos r. 105-osios kuopų šauliais dalyvavo šventiniame 21 km istorinio pažinimo žygyje nuo Darsūniškio iki Jiezno, skirtame Jiezno vardo 525-mečiui paminėti. Ištvermingiausi žygyje dalyvavę progimnazijos šauliai: Veronika Ignatovič (8m), Brigita Larinaitė (5m), Mantas Larinas (8b), Glorija Gotto (8b). Buvo ir saulės, ir lietaus, tačiau visiems patiko. Grįžome kupini nuostabių prisiminimų ir puikios nuotaikos. Buvo labai smagu! Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti žygyje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SVEČIUOJAMĖS JUNGTINĖS KARALYSTĖS AMBASADOJE

Spalio 6 d. 8m kl. mokiniai, Vilniaus miesto 8-tų klasių mokinių  viktorinoje ,,Ar pažįsti Didžiąją Britaniją?” laimėję garbingą III vietą ir ekskursiją į Jungtinių tautų ambasadą, joje ir lankėsi. Susitikimo metu aštuntokai galėjo ne tik susipažinti su ambasada, jos veikla, britų diplomatų Lietuvoje kasdienybe, bet ir apžiūrėti istorinį ambasados pastatą, kuriame kai kurios architektūrinės detalės mena net ir labai ankstyvą Antakalnio mikrorajono laikotarpį. Prie puodelio arbatos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su JK ambasadariumi Lietuvoje Andrew John Pearce.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MINIME LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO DIENĄ

Rugsėjo pabaigoje progimnazijos bendruomenė minėjo vieną iš tragiškiausių istorijos momentų – Lietuvos žydų genocido dieną. Negalime ir neturime teisės pamiršti fakto, jog nacistų okupacijos laikotarpiu Lietuvoje žuvo beveik visa iki tol gausi žydų bendruomenė, šimtmečius taikiai gyvenusi mūsų krašte. Istorijos pamokose (mokytojas A.Meištas) tą savaitę šia tema vyko diskusijos, mokiniai pristatė savo darbus ir projektus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Rugsėjo 26 dienos popietę garsus vaikų juokas, plazdančios vėliavėlės, skambi muzika ir gražiausi žodžiai savo mokyklai, buvo rašomi visomis užsienio kalbomis. Vokiškai, angliškai, rusų ir prancūzų kalbomis, mokiniai kvietė užsukti į Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos kiemą ir kartu pažymėti Europos kalbų dieną.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJŲ

Vos prasidėjus mokslo metams, 3a klasės mokiniai kartu su tėveliais (mokytoja D.Navakienė) aplankė Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Visus žavėjo mintis – pažvelgti iš arčiau į žvaigždes. Kad įvyktų ekskursija, būtina sąlyga – giedras dangus. Ir iš tiesų vakaras buvo nuostabus, jokio debesuotumo. Laukdami saulėlydžio, keliavome per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, vis kildami aukštyn. Penkiose salėse gidas pristatė  skirtingus žmogaus, žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu. Po to skaniai pavakarieniavę, laukėme, kol sutems, ir kilome į bokštelius prie teleskopų. Teleskopo pagalba stebėjome Saturną, dvinares žvaigždes, mirusią žvaigždę, Mėnulį, ūką. Neapsakomas jausmas būti arčiau žvaigždžių ir pajausti milžiniškus Visatos atstumus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 1 d. Kaune vyko  kvalifikacinės Tarptautinės sportinių šokių varžybos ,,Rudens taurė“.  Mūsų  progimnazijos mokiniai sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai Tautvydas Rimgaila (7m klasė) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m klasė) jaunių I D ST grupėje laimėjo finalą ir užėmė garbingą 7-tąją vietą iš 20-ties dalyvavusių porų. Martynas Pranckus (8m klasė) su partnere Elze Gusčiūte (7m klasė) jaunių I ST grupėje iš 22 porų iškovojo 7 vietą. Džiaugiamės progimnazijos šokėjų pirmuoju startu šį sezoną ir linkime jiems sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

STAIGMENOS IR MALONIOS AKIMIRKOS PROGIMNAZIJOS MOKYTOJAMS

Spalio 5 d.  buvo paminėta Tarptautinė Mokytojų diena. Šventę organizavo mokinių savivalda.

Jau rytą atėjusius mokytojus, mokinius ir tėvus progimnazijos aktyviausieji mokiniai pasitiko džiaugsmingai šurmuliuodami. Visus įeinančius džiugino skambi muzika, kuri kvietė aktyviai pradėti rytą mankšta.

Pasibaigus pamokoms, visi progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į trumpą sveikinimų pertrauką. Mokytojus mokiniai džiugino šypsenomis, gėlėmis, mažomis staigmenomis ir gražiomis dainomis. Tai skirta mokytojams už jų begalinę kantrybę, dėmesį ir meilę kiekvienam progimnazijos mokiniui.

  Dėkojame Jums, mūsų išradingieji mokiniai, už puikią nuotaiką, dėmesingumą, staigmenas ir malonias akimirkas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

JAUNIEJI ŠAULIAI PRATYBOSE „RUDENS GRIAUSMAS 2016“ DREBINO ŽEMĘ

Rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Vilniaus r. Marijampolio M. Lukšienės gimnazijoje bei jos apylinkėse  vyko pratybos ,,Rudens griausmas 2016‘‘, kurias įvykdė LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunieji šauliai. Dalyvavo 160 jaunųjų bei rikiuotės šaulių (didžioji dauguma – 120 – mūsų Šalčininkų 1011 kuopos). Pratybas rengė ir joms vadovavo daugiau nei 10 instruktorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Viešojo saugumo tarnybos, medicinos tarnybų  bei Jaunųjų šaulių būrelių vadovai. Pratybose dalyvavo šie mūsų progimnazijos jaunieji šauliai: j.š. Ieva Staniukaitytė, j.š. Milena Martinkevič, j.š. Laura Janušauskaitė, j.š. Vanesa Vysocka, j.š. Giedrius Saulius Žukauskas, j.š. Mantas Larinas, j.š. Daumantas Mockus. Mūsų progimnazijos Jaunųjų šaulių  būrio vadovas dim. srž. Bronius Bagdanavičius.

Vykusiose pratybose užduotys buvo labai įvairios: koviniai šauliai („diversantai“) parą gyveno miške, taip ugdė kario  taktikos, išlikimo bei karybos įgūdžius. Jaunesnieji šauliai („taikdariai“) darbavosi mokykloje ir domėjosi karių budėjimo, patruliavimo, karo topografijos, ryšių bei karybos ypatumais. Rytinė mankšta buvo naudingai papildyta kovinės savigynos užduotimis.

Sekmadienio rytą pratybų vyresnysis vadovas vrš. Eimantas Tamulynas pasveikino pasižymėjusius šaulius, įteikė jiems simbolinių dovanų bei pasveikino 13-ąjį gimtadienį šventusį mūsų progimnazijos mokinį jaunąjį šaulį Mantą Lariną.

„Džiugu matyti tiek daug teigiamo bei pilietiško jaunimo. Mes čia ir dabar kuriame mūsų šalies ateitį!“ . Taip iškilmingai prie Lietuvos vėliavos, šlamant rudenėjančioms liepoms, kalbėjo pratybų vadovas Šalčininkų 1011 šaulių kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Psichikos Sveikatos Savaitė

Spalio 10 – 13 dienomis 

Spalio 10 d. (pirmadienį)   

  • Rytmetis su muzika (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)
  • Jausmų termometras (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: visą diena)
  • Informacija bei kurti video filmai (pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)
  • Progimnazijos bendruomenė pasipuoš Psichikos sveikatos savaitės simboliu (vieta: pirmo aukšto fojė, laikas: pertraukų metu)

Spalio 11 d. (antradienį) – Paskaita „Ar internetas mus išgelbės: ką sako mokslas?“ (VU Klinikinės ir organizacinės  psichologijos katedros jaunesnysis mokslo darbuotojas, doktorantas Jonas Eimontas) (vieta: aktų salė, laikas: 4 pamokos metu, dalyviai: 5-8 klasių atstovai). 

Spalio 12-13 d. (trečiadienį, ketvirtadienį)  

  • Klasės valandėlės psichinės sveikatos stiprinimo temomis, kurias ves mokiniai (vieta: klasių kabinetuose, laikas: klasės valandėlių metu).
  • Visuotinis šokis (vieta: šokių salė, laikasetvirtadienį (13 d.), po 5 pamokų).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE PRADINUKŲ DARBELIŲ PARODA „SKIRTUKAS KNYGAI“

Prisidėdami prie pilietinės akcijos „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, skirtos bibliotekų metams, ugdant mokinių skaitymo kultūrą, formuojant deramą mokinių supratimą bei požiūrį į knygas, skatinant jų kūrybiškumą, mūsų progimnazijos mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė ir  vyr.mokytoja Jolanta Montvidienė kartu su bibliotekos vedėja Egle Šilkūniene organizavo kūrybines dirbtuves – 1-4 klasių mokiniai kūrė skirtukus knygoms. Naudodami įvairias menines priemones, pasitelkdami fantaziją, gimstančią skaitant knygas, jie sukūrė puikių skirtukų knygoms. Kiekviena klasė išrinko įdomiausius, kūrybiškiausius skirtukus, kurie eksponuojami mūsų mokyklos bibliotekoje.

Maloniai kviečiame visus pasigrožėti jais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖTA KOŠĖS DIENA

Siekdama skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos Sveikatos  ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena“ organizavo pasaulinę „Košės dieną“.

Spalio 9 d. mūsų mokykla taip pat prisijungė prie akcijos. Pradinių klasių mokiniai buvo vaišinami košės pusryčiais, mokytojos su mokiniais kalbėjo apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.

Tikimės, kad sveikos mitybos principus mokiniai taikys kasdienybėje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DRAUGIŠKA PENKTOKŲ POPIETĖ TEATRE

Saulėtą spalio 2-osios sekmadienį 5m klasės mokiniai, tėveliai ir klasės vadovė Gitana Operos ir baleto teatre turiningai leido laiką žiūrėdami baletą ,,Snieguolė ir septyni nykštukai”. Draugiška klasės popietė teatre, karštas šokoladas ir puiki nuotaika visus labai suartino. Tai buvo pirmoji  5m klasės ,,cementovkė” ir, kaip sakė A.Mamontovas, ,,šiandien visko pradžia, nes tavo ranka – mano delne”. Tikimės tvirtos ir gražios matematikų ateities. ,,Bet ne vien matematika žmogus sotus”,- primena  auklėtoja. Reikia ir muzikos, ir šokio, ir  draugiško pokalbio.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TREČIOKAI RUDENS TAKAIS

2016 m. spalio 12 d. 3b ir 3m klasės mokiniai (mok. R. Jagminė ir J. Šimkienė) dalyvavo ekskursijoje Panemunės pilių kelias.

Aplankėme Raudondvario, Raudonės bei Panemunė pilis, susipažinome su kompozitoriaus J.Naujalio biografija, edukacinės pamokos ,,Nepastebimi miško skirtumai‘‘ metu susipažinome su miško medžių įvairove ir retais žydinčiais ir valgomaisiais mažaisiais augalais. Kelionės metu kopėme į Seredžiaus piliakalnį, o važiuodami gėrėjomės rudenine gamta bei įspūdinga Nemuno krantine.

Kai jau Vilniaus miestas buvo apšviestas vakaro žiburių, laimingi grįžome namo.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DŽIUGIOS ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Spalio 15 d. Alytuje vyko Lietuvos reitingo sportinių šokių varžybos ,,Dzūkijos taurė – 2016″, kuriose varžėsi stipriausios Lietuvos poros iš įvairių klubų. Mūsų šokėjai Martynas Pranckus ir Elzė Gusčiūtė Junior I grupėje  ST ir LA šokių programose iškovojo finalus! Linkime sėkmės šokėjams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VOKALINIO ANSAMBLIO „STRAZDELIS“ PASIRODYMAI

Š.m. spalio  15- 16 dienomis Kotrynos bažnyčioje vyko suaugusiųjų Respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“    III turas.

Mūsų mokyklos  4m klasės vokalinis ansamblis „Strazdelis“, vadovaujamas mokytojos  Editos   Bareikienės ,  praėjusiųjų metų „Šilagėlės“ konkurso laureatas, buvome pakviesti  kaip  svečiai padainuoti dvi dainas.

Vaikai turėjo galimybę padainuoti gražioje bažnyčios scenoje, pabendrauti su kitais „Šilagėlės“ konkurso laureatais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TĖVŲ DIENA MOKYKLOJE

Lapkričio 15-16 d. 14.00 – 19.00 val. progimnazijoje organizuojama  Tėvų diena. Dėl pokalbių prašome registruotis pas dalykų mokytojus.

Tikimės Jūsų  aktyvaus dalyvavimo!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATŠVAITŲ DIENA PIRMOKAMS

Spalio 18-toji diena Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva paskelbta Atšvaitų diena. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą (pirmą kartą tokia diena minėta 2014 m. lapkričio 6 d.). Dienos tikslas – paraginti pėsčiuosius segėti taisyklingai atšvaitus, o neturinčius – skatinti įsigyti.

Šią dieną, progimnazijos mokinukų mamos iniciatyva, Antano Vienuolio progimnazijos visus pirmokus pradžiugino Raben Group įmonės staigmenos. Šios įmonės vienas pirmųjų CSR strateginių tikslų yra saugumas, todėl visiems pirmokams buvo akcentuotas saugus elgesys kelyje.

Rudenį bei žiemą, kai vėlai švinta ir anksti temsta, ypač svarbu būti matomiems gatvėje. Šia iniciatyva buvo siekta, jog vaikai būtų kuo labiau matomi kelyje, kad juos pastebėtų vairuotojai.

Mokslo metų pradžia – tai puikus metas vaikams priminti apie saugų eismą bei elgesį gatvėje, todėl prie šios gražios akcijos su dideliu noru prisijungė ir Vilniaus miesto 3 PK VPS PP vyresnioji specialistė Inga Lėlienė. Policijos komisariato atstovė moksleivius dar kartą supažindino kaip teisingai reikia segėti atšvaitus, kokia yra jų svarba kiekvienam iš mūsų, kaip ir kodėl reikia elgtis gatvėje. Pirmokai aktyviai dalyvavo diskusijoje, noriai atsakinėjo į inspektorės klausimus bei dalijosi savo žiniomis apie elgesį gatvėje.

Saugaus eismo pamokėlės metu buvo patikrinta, kiek vaikų turi atšvaitus. Deja, juos turėjo ne visi, todėl Raben Group įmonės atstovai dovanojo kiekvienam pirmokui po atšvaitą ir skyrė jiems namų užduotį – grįžus namo tinkamai pritvirtinti atšvaitą prie mokyklinės kuprinės.

Statistika skelbia, kad maždaug du trečdaliai nelaimių įvyksta tamsiuoju paros metu arba prieblandoje. Daugumą nelaimių pėstieji patiria pereidami kelią ar gatvę, todėl nuoširdžiai tikimės, kad mažieji eismo dalyviai nuo pirmųjų dienų gatvėse bus atidūs, saugos save, elgsis tinkamai ir visuomet segės atšvaitus, kurių pagalba neliks nepastebėti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

INTEGRUOTAS TARPMOKYKLINIS PROJEKTAS „METŲ RATU“

Spalio 20 dieną 3m ir4 mklasės  mokiniai, kartu su mokytojomis Jolita Šimkiene ir Edita Bareikiene, dalyvavo  integruoto  tarpmokyklinio projekto  „Metų ratu“ šventėje „Atkelkim, Vėlių vartelius“ Karmazinų pilkapiuose.

Šventėje taip pat dalyvavo Medeinos pradinės mokyklos, Jono Basanavičiaus progimnazijos, Senamiesčio mokyklų mokiniai bei pedagogai.

Mokiniai susipažino su pilkapių istorija, laidojimo papročiais senovės Lietuvoje, uždegė žvakeles ir laužą, kurio  ugnis simbolizuoja du pasaulius – gyvųjų ir mirusiųjų, jų amžinąjį ryšį. Pagerbdami mirusiuosius, mokiniai dainavo liaudies dainas, šoko apeiginius ratelius, žaidė žaidimus.

Apsilankėme ir Neries Regioninio parko centre, kur, virtualaus žemėlapio dėka, susipažinome su Neries upės pakrantės kultūra, augalija ir gyvūnija. Praleidę popietę gamtos prieglobstyje, kupini įspūdžių grįžome namo.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KINO VAKARAS PROGIMNAZIJOJE

Spalio 27d. Mokinių savivalda  kartu su Jaunaisiais šauliais organizavo kino vakarą progimnazijos mokiniams. Toks smagus vakaras prieš mokinių rudens atostogas vyko pirmą kartą.

Organizatorių ir šį vakarą iniciavusių Mokinių savivaldos narių džiaugsmui, linksmame kino vakarėlyje dalyvavo nemaža dalis 5-8 klasių mokinių.

Tikimės, kad ši kino vakaro iniciatyva prieš kiekvienas atostogas ir veikla, skatinanti mokinius bendrauti ir gerai leisti laiką, taps progimnazijos tradicija.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kamštelių vajus 2016

Mūsų mokykla jau trečią kartą dalyvavo tarptautiniame konkurse ,,Kamštelių vajus 2016“. Šio konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti, ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti ,,žaliai“, ugdyti kūrybiškumą ir komandinį darbą.

Nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus 2016” finalo metu trylikoje Lietuvos miestų buvo įrengti kamštelių surinkimo punktai ir iš viso surinkta 6852 kilogramai plastikinių butelių kamštelių. Per penkis konkurso metus surinkta ir priduota perdirbti 30 tonų plastikinių butelių kamštelių. Šiemet kamšteliai buvo renkami 13 Lietuvos miestų, konkurse užsiregistravo net 200 Lietuvos komandų. Papildoma konkurso „Kamštelių vajus“ užduotis – iš plastikinių butelių kamštelių kurti meninius darbus. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė kviečia į šių metų geriausių meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodą, kuri vyksta Vilniuje, PLC “Panorama” galerijoje II aukšte, spalio 16 – 29 dienomis.

Mūsų mokykloje šį konkursą organizavo, kamštelius svėrė ir rūšiavo mokytojos R.Duogytė, G.Ulevičiūtė ir R.Jagminė.

Šiais metais mūsų mokykla užėmė 5 vietą, nes surinko 239 kg plastikinių butelių kamštelių (pernai  152 kg, užpernai – 72 kg).

Dėkojame ir džiaugiamės visa progimnazijos bendruomene, kuri šiemet dar aktyviau prisidėjo prie šios ekologinės iniciatyvos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ MOKINIAI LIETUVOS SPORTINIŲ ŠOKIŲ REITINGO VARŽYBOSE ,,RUMBOS TAURĖ 2016″

Spalio 22 d. Anykščiuose, vykusiose  Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybose ,,Rumbos taurė 2016“, Antano Vienuolio progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7 m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m) sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai I D ST grupėje finale iškovojo garbingą IV – tą vietą !!!

Sveikiname šokėjus ir linkime šaunių laimėjimų ateityje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „ATVERK PAGUODOS SKRYNELĘ“

Spalio 12-21 d. ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos biuro ir Viešosios įstaigos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ organizuojamame projekte, skirtame paminėti Pasaulinę psichikos dieną. Projekto tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, emocijų savireguliavimo įgūdžių lavinimo, suteikti žinių padedančių saugoti ir rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pasakojo apie tai, kodėl svarbu rūpintis savo  psichikos sveikata, apie jausmus, išgyvenimus. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kad sveikata yra ne tik tai, kas vyksta su mūsų kūnu, bet ir tai, kas vyksta viduje – kaip mes jaučiamės, aptarė įvairiausias emocijas ir ieškojo būdų, ką daryti, kai būna liūdna, baisu arba pikta

Technologijų ir dailės pamokose kartu su klasės mokytoja vaikai lankstė ir dekoravo „Paguodos skrynelę“, kurioje galės laikyti asmeniškai svarbius daiktus, kurie padės jam nurimti užplūdus liūdesiui, baimei ar pykčiui.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKAI DOMISI GAMTOSAUGA

Spalio 19 d. 1a klasės mokiniai (mokyt. A. Neverauskienė) lankėsi Saugomų teritorijų  nacionaliniame lankytojų centre. Šio centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas, kad žmonės suprastų, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonėms tampa vis svarbesnė.

Ekspozicija – ne tik įdomi savo turiniu, bet  nustebino ir vizualiais sprendimais. Pasijutome tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai, o virš galvos – debesys.  Pirmokus ypač sudomino interaktyvus žaidimas apie kormoranus, filmas, poilsio ir žaidimų vietos. Kiekvienas mokinys tapo interaktyviu ekspozicijos lankytoju.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NENUILSTANTYS ŠOKĖJAI

Lapkričio 6 d. vyko Lietuvos reitingo varžybos ,,Kauno taurė -2016″.  Martynas Pranckus (8m klasė) ir Elzė Gusčiūtė (7m klasė) Junior I ST programoje laimėjo  antrą vietą.

Sveikiname nugalėtojus !

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKAI – VAIZDO KLIPŲ KŪRĖJAI

Spalio mėnesį vyko Vilniaus miesto antrų klasių mokinių kūrybinis anglų kalbos vaizdo klipų konkursas “WHAT” S IN MY SCHOOLBAG?”, kuriame dalyvavo mūsų progimnazijos 2d klasės mokiniai: Greta Bajoraitė, Salomėja Baliūnaitė, Jokūbas Baušys ir Vėjas Budrys (anglų kalbos vyr. mokytoja Eglė Ačienė, pradinių klasių mokytoja J.Cesiulienė).

Sveikiname antrokėlius, kurių  vaizdo klipas išrinktas vienu geriausių darbų mūsų mieste.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

Lapkričio 8 d. vyko 2-4 klasių dailyraščio konkurso I etapas, kurį progimnazijoje organizavo pradinių klasių vyr. mokytojos V.Rušėnienė  ir J.Šimkienė.

Trečius metus džiugina savo dailia rašysena 4 a klasės mokinė BrigitaLarinaitė (vyr. mokytoja Gitana Ulevičiūtė), taip pat puikiai parašė 2 a klasės mokinė Adelė Životkevič (vyr. mokytoja Jolanta Montvydienė) bei 3 b klasės mokinė Gabrielė Mikaločiūtė (vyr. mokytoja Rasa Jagminė).

Lapkričio 16 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje vyks 2-4 klasių dailyraščio konkurso II etapas. Linkime tolimesnės sėkmės mūsų progimnazijos nugalėtojoms.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RAMUTĖS SKUČAITĖS 85-ERIŲ GIMIMO METŲ MUZIKINĖ POEZIJOS POPIETĖ

Lapkričio 10 d. mokyklos bibliotekoje vyko poetės R.Skučaitės 85-erių metų muzikinė poezijos popietė, kurią organizavo bibliotekos vedėja E.Šilkūnienė ir 2c klasės mokiniai (mokyt.  G.Liutkevičienė). 2c klasės mokiniai trumpai priminė R.Skučaitės biografiją ir kūrybą, vaidino etiudą iš pjesės „Viens du trys“, 4m klasės mokiniai deklamavo eilėraščius. Skambėjo dainos, kurių žodžių autorė yra poetė, jas atliko 4-5 klasių mokiniai (muzikos mokyt. J.Kairys), o popietės pabaigoje visi dalyviai dainavo lopšinę apie miegą. 

 Ramutė Skučaitė – šių metų „Poezijos pavasario“ laureatė. Žavimės šia poete, kuri skleidžia gėrį, šilumą, moko mylėti savo Tėvynę, jos gamtą, branginti artimą ir draugą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AKTYVŪS DALYVIAI AUŠROS VARTŲ GAILESTINGUMO MOTINOS GLOBOS ATLAIDUOSE

Lapkričio 17 d. 2-6 klasių mokiniai dalyvavo Aušros Vartų Gailestingumo Motinos globos atlaidų dienoje, skirtoje mokytojams ir mokiniams.  7-8 klasių mokiniai  buvo savanoriais.

3b klasės mokiniai kartu su mokytojomis J. Liubčenko ir R. Jagmine buvo apdovanoti organizatorių prizais už dalyvavimą Gailestingumo darbų akcijoje. Žurnalo ,,Magnificat vaikams” redaktorė įteikė vaikams paskatinimo dovaną.

Šventėje dalyvavo dainininkas ir aktorius Mantas Jankavičius. Mokiniai uždavė Mantui klausimų, kartu dainavo, vėliau gavo autografus atminimui. Šventės metu visi buvo vaišinami šv. Teresės ir Aušros Vartų klebono paruoštais saldumynais. 15 val. šventėme šv. Mišias ir meldėmės už vaikus ir mokytojus. ​

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAPKRIČIO 17-OJI – TARPTAUTINĖ NERŪKYMO DIENA

Lapkričio 17 d. 3a klasės mokiniai (mokytoja D.Navakienė), minėdami Tarptautinę nerūkymo dieną, klausėsi iš Kauno atvykusios lektorės Dalios Marazienės paskaitos “Rūkymo žala”. Vaikai sužinojo, kokias sveikatos problemas sukelia rūkymas, kokie patiriami nuostoliai, kol pagaminami tabako gaminiai, kaip cigarečių dūmai kenkia nerūkantiems. Šią veiklą inicijavo ir organizavo mokinių tėveliai. Džiugu, kad ir tėveliai aktyviai prisijungia prie prevencinio vaikų ugdymo.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

GERŲ DARBŲ AKCIJA

Rugsėjo – lapkričio mėnesiais 3b klasės mokiniai kartu su katalikų tikybos mokytoja Jelena Liubčenko ir  pradinių klasių mokytoja Rasa Jagmine dalyvavo Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro organizuotoje Gailestingumo darbų akcijoje, kurios metu mokiniai įsipareigojo vykdyti gerus  darbus mokykloje, šeimoje, draugų tarpe.

Mokiniai pasigamino Gailestingumo darbų knygeles, padėjo technologijų mokytojai Jolantai Vapsvienei puošti mokyklos aplinką sodindami narcizus ir tulpes, kūrė laiškus ligoniams į Mykolo Sopočkos hospisą.

Lapkričio 17 d. 3b klasės mokiniai savo darbą pristatys Aušros Vartų Dievo Gailestingumo Motinos Švč. Mergelės Marijos atlaidų dienoje, skirtoje mokytojams ir mokiniams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME PROJEKTE „ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ“

Jau 20 metų  Vilniaus m. bibliotekose lapkričio mėn. vyksta tradicinis kasmetinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. 2c klasės mokiniai (mokyt. G.Liutkevičienė) taip pat dalyvauja šiame projekte ir lapkričio 18d. lankėsi Tomo Zano bibliotekoje, kurioje plačiau susipažino su Šiaurės šalių tradicijomis ir papročiais.

Šių metų tema – „Ateitis“. Mokiniai skaitė  norvegų autorės Stian Hole „Garmanas ir vasara“ ištraukas , vaidino etiudą „Atvažiavo tetulės iš praeities“. Projekte dalyvavo ir l/d „Gėlynas“ vaikai su auklėtojomis. Jie taip pat paruošė ateities tema piešinių plakatą „Mūsų ateitis“. Vaikams buvo puiki proga pabendrauti, kartu dainavo dainas, o programos pabaigoje visi buvo pamaloninti saldžiomis vaišėmis. Nuoširdžiai dėkojame už šiltą priėmimą ir puikias akimirkas bibliotekos vedėjai Aušrai Gražulienei.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖTA PYRAGAIS KVEPIANTI TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16d. progimnazijoje buvo paminėta tolerancijos diena. Mokinių savivaldos iniciatyva (kuratorė Judita Žaliaduonienė) ši diena tapo ir skaniausių progimnazijos mokinių keptų pyragų diena. Kiekviena klasė savo iškeptu pyragu dalijosi su visa progimnazijos  bendruomene. Prie šios gražios šventės prisidėjo ir mūsų progimnazijos socialinių darbuotojų komanda, kuri ne tik ragavo, vertino ir gyrė pyragus, bet ir švietė mokinius apie toleranciją bei jos svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.

Tolerantiškiausiu mūsų mokyklos mokytoju šiais mokslo metais tapo chemijos mokytoja Renata Marcinkevič. Sveikiname mokytoją ir linkime savo tolerantiškumu užkrėsti visus progimnazijos bendruomenės narius.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKINIŲ AKTYVUMAS IR INICIATYVOS ĮVERTINTI KELIONE Į KAUNĄ

Lapkričio 16d. mūsų progimnazijos Mokinių savivalda (kuratorė J. Žaliaduonienė) bei Jaunieji šauliai (vadovas  B. Bagdanavičius)  dieną praleido Kaune, dalyvaudami edukacinėje pažintinėje išvykoje. Šia smagia išvyka mokiniai buvo paskatinti už aktyvią veiklą progimnazijoje, už šaunias idėjas bei iniciatyvas progimnazijos bendruomenei. Aktyviausi mokyklos mokiniai aplankė Vytauto Didžiojo karo bei Lietuvos aviacijos muziejus.

Džiaugiamės, kad mokykloje yra daug smagių akimirkų, kurias mokame ir galime susikurti patys.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI – ,,JAUNOSIOS VILTYS 2016“

Lapkričio 19 d. Kauno r., Garliavoje, vykusiose  XXVII–osiose Lietuvos SŠF sportinių šokių reitingo varžybose ,,Jaunosios viltys 2016“ mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7 m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m), sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jaunių I D ST grupės finale iškovojo garbingą IV – tą vietą !!!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

GRAŽINAME MOKYKLOS APLINKĄ

Progimnazijos  bendruomenė dalyvavo projekte “Gražinkime mokyklą”. Visus atneštus 1-8 klasių  narcizus ir tulpes pasodino 3b klasės mokiniai (mok. R.Jagminė) ir gėlininkų floristų būrelis (mok. J.Vapsvienė). Žiedais džiaugsimės pavasarį.

Dėkojame visiems, kurie neabejingi mokyklos aplinkai ir noriai prisidėjo prie akcijos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENTINĖ SAVAITĖ “GRAŽIAUSIŲ ŽIEMOS ŠVENČIŲ BELAUKIANT”

Laukiant gražiausių metų švenčių gruodžio 1-23 dienomis buvo organizuota daug įvairių kalėdinių renginių. Kalėdiniai skaitymai bibliotekoje, kalėdinių kompozicijų ir darbų paroda „Svečiuose pas nykštukus“, linksmosios šventinės pertraukos, kalėdinis kinas bei šventiniai koncertai džiugino progimnazijos bendruomenę.

Kalėdinis projektas ,,Padovanokime draugystės dovaną Dovanų karaliui – Kalėdų Seneliui‘‘  sutelkė visus bendram darbui – visi mezgė bendrą draugystės šaliką Kalėdų seneliui.

Renginių, geros nuotaikos ir įspūdžių tikrai netrūko.

Progimnazijoje vykę kalėdiniai renginiai visiems leido pajausti artėjančių švenčių džiaugsmą…

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DIKTANTO KONKURSO “DIKTANTO MEISTRAS” I ETAPAS

Lapkričio 23 d. mūsų progimnazijos trečiokai ir ketvirtokai tikrino lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą. Šį konkursą mokykloje nugalėjo:

3a klasės mokinė Justė Puškoriūtė (mokytoja Deimantė Navakienė)

4m klasės mokinė Vesta Juodonytė (mokytoja Nijolė Kisielienė)

Sveikiname mergaites ir linkime sėkmės II šio konkurso etape!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PERGALĖMIS DŽIUGINA PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI

Lapkričio 27 d.vyko Lietuvos sportinių šokių federacijos reitingo varžybos ,,Domino taurė – 2016”, kuriose progimnazijos mokiniai Martynas Pranckus (8m) ir Elzė Gusčiūtė (7m) Junior I OpenLatin grupėje laimėjo I vietą.

Sekmadienį, t.y. lapkričio 27 d., Prienuose vykusiose kvalifikacinėse sportinių šokių varžybose ,,Editos Daniutės taurė 2016“ mūsų dar viena progimnazijos mokinių šokėjų pora Tautvydas Rimgaila (7 m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m), sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, Jaunių I D ST grupės finale iškovojo garbingą II vietą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NUGALĖJOME KVADRATO VARŽYBOSE

Lapkričio 17 ir 21 d. mūsų progimnazijos 5-6 ir 3-4 klasių komandos dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų žaidynių zoninėse kvadrato varžybose. Po įtemptos ir atkaklios kovos 3-4 klasių komanda iškovojo I-ąją vietą, 5-6 klasių berniukų komanda – II-ąją vietą. Sveikiname visus žaidėjus ir linkime sėkmės kitose varžybose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIAME INFORMATIKOS IR INFORMATINIO MĄSTYMO KONKURSE ,,BEBRAS 2016″ – PIRMOS VIETOS NUGALĖTOJAI

2016 lapkričio 7- 11 d. vyko nacionalinis IT konkursas „Bebras“. Mūsų progimnazijos 5m klasės mokinys GUSTAS AUDICKAS savo grupėje („Bičiulių“ grupė) išsprendė visus uždavinius be klaidų ir tapo pirmos vietos nugalėtoju. Lapkričio 26 d. parodos „Mokykla 2016“ metu buvo apdovanotas 1-ojo laipsnio diplomu. Sveikiname Gustą !

Mūsų mokyklos kiti mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo ir pasiskirstė šiose grupėse:

„Draugų“ grupė (7-8 klasių mokiniai) –  12 mokinių.

„Bičiulių“ grupė (5-6 klasių mokiniai) –  26 mokiniai.

„Mažylių“ grupė (3-4 klasių mokiniai) – 64 mokiniai.

„Mažylių“ grupėje patekome tarp mokyklų, kurių mokiniai konkurse dalyvavo aktyviausiai, todėl turnyro organizatoriai mokyklai dovanojo „Bebro“ žaidimo korteles, skirtas 7-10 metų vaikams.

Dar 5 mokiniai pateko į geriausiųjų 50-tuką šalyje:

Klasė Mokinio vardas, pavardė

Vieta Lietuvoje (klasėje)

Vieta Vilniaus m. sav. (klasėje)

3a Jonas Jakštys

13

3

3a Tautvydas Bložė

20

7

3a Gabrielius Liūga

25

8

4m Aurelija Avlaitė

29

9

7m Meda Viktorija Večkytė

16

9

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS ,,AUGU SKAITYDAMAS‘‘

Lapkričio 24 d. mokyklos bibliotekoje vyko projekto ,,Augu skaitydamas‘‘ I-asis etapas. Netradicinės pamokos metu 3m klasės mokiniai (klasės mokytoja Jolita Šimkienė) buvo skatinami skaityti savarankiškai, mokomi naudotis įvairiomis Vilniaus miesto bibliotekomis.

Bibliotekos vedėja mokiniams papasakojo apie rašytoją V. Tamulaitį bei kartu su lietuvių kalbos mokytoja L. Paulauskiene supažindino su knyga ,,Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai‘‘.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE “KNYGŲ KALĖDOS”

Kalėdos – jauki ir nuostabi šventė, kurios nekantriai laukiame. Tai metas, kai visi mes tampame geresni, artimesni ir dosnesni, kai stengiamės pradžiuginti vienas kitą.

Prie akcijos kviečiame prisidėti ir mūsų progimnazijos bendruomenę. Mokyklos biblioteka laukia įdomių, naujų (ne senesnių kaip 3 metų), gal jau perskaitytų ,įkvepiančių, pamokančių, patariančių, motyvuojančių knygų, reikalingų moksleivių ugdymui, skaitymo skatinimui.

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus.

Daugiau informacijos rasite www.knygukaledos.lt ir socialineje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės!

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių konkurso “Diktanto meistras” II etapas

Lapkričio 30 d. į mūsų progimnaziją rinkosi Vilniaus miesto mokyklų trečiokai ir ketvirtokai, laimėję Vilniaus miesto 3-4 klasių mokinių diktanto konkurso “Diktanto meistras” I etapą savo mokyklose. Atėjo tam, kad išsiaiškintų, kuris gi bus šių mokslo metų “Diktanto meistras”. Parašę diktantus, vaikai išsiskirstė. Visi nekantriai lauksime rezultatų.

Džiaugiamės įvykusiu renginiu, kuris skatina vaikus domėtis gimtąja kalba ir ja didžiuotis!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NETRADICINĖ LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA A. MICKEVIČIAUS BIBLIOTEKOJE

Gruodžio 8 d. 5m klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko netradicinėje vietoje – A.Mickevičiaus bibliotekoje. Šią pamoką organizavo lietuvių  kalbos  vyr. mokytoja L.Jančienė ir 5m klasės vadovė Gitana Karsokienė. Mokiniai ne tik susipažino su A.Mickevičiaus bibliotekos labirintais ir erdvėmis, mokėsi  kompiuterizuotai užsisakyti knygas, bet ir turėjo kūrybinį užsiėmimą „Neški savo šviesą“. Jo metu domėjosi žibintų istorija, su dailininke Kristina patys gamino popierinius žibintus, kurie šiuo prieššventiniu laikotarpiu taps jaukia namų dekoro detale. Keletas mokinių gamintų žibintų papuošė ir mūsų mokyklos erdves.

Tikimės, jog tokių netradicinių pamokų ateityje bus ir daugiau.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KONKURSO ,,ATŠVAITAS‘‘ UŽDARYMO ŠVENTĖ

Gruodžio 8 d. Geležinkelių muziejuje vyko Saugaus eismo mokyklos organizuojamo konkurso ,,Atšvaitas“ uždarymas. Konkurso dalyvius ir laimėtojus pasveikino 2d klasės mokiniai (vad. mokytojų Junitos Cesiulienės ir muzikos mokytojos Editos Bareikienės). 2d klasės mokinys Augustas Puidokas ir 4m klasės mokiniai: Greta Čepkauskaitė, Augustė Mikulevič ir EdgarZinevič (vad. mok. Jolitos Šimkienės), apdovanoti nugalėtojų diplomais ir dovanėlėmis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠOKĖJAI GARSINA PROGIMNAZIJĄ IR LIETUVĄ

Gruodžio 16 d. Rygoje vykusiose  tarptautinėse sportinių šokių varžybose „Baltic Grand Prix 2016“ mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m), sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai I D ST grupės finale (iš 20 porų) Lietuvai iškovojo garbingą II – ąją vietą !!!

Džiaugiamės ir didžiuojamės gražia sportine pora, garsinančia progimnaziją ir Lietuvą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LABAI PAPRASTAS KONKURSAS

Jau ne pirmus metus mūsų progimnazijos mokiniai dalyvauja Vilniaus savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamame Vilniaus miesto ir rajono bendrojo, specialiojo, profesinio ugdymo mokyklų, vaikų globos įstaigų konkurse„Labai paprastas konkursas 2016“, kuris yra vienas iš vaikų saviraiškos, draugystės ir pagarbos kitam žmogui puoselėjimo būdų.

Visą lapkričio mėnesį mokiniai piešė, klijavo, siuvinėjo ar tiesiog kūrė eilėraštukus savo geriausiam draugui. Savarankiškai ar pasitelkę į pagalbą mokytojus, tėvelius vaikai paruošė apie šimtą darbelių. Pastangos buvo ne veltui. Iš kelių tūkstančių darbelių 3m klasės mokinės Augustės Mikulevič pateko į 30 geriausių ir originaliausių darbelių ir konkurso organizatorių  buvo įvertintas diplomu bei prizu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ DARBŲ PARODA „SVEČIUOSE PAS NYKŠTUKUS“

Tuk, tuk, tuk!

Tuk, tuk, tuk!

Kur gi tu dingai, nykštuk?

Iš visų šitų tuk tuk

Pasirodyk tuoj! Netruk!

 Gruodžio mėnesį, belaukdami gražiausių metų švenčių, į mūsų mokyklą atkeliavo nykštukai iš įvairių Vilniaus miesto kampelių. Vaikai kartu su savo tėveliais, mokytojais iš įvairių medžiagų gamino nykštukus ir taip laukė šventinio laikotarpio. Kūrybinių darbelių sulaukėme iš Vilniaus Trakų Vokės  gimnazijos, Vilniaus Naujamiesčio mokyklos, Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos, Vilniaus Gabijos gimnazijos,  Vilniaus Tuskulėnų progimnazijos. Parodą organizavo ir rengė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė bei pradinio ugdymo vyr. mokytojos Jolanta Montvidienė ir Junita Cesiulienė.

Kviečiame visus aplankyti nykštukus! Nykštukai įsikūrė II aukšto fojė​

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

R.SKUČAITĖS 85-ERIŲ METŲ JUBILIEJUI SKIRTA PARODA „PIEŠIU EILĖRAŠTĮ“

Siekiant plačiau susipažinti su vaikų poetės R.Skučaitės kūryba bei paminėti šios poetės 85-erių metų jubiliejų, buvo organizuota pradinių klasių mokinių dailyraščio ir piešinių paroda „PIEŠIU EILĖRAŠTĮ“.

Spalio-lapkričio mėnesiais vaikai savarankiškai skaitė R.Skučaitės eilėraščius. Šios poetės kūrybos buvo ieškoma namų bibliotekėlėse, bibliotekose, internete, vaikų skaitinių rinkiniuose, vaikų žurnaluose ir pan. Skaitydami eilėraščius, vaikai  išsirinko labiausiai patikusį, jį perrašė dailyraščiu ir iliustravo. Ši paroda yra pradinių klasių mokinių projekto „Skaitau ir augu“ viena iš veiklų. Parodą organizavo ir rengė pradinių klasių mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė ir  pradinio ugdymo vyr. mokytoja Jolanta Montvidienė.

Paroda eksponuojama II aukšto fojė. Maloniai kviečiame!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KALĖDINIAI SKAITYMAI BIBLIOTEKOJE

Paskutinę savaitę prieš atostogas pradinukai vis užsukdavo į pasipuošusią, kvepiančią ir neįprastai pasikeitusią mūsų mokyklos biblioteką, nes čia jų laukė pasakininkas, skaitantis visame pasaulyje žinomas gražiausias kalėdines pasakas.

Kaip smagu prieššventiniame šurmulyje stabtelti, nurimti ir klausytis pasakos… kalėdinės pasakos….

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PASKAITA „ASMENS HIGIENA”

Gruodžio 5 d. 3a klasės mokiniai (mokytoja D.Navakienė) keliavo į Jaunimo sveikatinimo centrą ir ten klausėsi gydytojos R.Liutkevičienės paskaitos tema “Asmens higiena”. Buvo puiki proga patikrinti žinias apie dantų, rankų, ausų priežiūrą, kūno higieną. Vaikai prisiminė, kokius žingsnelius reikia atlikti, norint švariai nusiplauti rankas, valyti dantis, atliko  tai praktiškai. Aktyviausi buvo apdovanoti dovanėlėmis. Šią veiklą organizavo tėveliai. Labai ačiū jiems už glaudų bendradarbiavimą!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ADVENTO – KALĖDŲ TAUTOSAKOS IR TAUTODAILĖS KONKURSAS „LELIUMOJ“

Gruodžio 2 d. 3m klasės mokiniai D.Bartoševič, J.Vėželis-Pokladov, B.Jurgis Meidus, M.Dainauskas, E.Karpovičius, J.Paulauskis, E.Zinkevič, J.Kožemiakinaitė ir G.Čepkauskaitė dalyvavo  konkurse „Leliumoj“, kurį organizavo Vilniaus Etninės kultūros centras. Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą. Mokinius ruošė muzikos mokytoja Edita Bareikienė ir mokytoja Jolita Šimkienė. Pasirodė net 38 dalyviai iš Vilniaus miesto.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

FESTIVALIS „ADVENTO TYLOJE”

Gruodžio 7d. 2d ir 4m klasių dainorėliai (mokytojos Edita Bareikienė ir Nijolė Kisielienė) dalyvavo šalies 1-5 klasių mokinių vokalinių ansamblių ir chorų festivalyje “Adventotyloje”, kuris vykoVilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčioje. Festivalyje skambėjo Adventinės dainos ir giesmės, o dalyviai čia sugužėjo  net iš 18 Vilniaus mokyklų.

Grįžome iš festivalio sužavėti bažnyčios didybe ir grožiu, išgirdome daug skambių giesmių.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MIELIEJI PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS NARIAI,

Kalėdinis projektas ,,Padovanokime draugystės dovaną Dovanų karaliui – Kalėdų Seneliui‘‘ sutelkė visą mūsų progimnazijos bendruomenę draugiškam bendram darbui – visi mezgė bendrą draugystės šaliką.

Mezgant močiutėms, mokiniams, tėvams, pedagogams ir… net seneliams -geros nuotaikos, įspūdžių ir pokalbių tikrai netrūko.

Pasidžiaukime kartu – 24 metrų Antano Vienuolio progimnazijos šalikas kartu su buvusio ir esamo progimnazijos mokinių šeima pasiekė Laplandiją ir jos Šeimininką – patį Kalėdų Senelį – Joulupukki :)

Mes perduodame visai mūsų progimnazijos bendruomenei nuoširdžius linkėjimus ir klausimą nuo Kalėdų Senelio:

- Kaip Jūs žinojote, kad mano pečiams ir seniems kaulams reikalingas toks šiltas šalikas ????

Džiaugiausi kartu su Jumis visais mūsų progimnazijos bendruomenės paprastais ir šiltais darbais.

Gerų ir taikių metų linkėdama

Progimnazijos tarybos vardu

Jurgita Račė – pirmoko mama

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DAILAUS RAŠTO KONKURSO FINALAS

Lapkričio 16 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje vyko 2 – 4 klasių mokinių dailaus rašto konkurso finalas.

Sveikiname 4 a klasės mokinę Brigitą Larinaitę (mokyt. G. Ulevičiūtė), kuri net trečius metus iš eilės tapo šio konkurso nugalėtoja!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ MŪSŲ MOKYKLOJE

Šiemet sukanka 26 metai nuo kruvinųjų sausio įvykių, kai 1991 metų sausio 13 d. sovietų armija pradėjo terorą prieš Nepriklausomą Lietuvą. Žmonės žinojo, kad prie Parlamento, televizijos bokšto, kitų svarbių objektų jie gina savo ir savo vaikų laisvę bei ateitį.  Manyta, kad minios beginklių žmonių, apsupusios minėtus objektus, galbūt privers kariuomenę atsisakyti pulti. Deja, įniršio apakintas priešas nepaisė jokių moralinių vertybių – kruvinos atakos metu žuvo 14 Laisvės gynėjų, dar apie 800 buvo sužeisti, kai kurie iš jų liko luošiai visam gyvenimui.

Tęsiant ilgalaikę tradiciją mokykloje surengta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcija  skiriama prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti aukas, sudėtas kovoje už laisvę.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pradėta organizuoti nuo 2008 metų. Jau pirmaisiais metais į ją įsitraukė per  100 mokyklų, tarp kurių buvo ir mūsų mokykla. Kasmet šią  iniciatyvą  palaikančių švietimo įstaigų  daugėja. Akciją aktyviai palaiko  ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybinės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir daug kitų  įstaigų bei organizacijų. Renginį globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Simboline žvakele, Tautiška giesme ir pirmąja istorijos pamoka kasmet pagerbiame Lietuvos Laisvės gynėjus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS PASIDIDŽIAVIMAS – MARTYNAS IR ELZĖ

Lietuvos sportinių šokių federacija sveikina 2016 metų  reitingo varžybų laimėtojus – Martyną Pranckų (8m) ir  Elzę Gusčiūtę (7m) – Jaunių I B LA grupėje užėmusius  III vietą, o Jaunių B I ST grupėje – VI vietą !

Tai labai aukštas pasiekimas ir brangus įvertinimas,  kurio atkakliu ir sunkiu darbu siekia daugelis sportininkų. Dažnam šokėjui tai lieka tik svajonė.

Džiugu, kad progimnazija gali didžiuotis šia puikia šokėjų pora.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO I ETAPAS

Sausio 17 dieną mokyklos bibliotekoje vyko 5-8 klasių Meninio skaitymo konkursas (organizatorė lietuvių kalbos mokytoja L. Paulauskienė). Susirinkę skambaus, raiškaus žodžio mylėtojai deklamavo mėgiamiausių  poetų, rašytojų  kūrinius. Konkurse  išrinktos dvi atstovės – Erika Vičaitė  8m (mokytoja L.Paulauskienė) ir Neda Kuncevičiūtė 6b (mokytoja A.Undzėnienė) – užėmė I vietą ir atstovaus mokyklai II etape, kuris vyks Vilniaus mieste. II vietas pasidalijo  Oksana Bursova 8m, Augustina Padvelskytė  8m ir Ernestas Antul 7b (mokytoja L.Paulauskienė), o III vieta atiteko Gabrielei Tomaševič 6m , Martynui Paškelevičiui 6a (mokytoja E.Valavičienė) ir Agniui Algirdui Meškauskui 7m (mokytoja L.Paulauskienė).

Džiaugiamės dalyviais, sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės II etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROJEKTAS „PROFESIJOS“. SUSIPAŽĮSTAME SU TĖVELIŲ PROFESIJOMIS

Siekdami susipažinti su įvairiomis profesijomis, 3a klasės mokiniai (mokytoja Deimantė Navakienė) pradeda nuo savo tėvelių. Juk jie yra ne tik tėveliai, bet kažkokios profesijos atstovai ir gali mums labai daug papasakoti. Taigi smagu  kviestis tėvelius į mokyklą ir su jais bendradarbiauti. Lapkričio – gruodžio mėnesiais jau turėjome svečių. Apie, atrodo, sudėtingą architekto  profesiją, mums įdomiai papasakojo Gabrieliaus tėvelis. Sužinojome, kaip anksčiau žmonės statydavo namus. Aviacijos srityje dirbančių žmonių profesijas pristatė Tėjos mama bei papasakojo apie Vilniaus oro uosto veiklą. Ermino mama, visiems matant ir girdint, pasiuvo vaikišką kepurę ir taip supažindino su siuvimo procese dirbančių žmonių profesijomis (stilistas, modeliuotojas, konstruktorius, sukirpėjas, siuvėjas, siuvimo meistras).

Dėkojame tėveliams, kurie labai nuoširdžiai dalyvauja šiame projekte!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BAIGĖSI GRAŽI IR PRASMINGA “KNYGŲ KALĖDŲ” AKCIJA

Belaukiant gražiausių metų švenčių, lapkričio 14 – sausio 6 dienomis, kaip ir visoje šalyje,  mūsų mokykloje vyko  akcija „Knygų Kalėdos“. Dėkojame mokytojams ir mokiniams, dalyvavusiems akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems mokyklos bibliotekai 47 populiarias, įdomias ir skaitomas knygas.

Daugiausia, net 14 knygų, padovanojo 1b klasės mokiniai (mokytoja Rita Duogytė): Augustas Lukša (3 knygas), Olegas Timofejevas (2 knygas), po knygą padovanojo Emilė Čeikauskaitė, Barbora Dačkutė, Kajus Kabaila, Miglė Leskauskaitė, Akvilė Meškauskaitė, Dovilė Uždavinytė, Evelina Bogušaitė, Gabija Vidžiūnaitė ir Anastasija Rintautaitė.

5b klasės mokinys Edvinas Kraujalis padovanojo bibliotekai 10 mažų knygelių, skirtų mažiesiems ir vieną – vyresniesiems mokiniams, kurias išrinko iš savo namų bibliotekos.

Mokyklos bibliotekoje vykusių Kalėdinių skaitymų metu, išklausę H. K. Anderseno pasakos „Eglutė“, 3a klasės mokiniai (mokytoja Deimantė Navakienė), pasipuošę kalėdinėmis kepuraitėmis iškilmingai padovanojo bibliotekai dvi ką tik išleistas, tarp skaitytojų labai  populiarias, knygas.

Kiekvienais metais prie Knygų Kalėdų akcijos, dovanodami naujas, mokinių skaitomas knygas, prisideda ir mokytojai: Jolita Šimkienė, Genutė Liutkevičienė, Jūratė Skurkienė, Loreta Paulauskienė, Juozas Kairys.

1e klasės mokinys Domas Račius kartu su savo tėveliais maloniai nustebino, iškilmingai įteikdami  7 knygas, kurias, kaip sakė Domas, perskaitė ir norėtų, kad jas perskaitytų ir kiti vaikai.

Šia gražia, jaudinančia iniciatyva mūsų mokyklos bibliotekoje baigėsi Knygų Kalėdų akcija.

Dėkojame visiems, kurie buvo neabejingi  knygų dovanojimo akcijai. Tai puikus pavyzdys mokiniams tapti geresniems, draugiškesniems, dosnesniems, džiuginti vienas kitą maloniomis akimirkomis.

Knygų Kalėdų metu dovanotos knygos eksponuojamos mokyklos bibliotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

STALO TENISO VARŽYBOS

Sausio 26d. vyko Vilniaus miesto mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos. Mūsų progimnazijos garbę gynė ir 3-ią vietą iškovojo šie mokiniai: Aleksandras Volfa, Benjaminas Medzevičius, Laurynas Bartasevičius, Nikita Šurminas. Komandai vadovavo progimnazijos kūno kultūros vyr. mokytoja ir teniso būrelio vadovė R.Mugevičienė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

RESPUBLIKINIO TARPMOKYKLINIO PROJEKTO „KALĖDINIS SVEIKINIMAS 2016“ REZULTATAI

Gruodžio mėn. vyko 2-4 klasių mokinių anglų kalbos – dailės ir technologijų respublikinis tarpmokyklinis projektas „Kalėdinis sveikinimas 2016“, kuriame dalyvavo mūsų progimnazijos 3b ir 3m kl. mokiniai. Džiugu, kad Simono Konarskio mokykla, tapusi kūrybinių darbų apsikeitimo partnere, išrinko 5 geriausius mūsų progimnazijos atvirukų autorius ir juos apdovanojo padėkos raštais.

Sveikiname jaunuosius kūrėjus:

3b klasės mokinius Orestą Raižįir Lauryną Lašą (anglų k. vyr. mokytoja E. Ačienė,  pradinių klasių vyr. mokytoja R. Jagminė);

3m klasės mokines Augustę Mikulevič,Kariną Pacyno ir Ievą Serbentę (anglų k. vyr. mokytoja E.Ačienė, pradinių klasių vyr. mokytoja J. Šimkienė).

Linkime trečiokėliams sėkmės ir neblėstančios kūrybinės energijos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AKCIJA „DIENA BE MOBILIOJO TELEFONO“

Sausio 27 d. Mokinių savivalda  kartu su kuratore Judita Žaliaduoniene progimnazijoje surengė akciją „Diena be mobiliojo telefono“. Tai jau antrus metus vykstanti akcija, kuria norima atkreipti dėmesį, kad telefonas mokinių rankose nėra pagrindinė laisvalaikio priemonė mokykloje. Patys aktyviausi ir sąmoningiausi buvo mūsų mažieji 1-4 klasių mokinukai. Nuo jų neatsiliko  6m,  8m klasės mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJA TURI KUO DIDŽIUOTIS

Sausio 29 d. Ukmergėje vykusiose Lietuvos 10-ties šokių pirmenybėse mūsų progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7 m kl.) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m kl.), sportinių šokių ,,Pinavijos“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai II D ST grupės (17 porų) finale  iškovojo garbingą II – ąją vietą ir tapo vicečempionais.

Džiaugiamės šokėjų pergalėmis ir didžiuojamės pasiekimais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO „IR KNYGA MANE AUGINA“ I ETAPAS

Sausio 25 d. į aktų salę rinkosi mažieji mūsų mokyklos skaitovai. Čia vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ I etapas. Konkursą organizavo pradinio ugdymo mokytoja metodininkė D.Navakienė bei pradinio ugdymo vyr. mokytoja J.Montvidienė.

Išklausiusi skaitovų deklamuojamus eilėraščius, komisija paskelbė nugalėtojus. Pirmas vietas užėmę skaitovai dalyvaus šio konkurso II etape, kuris vyks mūsų mokykloje sausio 31 d.

Taigi geriausiais skaitovais šiemet tapo:

1-2 klasių grupėje – 1d klasės mokinė Gabija Parutytė – 1 vieta (mokytoja A.Bobelienė); 1a klasės mokinė Barbora Sukackaitė – 2 vieta (mokytoja A.Neverauskienė).

3-4 klasių grupėje – 3m klasės mokinė Jorūnė Kožemiakinaitė – I vieta (mokyt. J.Šimkienė); 4m klasės mokinys Augustas Žilys – II vieta (mokyt. N.Kisielienė).

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO “IR KNYGA MANE AUGINA” II ETAPAS

Sausio 31 d. mokykloje sulaukėme svečių, atvykusių iš kitų mokyklų į Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso II etapą. Tai meninio skaitymo konkurso I etapo savo mokyklose nugalėtojai, juos paruošę mokytojai bei palaikantys tėveliai. Visus susirinkusius sveikino dainos ir šokio studijos “Šakar makar“ mokinukai (vadovė Deimantė Navakienė). Tiek eilių, tiek žodžių iš širdies liejosi… Smagu buvo klausyti!

Komisijai nebuvo lengva, tačiau geriausiais II etapo skaitovais tapo:

1-2 klasių grupėje:

1 kl. mokinė Leta Grabauskaitė – pradinė mokykla „Dainorėliai“ (mok. A.Pūslienė);

2 kl. mokinys Vincas Minčinauskas – Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla (mok. J.Žukienė).

3-4 klasių grupėje:

3 kl. mokinė Jorūnė Kožemiakinaitė – Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija (mok. J.Šimkienė);

3 kl. mokinys Vakaris Kudžma – Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija (mok. R.Riukaitė).

Sėkmės šiems mokiniams konkurso finale Tuskulėnų gimnazijoje!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANGLŲ KALBOS KONKURSAS „ENGLISH IS GREAT“

Vasario 2 d. mūsų progimnazijoje vyko I-asis atrankinis 4 klasių mokinių anglų kalbos konkurso „English is Great“ etapas, kurio nugalėtoju tapo 4m klasės mokinys Deividas Smolskis (anglų k. vyr. mok. E.Ačienė, pradinio ugdymo vyr. mok. N.Kiselienė).

Džiaugiamės  Deividu ir tikimės pačių geriausių rezultatų kovo 9 dieną, kai „ Saulės“ privačioje gimnazijoje vyks Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų 4-tų klasių mokinių anglų kalbos konkursas „English is Great“.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TAS PATS, BET KITAIP APIE ANTANĄ VIENUOLĮ IR VIENUOLIUKUS

Tokio paties pavadinimo filmuką vasario 2 dieną mokyklos Aktų salėje pristatė Vienuoliukų muziejininkų klubas, kuriam jau penkerius metus vadovauja lietuvių kalbos mokytoja Loreta Paulauskienė. Į premjerą susirinko pilnutėlė salė. Mokiniai mokiniams apie rašytoją, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla-tokiu principu buvo kuriamas filmukas, todėl jame ne sausi faktai iš Antano Vienuolio biografijos, o žaisminga kelionė rašytojo takais ir linksmas Vienuoliukų muziejininkų klubo veiklos pristatymas. Po peržiūros būrelio mokiniai surengė nuotaikingą apklausą, vėliau buvo išdalintos anketos, kurias pildydami žiūrovai įtvirtino žinias apie rašytoją A.Vienuolį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAIMĖJIMAI SPORTO ŽAIDYNĖSE ,,DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

Sveikiname 5-6 klasių mokinių rinktinę, vasario 6 d. laimėjusią Vilniaus miesto mokyklų sporto žaidynių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių I etapą. Antano Vienuolio progimnazijos mokiniai įveikė kitų 4 Vilniaus miesto mokyklų mokinių rinktines ir pateko į II etapą. Kūno kultūros mokytojos J. Janeiko ir R. Mugevičienė didžiuojasi savo auklėtinių pasiekimais ir linki sėkmės finalinėse varžybose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KŪRYBINIAI SKAITYMAI

Vasario 6 d. 1 b klasės mokiniai (mokytoja R.Duogytė) Mokyklų tobulinimo centro inicijuotame kultūriniame-edukaciniame užsiėmime klausėsi profesionalaus aktoriaus skaitomos Jono Biliūno novelės “Kliudžiau”, kurią čia ir dabar iliustravo dailininkė. Po skaitymo kartu su psichologe Jurgita Smilte Jasiulione vaikai kalbėjosi apie žodžius, kurie žeidžia, skaudina ir apie žodžius, kurie padeda bei nuramina. Taip pat ieškojo atsakymo į klausimus, kur padėti savo „pykčio strėles“, kurias kartais nešiojamės su savimi ir kuriomis kartais taip norisi ką nors sužeisti, ką daryti su „žaizdomis“, kurias palieka kitų žmonių pikti žodžiai.

Tad ar dažnai kalbame apie tai, koks galingas yra kiekvienas mūsų ištartas žodis?

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPEKTAKLIS „MAŽYLIS IR KARLSONAS, KURIS GYVENA ANT STOGO“

Vasario 8 dieną  į mokyklos aktų salę sugužėjo 1- 4 klasių mokiniai ir jų tėveliai. Juos į spektaklį ,,Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ (pagal rašytoją A. Lindgren) pakvietė teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“ (būrelio vadovė G. Liutkevičienė). Mažieji žiūrovai garsiai juokėsi, plojo ir susidomėję žiūrėjo spektaklį.

Dramos būrelio vadovė apie mažuosius aktoriukus kalbėjo, kad ne vienerius metus dramos būrelį „Mažieji svajokliai“ lankantys mokiniai daugelį scenų jau patys geba interpretuoti, nes jaučiasi drąsiai, pasitiki savimi ir džiaugiasi žodžio ir judesio laisve scenoje. Mokiniai noriai vaidina, nepraleidžia repeticijų, nes ruošiasi pavasariniam teatro festivalių maratonui.

Mažiesiems aktoriukams linkime, kad ir toliau teatro scenoje kiekvieno siela dainuotų, o širdis džiaugtųsi.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI – NUGALĖTOJAI

Vasario 12 d. Kėdainiuose vykusiose  tarptautinėse sportinių šokių pirmenybėse „Kėdainiai Open 2017“ progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7 m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m), sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai II D ST grupės (24 poros) finale  iškovojo I – ąją vietą!!! Labai džiaugiamės laimėjimu ir linkime sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖTA VASARIO 16-TOJI – VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Įvairių renginių bei kitų aktyvių veiklų metu progimnazijoje buvo minima Vasario 16-toji – Valstybės atkūrimo diena. Teminės savaitės pamokų ir klasės valandėlių metu prisiminėme Vasario 16-osios akto signatarų sąsajas su Antano Vienuolio progimnazija. Vieni iš mokyklos, kuri pradžioje buvo pavadinta “Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos ir Povilo Gaidelionio Vilniaus lietuvių gimnazijos kurso pamokos”, steigėjų buvo Jonas Basanavičius ir Mykolas Biržiška. Mokykloje pamokas vedė LR prezidentai Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis. Laikui bėgant dirbo ir kitos, jaunai Lietuvos valstybei nusipelniusios asmenybės: Jonas Vileišis, Kazys Bizauskas, Jurgis Krikščiūnas, Jokūbas Šernas, Mečislovas Bizauskas.

3 m klasės mokiniai (pradinių klasių mokytoja J.Šimkienė ir muzikos mokytoja E.Bareikienė) pakvietė visus pradinių klasių mokinius į šventinę pamoką ,,Lietuva-mano žemės kampelis‘‘. Šioje iškilmingoje pamokoje vasario 15 d. buvo suteikta proga dalyvauti l/d ,,Vėtrungė‘‘ priešmokyklinių grupių vaikučiams, kurie taip pat šventė Lietuvos gimtadienį – valstybės atkūrimo dieną. Vyresnieji 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Mokinių savivaldos pilietinėje iniciatyvoje „Lietuvos ir mokyklos istoriją rašome šiandien“ ir kiekvienas turėjo galimybę įsiamžinti prie Laisvės sienos.

Renginių bei kitų veiklų metu prisiminti žymūs lietuvių tautos visuomenės veikėjai bei svarbios tautai istorinės asmenybės. Visi turėjo galimybę pamąstyti ir padiskutuoti apie laisvę, kaip mes ją kiekvienas šiandien suprantame, apie šios didelės vertybės svarbą, ir ar mokame tinkamai ja šiandien pasinaudoti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

III VIETA VILNIUS MIESTE

Vasario 9 d. Antano Vienuolio progimnazijos 5-6 klasių rinktinė dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų žaidynių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių finalinėse varžybose. Po atkaklios kovos mūsų mokyklos komanda iškovojo garbingą III vietą Vilniaus mieste.

Sveikiname visus komandos dalyvius ir dėkojame už mokinių įdėtas pastangas pasiruošimo varžyboms metu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PATRIOTINĖS DAINOS FESTIVALYJE ,,SKAMBĖS TĖVIŠKĖS DAINA‘‘

Vasario 15 dieną 3m klasės mokiniai (pradinių klasių mokytoja J.Šimkienė ir muzikos mokytoja E.Bareikienė) dalyvavo Vilniaus miesto Filaretų pradinės mokyklos organizuotame patriotinės dainos festivalyje ,,Skambės tėviškės daina‘‘.

Festivalyje dalyvavo Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos 3-4 klasių fleitučių ansamblis, Vaduvos darželio-mokyklos muzikinė studija, Šv. Juozapo mokyklos pradinių klasių choras, Šv. Kristoforo progimnazijos jaunučių choras ,,Ledinukai“, ,,Santaros‘‘ progimnazijos ansamblis ,,Šermukšnėlis“. Skambėjo ir mūsų progimnazijos ansamblio ,,Vieversiukas‘‘ dainos. Mokiniai atliko visiems gerai žinomas dainas,,Oi neverk, motušėle“ ir ,,Brangiausios spalvos“. Festivalį vainikavo visų dalyvių atliekama lietuvių liaudies daina ,,Už žalių miškelių‘‘. Visus dalyvius vienijo bendras tikslas-skambi lietuviška tėviškės daina.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO 3-4 KLASIŲ MOKINIŲ PASAULIO PAŽINIMO OLIMPIADA

Sveikiname 3a klasės mokinę Emiliją Zelenytę (mokytoja Deimantė Navakienė) ir 4b klasės mokinę Oną Spranaitytę (mokytoja Vidmanta Rušėnienė), laimėjusias Vilniaus miesto 3 – 4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiados pirmajame etape. Šios mergaitės kovo 21 d. dalyvaus olimpiados antrajame etape Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DISKOTEKA

Šaunus Mokinių savivaldos (kuratorė J.Žaliaduonienė) narių būrys, visus pavargusius nuo minčių apie pamokas, namų darbus ir kontrolinius,  pradžiugino vasario 15 d. mokykline diskoteka. Buvo pakviesti buvę mokyklos mokiniai, kurie ne tik šoko ir linksminosi kartu su kitais progimnazijos mokiniais, bet ir šauniai vedė diskoteką. Dėkojame Lukui ir Tomui – diskotekos didžėjams ir vedėjams.

Visi 5-8 klasių mokiniai turėjo progą atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką draugų rate bei  linksmai ir aktyviai praleisti vakarą mokyklos diskotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PERGALĖS

Vasario 19 d. Garliavoje (Kauno raj.) vyko  LŠSF reitingo varžybos „Gintarėliai 2017“, kuriose progimnazijos mokiniai Tautvydas Rimgaila (7 m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6 m) sportinių šokių ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai, dalyvaudami Jauniai II D ST grupės  finale,  iškovojo I – ąją vietą  !!!   Sveikiname ir džiaugiamės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VIKTORINA „KELIAUDAMI SAUGIAI PAŽINKIME EUROPĄ“

Vasario 23 d. 2d ir 3m klasių mokiniai (pradinių klasių mokytojos Junita Cesiulienė ir Jolita Šimkienė) dalyvavo Vilniaus miesto mokyklų mokinių viktorinoje ,,Keliaudami saugiai pažinkime Europą‘‘, kurią organizavo Saugaus eismo mokykla Geležinkeliečių muziejuje. Mokiniai turėjo pristatyti meninę kūrybinę programą, atlikti užduotis apie Europą, sveiką gyvenseną ir aplinkosaugą bei teorines ir praktines saugaus elgesio užduotis.

Trečiąją vietą viktorinoje užėmę savo žiniomis stebino mūsų progimnazijos antrokai, kurie sugebėjo pralenkti net Vilniaus miesto mokyklų trečiokus ir ketvirtokus. 3m klasės mokiniai džiaugėsi antrąja vieta ir puikiais įvertinimais už meninės kūrybinės programos prisistatymą. Jie dalyvius pasveikino nuotaikinga daina, kuri skambėjo ne tik lietuvių, bet ir graikų, italų, danų ir čekų kalbomis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PREVENCIJA MOKYKLOJE

Š. m. vasario 22-23 d. šeštų klasių mokiniams vyko klasės valandėlės agresyvaus elgesio prevencijos temomis. Mokyklos psichologė A. Šimkutė  domėjosi, ką mokiniai žino apie agresiją ir agresyvumą, supažindino mokinius su agresijos samprata. Mokiniai grupėse kūrė agresyvaus žmogaus receptą, dalinosi, su kokiais agresyvaus elgesio elementais susiduria savo klasėje ir mokykloje, taip pat atviravo, kaip patys išreiškia savo agresiją kitiems. Pabaigoje, remdamiesi sukurtais receptais ir savo elgesio patirtimi, analizavo, kaip derėtų elgtis, kad nebūtum agresyvus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTO PERGALĖ

   Vasario 23 d. vykusiose Vilniaus miesto sportinės gimnastikos varžybose 3 b klasės mokinys Martynas Kaminskas užėmė antrąją vietą. Džiaugiamės jo pergale! 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PREVENCIJA MOKYKOJE

Š. m. vasario mėnesį mokyklos psichologė Edita Paliulionienė vedė klasės valandėles pirmoms ir trečioms klasėms. 

Pirmose klasėse buvo atliekamas žaidimas “Garo nuleidimas”, kurio metu vaikai buvo skatinami išsakyti jausmus, baimes ir nerimus. Šis žaidimas skirtas išvengti pykčio ir nuoskaudų, kylančių bendraujant su aplinkiniais, bei teigiamam klasės psichologiniam klimatui palaikyti.

Tuo tarpu trečiose klasėse buvo vedamas užsiėmimas “Aš unikalus, tu unikalus”, skirtas tolerancijos ugdymui, bandant suprasti, kuo mes esame panašūs ir kuo mes skiriamės vienas nuo kito, bei bandant surasti unikalius skirtumus ir juos priimti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠURMULIAVO TRADICINĖ KAZIUKO MUGĖ

Buvo  skanūs sumuštiniai, baronkėlės  ir suktiniai,

Puodus, žvakes  ir  karolius, pirko sesės, pirko broliai!

Tai turėjom ką parduoti, teko daug išsikaštuoti!

Buvo  nuotaika  gera,  smagi  muzika  ir  šypsena!

 Kovo 3 d. mokykloje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius ir bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

GARBINGA PERGALĖ

Vasario 28 d. vyko Lietuvos vyrų sportinės gimnastikos jaunių žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 3b klasės mokinys Martynas Kaminskas. Jis užėmė II vietą skersinio ir laisvųjų pratimų kategorijose. Džiaugiamės jaunojo sportininko garbingomis pergalėmis!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PREVENCIJA MOKYKLOJE

Vasario 27 – kovo 3 d. progimnazijoje vyko atsipalaidavimo savaitė. Pertraukų metu, skambant relaksacinei muzikai, mokiniai galėjo spalvinti mandalas. Šį procesą prižiūrėjo ir jiems talkino švietimo pagalbos mokiniui specialistai. Užsiėmimas sulaukė didelio dėmesio – atsipalaidavimo savaitės pabaigoje visos mandalos buvo nuspalvintos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

Kovo 2 d. mokykloje vyko 2 – 4 klasių mokinių matematikos olimpiados I–asis etapas. Jame rungėsi stipriausi pradinių klasių matematikai, kurie susikaupę sprendė įvairiausius uždavinius bei galvosūkius.

Nugalėtojais tapo:

Jokūbas Baušys – 2d klasės mokinys (mokytoja Junita Cesiulienė)

Jonas Jakštys– 3a  klasės mokinys (mokytoja Deimantė Navakienė)

Justina Michaliovaitė -  4m klasės mokinė (mokytoja Nijolė Kisielienė)

Didžiuojamės jais ir linkime sėkmės Vilniaus miesto 2 – 4 klasių mokinių matematikos olimpiados II–ajame etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TENISO TURNYRAS

Kovo 8 d. progimnazijoje jau antrus metus iš eilės vyko pavasarinis stalo teniso turnyras, kurį organizavo kūno kultūros metodinė grupė ir švietimo pagalbos mokiniui specialistai. Pirmos vietos nugalėtoju tapo Benjaminas Medzevičius (7b klasė), antrąją vieta iškovojo Rolandas Kostiuškevičius (7b klasė). Sveikiname jaunuosius tenisininkus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO TREČIŲ KLASIŲ MOKINIŲ VIKTORINA “AUGU SU ISTORIJA”

Kovo 9 d. 3a klasės mokinių komanda dalyvavo Vilniaus m. 3-ių klasių mokinių viktorinoje „Augu su istorija“, kuri vyko Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje. Po nuotaikingo komandų prisistatymo laukė įdomios užduotys. Smagu buvo pasitikrinti savo istorines žinias apie Lietuvą ir susirungti su kitų mokyklų trečiokais. Komandos sprendė kryžiažodžius, atliko Lietuvos vietovių bei žymių žmonių dėlionės užduotį. Teko susikauti ir komandų kapitonams.

Mūsų mokyklos trečiokams sekėsi labai gerai -​​​ užėmė II vietą. SVEIKINAME!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KOVO 11-OJI PAMINĖTA KARTU SU BŪSIMAIS PIRMOKAIS

3m klasės mokiniai (pradinių klasių mokytoja J.Šimkienė ir muzikos mokytoja E.Bareikienė),  projekto ,,Takelis“ dalyviai, kartu su l/d ,,Krivūlė‘‘ priešmokyklinių grupių vaikučiais šventė Kovo 11-ąją – Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dainos, šokiai, eilėraščiai buvo skirti tik Tau, Lietuva.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IR VĖL GARBINGOS ŠOKĖJŲ PERGALĖS

Kovo 10 d. Panevėžyje vykusiose Lietuvos sportinių šokių pirmenybėse mūsų progimnazijos sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A.Stanienė) šokėjai Tautvydas Rimgaila (7m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m), dalyvaudami Jaunių II D ST grupės (16 porų) finale,  iškovojo garbingą III vietą.

Puikūs pergalingi šokiai! Džiaugiamės ir didžiuojamės šokėjais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„PROTŲ MŪŠIS“ TOMO ZANO BIBLIOTEKOJE

Kovo 9d. 2c klasės mokiniai (mok. G.Liutkevičienė) Tomo Zano bibliotekoje dalyvavo viktorinoje „Protų mūšis“, kuri buvo skirta lietuvių rašytojams ir jų kūrybai pristatyti. Bibliotekoje surengtų lietuvių kalbos dienų tikslas – skatinti lietuvių kalbos ir kultūros puoselėjimą bei stiprinti mūsų kalbos mokymosi motyvaciją.

Viktorinoje rungėsi dvi komandos „Žvaigždutės“ ir „Protingieji kiškiai“. Netrūko emocijų ir naujų žinių. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti prizais. Kitas viktorinos etapas su kitų mokyklų mokiniais bibliotekoje vyks gegužės mėnesį.

Už organizuotą viktoriną bei padovanotą norą aktyviau skaityti knygas bei dar labiau pamilti lietuvių kalbos pamokas dėkojame Tomo Zano bibliotekos vedėjai Aušrai Gražulienei.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINĖ GYNYBOS DIENA MOKYKLOJE

Kovo 15d. dieną Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos 6a, 6b, 6m ir 8a klasių mokiniams organizavo nacionalinę gynybos dieną. Mokiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su krašto apsaugos sistema, kariuomenės veikla ir tradicijomis. Atvykę kariūnai vedė karinės rikiuotės, fizinio lavinimo pamokas, supažindino su kario ekipuote, papasakojo apie Lietuvos kariuomenę.

Mokiniai džiaugėsi netradicinėmis pamokomis. Jauniesiems mokyklos šauliams buvo suteikta galimybė plačiau pristatyti savo veiklą  kitiems mokyklos mokiniams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖTA KNYGNEŠIO DIENA

Kovo 16 dieną progimnazijoje netradicine pamoka, vykusia mokyklos muziejuje, paminėjome Knygnešio dieną. Prisiminėme žmones, kurių dėka šiandien turime savo raštą, kalbą, pasidžiaugėme, kad knyga dabar prieinama visiems. Taip pat pasidalinome mintimis apie įdomiausias perskaitytas bei skaitomas knygas.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Kovo 20-24 dienomis progimnazijoje vyko “Veiksmo savaitė be patyčių”. Šią savaitę mokyklos fojė vyko 6-7 klasių moksleivių kurtų plakatų “Patyčios bijo tavo nepritarimo” paroda. Darbeliais buvo susidomėję ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai. Savaitė užbaigta penktadienį vykusia “Apsikabinimų diena”. Apsikabinti visus norinčius progimnazijos bendruomenės narius kvietė švietimo pagalbos mokiniui specialistai ir mokinių savivaldos atstovai. Vykusiu renginiu ypatingai buvo susidomėję pradinių klasių moksleiviai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

APLINKOSAUGOS PAMOKA

Kovo 20 d. progimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniai dalyvavo aplinkos apsaugos ministerijos inicijuotoje Žemės dienos akcijoje. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai mokiniams pravedė aplinkos apsaugos pamoką, kurios metu buvo diskutuojama aktualiausiomis šiandienos aplinkosaugos temomis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ MOKYKLOJE – GERIAUSIAS MATEMATIKAS TREČIOKAS VILNIAUS MIESTE

Sveikiname Joną Jakštį, 3a klasės mokinį, jau antrus metus džiuginantį mus matematikos pasiekimais.

Kovo 14 d. Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje vykusiame Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių matematikos olimpiados II etape Jonas laimėjo I-ąją vietą, surinkęs maksimalų galimų taškų skaičių.

Mokinį ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė.

Sveikiname ir didžiuojamės!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NACIONALINIS KONKURSAS „LIETUVOS ISTORIJOS ŽINOVAS“

Kovo 10 d. nemažas būrys istorija besidominčių mūsų progimnazijos mokinių dalyvavo jau trečiajame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“. Konkursas, kuriuo siekiama ugdyti patriotizmą, sujungti kartas, bendruomenes, lietuvių išeiviją pasaulyje ir taip prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, skatinti bendruomeniškumą, vykdomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kur tik gyvena lietuviai ar yra mūsų istorija besidominčių žmonių. Dalyviams teko iš peties padirbėti, kadangi užduotys reikalavo gilesnio nei mokyklinis kursas Lietuvos istorijos išmanymo. Aukščiausią rezultatą pasiekė 5m klasės mokinys Mykolas Radziukynas, nuo jo vos keliais taškais atsiliko 8b klasės mokiniai Agota Dambrauskaitė bei Arnoldas Tarvydas. Džiaugiamės istorijos mokytojo metodininko Antano Meišto iniciatyva ir mokinių pasiekimais bei nekantriai laukiame kitų metų konkurso!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKAI SUSIPAŽĮSTA SU VILNIAUS SENAMIESČIO ISTORIJA

Kovo 24 d. 1b klasės mokiniai (mok. Rita Duogytė) lankėsi Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje.  Informacinio centro vadovė Kristina   vaizdžiai  papasakojo Vilniaus miesto legendą. Mokiniai su įdomumu klausėsi ir patys uždavė įvairių klausimų apie kunigaikštį Gediminą, Šventaragio slėnį, Krivių Krivaitį. Daug sužinojo apie seniausią  namą, susipažino su architektūros paminklų  įvairove ir Vilniaus senamiesčio išskirtinumu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PREVENCIJA MOKYKLOJE

Kovo 15, 22 ir 23 dienomis 7-tų klasių moksleiviams vyko klasės valandėlės “Ar patyčios yra konfliktų forma?” Mokyklos psichologė Alina Šimkutė supažindino mokinius su konflikto samprata. Mokiniai dirbo grupėse, svarstė ir diskutavo, ar patyčios ir konfliktai yra tas pats. Moksleiviams pristačius savo nuomonę, jiems buvo nurodyti esminiai skirtumai tarp minėtų reiškinių. Psichologė tikrino, kaip mokiniai įsisavino medžiagą pateikdama vieną keblią mokyklinę situaciją, kur mokiniai turėjo atpažinti, ar situacija konfliktinė, ar patyčių. Visos septintos klasės puikiai susitvarkė su užduotimi.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS “DRĄSI KLASĖ”

Kovo 21 d. 8b ir 8m klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos  nacionalinio dramos teatro organizuojamos akcijos “Savaitė be patyčių” kūrybinėse dirbtuvėse “Drąsi klasė”, skirtose mokinių bendradarbiavimo, bendravimo ir savitarpio pagalbos įgūdžiams klasėje sustiprinti. Renginį vedė ir jaunimą socialinės drąsos bei bendradarbiavimo mokė režisierius ir aktorius Paulius Tamolė su kolegomis. Mokiniai žaidė įvairius pasitikėjimo vienas kitu žaidimus, susipažino su aktoriaus, scenografo profesija. Po dirbtuvių mokiniai vienbalsiai pripažino, jog tai buvo itin naudinga ir įdomi patirtis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MAŽIEJI DAILININKAI

Kovo 31 d. 1e klasės mokiniai (mok. G. Snieškienė) lankėsi Vilniaus dailės akademijoje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir apžiūrėti tapybos, keramikos, dizaino dirbtuves, stebėti studentų darbą. Kaip tikri dailininkai mažieji mokinukai patys piešė ant molbertų Vilniaus senamiestį, o  savo darbais pasidžiaugti galėjo surengtoje piešinių parodėlėje.

Ačiū 1e klasės mokinio mamai Aistei Burkei už puikią ekskursiją po Vilniaus dailės akademiją.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

„MAŽIEJI SVAJOKLIAI“ TEATRINIŲ GRUPIŲ FESTIVALIUOSE

Mokyklos teatrinė grupė „Mažieji svajokliai“ (vadovė G.Liutkevičienė) kovo mėnesį aktyviai dalyvavo vaikų ir jaunimo teatrinių grupių festivaliuose.

Kovo 27 d. nacionaliniame teatrų festivalyje „Žodžiai“ mažieji mokyklos aktoriai vaidino etiudą „Mažylio ir Karlsono išdaigos“ pagal A.Lindgren ir buvo apdovanoti nominacija už pirmuosius žingsnius didžiojoje scenoje, drąsą ir tikėjimą savimi.

Kovo 30 d. progimnazijos teatrinė grupė dalyvavo tradiciniame miesto ikimokyklinių įstaigų XVIII-ajame teatrų festivalyje „Rasos lašelis“, kuris vyko l/d „Rasa“. Mokiniai buvo apdovanoti padėka ir saldžiomis dovanomis bei džiaugėsi galimybe parodyti spektaklį darželių vaikams.

Džiugu, kad dalyvavimas festivaliuose – tai puiki galimybė pamatyti daug kolektyvų iš visos Lietuvos, dalintis kūrybinėmis idėjomis ir sprendimais, o didžiausias įvertinimas – žiūrovų garsūs aplodismentai, smagios emocijos  ir geras žodis.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TREČIOKŲ IŠVYKA

Balandžio 5 d. 3c klasės mokiniai (mok. L.Šarkienė) apsilankė Europos parlamento informacijos biure. Mokiniai plačiau susipažino su Europos Sąjunga, išgirdo jos įkūrimo istoriją, klausėsi ES himno, skaičiavo šalis  nares, dėliojo dėlionę „Europos žemėlapis“ ir žaidė kitus žaidimus, susijusius su ES.

Pakeliui į Europos parlamento informacijos biurą trečiokai dar kartą pažino Vilniaus Senamiesčio svarbiausius objektus: paminklą V.Kudirkai ir Tautiškai giesmei, Gedimino pilį, Valdovų rūmus, seniausią bei aukščiausią pastatą senamiestyje – šv. Jonų bažnyčios varpinę, sugalvoję norą sukosi ant stebuklingosios plytelės Katedros aikštėje.

Išvykoje mokiniai daug sužinojo ir pamatė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

5-8 KLASIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA MOKYKLOJE

Balandžio 4d. vyko  5-8 klasių jaunųjų matematikų mokyklinė olimpiada, kurioje dalyvavo 62 progimnazijos mokiniai. Džiaugiamės olimpiados nugalėtojais, kuriuos galime vadinti progimnazijos matematikais:

I vietos laimėtojai

Elzė Augustina Večkytė  (5m)

Elvinas Švilpa (6m)

Meda Viktorija Večkytė (7m)

Martynas Lašas (8m)

 II vietos laimėtojai

Marius Makauskas (5m )

Gabrielė Tomaševič (6m)

Lana Boček (7m )

Kristijonas Novikevičius (8m) 

III vietos laimėtojai

Artūras Timofejevas (5m)

Beatričė Striškaitė (5m1)

Rokas Baltkojis (6m )

Justinas Bliujus (7m)

Vilda Šveikauskaitė ( 8m)

Sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės Vilniaus miesto olimpiadoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BALANDŽIO 2-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, 3a klasės mokinukai su mokytoja D.Navakiene kvietė jau ūgtelėjusius pirmokus į mokyklos biblioteką ir vedė jiems netradicinę lietuvių kalbos pamoką “Vienos raidelės pasakėlės”. Trečiokai sekė savo kūrybos pasakėles, o pirmokai atidžiai klausėsi, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Bibliotekos vedėja E.Šilkūnienė mažiesiems svečiams plačiau papasakojo apie tarptautinę vaikų knygos dieną. Nuo 1967 m. ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją ir sutampa su Hanso Christiano Anderseno gimtadieniu. Lietuvoje ši diena minima jau 25-ąjį kartą.

Skaitykime knygas patys ir skatinkime tai daryti kitus.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

I IR III VIETA TARPTAUTINIAME MATEMATIKOS KONKURSE “PANGEA 2017″

Sveikiname 3a klasės mokinį Joną Jakštį, trečių klasių grupėje laimėjusį I-ąją vietą tarptautiniame matematikos konkurse “PANGEA 2017″.

Taip pat sveikiname 3a klasės mokinį Tautvydą Bložę, laimėjusį šiame konkurse  III-ąją vietą.

Didžiuojamės trečiokų matematikos pasiekimais ir dėkojame už mokyklos vardo garsinimą!

Berniukus konkursui ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Deimantė Navakienė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONKURSAS “JAUNIEJI DŪDORIAI”

Balandžio 6 d. 3a klasės mokiniai (mokytoja D.Navakienė) dalyvavo Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių konkurse “Jaunieji dūdoriai”. Į renginį atvyko mokiniai net iš 10 Vilniaus miesto mokyklų. Mūsų progimnazijos trečiokai, atlikę  E.Presley kūrinį  “Love me tender”, mielai klausėsi kitų pradinukų atliekamų kūrinių. Smagu pasiklausyti gražiai muzikuojančių bendraamžių!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS RADVILŲ RŪMŲ MUZIEJUJE

Artėjant pavasario šventei šv. Velykoms, balandžio 7 d. 3a klasės mokiniai (mok. D.Navakienė) keliavo į Radvilų rūmų muziejų. Ten visų laukė kūrybinės dirbtuvės “Margučio portretas”, kur vaikai susipažino su augalų ir gyvūnų motyvais, marginamų margučių raštais, šv. Velykų proga grotažo technika kūrė šventinius paveikslėlius tėveliams. Netradicinė dailės ir technologijų pamoka visiems labai patiko, buvo pagaminti puikūs darbeliai. Po kūrybinių dirbtuvių buvo apžiūrimos  muziejuje esančios ekspozicijos.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAUKIAME PAVASARIO

1d klasės mokiniai kartu su mokytoja A.Bobeliene, vykdydami ekologinį gamtosauginį projektą „Būkime draugiški gamtai“, progimnazijos  kiemą papuošė ryškiomis pavasario gėlėmis. Mažieji pirmokėliai kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodą „Antrasis daiktų gyvenimas“ pristato mokyklos kieme. Kviečiame pasigėrėti mokinukų darbais ir linkime ryškaus pavasario.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTINIŲ ŠOKIŲ VARŽYBOSE ,,PAVASARIO ŽIEDAI 2017“

Balandžio 23 d. (sekmadienį) Vilniuje vyko  kvalifikacinės sportinių šokių varžybos ,,Pavasario žiedai 2017“. Mūsų progimnazijos mokiniai, sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai Tautvydas Rimgaila (7m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m), dalyvavo Jaunių II D LA grupės finale  ir iškovojo garbingą IV – tą vietą. Džiaugiamės pergale!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

BŪRELIŲ MUGĖ PROGIMNAZIJOJE

Paskutinė balandžio savaitė (balandžio 24-28d.) mokykloje buvo įdomi ir prasminga. Po pamokų ir ilgųjų pertraukų metu šokantys, dainuojantys, grojantys, kuriantys ir kitaip besimokantys mokiniai kvietė pamatyti, aktyviai dalyvauti ir „pasimatuoti“ įvairią veiklą.

Progimnazijoje esantys neformalaus ugdymo būreliai kviečia aktyviai dalyvauti mokyklos popamokinėje veikloje ir kitais mokslo metais.

 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PREVENCIJA MOKYKOJE

Balandžio 21 ir 28 dienomis klasės valandėlių metu progimnazijos 8-tų klasių mokiniai kalbėjosi apie pasitikėjimą kitais. Mokyklos psichologė Alina Šimkutė skatino mokinius diskutuoti apie pasitikėjimo kitais žmonėmis svarbą tarpusavio santykiams. Mokiniai sutiko, kad  pasitikėjimas kitais yra nuolatinių ir draugiškų santykių pamatas. Aštuntokai dirbo grupėse ir vardijo, kokiomis svarbiausiomis savybėmis pasižymi žmogus, kuriuo galima pasitikėti, dalijosi, kurios žmonių savybės jiems atrodo svarbiausios pasitikėjimu paremtuose tarpusavio santykiuose. Vėliau buvo žaidžiamas “Pasitikėjimo žaidimas”, kurio esmė – atsitiktinai susiskirstyti poromis ir patikrinti, kiek pasitikima atsitiktiniu žmogumi. Poroms duodama užduotis pasidalinti vedlio ir vedamojo vaidmenis. Vedlys turi vaikščioti atmerktomis akimis, o kitas turi būti užsimerkęs. Vedlys turi vesti “nematantįjį”, nesukeldamas pavojaus atsitrenkti ar susižeisti. Kitas tuo tarpu turi pasitikėti vedliu. Vėliau apsikeičiama vaidmenimis ir palyginama, kurį vaidmenį atlikti sekėsi lengviau, lengva ar sunku buvo pasitikėti klasės draugu. Džiugu, kad aštuntų klasių mokiniams nepritrūko pasitikėjimo kitais, o žaidimas kėlė šypsenas ir juoką.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI STEBINA IR DŽIUGINA PERGALĖMIS

Balandžio 30 d. Kėdainiuose vyko  kvalifikacinės sportinių šokių varžybos ,,Izzadora 2017“. Mūsų progimnaziją nuolat garsinantys nenuilstantys sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A. Stanienė) šokėjai Tautvydas Rimgaila (7m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m), dalyvaudami Jaunių II D LA grupės finale,  laimėjo I – ąją vietą !!!

Gegužės 6 d. Kaune vykusiose  tarptautinėse sportinių šokių varžybose ,,Gintarinė pora 2017“ šie  mokiniai Jaunių II D LA grupės finale  laimėjo IV – ą vietą.

Sveikiname su pergalėmis, džiaugiamės kartu ir linkime sėkmės.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į A.MICKEVIČIAUS BIBLIOTEKĄ

Gegužės 2 d. 3a klasės mokiniai (mok. D.Navakienė) viešėjo Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus bibliotekos vaikų skyriuje. Buvo smagu susipažinti su šia jaukia biblioteka, pamatyti tiek daug knygų vienoje vietoje bei išmėginti kitas čia siūlomas veiklas. Teko išbandyti jėgas protų mūšyje „Ar gerai pažįsti Vilnių?“ ir pasitikrinti savo žinias apie miestą, kuriame gyvename.

Linksmai ir prasmingai praleistas laikas bibliotekoje skatins vėl sugrįžti, rinktis knygas, jas vartyti, skaityti ir taip semtis žinių bei patyrimo.

Kviečiame visus čia apsilankyti!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PROGIMNAZIJA JA DIDŽIUOJASI

  

        

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PIRMOKAI SEIME

Gegužės 2 d. 1e klasės mokiniai (mok. G.Snieškienė) lankėsi Seimo rūmuose. Ekskursiją vedė gidė, kuri papasakojo ir parodė, kaip ir kur vyksta Seimo narių darbas, ką Seime veikia Seimo nariai. Taip pat priminė svarbius Lietuvai įvykius.

Pirmokėliai smalsiai apžiūrėjo Prezidentės bei Kovo 11-osios Akto sales, Spaudos konferencijų bei Algirdo Mykolo Brazausko salę, kurioje priimamos svečių delegacijos, eksponuojamos užsienio šalių dovanos LR Seimui. Posėdžių salėje mažieji smalsučiai turėjo galimybę stebėti Seimo posėdį.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PASIDŽIAUKIME MOKINIŲ LAIMĖJIMAIS KARTU

Stebina ir džiugina 5b klasės mokinys Valentinas Deimantas Alekna, kuris balandžio 22 d. Jonavoje vykusiame Lietuvos Shindokai – Kan Karate čempionate iškovojo I vietą. Šį rudenį  Valentinas taip pat užėmė pirmąją vietą Kaune vykusiame Toros taurės čempionate.

Mokinys šia sporto šaka domisi ir lanko treniruotes nuo pirmos klasės. Shindokai- tai japonų kovos menas, grindžiamas garbės kodeksu ir bendromis vertybėmis. Ši mokykla moko pagarbos kitiems, disciplinos, koncentracijos, ištvermės,  nuoseklumo ir kantrybės.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės Valentino pasiekimais ir linkime sėkmės, kantrybės ir didelių pasiekimų ateityje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VAIDINAME ANGLIŠKAI

Gegužės 4 d. progimnazijos aktų salėje linksmieji anglų kalbos būrelio (vadovė anglų k. vyr. mokytoja  Rimanta Jokimaitienė) aktoriai vaidino spektakliuką “The enormous turnip”. Pasipuošę išmoningais kostiumais mokiniai drąsiai ir nuotaikingai vaidino, dainavo, grojo gausiai susirinkusiems tėveliams, mokyklos mokiniams ir mokytojams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DRAUGIŠKOS TINKLINIO VARŽYBOS

Gegužės 8 d. progimnazijos sporto salėje vyko draugiškos tinklinio varžybos. Dalyvavo buvę mūsų mokyklos mokiniai, kurie dabar mokosi Vytauto Didžiojo ir Salomėjos Nėries gimnazijose. Pergalę iškovojo mūsų progimnazijos mokiniai.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PASAKOS SERGANTIEMS VAIKAMS

Vilniaus Vaikų ligoninės mokytojai organizavo gražų ir prasmingą konkursą “Kuriu pasaką sergančiam draugui”. Pasakas rašė visos respublikos mokiniai. Mūsų progimnazijos mokiniai Laura Katkauskaitė, 5m kl. (mokytoja L.Jančienė), Meda Večkytė, 7m kl. ir Augustinas Rudys, 7m kl. (mokytoja L.Paulauskienė), taip pat dalyvavo šiame konkurse bei baigiamajame renginyje. Šių mokinių pasakas, atsidūrusias rengėjų sudarytoje knygoje, skaitys vaikai, besigydantys ligoninėje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PENKTOKAI APIE PERSKAITYTAS KNYGAS

Baigiantis mokslo metams 5b ir 5m klasės mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu (mokytoja L.Jančienė) pristatinėjo savarankiškai perskaitytas knygas. Tačiau šįkart skaitytą knygą reikėjo pristatyti atliekant kūrybinį darbelį ir perkeliant tos knygos idėją, motyvą, peizažą, herojų ar tiesiog su knyga susijusį daiktą į „Knygos dėžutę“. Šiems darbeliams pasitarnavo paprasčiausios dėžės nuo batų, kurios kūrybingų mokinių rankų palytėtos virto skryniomis, spintomis, kambariais, miško laukymėmis, pievomis ar net kosmoso erdve. Ir kiekvienas darbas unikalus, kiekvieno detalės apgalvotos. O jei nesi skaitęs kurios knygos, taip ir maga ją čiupti į rankas ir pasinerti į stebuklingą išmonės pasaulį.

Džiaugiamės penktokų kūrybingumu ir kviečiame jų darbais pasigrožėti progimnazijos bibliotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MIUZIKLAS PAGAL A.VIENUOLIO APSAKYMĄ

Gegužės 11 d. popietę neformalaus ugdymo būrelio “Vienuoliukai” mokiniai (vadovė lietuvių kalbos mokytoja L.Paulauskienė) džiugino gausiai į aktų salę susirinkusius progimnazijos mokinius bei mokytojus. Šįkart jie pastatė miuziklą pagal A.Vienuolio apsakymą “Astronomas Šmukštaras”. Kūrinys, kuriame pynėsi folkloras, poezija, muzika, tiesiog prikaustė žiūrovų dėmesį. O miuziklo dalyviai, būrelio mokiniai, džiaugiasi ne tik tuo, kad bendruomenę supažindino su dar vienu A.Vienuolio kūriniu, bet ir per ketverius metus suaugusiu, sustiprėjusiu ir susidraugavusiu kolektyvu.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

LAIMĖJIMAS ISTORIJOS KENGŪROJE 2017

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo surengtoje respublikinėje viktorinoje „Istorijos Kengūra“  dalyvavo ir mūsų progimnazijos 6m klasės mokinys Laurynas Burinskas, kurį  konkursui ruošė istorijos mokytojas metodininkas Antanas Meištas.  Viktorinos dalyviams  per 60 min. reikėjo atsakyti į 40 klausimų, susijusių su įvairių laikotarpių istorijos įvykiais. Kai kurios užduotys  buvo tikrai sudėtingos ir reikalavo platesnio nei mokyklinis kursas istorijos išmanymo. Laurynas puikiai pasirodė viktorinoje, surinkdamas 192 taškus iš 200 galimų ir iškovodamas II-ą vietą tarp beveik 2000 dalyvių iš visos Lietuvos!

Sveikiname ir toliau linkime domėtis istorija bei skinti pergales!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

SPORTINIŲ ŠOKIŲ VARŽYBŲ NUGALĖTOJAI

Gegužės 21 d. Jonavoje vyko sportinių šokių reitingo varžybos ,,P.Janulevičiaus taurė – 2017“. Mūsų progimnazijos šaunūs šokėjai mokiniai Tautvydas Rimgaila (7m) ir partnerė Martyna Urmonaitė (6m), sportinių šokių studijos ,,Pinavija“ (vadovė A.Stanienė) šokėjai, dalyvaudami grupėje Jauniai II C ST laimėjo V vietą, o Jauniai II D LA grupės finale laimėjo II–ą vietą!!!

Tautvydo patirta kojos pėdos trauma nesutrukdė pasiekti aukštų laimėjimų. Sveikiname šokėjus ir linkime Tautvydui kuo greičiau pasveikti.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

AŠTUNTOKŲ PASKUTINIS SKAMBUTIS PROGIMNAZIJOJE

Birželio 6 d. progimnazijoje paskutinį kartą šioje mokykloje skambėjo skambutis aštuntokams. Vyko aštuntokų šventė, kurios metu buvo įteikti aštuonių klasių baigimo pažymėjimai 61 mūsų mokyklą baigusiam mokiniui. Mokytojai džiaugėsi mokinių pasiekimais, o tėveliai didžiavosi savo vaikais. Gera buvo išgirsti nuoširdžių padėkos žodžių, sveikinimų, linkėjimų, pasidžiaugti puikiais progimnaziją baigusiais mokiniais, kurie jau pakankamai subrendę, rimtai pasiruošę tolimesniems gyvenimo išbandymams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠVENTINĖS RUGSĖJO 1-OSIOS AKIMIRKOS

Šiais metais mokykla pasitiko  jau 102-ąjį rugsėjį. Skambutis į mokyklą sukvietė mokinius, mokytojus, tėvelius, senelius bei garbingus svečius. Susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorius Kęstutis Subačius,  visiems kasdienės ištvermės ir susikaupimo linkėjo kunigas, gražius ir nuoširdžius sveikinimo žodžius, perduodama mokyklos raktą naujajam direktoriui, tarė Mokyklos tarybos pirmininkė Jurgita Račė.

Pasidžiaugę naujųjų mokslo metų pradžia, išgirdę daug gražių linkėjimų, po smagios šventinės programos, visi mokiniai sugužėjo į klases pirmajai pamokai.

Tikėkime, kad į dangų pakilę spalvoti pirmokėlių balionai padės išsipildyti visoms mūsų viltims ir lūkesčiams.

Puikios šventės akimirkos neliko neįamžintos…

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS 2017 – 2018 m.m.

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTĮ 2017 – 2018 m.m. rasite ČIA

Prašymo formą dėl būrelių lankymo rasite ČIA

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAŽINTIS SU DREVINE BITININKYSTE

Rugsėjo 14 d. 4a klasės mokiniai (mok. Deimantė Navakienė) keliavo į Bernardinų sodą. Čia buvo eksponuojama lenkų fotografo K.Hejke fotografijų paroda “Paskutiniai mano sutikti Europos dreviniai bitininkai”, kurią organizavo Lenkijos institutas kartu su Lenkijos drevinės bitininkystės brolija. Ketvirtokai išgirdo nepaprastai įdomų pasakojimą  apie seniausią bitininkystės rūšį – drevinę bitininkystę, kuomet bitės buvo laikomos išskaptuotose medžių drevėse, paragavo šių bičių medaus, susipažino su autentiškais bitininkavimo reikmenimis. Pats parodos autorius atsakė į visus ketvirtokų pateiktus klausimus apie drevinę bitininkystę, bičių gyvenimo ypatumus.

Ši  netradicinė pasaulio pažinimo pamoka buvo naudinga ir įdomi!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ANTROKŲ VASARA SU KNYGA

      Pradėję naujus mokslo metus, 2 b klasės mokinukai kartu su mokytoja Rita Duogyte nekantraudami sugužėjo į biblioteką pristatyti savo kūrybinius darbus  – Knygų medžius, kurių šakose puikavosi lapeliai su vasaros atostogų metu perskaitytų knygų pavadinimais. Vienų Knygų medžiai turėjo daugiau lapelių, kitų – mažiau, bet, aišku, kad visi vasarą skaitė knygeles ir tuo didžiavosi. Pristatę savo perskaitytas knygas, mažieji skaitytojai buvo iškilmingai priimti į bibliotekos skaitytojų gretas.

    Kviečiame visus pasidžiaugti jų kūrybiniais darbais, kurie eksponuojami mūsų mokyklos bibliotekoje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŽYGIS „PILIAKALNIŲ LIETUVA“

Rugsėjo 22 d. 4c klasės (mok. Lina Šarkienė) ir 3d klasės mokiniai (mok. Junita Cesiulienė) dalyvavo didžiausiame nacionaliniame moksleivių festivalyje – žygyje “Piliakalnių Lietuva”, kuris vyko Neries regioniniame parke. Žygio metu mokiniai susipažino su Neries regioniniu parku ir jame esančiais piliakalniais, įveikė 5 km numatytą maršrutą, sprendė įvairias užduotis bei išbandė savo jėgas edukaciniuose užsiėmimuose, taip pat susipažino su Lietuvos istoriniu paveldu. Žygio pabaigoje mokinių laukė staigmenos – Žygeivių diplomai ir medaliai.​​

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

III VIETA VIKTORINOJE “AR PAŽĮSTI DIDŽIĄJĄ BRITANIJĄ?”

Š. m. rugsėjo 26 d. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 8-tų klasių mokinių  viktorina ,,Ar pažįsti Didžiąją Britaniją?”. Mūsų progimnazijos komanda, kurią sudarė 8m klasės mokiniai M.Šmitas, M.Večkytė, P.Kalkauskas ir U.Endriukaitytė (anglų k. mokytoja V.Masoic),  užėmė garbingą 3-ąją vietą.

Didžiuojamės sumaniais aštuntokais bei džiaugiamės jų pergale!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VASAROS KNYGŲ KARALYSTĖ

Prasidėjus mokslo metams, 4a klasės mokinukų (mok. Deimantė Navakienė) vasarą skaitytos knygos apsigyveno vasaros knygų karalystės namukuose, pilyse ir pan. Būtent taip, atlikdami projektinį – kūrybinį integruotą lietuvių k. ir dailės darbą, ketvirtokai pristatė šią vasarą perskaitytas knygas. Netradicinės lietuvių kalbos pamokos, vykusios mokyklos bibliotekoje, metu ketvirtokai išsakė savo mintis, nuomonę apie perskaitytas knygas, jas pristatė. Ketvirtokai kalbėjosi, klausinėjo vieni kitų dominančių dalykų apie knygas. O kas gali būti geriau už draugų rekomendacijas?

Darbeliai eksponuojami bibliotekoje. Kviečiame pasižiūrėti!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

STEBUKLAI IR MISTIKA UŽ MOKYKLOS VARTŲ

Netikite? Apsilankykite muziejuje ir susipažinsite su Bazilisku, kuris naktį net suvalgo saldainius.

2a (mok. Audronė Neverauskienė), 2d (mok. Aušrelė Bobelienė) ir 3a (mok. Jolanta Montvidienė) klasių mokinukai, norėdami kuo geriau pažinti savo miesto istoriją, apsilankė Vilniaus miesto gynybinės sienos muziejuje Bastėjoje. Čia jie sužinojo, kad miesto gyventojai savo rankomis statė gynybinę sieną. Bastėja atlaikė ne vieną priešų antpuolį, nes ją saugojo ir iki šių dienų saugo Baziliskas – nepaprastas paukštis šikšnosparnio sparnais, gyvatės uodega. Antrokai ir trečiokai susidraugavo su Bazilisku ir atliko visas užduotis, kurias jiems skyrė Bazilisko padėjėja gidė.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off