ŠEŠTADIENINĖ MOKYKLĖLĖ

   Kovo 14 ir  21 d. mūsų mokykloje apsilankė būsimieji  pirmokėliai su tėveliais. Tęsiant projekto „TAKELIS“ įgyvendinimą, buvo organizuota Šeštadieninė mokyklėlė. Būsimieji mokinukai susipažino su mokykla bei mokytojomis, o tėvai turėjo galimybę sužinoti apie mokykloje dirbančius specialistus bei aktyvią mokyklos veiklą. Būsimi pirmokėliai Šeštadieninės mokyklėlės uždarymo metu stebėjo mokyklos teatriuko „Mažieji svajokliai“ ir ansamblio „Mažieji dainorėliai“ bei muzikinių klasių pasirodymus, taip pat  patys parodė tėveliams, ko išmoko mokyklėlėje. Mažuosius išlydėjome su dovanomis, kelialapiais į pirmą klasę bei gera nuotaika. Lauksime jų šimtmečio mokykloje rugsėjo 1-ąją! 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MOKOMĖS GINTI LIETUVĄ. JAUNŲJŲ ŠAULIŲ KOVINIO RENGIMO PRATYBOS

   Kovo 20-22d. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko Lietuvos Šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo Šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų XI kuopos Jaunųjų šaulių kovinio rengimo pratybos. Pratybų tikslas – stiprinti jaunųjų šaulių žinias ir įgūdžius, pagrysti teorines žinias atliekant užduotis praktiškai, taip pat aktyvinti jaunųjų šaulių bendravimą ir draugystę iškeliant šauliškumo, tautiškumo, tarpusavio pagalbos, bendruomeniškumo vertybes.

   Pratybose dalyvavo ir mūsų mokyklos Jaunieji šauliai (būrio vadovas Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės atsargos seržantas Bronius Bagdanavičius):

Dovydas Markovskis (10a kl.)

Margiris Lukoševičius (6a kl.)

Vanesa Vysocka (6m kl.)

Laura Janušauskaitė (6a kl.)

Mantas Larinas (5a kl.).

   Vykstančiuose jaunųjų šaulių kovinio pasirengimo stovyklos užsiėmimuose vaikai papildė mokyklų būreliuose įgytas  žinias, mokėsi rikiuotės,  žygio bei maskuotės taisykių. Mokiniai sportavo, žaidė sportinius žaidimus,  dainavo karines patriotines dainas. Jiems buvo rodoma mokomoji filmuota medžiaga, tikri ginklai, vyko šaudymo pratybos, gavo žinių apie karybą, ginkluotę, valstybės istoriją. Ypač vaikus žavėjo skelbiamas naktinis renginys –  aliarmas. Kovinio rengimo užsiėmimų metu paaiškėjo, kurie moksleiviai yra atvykę ne tik smalsumo vedami, bet ir  linkę rimtai dalyvauti Tėvynės labui skirtoje patriotinėje  šaulių veikloje.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DŽIUGU, KAD SAVANORIAUJA IR MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIAI

    Kovo 20-21 d. „Nordea“ savanoriai tradiciškai prisidėjo prie pavasario „Maisto banko“ akcijos, ragindami paaukoti maisto skurstantiems. Mūsų mokyklos 5m klasės  mokinė Vanesa Vilbrantaitė kartu su savo mama taip pat dalyvavo šioje „Maisto banko“ akcijoje.

 „Maisto banko“ akcijos daviniai aktualūs kas penktai Lietuvos šeimai – tiek gyventojų šalyje patiria skurdo riziką. Paaukotas maistas atiteks vienišoms bei daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, pensininkams ir neįgaliesiems.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

KNYGNEŠIO DIENOS MINĖJIMAS

   Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip knygnešio diena. Kovo 17 d. mūsų mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai lietuvių k. vyr. mokytojos Lauros Jančienės buvo pakviesti  į popietę „Renkuosi knygą“, kurios metu prisimindami knygnešių nuopelnus jaunieji skaitytojai diskutavo, kodėl jie renkasi knygą – mėgsta skaityti, iš kur ateina tas meilės knygai jausmas. Mokiniai drąsiai vardijo skirtumus tarp skaitančio ir neskaitančio jaunimo, dalijosi perskaitytų knygų įspūdžiais, sklaidė atsineštų mėgstamiausių knygų puslapius, rekomendavo jas bendraminčiams.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ETNOKULTŪRINIS PROJEKTAS

   3b klasės mokiniai (klasės mok. Aušrelė Bobelienė, muzikos mok. Edita Bareikienė)  kovo 13d. mokyklos bendruomenei  pristatė  Etnografinių regionų metams skirto projekto renginį “Upytėlė teka, žuvytėlė plaukia”. Tai meninė programa apie pamario krašto žmonių gyvenimą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

VILNIAUS MIESTO VAIKŲ IR JAUNIMO TEATRŲ ŠVENTĖ „ŠIMTAKOJIS – 2015“

    Vasario 11d. mūsų mokyklos teatrinė  grupė  „Mažieji svajokliai“ (vad. Genė Liutkevičienė) dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo  teatrų  šventėje „Šimtakojis – 2015“, kuri vyko Lenkų kultūros namuose. Mokiniai vaidino spektaklį „Šimto zuikių piemuo“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Dekoracijas spektakliui ruošė dailės mokytoja Jurgita Lokutijevskė. Mūsų mažieji aktoriukai šauniai atstovavo mokyklą ir buvo puikiai įvertinti Vilniaus savivaldybės administracijos padėka ir saldžiomis vaišėmis. 

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ŠAUNUSIS AŠTUNTOKAS ŽVAIGŽDŽIŲ DIENOS VEDĖJO KĖDĖJE

   Valstybės atkūrimo dieną jau trečius metus iš eilės didžiausia krepšinio mokykla Lietuvoje surengė „Žvaigždžių dieną 2015“, kurioje smagiai, be jokių įsipareigojimų, dalyvauja ir susirungia įvairios amžiaus grupės – nuo paauglių iki Seimo narių.

   Labai džiugu, kad šios Žvaigždžių Dienos “vairas” buvo perduotas mūsų  mokyklos 8m klasės mokiniui Tomui Dzidzevičiui, kuris kartu su buvusiu SKM direktoriumi Andriumi vedė visą renginį.

Daugiausiai ovacijų sulaukė entuziastingas Tomo pasiruoštas pristatymas komandos “Kažkur matyti”, kurioje žaidžia ir daininkas Vaidas Baumila, ir Seimo narys Remigijus Šimašius, ir SKM dabartinis direktorius Andrius Čerškus, ir gerai visiems žinomas sporto komentatorius Tomas Langvinis.

    Mūsų mokyklos Mokinių Tarybos pirminikas Tomas metė iššūkį vienam geriausių Lietuvoje komandos  ”Lietuvos Rytas” snaiperiui Martynui Gecevičiui – Rubiko kubo ir tritaškių mėtymo rungtyje. Taip pat Tomas visiems paliko įspūdį bendraudamas su amerikiete Misha jos gimtąja – anglų kalba.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DALYVAUJAME RESPUBLIKINIUOSE KONKURSUOSE

Gražia tradicija tapo mūsų mokyklos mokinių dalyvavimas respublikiniuose Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamuose projektuose “Tavo žvilgsnis”ir “Kalbų kengūra”.
   Vertimų ir iliustracijų projekte “Tavo žvilgsnis” dalyvavo 4-10 klasių mokiniai. Jie vertė grožinės literatūros tekstus iš anglų, rusų, vokiečių kalbų. Šis konkursas teikia galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias – tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų.
 ”Kalbų kengūros” konkurse 4-8 klasių mokiniai tikrino savo praktinius anglų, rusų, vokiečių kalbų rašybos, gramatikos, gebėjimo suprasti tekstą įgūdžius. “

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

2-4 KLASIŲ MOKINIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

Vasario 26 d. mokykloje vyko 2-4 klasių mokinių matematikos olimpiados I etapas.

Sveikiname nugalėtojus:

2m  klasės mokinę Mariją Zarembaitę  (vyr. mokytoja Nijolė Kisielienė);
3c klasės mokinį Gustą Audicką (vyr. mokytoja Audronė Neverauskienė);
4b klasės mokinį Aleksandrą Volfą (vyr. mokytoja Jūratė Skurkienė).

Nugalėtojams linkime sėkmės, dalyvaujant miesto matematikos olimpiadoje II etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

MŪSŲ MOKYKLOJE MOKOSI GABIAUSIAS MIESTO KETVIRTOKAS

Vasario 19 d. Vilniaus Spindulio pagrindinėje mokykloje vyko ketvirtasis miesto III – IV klasių gabių mokinių konkursas “Mano mažasis pasaulis”. Dalyviams reikėjo kūrybingai pristatyti savo talentą, atlikti įvairias užduotis, atsakyti į klausimus apie mus supantį pasaulį, atlikti tris bandymus ir juos aprašyti.
      Puikiai įveikęs visas užduotis ir surinkęs daugiausia taškų, konkurso nugalėtoju tapo 4 b klasės mokinys Aleksandras Volfa (vyr. mokytoja Jūratė Skurkienė).
      Sveikiname Aleksandrą su pergale ir didžiuojamės, kad mūsų mokykloje mokosi gabiausias miesto ketvirtokas! Linkime jam sėkmės ir kituose konkursuose bei olimpiadose.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DIDŽIUOJAMĖS IR DŽIAUGIAMĖS KARTU SU ŠOKĖJAIS

    Kovo 1-ąją dieną Šiauliuose vyko Lietuvos sportinių šokių federacijos LA šokių čempionatas, kuriame varžėsi Lietuvos šokėjai. Finale tarp stipriausiųjų mūsų mokyklos  šeštokai Martynas Pranckus ir Emilija Čepauskaitė iškovojo trečiąją vietą ir tapo bronzos medalių laimėtojais. Varžybas transliavo per televiziją, o video įrašą dar kartą galima  pamatyti per sporto tv.lt.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICINIS KAZIUKO KERMOŠIUS MOKYKLOJE

Kovo 4 dieną mokykloje vyko tradicinė mugė „Kaziuko kermošius“.
Į mugę sugužėjo nemažai dalyvių su savo sukurtais darbais: suvenyrais, papuošalais, sveikinimais, medžio ir molio dirbiniais. Įvairiausių saldumynų prikepė patys vaikai su tėveliais. Maloniai buvo aptarnaujamas kiekvienas pirkėjas.
Susirinkusieji  į  mugę turėjo galimybę ne tik įsigyti patikusį rankdarbį, skanumyną, paveikslėlį, gėlių, žolelių arbatos, bet ir paklausyti linksmos liaudiškos muzikos. Taip pat šauniai kermošiuje visus linksmino 4b klasės saksofonistas Aleksandras Volfa.
Ilgokai dar nerimo šurmulys mokykloje. Visi mugės pardavėjai ir pirkėjai buvo pakviesti dalyvauti ir kitais metais Kaziuko kermošiuje. Kasmet nuoširdžiai rengiama mugė yra visų mokytojų, mokinių ir tėvelių labai laukiama.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

ATKŪRIMO 25-MEČIUI IR MOKYKLOS JUBILIEJINIŲ METŲ PRADŽIAI PAMINĖTI SKIRTAS IŠKILMINGAS MINĖJIMAS „LIETUVAI IR MAN“

   Kovo 10 dieną  mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui  paminėti. Iškilmingos šventės metu buvo paskelbta mokyklos 100-mečio – Jubiliejinių metų – pradžia.

   Gražūs žodžiai apie Lietuvą ir mokyklą, istoriniai pranešimai, lietuvių liaudies šokiai bei dainos sukūrė šventinę nuotaiką, pažadino patriotinius jausmus. Šia proga mūsų mokykloje viešėjo, mokyklos bendruomenę džiugino ir sveikino Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos Tautinių instrumentų ansamblis “Jurginėlis”.

  Tai buvo dar viena prasminga ir graži istorijos pamoka, atgaivinusi mūsų pasididžiavimą šalimi ir 100-mečio mokykla.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

3-4 KLASIŲ MOKINIŲ LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

    Kovo 12 d. mokykloje vyko 3-4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiados I etapas. 

Sveikiname nugalėtojas:
3a klasės mokinę Gabrielę Misenkaitę (mok. metodininkė Rita Duogytė) 
4b klasės mokinę Martyną Urmonaitę (vyr. mok. Jūratė Skurkienė)
   Didžiuojamės nugalėtojomis ir linkime sėkmės, dalyvaujant Vilniaus miesto lietuvių kalbos olimpiados II etape.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off