BEBRIUKAS GALI IŠSIRISTI IR IŠ KIAUŠINIO

4a ir 4d klasėse bruzdesys prieš pirmą pamoką... Gausybė operatorių su įjungtomis kameromis stebi skylantį lukštą ir išlendantį mažą snapelį...

Mokytoja Jolanta su medicininėmis pirštinėmis mažųjų liudininkų apsupty iš inkubatoriaus ištraukia mažą viščiuką. Mokytoja Vika su mokinukais džiaugiasi ir skaičiuoja savo viščiukus.

Vaikai stebisi, kad kiaušinis buvo žydras, o viščiukas geltonas ir šlapias! Akimirksniu akys nukrypsta į antrą kiaušinį. Jis „gimė“ juodas, kaip su kostiumu! Pavadinsime Bebriuku!

Pasirodo, spalio 10–21 dienomis 4a ir 4d klasės dalyvavo dviejų savaičių aštuoniolikos viščiukų edukaciniame STEAM veiklų projekte „Magiški kiaušiniai“.

Akivaizdūs projekto rezultatai: geros emocijos, bendrai klasėse priimami sprendimai, rūpestis, globa. Vaikai mokomi kantrybės, kiekviena ,,gimimo“ detalė  fiksuojama viščiukų ritimosi proceso projekto akte (data, laikas, svoris). Projektas atnešė pažinimą, puikią emociją, tačiau neišvengiamai supažindino ir su netektimi bei natūralia gamtos atranka.

Daug džiaugsmo ir gerų emocijų maži, pūkuoti viščiukai suteikė ir svečiams, kurie atvyko pasidžiaugti jais.

STEAM veiklos - tai puikus gamtos pažinimo būdas. Su šiomis veiklomis mokiniai keliauja jau ketverius metus ir visai nesvarbu, ar tai slieko stebėjimas, ar žemės grumsto tyrinėjimas, bet visa tai, kas mus supa, yra tikras atradimas.

Visi gražutėliai 4a klasėje auginti, numylėti viščiukai laimingai iškeliavo į Švenčionėlius pas tikybos mokytojos Jelenos mamytę į šiltą tvartuką. 4d klasės viščiukai glausis pas mokinės Nidos močiutę.

4a klasės vyr. mokytoja Jolanta Montvidienė ir 4d mokytoja Vika Orlienė