NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS 2016 – 2017 m. m.

Rasite čia

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

IŠVYKA Į LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJŲ

Vos prasidėjus mokslo metams, 3a klasės mokiniai kartu su tėveliais (mokytoja D.Navakienė) aplankė Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Visus žavėjo mintis – pažvelgti iš arčiau į žvaigždes. Kad įvyktų ekskursija, būtina sąlyga – giedras dangus. Ir iš tiesų vakaras buvo nuostabus, jokio debesuotumo. Laukdami saulėlydžio, keliavome per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, vis kildami aukštyn. Penkiose salėse gidas pristatė  skirtingus žmogaus, žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu. Po to skaniai pavakarieniavę, laukėme, kol sutems, ir kilome į bokštelius prie teleskopų. Teleskopo pagalba stebėjome Saturną, dvinares žvaigždes, mirusią žvaigždę, Mėnulį, ūką. Neapsakomas jausmas būti arčiau žvaigždžių ir pajausti milžiniškus Visatos atstumus!

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

PAMINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Rugsėjo 26 dienos popietę garsus vaikų juokas, plazdančios vėliavėlės, skambi muzika ir gražiausi žodžiai savo mokyklai, buvo rašomi visomis užsienio kalbomis. Vokiškai, angliškai, rusų ir prancūzų kalbomis, mokiniai kvietė užsukti į Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos kiemą ir kartu pažymėti Europos kalbų dieną.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

DANSKE BANK VILNIAUS MARATONAS

Rugsėjo 11 d. jau tryliktąjį kartą Vilniaus miesto gatves užplūdo bėgimo entuziastai. Vyko „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Mūsų mokyklos 6-8 klasių mokiniai dalyvavo „LEMON GYM studentų ir moksleivių bėgime“ ir bėgo 3 kilometrų distanciją. Greičiausiai šį nuotolį įveikė Aelita Korvina Petrovskaja (8b klasė). Kiek pavargę, bet nestokojantys šypsenų, dalyviai džiaugėsi savo pasiekimais.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Akcija “Už SAUGIĄ Lietuvą”.” MES PRIEŠ PATYČIAS”

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TARPTAUTINIO PROJEKTO “KONKURENCINGAS JAUNIMAS – EUROPOS ATEITIS” VEIKLOS VASARĄ VYKO BARSELONOJE

Nuo 2016m. birželio mėnesio asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” įgyvendina tarptautinį projektą – “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” (angl. Competitive European Youth), kuris finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Šiame 18 mėnesių vykdomame  Europos Sąjungos šalyse narėse – Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre ir Lietuvoje – tarptautiniame projekte dalyvauja ir mūsų progimnazija.

Šių metų birželio 19-24 d. vyko tarptautinio projekto “Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis” jaunimo mokymai Barselonoje. Projekte dalyvaujantys jaunimo ambasadoriai ir jaunimo darbuotojai iš Ispanijos, Lietuvos, Kipro ir Vengrijos susirinko tam, kad susipažintų, išbandytų ir išmoktų dirbti su projekto metu sukurta programa “YOUth Create IT Project”. Iš Lietuvos dalyvavo keletas Lietuvos mokyklų: Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija bei Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Smagu, kad buvęs mokyklos mokinys, dabar jau gimnazistas Tomas Dzidzevičius yra mūsų progimnazijos mokinių grupės jaunimo ambasadorius ir Barselonoje šauniai atstovavo Lietuvos komandą.

„Programos tikslas – sudaryti kūrybiškas sąlygas jaunam, 14-18 m., žmogui labiau pažinti ir atskleisti savo asmenybę, mokytis prisiimti atsakomybę, generuoti idėjas, dirbti bendradarbiaujant, ugdyti lyderio savybes, skatinti atvirumą bei iniciatyvą. To siekiama per informacinių technologijų projekto įgyvendinimą, naudojant įvairius aktyvius neformaliojo švietimo mokymosi metodus“, – sako projekto vadovė Laura Grinevičiūtė iš Asociacijos Viešieji interneto prieigos taškai, kuri įgyvendina minėtąją programą.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Mūsų progimnazijos angelą Vilniaus miesto meras R. Šimašius papuošė Moldovos vėliavos šalikėliu

Birželio 29d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos ambasadoriais bei Užsienio reikalų ministerijos atstovais vėliavų šalikėliais apjuosė Vilniaus angeliukų skulptūrą Gedimino prospekte, angelą saugantį mūsų Antano Vienuolio progimnaziją ir angeliuką prie Užsienio reikalų ministerijos.

Taip vilniečiai palaiko draugiškas šalis partneres ir džiaugiasi liepos 1-ąją įsigaliosiančiais Europos Sąjungos Asociacijos susitarimais. Nuo šios dienos įsigalios šių šalių bendradarbiavimas su ES tokiose svarbiose srityse, kaip demokratija ir žmogaus teisės, kova su korupcija, teisinės sistemos ir viešojo administravimo reforma.

Už šią šaunią iniciatyvą, puikią akcijos idėją ir tikrą partnerystės šventę dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei bei Užsienio reikalų ministerijai.

Daugiau apie tai skaitykite:

http://www.vilnius.lt/index.php?175762217

https://www.facebook.com/remigijus.simasius?fref=ts

https://www.facebook.com/hashtag/geo_md_ua_goeurope?source=feed_text&story_id=1348699568480020

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

TRADICINĖ VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA ,,BORUŽĖLĖ”

Birželio 1 – 14d. progimnazijoje organizuota tradicinė kasmetinė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Boružėlė”. Joje 1-5 klasių mokiniai galėjo turiningai leisti laisvalaikį, lavinti saviraišką, sportinius gebėjimus, iškylauti ir pramogauti. Stovyklautojų grupės, lydimos mokytojų, vyko į ekskursijas, kurių metu vaikai įgijo ne tik naujų žinių, bet ir artimiau susipažino su Vilniaus miesto įdomiausiomis lankytinomis vietomis. Vaikai geriau pažino vienas kitą, mokėsi kultūringai elgtis, bendravo ir bendradarbiavo, patyrė daug teigiamų emocijų, susirado naujų draugų.  Daug gerų emocijų vaikams suteikė stovyklos uždarymo diena – išvyka į Trakus, kurios metu vaikai džiaugėsi galimybe vykti traukiniu ir paplaukioti laivu.

Vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Boružėlė” veikla  skatino  mokinius atostogauti aktyviai ir prasmingai. Į namus stovyklautojai išsiskirstė su viltimi kitą vasarą vėl susitikti stovykloje.

Atsisveikinant stovyklos vadovai Rita Duogytė  ir Mindaugas Velykis palinkėjo vaikams saulėtų ir saugių vasaros atostogų.

Posted in Neklasifikuota | Comments Off

Vilniaus mokyklose pradės kurtis jaunųjų šaulių klasės

http://www.vilnius.lt/index.php?710991901

Posted in Neklasifikuota | Comments Off