MOKYTOJŲ METODINĖ DIENA

2022 m. gegužės 19 d. mokykloje nuotoliniu būdu vyko jau tradicija tapusi progimnazijos mokytojų metodinė diena, kurios metu mokyklos mokytojai dalinosi su kolegomis gerąja patirtimi įvairiomis ugdymo temomis, išsakė savo įžvalgas bei pastebėjimus.

Metodinę popietę pradėjo progimnazijos metodinės tarybos pirmininkė Deimantė Navakienė pasidžiaugdama ir pristatydama kovo mėnesį progimnazijoje vykusios Matematikos savaitės “Matematika be sienų” mokytojų vestų integruotų pamokų aprašų leidinį – metodinę medžiagą. Gitana Karsokienė, anglų k. vyresnioji mokytoja skaitė pranešimą aktualia šių dienų tema „Ukrainiečių integracija Lietuvos mokyklose“.  Sandra Balčiūnienė, specialioji pedagogė, papasakojo ir pristatė keletą dėmesingo įsisąmoninimo pratimų, paremtų Mindfulness metodika. Eglė Vita Baniulytė, fizikos ir informacinių technologijų mokytoja, trumpai pristatė pamokose naudojamus skaitmeninius įrankius www.mindmeister.com, www.crosswordlabs.com, www.pixton.com, www.kahoot.com, www.mentimeter.com, www.canva.com, kurių pagalba vaikai gali kurti kryžiažodžius, viktorinas, komiksus, daryti apklausas, mokytojai – kurti mokomąją medžiagą. Progimnazijos direktorius, lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, Kęstutis Subačius savo pranešimu  “Vieno laiško istorija arba lemtingi paskutiniai Antano Vienuolio gyvenimo metai“ papasakojo ir priminė kai kuriuos rašytojo Antano Vienuolio gyvenimo faktus, apie jo rašytą laišką rašytojai Violetai Palčinskaitei, atsidūrusį mūsų mokykloje, bei istoriją, kaip mūsų mokyklai buvo suteiktas šio rašytojo vardas. Mokinių kūrybiškumo ugdymo pavyzdžiais dalinosi istorijos mokytojas ekspertas Antanas Meištas. Vika Orlienė, pradinio ugdymo mokytoja, skaitė pranešimą „Kai sudėtinga tampa linksma ir lengvai suprantama“, kuriame dalinosi įvairių STEAM veiklų idėjomis. Dominykas Gabrielius Jankauskas, anglų k. mokytojas, skaitė pranešimą “Modern Classroom Project: kiek mokinių, tiek pamokos tikslų”. Judita Žaliaduonienė, etikos ir technologijų vyr. mokytoja, pasidalino gerąja patirtimi apie technologijų pamokas netradicinėse erdvėse.

Popietės pabaigoje, išklausius visų pranešėjų, mokytojai reflektavo skaitmeninio įrankio www.mentimetter.com pagalba. Mokytojų išsakytos mintys parodė, kad metodinė diena yra naudinga, reikalinga ir kupina teigiamų emocijų. Džiaugiamės, kad progimnazijos mokytojai dalinasi žiniomis, skleidžia gerąją patirtį, išsako savo įžvalgas, pastebėjimus aktualiais švietimo klausimais. Renginį organizavo progimnazijos metodinė taryba.

Progimnazijos metodinė taryba