ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2022

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijos "Norden" sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Pagrindinė projekto idėja - tamsiausiu metu metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiaurės šalių literatūros savaitė vyko ir 3b klasėje. Vaikai dalyvavo skaitymuose "Auštant". Kadangi šių metų literatūros savaitės tema buvo "Gamta Šiaurėje", mokiniai domėjosi, rinko medžiagą, parengė pristatymus apie įvairius gyvūnus, augmeniją, gamtą. Neliko pamiršti ir šių šalių (Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Grenlandijos, Islandijos, Farerų salų, Alandų salų ir Samių) svarbiausi valstybiniai simboliai bei populiariausi vaikų rašytojai. Mokiniai per šią savaitę perskaitė net po keletą knygų iš mūsų mokyklos bibliotekos, įsitikino, kad šių šalių rašytojų knygų tikrai yra daug išversta į lietuvių kalbą. O šiemet jaunesnio amžiaus vaikams skaitymams buvo siūloma M. Kivela, M. Glaz Serup ir L. Bondestam paveikslėlių knyga "Jei sutiktum lokį". Mokiniai su malonumu skaitė šią knygą, aptarė iliustracijas, inscenizavo.
Prabėgus tokiai literatūros savaitei 3b klasės mokiniai jau žino, ką daryti sutikus lokį, o Jūs?
3b klasės mokytoja Rita Duogytė