Ugdymo organizavimas, kai klasėje nustatomas COVID-19 atvejis

Ugdymo organizavimas, kai klasėje nustatomas COVID-19 atvejis:

1. Kai klasėje nustatomas COVID-19 atvejis, dalis klasės mokinių, kurie priskiriami rizikos grupei (nedalyvauja testavime, ir/ar nėra persirgę COVID-19 liga bei nuo persirgimo nepraėjo 210 dienų, o jų tėvai nesutinka, kad vaikas būtų testuojamas, ir/ar nėra du kartus skiepyti bei po skiepų dar nepraėjo 14 parų, o jų tėvai nesutinka, kad vaikas būtų testuojamas, ir/ar neturi 60 dienų galiojantį tinkamą antikūnių tyrimą), izoliuojami 10 dienų (izoliacija gali būti trumpinama teisės aktų nustatyta tvarka nuo 7 izoliavimo dienos).
  2. Hibridinis ugdymas organizuojamas tik nustačius COVID-19 atvejį progimnazijos klasėje, kai atvejis susijęs su mokykla (klase, grupe), esant izoliuotų bei galinčių mokytis mokinių.
  3. Tėvams nesutinkant dėl mokinio testavimo ir izoliuojantis, kai klasei ugdymas organizuojamas kontaktiniu būdu, mokytojas, atsižvelgdamas į situaciją bei pamokų temas, ugdymą organizuoja pasirinktu būdu, pvz., skiriant savarankiškas užduotis per Tamo, po pamokų prisijungiant trumpai nuotolinei konsultacijai, mokinį jungiant tik į tas pamokas, kai dėstoma nauja medžiaga ir pan.
  4. Hibridinio ugdymo terminas nustatomas ir/ar koreguojamas kiekvienai klasei individualiai, atsižvelgiant į klasės mokinių kontakto su sergančiuoju datą.
  5. Pirmą mokinių izoliavimo dieną užduotys mokiniams pateikiamos Tamo dienyne skiltyje Pamokos.
  6. Nuo antros mokinių izoliacijos dienos vyksta hibridinės pamokos. Hibridinio bei nuotolinio ugdymo platforma – Google Classroom.
  7. Nei vienam mokiniui neprisijungus prie hibridinės pamokos 15 min., hibridinė pamoka mokytojo iniciatyva gali būti nutraukiama.
  8. Sinchroniniu būdu, tiesiogiai, hibridinis ugdymas neorganizuojamas fizinio ugdymo ir šokio pamokų metu. Užduotys pateikiamos Tamo dienyne skiltyje Pamokos.
  9. Hibridiniu ugdymo metu organizuojamos visos galimos pamokos (išskyrus fizinį ugdymą, šokį) išlaikant kontaktinio ugdymo pamokų tvarkaraštį.
  10. Nuotolinis ugdymas (kai izoliuojasi visa klasė) organizuojamas vadovaujantis progimnazijos nuotolinio ugdymo aprašu https://www.vienuolio.vilnius.lm.lt/upload/Nuotolinio_ugdymo_tvarka_2020-2021.docx.pdf
  11. Mokinių izoliavimą vykdo Nacionalinis visuomenės centras pagal mokyklos surinktus ir patektus duomenis.
  12. Gavus pranešimą apie mokinio susirgimą, artimiausią darbo dieną, ne pamokų metu klasės kabinetas yra valomas ir dezinfekuojamas nustatyta teisės aktų tvarka.
  13. Tėvai, norintys sutrumpinti izoliaciją (ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną) ir turintys tam leidimą – dokumentą (individualiai kreipiasi į NVSC), privalo informuoti klasės vadovą bei pateikti jam pažymą apie neigiamą PGR testą el. dienynu Tamo. Tik gavus klasės vadovo leidimą grįžti, kitą darbo dieną mokinys gali sugrįžti į kontaktinį – hibridinį ugdymą.