EDUKACINĖ IŠVYKA Į LIETUVOS PREZIDENTO ANTANO SMETONOS GIMTINĘ

Birželio 9 d. 3a klasės mokiniai važiavo į pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos gimtinę, esančią Užulėnio kaime, Ukmergės rajone. Vaikai dalyvavo šakočio kepimo edukacinėje programoje, klausėsi šakočių kepėjo pasakojimo, iš kur šis skanėstas atkeliavo į Lietuvą, kokie produktai reikalingi, norint iškepti skanų gaminį, patys suko volą, pylė tešlą, kepė ir skaniai vaišinosi. Po to vaikai aplankė Antano Smetonos vardo Užugirio pagrindinę mokyklą, kuri dabar jau tapusi muziejumi. Trečiokai pasivaikščiojo po mokyklą, apžiūrėjo ekspozicijas “Duonos kelias”, “Lino kelias”. Tuo metu ši mokykla buvo labai moderni, su šildymu, elektra, šiltu vandeniu, jos atsiradimą iniciavo A.Smetona. Tuometiniai kaimo gyventojai savo trobose tokių patogumų neturėjo. Vaikai pabuvojo senovinėje klasėje su neįprastais suolais, apžiūrėjo senovinius portfelius, išbandė dailųjį raštą su žąsies plunksna, rašė ant grifelinių lentelių, atidžiai klausėsi gidės pasakojimo, daug sužinojo apie prezidentą Antaną Smetoną.  Po to trečiokai aplankė prezidento gimtosios sodybos vietą bei dvarą, esantį netoliese. Grįžtant buvo aplankytas Ukmergės piliakalnis.

Išvykoje lydėjo geras oras, netrūko gerų emocijų ir buvo smagu dalyvauti pasaulio pažinimo pamokoje kitokioje aplinkoje.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė